kVAR

Smartanabil

Buduća legenda
Moderator
Poruka
28.086
Viskovic je napisao odlican clanak na Sportklub-u (http://sportklub.rs/Blog/Nebojsa-Viskovic/a309903-kVAR.html) pa bih hteo da prodiskutujemo u vezi toga.

----------------------------------------

Jednom sam ukrao žvake. U Makarskoj, na autobuskoj stanici, pošto smo prethodne dve nedelje Dalmatinkama, na njihovo insistiranje i kikotanje, ponavljali dodatno isfolirano beogradsko „jeeebote“.

1570031360639.png

Stajao sam u redu na trafici i čekao da platim, kad ovi moji počeše panično da me dozivaju. Bus za BG samo što nije krenuo. Ne znam šta mi bi, nonšalantno sam stavio žvake u džep i okrenuo se. Dok sam išao ka busu srce mi je tuklo kao Biliju Hejsu dok je bežao iz turskog zatvora. Danima po povratku u Beograd bih se unervozio kad vidim plavu uniformu. Sa 18 sam shvatio da nisam za krimosa.

E, sad – a da li sam ja zbog te krađe, zapravo, lopov? Pitanje je čak filozofsko, ali ako jesam, onda do đavola... Onda me mržnja prema VAR-u čini čistim ološem.

Zašto? Zato što sam više puta čuo floskulu „Samo nepošteni ne vole VAR“. I zaista, majku mu, jeste to malo čudno. Jer i ja, kao i Kalimero i većina ljudi, mrzim nepravdu. Mrzim kad neko nepošteno dođe do cilja. Kako onda ne mogu da smislim ovu inovaciju? Evo, probaću da objasnim.

Fudbal je najveličanstvenija igra u univerzumu. I ne volim kad čujem ono – „fudbal je jednostavan, samo treba loptu smestiti u gol“. Ne, fudbal je izuzetno komplikovan jer su pravila takva. I ta pravila donose one sive zone koje su srž igre i ako pokušaš to da isčistiš, onda dobijaš sterilnost koja potpuno ubija dušu ovog sporta.

Vini-Dzons.jpg

Michael Cooper/All Sport
Jer, fudbal je baraba. Tenis je perfektno obučeni džentlmen sa savršenim manirima, košarka je prelepa dama u koju smo zaljubljeni ali nas i nervira, ali fudbal je mangupčina za koju ne važe sva pravila. Lokalni šmeker. Momak iz reklame za koka-kolu. Nekad mora da uradi nešto na šta nije ponosan, ali bez toga – to više ne bi bio on.

Želim novu Maradoninu božiju ruku, novi „ghost goal“ Džefa Hersta. Novog Vinija Džonsa koji će jednim startom da pokrlja pola protivničkog tima, a igra će samo da se nastavi. Novu zapaljenu pljugu Johana Krojfa u svlačionici. Ja sam se u takav fudbal zaljubio, a ovo sad je držanje za ruku bez poljupca.

I samo još nešto bih dodao. Posebno me nervira što je sve ovo u skladu sa supermodernom političkom korektnošću gde je sve na note, gde svaku misao moraš da izmeriš i filtriraš pre nego što je izgovoriš. A od toga mi se k... Od toga mi nije dobro. ’Ajmo onda svi lepo u ekvilibrijum, da pijemo one otrovčiće i ne osećamo ništa. Retki zaista žive, većina samo opstaje.

Poruka
7.618
upravo su on i njegove kolege/nice ljigavi produkti modernog fudbala/sporta
pa za njih je i aca tzv 'englez' pojam u kapiranju fudbala

proseravanja šugonostalgičara sa sportkluba :roll:

Poslednja izmena:

Smartanabil

Buduća legenda
Moderator
Poruka
28.086
upravo su on i njegove kolege/nice ljigavi produkti modernog fudbala/sporta
pa za njih je i aca tzv 'englez' pojam u kapiranju fudbala

proseravanja šugonostalgičara sa sportkluba :roll:
A sta je covek tacno pogresio ? Lepo je rekao da mu se ne svidja
Ni meni se cak ne svidja jer je toliko sada fudbal postao zavisan od tog kVAR-a

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
41.399
Pa to nije čar nego nepravda...pitaj onu drugu stranu da li "romantičarski" gledaju na tu ruku.
Za mene je NFL savršenstvo upravo jer je sve podložno proveri i od strane sudija i putem čelendža a TD se obavezno proverava. Ni to nije dovoljno savršeno da se izbegnu greške ali opet ih smanjuju na najmanju moguću meru.

Nema nikakve poetičke "lepote" u tome da te pokradu jer nisi Real ili Barsa ili ima išta gore da ti sav trud padne u vodu jer je pomoćni sudio malo odlutao u mislima na Karibe ili kod neke plavuše od sinoć a još gore kada znaš da nije namerno hteo da vidi jer je u "interesu" fudbala,sponzora,sudijine švalerke, nekog diktatora iloi bilo koje " više sile".... da neki određeni tim zauzme određenu poziciju ili prođe dalje

Dakle VAR i to sa punom i obaveznom primenom kao i u NFL-u a ne kao sada gde sudije pokrivaju jedni druge i prave se ludi kada treba da gledaju(zaboraviste Briha već)

A te raspale kafansko-romantičarske filozofije tipa ovog iz uvoda kod mene ne važe kao argument.

Poruka
7.618
Ne kazes da je pogresio ali kazes da se proserava :think:

pa sa ovim što je rekao se slažem, ali su mi uopšte ti hipsterski fudbalski 'stručnjaci' i fanovi upravo jedan od problema modernog fudbala...
a pogotovo sa tih tzv 'regionalnih' (jugonostalgičarskih) kablovskih kanala, mada isto važi i za one mutavce sa rts-a

ne znam jesam li malo razjasnio svoju kivnju...

7r.jpg

Poslednja izmena:

kapetanmark

Veoma poznat
Poruka
12.409
A sta je covek tacno pogresio ? Lepo je rekao da mu se ne svidja
Ni meni se cak ne svidja jer je toliko sada fudbal postao zavisan od tog kVAR-a
Normalno kad si rupas.
Kad to uvedemo vi mozete kopacke o klin.

Posto nece biti penala nacinjenih na 23 m od gola, ili golova sa autokomande gol auta...

Vama je var trn u oku. Normalno. Terza ima da sabotira var....pisacete saopstenja orotiv vara u besvest, jer je to masina koju je napravila uefa mafija da preko partizana i onlg bandita sudije mazica upropasti zvezdu...

Ko vas ne zna....

Pa kad se uvede var , boaci nece dati gol u sest utakmica...posto mu samo penali idu....

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.