Kvalifikacioni turniri za OI na različitim kontinentima

Smartanabil

Buduća legenda
Poruka
28.779
Andreas Zaglis, generalni sekretar FIBA, o olimpijskim kvalifikacijama


1568641891910.png


Pojedine reprezentacije suočile su se sa velikim izazovima putovanja u najvažnijem delu Svetskog prvrnstva u Kini. Brojne ekipe žalile su se na to što su pobednici polufinala Španija i Argentina imale dva dana pauze, a poraženi polufinalisti Australija i Francuska samo jedan dan.

Zato je FIBA saopštila da će razmotriti zahteve ekipa vezano za putovanja na narednom Svetskom prvenstvu, nakon što su na turniru u Kini mnogi kritikovale format takmičenja, jer su u nokaut fazi morale daleko da putuju, što im nije ostavilo mnogo vremena za pripremu utakmica.

FIBA je navela da su „logističke glavobolje bile neizbežne”, pošto su se na turniru u Kini igrale rekordne 92 utakmice za 16 dana i to u osam gradova.

Naredno Svetsko prvenstvo održaće se 2023. godine u Indoneziji, Japanu i Filipinima.

- Na papiru ponekad izgleda savršeno, ali onda vidite i nesavršene aspekte. To su stvari koje smo spremni da unapredimo u budućnosti - rekao je generalni sekretar FIBA Andreas Zaglis.

Govoreći o olimpijskim kvalifikacijama, Zaglis je rekao da FIBA ne planira dugo da čeka sa objavom datuma i mesta održavanja. Do sada su plasman na Igre 2020. godine obezbedili domaćini, SAD, Španija, Francuska, Argentina, Nigerija, Iran i Australija, a 24 ekipe, među kojima i Srbija, će se boriti za preostala četiri mesta.

Zaglis je rekao da će se turniri održati na različitim kontinentima, pošto FIBA i MOK žele da se košarka popularizuje u što više delova sveta.

http://zurnal.rs/kosarka/reprezenta...iri-za-oi-na-razlicitim-kontinentima?lang=lat
 
Жреб је одредио које су квалификационе групе за женски и мушки олимпијски турнир у кошарци
Прво женски квалификациони турнири за Олимоијске игре. Имамо ту 16 екипа разврстаних у 4 групе;
OT W.jpg

Са ОКТ који се грају у Француској и Кини иду по 3 селекције на ОИ. Из "наше" групе и оне која се игра у Белгији иду пи двије, са напоменом да САД (бранилац титуле) и Јапан (домаћин) имају обезбијеђено мјесто у Токију.
И апсурдна ситуација да ОКТ играју екипе које имају обезбијешен пролаз (који клинац онда играју), а бирократе из ФИБА-е су још једном доказали да су комплетни идиоти.
Турнири се играју 6-9. фебруара, неће бити проблема за наше кошаркашице.
 
У мушкој конкуренцији имамо 24 националне селекције разврстаних у 4 ОКТ. На сваком турниру имамо 6 екипа разврстаних у двије групе:
OT M.jpg

Како стоји на званичном сајту ФИБА (овдје)
The four men's FIBA Olympic Qualifying Tournaments, taking place from June 23-28, 2020 will be played in Canada, Croatia, Lithuania and Serbia.
турнири се играју 23-28,јуна 2020.
Побједници сваког ОКТ обезбиједиће пласман на ОИ.
 
Да напишемо коју о квалификационом турниру који се игра у Београду. Протовици се не смију потцијенити, нису наивни напротив.
Прво нас очекују Доминиканска Република и Нови Зеланд.
Доминиканска Република би могла имати добру екипу, но код њих има подоста ?, са Таунсом и Хорфордом имали би респектабилну екипу, али они већ годинама не играју за њихову национачну селекцију, код поменутих изгледа није превише присутна та патриотска црта, зато су на СП имали проблем и имаће вјерујем у Београду у рекету, у недостатку поменутог двојца немају високих играча, ту је тек Илој Варгас, нека лошија варијанта Гагића, то надокнађују борбеношћу, но ту би "орлови" требали остварти предност. Никако се не смију потцијенити.

Нови Зеланд је озбиљна екипа, играли су одлично на СП. У првом мечу водили су убједљиво против Бразила и имали велики пад у 3/4, ушли су у црну серију и то их је коштало пораза. Зато су убједљиво добили Црну Гору 103:93, издоминирали су Монтенегрине у свим сегментима игре.
Против супер јаке Грчке били су у игри до самог краја, доста тијесан пораз 97:103. Ваља поменути да су добили и Турску.
Једна заиста добра екипа која има своју игру, знају играти кошарку, тешко их је издоминирати и споља и у рекету, уз то краси их фанатична борбеност. Биће проблема са њима.

Најопаснији противник "орловима" требала би бити Италија. Добили их јесмо на СП, наизглед лако, но баш и није било тако. Тај су меч наши заиста одиграли одлично. Узгред екипа која је "имала" Шпанију, свјетског првака, захваљујући својој глупости, неконтролисаним исхитреним шутевима дозволили су Шпанцима да се врате у меч. Имаће одличну екипу и у Београду, ако дође до тог меча са нашима, а надамо се, биће ту велике борбе

Видјећемо ко ће поред Италије из те групе у 1/2Ф, Сенегал или Порторико. Сенегал је на СП имао чак 10 играча виших од 202 цм, играју константно са 4 висока у петорци, у таквој постави Звездин Мо Фаје игра бека, нација високих људи и високих играча, вјероватно најпотентнија кошаркашка нација, кошаркашка сила у најави, није питање да ли ће, него кад ће постати кошаркашка сила, то ће се десити клада ријеше проблем на спољним позицијама, још ће причекати. Порторико обрнута ситуација, оријентација је на спољним позицијама, и немају квалитетних високих, зато ће играти константно са 4 испод 2 метра, практично 4 спољна, прангијашка, дивља кошатка, знају бити незгодни. Видјећемо ко ће од те двије екипе у 1/2Ф.
 
Што се наших тиче, имаћемо сигурно добру екипу. Наравно, увијек могу искрснути повреде, неке околности које поремете много тога, као што смо имали ситуацију са Мицићем, на неке ствари не можете утицати.
Термин турнира (23-28.јуна) је "незгодан", но свим екипама је исто.
Ту зависи када ће играчи завршити сезону, квалитетније екипе јесу у већем проблему јер њихови играчи и играју у оним бољим клубовима којима сезина завршава у јуну, Кокошков ће морати "у ходу" комплетирати екипу.

Ту је и тај проблем са НБА играчима, за играче који очекују нове уговоре то је вријеме (посебно до 1.јула, а онда 1-9.јула) период апстиненције од кошарке. Од наших НБА играча Бјелица, Јокић, Боби и Гудурић (па и Смаилагић ако буде у конкуренцији) имају уговоре, могу да се посвете ОКТ.

Проблем је са Богданом Богдановићем, једним од наших најважнијих играча, па можда и најважнијим, њему уговор истиче наредне сезоне. И ту би се подразумијевало да пропушта ОКТ. Но врло вјероватно ће га Сакраменто "капарисати" и наредних година, били би луди када не би, ту ће Дивац порадити да се то "елегантно" ријеши (ПС; у НБА су прије 1.јула забрањени било какви преговори агената играча и франшиза, вјероватно се то дискретно ради, али званично су забрањени) и да Богдан наступи на ОКТ.
Увијек је то специфична ситуација, 90% играча би пропустило ОКТ (и не треба ником замјерити, Богдану ако се повриједи на ОКТ пропашће око 70 мил. $ колико би требао добити за нови четверогодишњи уговор, па ти види), но знајући Богдана, вјерујем да ће бити у екипи за ОКТ, ако буде здрав наравно.
 
Realno mislim da smo super prosli na zrebu, izbegli Kanadu, Brazil, Grcku, Hrvatsku, Sloveniju.

Sto se tice nasih rivala u grupi mislim da sa Dominikanskom Republikom (pa cak i da im igraju Al Horford i KA Tauns) , Novim Zelandom i Senegalom ne bi trebalo da imamo vecih problema, tu ocekujem pobede od verovatno 20+ .

Portoriko ako dodje u punom sastavu mogao bi da bude nezgodan i "nagazna mina", imaju sasvim dobar fond kvalitetnih NBA igraca (Dzej Dzej Barea, Moris Harkles iz LA Klipersa, Dzonatan Ajzak iz Orlanda, Sabaz Napie iz Minesote , tu su jos i Tremont Vejters ruki Bostona i ruki Jute Dzastin Rajt-Forman koji je imao neverovatno koledz karijeru i u svojoj poslednjoj sezonu na koledzu imao preko 27 poena prosek po utakmici a tu je jos i ruki Sakramenta Ajzea Pinjeiro, doduse Rajt-Forman i Pinjeiro vise igraju razvojnu ligu kako bi sto vise igrali i imali utakmica u nogama, ali svakako se radi o talentovanim igracima), takodje ima tu jos i nekoliko iskusnijh igraca koji vec duze vreme igraju za reprezentaciju kao David Uertas koji je zaista odigrao fantasticno na SP u Kini, Dzon Holand (igrao i u NBA), Renaldo Belkmen (koji je takodje igrao u NBA i to odigrao nekih 7,8 sezona) Ramon Klemente koji igra za sampiona Argentine San Lorenco , Djian Klevel koji je proveo jednu sezonu u Dalasu sad je ja mislim u Spaniji , tako da ukoliko dodju u najjacem sastavu Portorikanci bi mogli da budu nezgodni i protiv njih bi moglo da bude neizvesno.

Sto se tice Italijana pa realno oni tesko da bi mogli da nas dobiju i u Italiji a kamoli na nasem terenu, generalno su onako talentovana ekipa, ali ne bas idealno izbalansirana i fali im malo dubina, jaki su na spoljnim pozicijama ali nemaju pravog pleja i vodju (mislio sam da bi Dela Vale mogao da bude taj ali nije bas ispunio ocekivanja) i tanki su na centarskim pozicijama, doduse sledece godine bice verovatno jaci za Nikola Melija koji je morao da propusti SP zbog povrede ali mislim da ni on tu ne moze da zakrpi tu rupu u reketu Italijana koja je bas velika, takodje i Meli je vise spoljni igrac, recimo sad u Nju Orleansu igra klasicno krilo i stalno sutira za 3 , tako da Italijani imaju Galinarija koji je stvarno igracina top klase, imaju Belinelija koji je odlican suter, Datome onako igra dosta promenljivo i cini mi se da nije bas u najboljoj formi , Daniel Heket je veoma dobar ol'round igrac ali napadacki malo limitiran, Amadeo Dela Vale je talenat koji nikako da ispuni ocekivanja, Djentile slicna prica, ajde tu nekoliko igraca kao Avudu Abas , Pietro Aradori, Dzef Bruks, Pol Bilja, Luka Vitali su onako solidni igraci i onako trude se u skladu sa mogucnostima ali ipak ne prave tu razliku koja njima treba.
Takodje kao sto sam rekao i pred SP ne vidim nacin da Italijani neutralizuju nasu centarsku liniju, nekako imam utisak da im mi uopste ne lezimo kao protivnik i da sad igramo 5 puta sa njima pitanje je da li bi nas i jednom dobili, mozda nekako uspeju da nas iznenade nekim neverovatnim procentima suta za 3 ( ono kakav ekipa moze da ima mozda jednom u 10 godina) i nekom divljackom odbranom pa se onda medju nase igrace uvuce nervoza pa pocnu da promasuju, mada cisto sumnjam, mislim da smo protiv Italijana veliki favorit.

Sto se tice nase grupe mislim da sve u svemu ne bi trebalo da imamo vecih problema i eventualno Portoriko ako dodje u punom sastavu mozda uspe da pruzi neki ozbiljniji otpor i neizvesnu utakmicu, ostali bas tesko.

Sto se tice ostalih grupa interesantan bi okrsaj mogao da bude izmedju Brazila i Hrvatske, takodje i Nemci bi tu mogli da se umesaju, imaju sasvim solidan sastav i nekolicinu ozbiljnih NBA igraca (Denis Sruder, Daniel Tais, Maksi Kleber, Moric Vagner koji igra odlicno u Vasingtonu ove sezone, Isak Bonga takodje igra u Vasingtonu, tu je i Ajzea Hartenstajn koji uglavnom greje klupu u Hjustonu, takodje imaju jos i nekoliko veoma dobrih i respektabilnih igraca u Evropi od kojih neki imaju i NBA iskustvo kao Tibor Plais iz Efesa, Johanes Vojtman iz CSKA Moskve, Johanes Timan, Robert Bencig, Pol Cipser, Lo Maodo......), Rusi mislim da nemaju previse sanse, mislim da je njihova reprezentatvna kosarka trenutno u nekoj negativnoj fazi i krizi i jednostavno osim Alekseja Sveda nemaju igrace koji prave razliku a nemaju cak ni neke mlade igrace od kojih bi se mozda ocekivalo nesto ozbiljnije u narednom periodu, jednostavno sad su jedna sasvim osrednja i sasvim prosecna reprezentacija.
Iskreno mislim da je Brazil tu blagi favorit , imaju dobar i sirok sastav, imaju iskusne kvalitetne igrace (Barbosa, Aleks Garsija, Nene, Varezao, Uertas, Markinjos koji su pokazali da i dalje itekako mogu kvalitetno da odigraju a imaju i mlade igrace koji pokazuju potencijal kao Raul Neto, Bruno Kaboklo, Kristiano Felisio, Didi Louzada, Iago Dos Santos, takodje tu su jos i Bebe Nogeira, Rafa Luz, Augusto Lima, Vitor Benite, tako da Brazil je zaista odlicno popunjen na svim pozicijama) a imaju i Acu Petrovica da ne kazem Acu Srbina koji odlicno poznaje njegove Hrvate sto bi mogla da bude prednost Brazila u tom okrsaju, takodje Brazil je igrao zaista veoma dobro na SP u Kini do one utakmice sa Ceskom i nakon tog neocekivanog poraza dosta su psihicki pali i od tog momenta su se maltene raspali, sve im je krenulo nizbrdo.
Ja eto navijacu svim srcem za Brazil i verujem da mogu da odu na OI, mada nece imati lak posao iako su mozda blagi favorit.

Hrvatima ce svakako prednost biti domaci teren, takodje ako dodju sa svim onim NBA igracima, plus najavili su da ce i Sejn Larkin iz Efesa ( po meni uz Majka Dzejmsa verovatno najbolji americki bek u Evropi) uzeti njihov pasos i igrati za njihovu reprezentaciju , mada i Brazil i Hrvatska dve jako nepredvidive i nestabilne ekipe koji mogu da zablistaju na momente ali uglavnom gube kad je to najbitnije , tako da bice tu svasta, vrlo moguce i utakmica na jedan posed.

Sto se tice one grupe gde su Litvanija i Slovenja, mislim da bi tu Litvanci trebali da prodju, mozda Slovenci nesto urade na krilima Doncica i Gorana Dragica kao onda na EP 2017 , mada mislim i sa Doncicem i Dragicem Litvanija je tu u najmanju ruku blagi favorit, pogotovo sto igraju kod kuce , a svi znamo kakva je tamo atmosfera kad igra reprezentacija, koliko Litvanci vole kosarku i sta im znaci reprezentacija.

Takodje u poslednjoj grupi Kanda i Grcka bi trebalo da odluce ko ide na OI, mada ja mislim da ukoliko Kanadjani napokon uspeju da okupe najjaci sastav da bi mogli ne samo na OI vec i do olimpijskog zlata , imaju zaista more vrhunskih NBA igraca ( Dzamal Marej, Endru Vigins, Er Dzej Beret, Glidzis-Aleksander, zatim njegov rodjak iz Nju Orleansa ruki Voker-Aleksander, duo iz Memfisa Dilon Bruks i Brendon Klark , Kori Dzozef, Kris Buser, Tristan Tompson, Keli Olinik, Dvajt Pauel, Trej Lajls, Kem Birc, Naz Mitru-Long..........to je more igraca, takodje i selektor im je Nik Nurs glavni trener Toronto Reptorsa koji je vec doveo Toronto do NBA titule , a pritom bice i domacin u tim kvalifikacijama.
Tako da mislim ukoliko Kanadjani najzad uspeju da se okupe da Grcima cak ni Janis nece pomoci, kao sto im nije pomogao ni u Kini gde su ispali vec u onoj drugoj fazi takmicenja po grupama i gde nisu ni dosli do nokaut faze, tako da ukoliko Kanadjani budi kompletni mislim da vrlo verovatno Grci nakon Londona i Rio de Zeneira propustaju i trecu olimpijadu zaredom.
 
Realno mislim da smo super prosli na zrebu, izbegli Kanadu, Brazil, Grcku, Hrvatsku, Sloveniju.
Са Канадом и Хрватском и нисмо могли бити учесници истог турнира, они су као и наши домаћини.
Sto se tice nasih rivala u grupi mislim da sa Dominikanskom Republikom (pa cak i da im igraju Al Horford i KA Tauns) , Novim Zelandom i Senegalom ....
Нешто си побркао. Нисмо у истој групи са Сенегалом. Доставио сам групе у другом посту (пожељно је прочитати постове прије коментара). Сенегал је у групи Б са Италијом и Порториком. Једна од тих екипа (значи једна) је потенцијални противник "орловима" у 1/2 Ф, под условом да се наши пласирају у полуфинале. Паметни људи гледају прву препреку, то су Доминиканска Република и Нови Зеланд. Касније, о том, потом.
Portoriko ako dodje u punom sastavu mogao bi da bude nezgodan i "nagazna mina", imaju sasvim dobar fond kvalitetnih NBA igraca (Dzej Dzej Barea, Moris Harkles iz LA Klipersa, Dzonatan Ajzak iz Orlanda, Sabaz Napie iz Minesote , tu su jos i Tremont Vejters ruki Bostona......
Мислим да сам се дотакао поменутих играча у једном посту на теми СП, нисам сигуран, мислим да јесам.
Харклс, Ајзак, Напије и Вотерс су Амери који ваљда вуку поријекло (?) за Порторика, ? је да ли су они уопште заинтересовани да играју за ту селекцију (на ОКТ 2016 бјеше најава да би Харклс могао заиграти, изјаловило се), до сада нису играли. Мале су шансе да неко од њих дође на ОКТ, реално је ако до сада нису играли за ту селекцију, неће ни убудуће.
Бареа ако буде у саставу биће важан у њиховом тиму, он је ове године одиграо тек 3 меча за Далас, наредне године имаће 36. У којем год саставу дошли, ? је да ли ће уопште доћи до меча са нашима.
 
Jeste da ovo za grupe u pravu si , zapravo jedna grupa je podeljena u 2 ajmo reci podgrupe ili mini-grupe sa po 3 ekipe , prolaze po 2 pa se posle ukrstaju, da , ja sam pomislio da grupa ima 6 ekipa pa onda svako sa svakim igra , nema ukrstanja i nokaut faze vec nakon sto svako odigra sa svakim ekipa sa najboljim skorom odnosno koja zavrsi kao prva u grupi ide na OI.

Sto se tice Portorika pa svi Portorikanci tehnicki su Ameri jer zapravo Portoriko je nezvanicno jedna od americkih saveznih drzava ali ne i zvanicno, sad sta to znaci, znaci da imaju poseban status i neku vrstu posebne autonomije, recimo imaju svoju zastavu, svoju himnu, svoju reprezentaciju i olimpijski tim, izuzeti su od americkog poreznog sistema, imaju i neke svoje institucije kao recimo njihov parlament i neke njihove lokalne politicka partije u tom parlamentu ali recimo nemaju svog predsednika vec jer predsednik SAD-a je ujedno i predsednik Portorika a Portoriko ima samo guvernera kao i sve ostale savezne drzave, takodje nemaju svoju vojsku (doduse imaju neku svoju mini vojsku ali je direktno podredjena vojsci SAD-a, odnosno je deo americke armije) , nemaju svoju valutu vec isto koriste dolar , itd.
Inace nije neka novost da su neki reprezentativci Portorika rodjeni u SAD odnosno van Portorika jer oduvek maltene vecina reprezentativaca Portorika je bila rodjena u SAD jer Portoriko ima relativno malu polulaciju (oko 3,4 miliona) ali imaju veliku dijasporu u SAD (pogotovo na istocnoj obali, recimo u Njujorku i na Floridi postoje bas velike zajednice Portorikanaca i bas mnogo ih ima) i Portorikanaca u SAD ima 2 do 3 puta vise nego u samom Portoriku, mislim da ih u SAD ima oko 7,8 miliona verovatno cak i vise, mozda oko 10-ak miliona.
 
Inace nije neka novost da su neki reprezentativci Portorika rodjeni u SAD...
То је тачно, 1/2 репрезентативаца Порторика са задњег СП (Мохика, Бреди, Клементе, Пинеиро, Колиер, Балкман) рођена је у САД.
Са друге стране, није примјетна загријаност ен-би-еј играча који вуку поријекло из Порторика да играју за ту земљу. Има изузетака, Бареа који је рођен у Порторику и који ће увијек играти ако може.
Видјећемо са каквим ће саставом на ОКТ, мислим да осим Барее, неће ту бити НБА играча.
Раније, прије неких 15-20 година имали су прегршт играча који играју у Европи, имали су и респектабилнију репрезентацију, сада то није тако. Имају у млађим категоријама добре репрезентације, конкурентни су европским селекцијама, али касније губе корак.
Имају ту близину САД (многи играчи, како си написао, су и рођени у САД), играчима су колеџи (ен-си-еј-еј) доступни преко којих се настоје докопати ен-би-еја или макар развојне лиге, имају и своју лигу у којој превладавају ветерани, тешко је рећи каква им је будућност кошарке.
 
Pa pazi ti igraci koji nisu dosli na SP kao Moris Harkles, Dzonatan Ajzak , Sabaz Napie su jos mladi , pogotovo su mladi ovih par rukija tipa Tremont Vejters, Dzastin Rajt Forman i Ajzea Pinjeiro, tako da ima vremena da zaigraju za Portoriko.
Recimo mislim da ce se Moris Harkles najverovatnije odazvati , on je ja mislim hteo da igra i na SP u Kini ali je morao da odustane zbog povrede, mislim Dzonatan Ajzak i Sabaz Napie su se takodje izjasnili da zele da igraju za reprezentaciju, makar formalno su se izjasnili da zele da igraju sad ko ce se tu odazvati i u kakvom ce sastavu doci zaista je nemoguce prognozirati , uostalom to je vec i njihov problem.

Inace interesantno je bilo tamo 2004. kada je Karmelo Entoni bio vec vidjen u dresu reprezentacije Portorika (s obzirom da mu je otac Portorikanac i da je odrastao u portorikanskom delu Bruklina) ali se onda maltene u zadnji cas ipak odlucio da igra za SAD i onda prva utakmica na otvaranju OI SAD - Portoriko i Portoriko ih razguzi negde 20 razlike (ona generacija SAD iz Atine sa Ajversonom, Dankanom, Stefonom Marberijem, Ricardom Dzefersonom, Amari Stodemajerom i ostalima, secam se bili su u ekipi i Lebron Dzejms, Dvejn Vejd i Melo Entoni ali tad su bili jos klinci i nisu bas previse igrali) , secam se Portoriko ih ubio trojkama, Karlos Arojo je ubacivao trojke sa 8,9 metara, inace ta generacija Portorika koja je i nas dobila na SP u Indijanapolisu je bila bas kul i interesantna , Karlos Arojo, Kristian Dalmau takodje legenda portorikanske kosarke, Leri Ajuso (koji je i sad sa 42,43 godine jos uvek aktivan igrac), Edi Kasiono (njihov sadasnji selektor), Daniel Santiago, Hoze Ortiz, Horhe Rivera i ostali i zaista prava steta sto ta generacija nije uspela da se dokopa neke svetske ili olimpijske medalje, eto nakon te briljantne pobede nad SAD u Atini su stali, kasnije izgubili u grupi od Litvanije a kasnije ubedljivo i od tada zaista mocne Grcke koja je bila i domacin tog turnira, a u 1/4 finalu ispali od Italije predvodjene Bazileom i Pocekom koja je igrala i finale tog olimpijskog turnira sa Argentinom.
Verovatno najozbiljniju sansu da nesto naprave su imali u Indijanapolisu, igrali su zaista odlicno, pobedili i nas, dosli lagano do 1/4 finala, secam se kao juce da je bilo i onda u 1/4 finalu na iznenadjenje gotovo svih i totalno neocekivano izgubise od Novog Zelanda (u nekoj bas tvrdoj i neizvesnoj utakmici, mislim na jednu loptu) koji je nakon toga igrao ono polufinale sa nama , kada su i nas namucili i kada nas je Koturovic izvukao u drugom poluvremenu.

Inace ja ne mislim da Portoriko ima sad manje kvalitetnih igraca nego pre, manje vise imaju slican fond igraca ali ja mislim da se pad njihove selekcije desio onda kada se Karlos Arojo povukao iz reprezentacije, ipak je on dugo vremena bio zastitni znak te reprezentacije, motor ekipe i pravi vodja na terenu, nakon sto se on povukao nemaju vise pravog vodju na terenu (pokusali su od Dzej Dzej Baree koji je takodje odlican igrac da naprave tog ali ocigledno ni on nije taj) i nema vise ni te hemije u ekipi, tog kulta reprezentacije i te sto ti kazes zagrejanosti.

Sad sto se tice portorikanske kosarke, pa imaju i dalje dosta dobrih igraca, imaju i oni sve vise NBA igraca, dosta igraca na koledzima, takodje i njihova liga nije uopste losa, doduse i oni malo vole da prave cirkus , te ne igra se odbrana, te uvode sut za 4 poena i svasta nesto ali generalno ovako fina kosarka se igra, brza, atraktivna, sa dosta poena, ima dosta poznatih igraca, ima i dosta i mladih talentovanih igraca a ima dosta i bivsih NBA igraca (i to ne samo Portorikanaca, vec ima i dosta Amerikanaca i ostalih stranaca , osim iz SAD-a koji prednjace uglavnom su tu igraci iz zemalja Centralne i Juzne Amerike) , ali sve u svemu onako simpaticna, zanimljiva kosarka, inace nije iskljuceno da u nekom buducem periodu i Portoriko dobije svoj NBA tim, to po meni ne bi bilo toliko neocekivano i bilo bi zanimljivo videti svakako.
Sad sti se tice portorikanske kosarke generalno mislim da ce manje vise ostati gde su i sad i gde su manje vise uvek i bili , znaci jedna onako solidna reprezentacija, koja ima solidan fond kvalitetnih igraca i koja uvek moze da iznenadi nekog favorita ali ne i da ode do kraja i da se bori za sam vrh, siguran sam da njihova kosarka nece propasti ali isto tako sumnjam i da ce sad doziveti ne znam kakav procvat i renesansu.
 
Ameri odabrali NESTVARNE košarkaše za Olimpijske igre u Tokiju
Čitav spisak od 44 igrača :

Bam Adebajo, Lamarkus Oldridž, Herison Barns, Bredli Bil, Devin Buker,
Malkolm Brogdon, Džejlen Braun, Džimi Batler, Majk Konli, Stef Kari,
Entoni Dejvis, Demar Derozan, Andre Dramond, Kevin Durent, Pol Džordž,
Drejmond Grin, Džejms Harden, Montrezl Harel, Džo Heris, Tobajas Heris,
Gordon Hejvord, Dvajt Hauard, Brendon Ingram, Kajl Irving, Lebron Džejms,
Kajl Kuzma, Kavaj Lenard, Dejmijan Lilard, Bruk Lopez, Kevin Lav, Kajl Lauri,
Džaval Mekgi, Kris Midlton, Donovan Mičel, Viktor Oladipo, Kris Pol,
Mejson Plamli, Markus Smart, Džejson Tejtum, Klej Tompson, Majls Tarner,
Kemba Voker, Rasel Vestbruk i Derik Vajt.
 
Ovaj momak je ljut, Greg ga nije zvao u reprezentaciju!

Momak koji je 2018. godine biran kao peti pik na draftu, Tre Jang, nakon odlične prve sezone u drugoj igra fantastično. Ima 29.7 poena po meču po čemu je četvrti u ligi, ima i 9,1 asistenciju po utakmici po čemu je drugi u NBA.

Fantastičan učinak u Atlanti je ostao neprimećen od strane Grega Popoviča.

Iskusni stručnjak nije pozvao Janga na širi spisak reprezentacije Sjedinjenih Američkih Država za Olimpijske igre, što je zabolelo ovog momka.

"Lagao bih kad bih rekao da nisam bio povređen kada sam video spisak. Očigledno je da sam želeo da igram za taj tim", rekao je Jang.
 
Kada i protiv koga za plasman na Olimpijske igre? Košarkaši prvo na Dominikansku Republiku!

Košarkaška reprezentacija Srbije prvi meč na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre igraće protiv Dominikanske Republike.

"Orlovi" će se sa Dominikanskom Republikom sastati 23. juna u 20.15, objavila je Međunarodna košarkaška federacija (FIBA).

Kvalifikacioni turinir u Beogradu u Grupi A otvaraju Portoriko i Senegal od 17 sati, a izabranici Igora Kokoškova u Grupi B igraju u večernjem terminu sa svojim prvim protivnikom.

Drugog dana turnira Senegal i Italija igraju od 17 časova, dok će ponovo od 20.15 Srbija igrati protiv Novog Zelanda.

Treći dan grupne faze u dnevnom terminu sastaće se Italija i Portoriko, dok će u večernjem snage odmeriti Novi Zeland i Dominikanska Republika.

Od 25. do 28. juna na programu je završnica, a samo pobednik turnira izboriće plasman na Olimpijske igre u Tokiju.

Plasman u Tokio izborili su Japan, SAD, Argentina, Nigerija, Australija, Francuska, Iran i Španija.
 

Back
Top