Kutak za trudnice

kada ste bebu osetile prvi put, svakodnevno ili sa nekim razmacima- kolikim?
ja sam je osecala 10 dana svakodnevno i gotovo celodnevno a sada gotovo 2 dana - nista, malo sam se ukocila od straha
 
kada ste bebu osetile prvi put, svakodnevno ili sa nekim razmacima- kolikim?
ja sam je osecala 10 dana svakodnevno i gotovo celodnevno a sada gotovo 2 dana - nista, malo sam se ukocila od straha

..pojedi neshto slatko i lezi na ledja..
..to bi trebalo da ih "probudi" gotovo uvek..

..ako si dosta hodala, makar po kuci, moguce je da je prespavala veci deo, a mirovala ostatak..
..bebe vole ljuljushkanje..
 
ma sve sam probala, i slatko i lezanje i hodanje i sve sto sam procitala i cini mi se da ima nekog micanja, ali nije to kao sto mi je bilo prethodnih dana, konstatno sam osecala vrpoljenje u stomaku, kao da je vezana u dzaku i nema mesta pa se tako migolji
 
ma sve sam probala, i slatko i lezanje i hodanje i sve sto sam procitala i cini mi se da ima nekog micanja, ali nije to kao sto mi je bilo prethodnih dana, konstatno sam osecala vrpoljenje u stomaku, kao da je vezana u dzaku i nema mesta pa se tako migolji

..dok mrda iole, sve je ok.. :)
..verovatno je samo osecash drugachije..

..znash li gde je posteljica, na prednjem ili zadnjem zidu..?
..ako je na prednjem, shto je veca trudnoca, pokreti su manje jasni, sve do pred kraj, kad je to vec pokret celog stomaka (chini ti se da je pola tebe beba :) )..
 
..dok mrda iole, sve je ok.. :)
..verovatno je samo osecash drugachije..

..znash li gde je posteljica, na prednjem ili zadnjem zidu..?
..ako je na prednjem, shto je veca trudnoca, pokreti su manje jasni, sve do pred kraj, kad je to vec pokret celog stomaka (chini ti se da je pola tebe beba :) )..

Ovo sam htela da cujem :zag:
Zadnji zid je posteljica moje desno.
necu imati mira dok ne odem na uz :dash:
 
Ja i sada u 30. nedelji imam tih mirnijih dana. Par dana se vrti i osecam ga po ceo dan a onda zatisje i tek se ponekad stidljivo javi da jedva osetim. A ja citala kako se bebe stalno vrte i okrecu, kako neke mame cak osecaju bol, ja nista.
Nego, imam pitanje za mame....ako je beba mirna u stomaku, hoce li takva biti i posle ili to nema nikakve veze? Bas me interesuje:)
 
Ja i sada u 30. nedelji imam tih mirnijih dana. Par dana se vrti i osecam ga po ceo dan a onda zatisje i tek se ponekad stidljivo javi da jedva osetim. A ja citala kako se bebe stalno vrte i okrecu, kako neke mame cak osecaju bol, ja nista.
Nego, imam pitanje za mame....ako je beba mirna u stomaku, hoce li takva biti i posle ili to nema nikakve veze? Bas me interesuje:)

e ja sam ta koja sve zivo oseti i koju svasta nesto boli....svaki dan par puta dobijem takav udarac da mi suze krenu....i nema pauze, osecam ga svaki dan, retko i spava....i svi mi kazu da sam nadrljala kasnije :mrgreen:, mada se ja jos nadam da su to babske price....

par dana mi je bilo dobro, izgleda da talas losih opet nailazi...kontrakcije koje sve vise bole, rast stomaka i pobuna koze i trbusnjaka sto osecam kao da imam opekotinu pored pupka....do sada je trajalo 3-4 dana pa onda je sledilo laksih par....za 2 dana ulazim u 36. nedelju.....molim se da jos izdrzim bar 10-tak dana.....mi se vec kladimo kad cu.....ja tipovala na 15.2.
 
ja bebu osetim svaki dan, nekad mi izgleda kao da celim telom gura i tako drzi nekoliko sekundi i onda polako popusta :) kad nesto radim onda nista ni ne osetim, verovatno zato sto ni ne obracam paznju, ali uglavnom kad se smirim ima periode kretanja i mirovanja, negde sam procitala da sad beba isto ima periode spavanja i kretanja i da sad dok ima dovoljno mesta cak pravi i kolutove u stomaku :)
a za ovo da li je beba mirna ako je mirna i u stomaku, mislim da nema veze, na primer kod moje mame u stomaku ja sam bila jako jako nemirna ali posle sam bila kao bubica, samo spavala, jela i smesila se, nadam se da ce moj bebac biti malo na mene :)
inace da vas pitam, ako je neko imao strije u trudnoci, kad se one javljaju, ja imam jako suvu kozu, jeste da se mazem redovno, ali opet se plasim da cu sva da popucam i tako sam vec sklona strijama
 
ja bebu osetim svaki dan, nekad mi izgleda kao da celim telom gura i tako drzi nekoliko sekundi i onda polako popusta :) kad nesto radim onda nista ni ne osetim, verovatno zato sto ni ne obracam paznju, ali uglavnom kad se smirim ima periode kretanja i mirovanja, negde sam procitala da sad beba isto ima periode spavanja i kretanja i da sad dok ima dovoljno mesta cak pravi i kolutove u stomaku :)
a za ovo da li je beba mirna ako je mirna i u stomaku, mislim da nema veze, na primer kod moje mame u stomaku ja sam bila jako jako nemirna ali posle sam bila kao bubica, samo spavala, jela i smesila se, nadam se da ce moj bebac biti malo na mene :)
inace da vas pitam, ako je neko imao strije u trudnoci, kad se one javljaju, ja imam jako suvu kozu, jeste da se mazem redovno, ali opet se plasim da cu sva da popucam i tako sam vec sklona strijama

ja sam ih dobila u 9. mesecu...stvar je genetike kvaliteta koze ali i koliki ti je stomak....mazanje je ok, makar te nece svrbeti koza ali nije garancija da ce te spasiti strija...
 
Ja mislim da se nekad čitava ja pomeram, kolimo mrda i tuče... I sad, kad kažu da ima jako malo mesta u stomaku. Juče na CTG je toliko bio nemiran da sam mislila da će pokidati one pojaseve što su mi stavili na stomak. :hahaha:
 
Ja mislim da se nekad čitava ja pomeram, kolimo mrda i tuče... I sad, kad kažu da ima jako malo mesta u stomaku. Juče na CTG je toliko bio nemiran da sam mislila da će pokidati one pojaseve što su mi stavili na stomak. :hahaha:

:D pa kad ti mali stomak pa si ga stisnula, mora dete da se bori za sebe....ja sam kao ladja, sestrica je mislila da imam blizance jer imam jos mesec dana do termina....evo mi i drugi dan kontrakcija, ala me zezaju, vise nista veze s vezom nema....
 
Bila na UZ, srce kuca rucice se mrdaju... Malo sam mirnija.
Ja i dalje gotovo da ne osecam nista.
Imam kontrakciju zadnjeg zida, vidjenu na uz, koju takodje ne osecam .
Ja nista ne osecam :(
Nasla sam ovo i malo me i to umirilo

"21 nedelja

Crevni sistem je razvijen i absorbuje šećer iz tečnosti koja stiže preko digestivnog sistema. Beba se kreće malo sporije jer je težina 340g i dužina 20cm."

A da , radila i ogtt- dobar, fijuuuu
 
Bila na UZ, srce kuca rucice se mrdaju... Malo sam mirnija.
Ja i dalje gotovo da ne osecam nista.
Imam kontrakciju zadnjeg zida, vidjenu na uz, koju takodje ne osecam .
Ja nista ne osecam :(
Nasla sam ovo i malo me i to umirilo

"21 nedelja

Crevni sistem je razvijen i absorbuje šećer iz tečnosti koja stiže preko digestivnog sistema. Beba se kreće malo sporije jer je težina 340g i dužina 20cm."

A da , radila i ogtt- dobar, fijuuuu

Ne brini, kad te bebac bude oko osmog meseca cele noci zvekete-zvekete (shto u beshiku, shto u pupak, kako kad ) ima da osetish :lol: ... mali je josh ( ja sve u mushkom rodu, izvini, stvar navike :zcepanje:)
 
:roll: meni juce uvece bilo uzas....ti talasi kntrakcija bez reda i smisla me bas nerviraju....a on je visoko, pritiska na pluca a raste kao lud....misici oko pupka sad ne vec stalno bole....vec brojim dane do 37. nedelje...
 
meni stalno stiska na besiku, sve nesto mislim da je jako nisko, osetim bebu skroz dole, ali stomak mi izgleda normalno bar po meni, ne izgleda kao da je nisko, nije mi jasno

cesto se po stomaku i ne vidi ali se zato vidi na uz....moj se jos nije spustio jer bih znala....kad se redovno spusti imas osecaj da ce ispasti svaki cas koliko pritiska :mrgreen:
 
mada, nisu mi upućivali takve komentare, samo su se pravili da ne postojim
da, u Pošti jednom, mislim da sam bila u devetom mesecu i svratila sa mm-om da pošaljem nešto, red se napravio i ja pitam onog što radi mogu li da pošaljem nešto, bar da ostavim koverat i novac jer nisam morala ni da potpisujem za to, kaže sačekaj dok završe ovi što čekaju :eek:
da čekam gomilu ljudi na plus 30 sa stomakom do zuba.. mislim, nisam tražila da budem privilegovana, al' piše da trudnice imaju prednost :roll:
imaju, baš
 
Труднице, болесне, средовјечне и старе људе увијек пропустим преко реда, устанем у превозу или чекаоници, отворим врата, понесем торбу или кесу... али само ако су ми у видном пољу... не пада ми на ум да се окрећем и извиђам има ли ко незаинтересован да га пропустим, а ко свакако неће пропустити прилику да прогунђа немање емпатије.

Неизрецива, када стизе мали Алекса?:D
Је л' и даље по твом или се В. изборио за друго име?: )
 

Back
Top