Кутак за труднице

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Slazem se sa Mini_me. Svi doktori, pedijatri, sestrice koje sam za 10 dana boravka susrela bili su ok. Nisam imala nikakvih zalbi ili prigovora. Mozda bi trebali malo vise vremena posvetili nama pacijantima, ali verujem da ne stizu. Jedina zamerka je na hranu (meni je suprug donosio jer sam njihovo pila samo caj) na spremacice i servirke. Higijena je ok, ali to zavisi vise od cimerki koje imas. Sve u svemu spremi se da budes extra ljubazna i prijatna, pa ces lakse doci do informacija i pomoci, mada bez gaca je tesko biti bezobrazan (ali nekima cak i to uspeva) :zcepanje:. Razmisljaj na sledeci nacin: svi su tamo da ti pomognu, ne zato jer su Bog zna koliko humani, vec samo zato da ako ti pomognu i njihov posao je laksi ;)

Javi danasnje utiske. I poslusaj da li cujes bebe :heart:
 
Cicak,ne brini,ja sam bila u strasnoj paranoji sto se porodjaja tice...sto je termin bio blizi,ja sam vise bila van sebe....auuu kakve su mi sve price bile u glavi :eek:

ali onog trenutka kada sam otisla da se porodim,tj. kada sam legla na sto,bila sam opustena kao da sam tu vec pedeseti put...cak sam se i dosadjivala jer me nista nije bolelo,bila sam ubedjena da su pogresili i da se jos ne poradjam a nisu mi dozvolili da cackam mobilni,pa sam samo zurila u sat na zidu i razmisljala oce li vec jednom
i sve je fala bogu bilo ok,super sam se porodila ne racunajuci ranu dole al to je sasvim nebitna stvar,jedino sto smara posle

strah je normalna stvar,pogotovo za prvi porodjaj...i ubedjena sam da ona koja kaze da se uopste ne plasi,laze
 
Slazem se sa Mini_me. Svi doktori, pedijatri, sestrice koje sam za 10 dana boravka susrela bili su ok. Nisam imala nikakvih zalbi ili prigovora. Mozda bi trebali malo vise vremena posvetili nama pacijantima, ali verujem da ne stizu. Jedina zamerka je na hranu (meni je suprug donosio jer sam njihovo pila samo caj) na spremacice i servirke. Higijena je ok, ali to zavisi vise od cimerki koje imas. Sve u svemu spremi se da budes extra ljubazna i prijatna, pa ces lakse doci do informacija i pomoci, mada bez gaca je tesko biti bezobrazan (ali nekima cak i to uspeva) :zcepanje:. Razmisljaj na sledeci nacin: svi su tamo da ti pomognu, ne zato jer su Bog zna koliko humani, vec samo zato da ako ti pomognu i njihov posao je laksi ;)


Javi danasnje utiske. I poslusaj da li cujes bebe :heart:


ahahahhahahahahhahahahhahahhhaaaaaaaaaaaaaaaaaa pa ako se sad nisam upiškila od smeha....
 
Uzdala sam se ja u prirodu 4 godine, nisam jedan jedini lek popila... pa šta sam dobila od prirode... šipak...
Da sam čekala prirodu, dočekala bi starost u nekoj psihijatriji... sama, sa antidepresivima...
Toliko od mene, o prirodi... :roll:

Dok ne uzmeš sve u svoje ruke, nema ništa...


Što se tiče samog porodilišta, ko je bio u Višegradskoj, na odeljenju VRT-a... mislim da se ne može razočarati... od onoga goreg nema... :roll: bar se nadam...:neutral:
 
Cicak,porodi se kako hoces.Ne znam zasto si toliko ubedjena da se ne mozes poroditi normalno.Imam tako jedan primer u komsiluku,necu da pisem kako je prosla,na svu srecu lepo se zavrsilo.
Ali bar uzmi u razmatranje misljenje nas iskusnih po tom pitanju.:D

Kad vec gledas tako,imala si hiper a to nije do prirode.;)
 
Cicak,porodi se kako hoces.Ne znam zasto si toliko ubedjena da se ne mozes poroditi normalno.Imam tako jedan primer u komsiluku,necu da pisem kako je prosla,na svu srecu lepo se zavrsilo.
Ali bar uzmi u razmatranje misljenje nas iskusnih po tom pitanju.:D

Kad vec gledas tako,imala si hiper a to nije do prirode.;)

Uzimam ja sve u razmatranje... već 3 dana razmišljam, glava mi puca... i ni do kakvog rešenja nisam došla... :neutral:

Hiper nije od prirode, već od 'vrsnih' lekara... :roll:
 
A zašto ne smes prirodnim putem?
Nije da ja ne smem, vec mi lekar uopste ne pominje prirodni kao opciju.
Sad vec imam osecaj, da je za njega definitivno CR. Mislim on o njemu samo i prica, prirodni se ne pominje.
reci da se poradjas carskim rezom i tacka
ti kao razmisljas izmedju prirodnog i cr
al za prirodni neces da cujes :))))
Nisi u pravu.
Do prosle kontrole nije se ni pominjao CR. A ja razmisljam o njemu, jer lekar jedino njega pominje.
Naravno da mogu da kazem Necu cr, hocu da cekam prirodni, pa mogu i kuci da se porodim ako zapnem, ali jel to pametno?
Budimo realni, niko ne zeli ovom detetu i meni bolje od mene same, i ako lekar predlaze cr, da li vredi suprotstavljati se?

Ja bi najvise volela da neko moze umesto mene da odluci ali ebi ga ne moze. :(
 
Evo me stigla... :bye:

I mene brine suki, još je rekla da mi javlja kako je u školici... a možda se već i porodila i uživa...;):D

Ne znam odakle da krenem, da vam pričam kako je bilo danas. :neutral: ajd od početka :mrgreen:

Da se prisetim samo, da na prošloj kontroli sa ovim dr.koji bi trebao da me porađa, na moje pitanje:''Šta Vi mislite, šta predlažete, zbog mog celokupnog stanja, vto, hiper... itd... kako bi bilo najbolje da se porodim?'' Njegov odgovor beše:''Pa prirodni je prirodni, a carski uvek može ako ne ide prirodno.''

E, odemo mi danas... gleda on na UZ, ćaskamo, i kaže on meni ovako:''Pošto je vama termin 18.Mart, mi bi mogli to obaviti 12. ili 14. Marta jer ja 15. idem na godišnji?'' ja ovako :eek: pa kažem:''Kako to mislite ako je meni termin 18.? Ne znam ja kad ću.'' tu on prećuta, verovatno se misli 'šta ću vam ja ako ćete prirodno da se porađate.' nemam pojma...
Pregledao me je i vaginalno, skroz zatvorena.
Što se tiče epidurala, rekao mi je da ne može da mi obeća...

Imam kontrolu u sredu, i ostalo je na tome da se odlučim do srede šta ću, a ja ljudi moji nemam pojma. :confused::neutral: Zbunjena sam ko tele u magli. :huh:
Moja mama je za carski, posle svega misli da je to najmanji rizik. Naravno, ja odlučujem, ali kad nemam pojma...
Carski verovatno nosi manji rizik za bebu, i sviša mi se što bude pre termina... pogotovo što je ovo prva trudnoća, ko zna kad bi ovaj mali krenuo prirodno, a ja bi svisnula od muke ako bi prebacio termin, a po svemu sudeći, bilo bi tako...
S druge strane, prirodno je prirodno... brži oporavakne moram svako sl.na carski... ne moram se čuvati naredne dve godine...


Sve u svemu, u dilemi sam velikoj... :aha::think:

Šta god da uradim bojim se da ću pogrešiti...

P.S. Bebac ima 3050g, do termina će biti oko 3200g...:heart: a doktor nam je uslikao testise...:mrgreen::zcepanje::rumenko:

..evo prvog posta, chichak..
..naravno da ne spominje kad je nanjushio parice..
 
Nije da ja ne smem, vec mi lekar uopste ne pominje prirodni kao opciju.
Sad vec imam osecaj, da je za njega definitivno CR. Mislim on o njemu samo i prica, prirodni se ne pominje.

Nisi u pravu.
Do prosle kontrole nije se ni pominjao CR. A ja razmisljam o njemu, jer lekar jedino njega pominje.
Naravno da mogu da kazem Necu cr, hocu da cekam prirodni, pa mogu i kuci da se porodim ako zapnem, ali jel to pametno?
Budimo realni, niko ne zeli ovom detetu i meni bolje od mene same, i ako lekar predlaze cr, da li vredi suprotstavljati se?

Ja bi najvise volela da neko moze umesto mene da odluci ali ebi ga ne moze. :(
meni nije jasno zasto je tebi priridni porodjaj asocijacija na porodjaj na njivi il u kuci
i zasto mislis da je prirodni porodjaj mucenje i da ti posto mislis sve najbolje za sebe i bebu odma se podrazumeva carski
ko ti je uvrteo tu ideju u glavu da je carski bolji od prirodnog porodjaja? ko?
nadji mi jedan dokaz, jednu studiju koja ce reci da, carski je bolji, prirodni porodjaj je prevazidjen
a tim doktorima sto predlazu zenama da same odlucuju ko na pijaci "os blitvu il zelje" bih pljunula....
to ti je isto cicak, kao da se sada vec odlucujes hoces li dojiti svoju bebu ili je hraniti vestackim mlekom
pa normalno da ces pokusati prirodno, sa svojim mlekom, pa ako ne ide, preci na vestacko
i ne znam odakle ta info da kod nas bebe umiru u porodilistima kao u zemljama treceg sveta
umiru, da, ali kao i u svakoj ostaloj drzavi
desava se, prevazidji taj strah
rodices dete i nemoj biti u grcu tolikom, pa ga do kraja zivota drzati pod staklenim zvonom jer se tamo nekom nesto desilo....
 
..evo prvog posta, chichak..
..naravno da ne spominje kad je nanjushio parice..
Znam Novka...
Ali šta da radim? :neutral:

I ja mislim da on hoće da me tranžira jer ide na godišnji... ali nisam sto posto sigurna... nisam sigurna ni u šta...

2 stavke su mi za CR, male mere karlice i to što neću prebaciti termin jer je beba visoko
protiv:to je operacija, nije prirodan put za bebu i moj strah da neću moći oko bebe u prvi mah

i sad tako u krug... :dash: samo navodim za i protiv... i uvek dolazim na isto... :dash:
meni nije jasno zasto je tebi priridni porodjaj asocijacija na porodjaj na njivi il u kuci
i zasto mislis da je prirodni porodjaj mucenje i da ti posto mislis sve najbolje za sebe i bebu odma se podrazumeva carski
ko ti je uvrteo tu ideju u glavu da je carski bolji od prirodnog porodjaja? ko?
nadji mi jedan dokaz, jednu studiju koja ce reci da, carski je bolji, prirodni porodjaj je prevazidjen
a tim doktorima sto predlazu zenama da same odlucuju ko na pijaci "os blitvu il zelje" bih pljunula....
to ti je isto cicak, kao da se sada vec odlucujes hoces li dojiti svoju bebu ili je hraniti vestackim mlekom
pa normalno da ces pokusati prirodno, sa svojim mlekom, pa ako ne ide, preci na vestacko
i ne znam odakle ta info da kod nas bebe umiru u porodilistima kao u zemljama treceg sveta
umiru, da, ali kao i u svakoj ostaloj drzavi
desava se, prevazidji taj strah
rodices dete i nemoj biti u grcu tolikom, pa ga do kraja zivota drzati pod staklenim zvonom jer se tamo nekom nesto desilo....

Gde napisah da je CR bolji od prirodnog?

Jel ti smatraš da ja mislim da je VTO bolje od prirodne trudnoće?
Misliš da je lako doneti ovu odluku? Ili odluku da ideš na VTO?
Misliš da to samo popizdiš jedan dan i kažeš:'E idem na vto da ostanem trudna.' ma da, sto posto...:roll:

Ne možeš se uvek u životu uzdati u prirodu... već u ono što osećaš i smatraš da treba da uradiš... čak i kad grešiš, bolje je uraditi onako kako ti osećaš da treba... a kod mene je taj osećaj 50-50... i to mi je problem...:neutral:

P.S. Nemam info o stopi smrtnosti beba u srbiji, imam samo tri rođake koje su prošle kroz to, kao što napisah...
 
Uzdala sam se ja u prirodu 4 godine, nisam jedan jedini lek popila... pa šta sam dobila od prirode... šipak...
Da sam čekala prirodu, dočekala bi starost u nekoj psihijatriji... sama, sa antidepresivima...
Toliko od mene, o prirodi... :roll:

Dok ne uzmeš sve u svoje ruke, nema ništa...


Što se tiče samog porodilišta, ko je bio u Višegradskoj, na odeljenju VRT-a... mislim da se ne može razočarati... od onoga goreg nema... :roll: bar se nadam...:neutral:

Ovo boldovano govori da si ti, ipak, rešila kako ćeš da se porađaš. ;)

Užasno sam se plašila porođaja, znači, nisam smela o tome ni da razmišljam, a porodila sam se oba puta školski. :D

ko ne plati bije maler:mrgreen:


ma Čičak da nije tog njegovog odmora od 15. marta poradjala bi se ti normalno....

I kada ti ovo napiše doktorova žena, stavi prst na čelo. :mrgreen:
 
Znam Novka...
Ali šta da radim? :neutral:

I ja mislim da on hoće da me tranžira jer ide na godišnji... ali nisam sto posto sigurna... nisam sigurna ni u šta...

2 stavke su mi za CR, male mere karlice i to što neću prebaciti termin jer je beba visoko
protiv:to je operacija, nije prirodan put za bebu i moj strah da neću moći oko bebe u prvi mah

i sad tako u krug... :dash: samo navodim za i protiv... i uvek dolazim na isto... :dash:


Gde napisah da je CR bolji od prirodnog?

Jel ti smatraš da ja mislim da je VTO bolje od prirodne trudnoće?
Misliš da je lako doneti ovu odluku? Ili odluku da ideš na VTO?
Misliš da to samo popizdiš jedan dan i kažeš:'E idem na vto da ostanem trudna.' ma da, sto posto...:roll:

Ne možeš se uvek u životu uzdati u prirodu... već u ono što osećaš i smatraš da treba da uradiš... čak i kad grešiš, bolje je uraditi onako kako ti osećaš da treba... a kod mene je taj osećaj 50-50... i to mi je problem...:neutral:

P.S. Nemam info o stopi smrtnosti beba u srbiji, imam samo tri rođake koje su prošle kroz to, kao što napisah...

vto nisi radila zato sto si nisi htela prirodno
nego ste pokusavali prirodno pa kad ste videli da ne ide, onda vto, jel tako?
zasto onda uopste razmiljas o cr
kao sto su ti vec rekli
doktor je od onih sto vole kad nanjuse parice, a i da, godisnji odmor :)
voleo bi covek da bude prisutan kad se budu delile koverte :)
p.s. ne znam cicak, sta da ti kazem na ovo boldovano
ti kao nigde nista ne rece, ali kad se procitaju tvoji postovi zakljucak je veoma jasan
bice cr
 
Ovo boldovano govori da si ti, ipak, rešila kako ćeš da se porađaš. ;)

Užasno sam se plašila porođaja, znači, nisam smela o tome ni da razmišljam, a porodila sam se oba puta školski. :D



I kada ti ovo napiše doktorova žena, stavi prst na čelo. :mrgreen:
Ali ja ovo nisam zelela, nisam zelela da ja donosim ovu odluku, vec dr.
I najradje bi da mm odluci ili bilo ko, ali niko sem mene ne zeli... :(
vto nisi radila zato sto si nisi htela prirodno
nego ste pokusavali prirodno pa kad ste videli da ne ide, onda vto, jel tako?
zasto onda uopste razmiljas o cr
kao sto su ti vec rekli
doktor je od onih sto vole kad nanjuse parice, a i da, godisnji odmor :)
voleo bi covek da bude prisutan kad se budu delile koverte :)
p.s. ne znam cicak, sta da ti kazem na ovo boldovano
ti kao nigde nista ne rece, ali kad se procitaju tvoji postovi zakljucak je veoma jasan
bice cr
ok boki, ne razumes me. Ne mogu vise.
 
ti nas nisi razumela
mi ti govorimo da cr nije stvar odluke
kao odlazak kod zubara ili u mesaru
pa sad eto daj da se odlucim, ako ne mogu ja, nek odluci neko drugi
cr se radi samo i ako je nemoguce poroditi zenu prirodno,
sve ostalo, u sta spada i ta mogucnost izbora je cista glupost i pomodarstvo...
 
Ma ok je, tvoj porođaj, ti se porađaš, ti biraš...;)

Htela sam da ti kažem da ja iz svakog tvog posta zaključujem da si (pored dr koji potencira na CR) rešila tako da se porodiš. Tako mi deluje sve ovo što si ovde napisala.

I ne brini. Biće to sve dobro. Ja sam se prvi put porodila posle termina, beba se nagutala plodove vode, bila mu obmotana pupčana vrpca oko vrata, pa niko nije ni napomenuo CR.

Drugi put sam se porodila pre termina, sve prošlo u najboljem redu...

Porodićeš se, ovako ili onako, i samo taj bebac će biti bitan. Sve ostalo će postati nevažno.
 
ala se ovde zahuktalooooooo hehe :zper::zper:

birice super je članak, hoću i ja u voduuuuu! to ću sledeći put sigurno! ako ništa drugo u svojoj kadi ahahhahahha

inače, jedna drugarica iz školice se porodila u nedelju a termin joj je bio tek 28.mart :eek:
postala sam svesna da sad STVARNO može svaki dan da krene...
tako sam se raznežila kad sam čula za nju. mi sedimo u školici, a ona ljuljuška svoju bebu :heart::heart::heart:

divno! sad jedva čekam taj famozni porođaj!!!!
 
Meni kako se približava termin i ja sam počela kao Čičak, samo što je kod mene dilema između epiduralne i prirodnog :think:
Baš sam juče bila na kontroli i malo razgovarala sa doktorom na tu temu mada mi je on rekao da ćemo o tome još kada uđem u deveti ali priča je tekla otprilike ovako. Na moje pitanje šta misli o epiduralnoj anesteziji i kakva je situacija u Lo porodilištu rekao mi je odlična stvar ali moram te odmah upozoriti da postoji mogućnost da se porođaj završi uz pomoć vakuuma jer ne bih osjećala bolove i da mu se otprilike 1 od 10 porođaja tako završi. Porodilište ima dva anesteziologa ali naravno sve bi smo morali unaprijed dogovoriti i izazvati porođaj što je meni opet mana jer nisam za indukciju jer što on kaže treba pratiti da li je grlić spreman a i beba naravno i nemam pojma šta da radim :roll: Čitam sve pozitivna iskustva u vezi epidurala, evo baš je i Mini danas pisala da je prezadovoljna a opet strah me tog vakuuma a odluka je na meni a strah se samo povećava kako se termin približava :(
Inače bebica je super, ima već 2160 grama i jedva čekam da je vidim :D
 
hm daisy, koliko sam ja upućena, a nisam jako, jer je većina mojih drugarica išlo na carski (indikovano :)), a one koje su prirodno nisu imale opciju epidurala (betanija...), kad dobiješ epi ti osetiš kontrakciju i napone, samo što ne bole. da li grešim? tako mi pričala koleginica... pa još neka priča da može da se primi samo do određenog doba porođaja, dok si otvorena manje od neznam koliko prstiju?

ja ne bih epidural, najviše iz razloga što sam čitala da tkivo postaje manje elastično, pa je verovatnije da će morati seckati međicu...a ja se bojim za svoju kao da je od zlata ahahhahahahhhahhahahah
 
Čičak...stvarno bi bilo najlakše da neko drugi donese odluku umesto tebe i preuzme odgovornost, to je ono što bi svi mi često želeli. Ali...ovo je samo početak jer u trenutku kada postaneš majka TI ćeš biti ta koja će za nekog morati da donosiš odluke i preuzmeš odgovornost. Ali ne brini se, kao majka ne možeš da omaneš, instinkt je ono što tek treba da upoznaš u sebi, kada ti se prsti sami od sebe zgrče dok ti se neko nepoznat približava detetu postaćeš svesna da za svoje dete možeš sve.
Odluči i zagrizi, nema mesta panici, kad sve prođe, dozvoli sebi da ti bude strašno, ali u trenutku kada donosiš na svet novo biće nema mesta dvoumljenju.
Ja sam za prirodni porođaj, jer, stalno mi se mota po glavi ona priča kako je CR dobio naziv... carice su bile sečene da se slučajno detetu, budućem princu nešto ne bi desilo, a carice su tako bile potrošni materijal jer su često umirale zbog tog čina. Ali, prinčeve su odgajali neki drugi ljudi, ne carice, a ti ćeš svom detetu biti potrebna i rađaš ga jer ti je potreban.
Snagu koju osetiš kada rodiš svoje dete ne mogu uporediti ni sa kakvim osećajem. U svojim očima porasteš do neba jer si svojom voljom i snagom stvorila život. I kada svoje dete potpuno svesna dobiješ na svoje grudi desetak sekundi posle njegovog prvog plača...Po meni neprocenjivo
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top