Кутак за труднице

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
:))))
hehehe
ma znam ja to sve
al kad ih vidih kako vriste i prave face, joj, ko meni ruke da lome, pa onda i ja pravim grimase :)

znam da je sve to priroda uredila
nego da vas pitam
ja imam inace jako nizak pritisak
i pala sam jednom u nesvest od bola :) stvarno...
pa me zanima jer se to moze desiti da se zena onesvesti u sred porodjaja ili ne?

..ja sam na drugom porodjaju, posred kontrakcija, imala 105/75 :roll: i puls 195 :eek: ko vozach formule, bokte.. :lol:
..od adrenalina skochi pritisak, inache mi bude 95-100 sa 60-65..
..a onesvestiti se mozesh pre od straha.. i nikom nishta.. :)
..mozesh se poroditi i u komi..ima sluchajeva.. :)
 
..ja sam na drugom porodjaju, posred kontrakcija, imala 105/75 :roll: i puls 195 :eek: ko vozach formule, bokte.. :lol:
..od adrenalina skochi pritisak, inache mi bude 95-100 sa 60-65..
..a onesvestiti se mozesh pre od straha.. i nikom nishta.. :)
..mozesh se poroditi i u komi..ima sluchajeva.. :)

naopako :)
hehehe
mrzim bolnice i volela bih da to mogu kuci, ali sta da radim ako padnem u nesvest :(
onda bolje u bolnici jednog dana i zelim da budem smirena ko moja mama i disciplinovana
i da ne vristim i ne kukam i ne placem
al odkud znam sta ce mi pasti na mozak tada :D
 
301460_219660528096612_124262667636399_649351_1005493418_n.jpg


Nadjoh na fejsu ove tregerice, koštaju 2.200 din. Neručuju se po meri, šta mislite o ceni?... Ja nešto moram da uradim po pitanju garderobe, više ni jedne pantalone ne mogu da zakopčam z:) Čula sam da se i u pikoksu mogu naći trudničke za 2.000 din.
 
Poslednja izmena:
ево једног одговора на питање "да ли порођај боли":
Pogledajte prilog 221587
али, не заборавите: све се заборави кад узмете бебу у наручје :)

ja obozavam da gledfam na tlc kamnalu
onu emisiju o zenama koje nisu znale da su trudne
i onu emisiju
porodiliste, tako se nesto zove
i navukla sam i ovog mog na te emisije
ali kad vidim kako vriste
dodje mi da umrem ja :s :(

Čovek misli za mnoge stvari Jao kako boli, a u suštini nismo ni svesni koliki prag bola imamo dok se ne nađemo u takvoj situaciji... z;)
Nisam se nikad porađala ali slušajući priče, nekog je bolelo najviše na svetu a neko kaže da je osetio bol kao pri jačem zatvoru...

Ja uvek pomislim da su milioni pre mene istrpele takvu bol, i da ta bol traje samo par sati, najviše jedan dan... ej ljudi JEDAN DAN!!!
Pa to je ništa naspram onoga što dobijamo, ono maleno stvorenje koje ćemo voleti i koje će nas voleti najviše na svetu...:heart:

Kad pomislite da će da boli natprirodno, a vi se setite svih onih lomova koje smo imali kao mali, ušivanja rana, virusa, temperatura, bolova... pa ćete videti da ovaj jedan dan ne da je mala muka za sve što nas čeka, već je ništa...

Moja babica bi rekla:''Mi nemamo bolove, mi imamo kontrakcije, u kojem se naš grlić širi i sprema se da rodimo bebu. A naša saradnja i pažnja treba samo da bude usmerena na to da pomognemo našoj bebi da što brze i što lakše dođe na ovaj svet.'' z:)

I kako bre da ne pomognemo tim malim prasićima što nam 9 meseci grebu po stomaku. Pa ja bi sama sebi isekla stomak u X, samo da mi on izađe živ i zdrav.

P.S. Ja jedino imam mali strah da ja neću prepoznati kontrakcije, da ću misliti nešto me žiga... z:mrgreen: onda ima kao ona žena što se porodila u liftu, da se porodim usput...z:lol:
 
Poslednja izmena:
:))))
hehehe
ma znam ja to sve
al kad ih vidih kako vriste i prave face, joj, ko meni ruke da lome, pa onda i ja pravim grimase :)

znam da je sve to priroda uredila
nego da vas pitam
ja imam inace jako nizak pritisak
i pala sam jednom u nesvest od bola :) stvarno...
pa me zanima jer se to moze desiti da se zena onesvesti u sred porodjaja ili ne?

novka, nam je na to pitanje stručno odgovorila pre par meseci... porođaj je ne voljna radnja.. što znači poroditi se moraš, bila ti svesna ili ne... z;)
Kad pogledaš, pa i jeste kao mala i velika nužda, moraš ih obaviti... hteo to ili ne... z:mrgreen:z:D:zblesav:
 
Čovek misli za mnoge stvari Jao kako boli, a u suštini nismo ni svesni koliki prag bola imamo dok se ne nađemo u takvoj situaciji... z;)
Nisam se nikad porađala ali slušajući priče, nekog je bolelo najviše na svetu a neko kaže da je osetio bol kao pri jačem zatvoru...

Ja uvek pomislim da su milioni pre mene istrpele takvu bol, i da ta bol traje samo par sati, najviše jedan dan... ej ljudi JEDAN DAN!!!
Pa to je ništa naspram onoga što dobijamo, ono maleno stvorenje koje ćemo voleti i koje će nas voleti najviše na svetu...:heart:

Kad pomislite da će da boli natprirodno, a vi se setite svih onih lomova koje smo imali kao mali, ušivanja rana, virusa, temperatura, bolova... pa ćete videti da ovaj jedan dan ne da je mala muka za sve što nas čeka, već je ništa...

Moja babica bi rekla:''Mi nemamo bolove, mi imamo kontrakcije, u kojem se naš grlić širi i sprema se da rodimo bebu. A naša saradnja i pažnja treba samo da bude usmerena na to da pomognemo našoj bebi da što brze i što lakše dođe na ovaj svet.'' z:)

I kako bre da ne pomognemo tim malim prasićima što nam 9 meseci grebu po stomaku. Pa ja bi sama sebi isekla stomak u X, samo da mi on izađe živ i zdrav.

P.S. Ja jedino imam mali strah da ja neću prepoznati kontrakcije, da ću misliti nešto me žiga... z:mrgreen: onda ima kao ona žena što se porodila u liftu, da se porodim usput...z:lol:

..e to.. :ok:
..a prepoznacesh, ch, ne brini se.. :)
..ako i ne prepoznash prvu, prepoznacesh pravilnost.. ;)
 
Čovek misli za mnoge stvari Jao kako boli, a u suštini nismo ni svesni koliki prag bola imamo dok se ne nađemo u takvoj situaciji... z;)
Nisam se nikad porađala ali slušajući priče, nekog je bolelo najviše na svetu a neko kaže da je osetio bol kao pri jačem zatvoru...

Ja uvek pomislim da su milioni pre mene istrpele takvu bol, i da ta bol traje samo par sati, najviše jedan dan... ej ljudi JEDAN DAN!!!
Pa to je ništa naspram onoga što dobijamo, ono maleno stvorenje koje ćemo voleti i koje će nas voleti najviše na svetu...:heart:

Kad pomislite da će da boli natprirodno, a vi se setite svih onih lomova koje smo imali kao mali, ušivanja rana, virusa, temperatura, bolova... pa ćete videti da ovaj jedan dan ne da je mala muka za sve što nas čeka, već je ništa...

Moja babica bi rekla:''Mi nemamo bolove, mi imamo kontrakcije, u kojem se naš grlić širi i sprema se da rodimo bebu. A naša saradnja i pažnja treba samo da bude usmerena na to da pomognemo našoj bebi da što brze i što lakše dođe na ovaj svet.'' z:)

I kako bre da ne pomognemo tim malim prasićima što nam 9 meseci grebu po stomaku. Pa ja bi sama sebi isekla stomak u X, samo da mi on izađe živ i zdrav.

P.S. Ja jedino imam mali strah da ja neću prepoznati kontrakcije, da ću misliti nešto me žiga... z:mrgreen: onda ima kao ona žena što se porodila u liftu, da se porodim usput...z:lol:
мене оба пута није болело!!! први пут ме болело ушивање после епизиотомије, а други пут ме више исцрпела ревизија, па ми се и крвна слика срозала...
јесте, индивидуално је, али оно што американци приказују је претеривање...
иначе, слику сам поставила јер ми се свидела порука испод ;)
 
мене оба пута није болело!!! први пут ме болело ушивање после епизиотомије, а други пут ме више исцрпела ревизија, па ми се и крвна слика срозала...
јесте, индивидуално је, али оно што американци приказују је претеривање...
иначе, слику сам поставила јер ми се свидела порука испод ;)

Ja ne smatram to preterivanjem, ali nije mi to ništa strašno... žena se napinje, moš misliti...
Pa svako ko je imao, a morao je bar jednom u životu da ima tvrdu stolicu, je tako izgledao na wc šolji dok se napinjao(samo što sebe ne vidimo)...z;) i da prostite kad je izbacio zlotvora nije više imao bolova ni... z:lol:

I šta je tu strašno... z:)
 
Ja sam svo vreme disala, pa nisam ni imala vremena da nesto razmisljam da li da se derem. Nasa 'uciteljica' u skolici za trudnice je rekla "stedite snagu da bi ste sto brze i lakse istisnule, ne trosite snagu na deranje, plakanje i grcenje ruku". Ja sam se zarekla ma kako bolelo necu dozvoliti sebi da placem i da se derem. Znam zasto idem, znam da ce me boleti, ali znam sta cu na kraju dobiti. U pocetku sam sve disciplinovamo disala, pred kraj sam u pauzama spavala (minut) i cim dodje kontrakcija disala (minut). Do tada sam mislila da zene preteruju kada kazu da su pauze koristile za odmor tj spavale, ali ja sam zaista tako radila. Nisam u pocetku ni primetila vec samo da me budi bol i da ja cudno disem. Cim prestane kontrakcija ja zaspim. Kada su dosli naponi, to je vec bila druga prica. Nisam se ni tada derala, vec samo kad je dr dosao i pitao me nesto a ja pola recenice odgovorim, stigne veliki napon i kazem dr "lebiga doktore napon" c c c c . On se smeje kaze dobro, cim mi je prosao napon dovrsim recenicu i izvinem se zbog psovke. Inace ja stvarno ne psujem i uvek se iskontrolisem (radim u prosveti pa sam nauceni disciplini), ali u toj situaciji mi se omaklo. Sledeci dan u viziti sam se ponovo izvinula, ali je dr rekao ok, desava se vazno da je sve ok.
 
Nasmeja nas ija... z:D

Ja nisam neko ko psuje, sva sam fina i nežna, dok god su prema meni ok... ali zato kad se iznerviram jedem pogledom... z:mrgreen:
Mada sam rešila da ću biti fina i dobra.z:)

Da vas obavestim, zvala sam malopre ove za matične ćelije da se raspitam o svemu tome...
Sve je otprilike kao što sam i pretpostavljala, ono što će možda nekome i značiti, i ono što me je obradovalo je, da postoji plaćanje na rate... i to mnogo znači... z;)
 
jao
pa to znaci da ja koja inace psujem ko kocijas ima da rafalno opalim po svima tada ":D

ja sam psovala kad je trebalo onako tek probudjena iz anestezije da se premestim sa operacionog stola na ona nosila ili sta vec sto se guraju..
..kad sam pomerila nogu skrsila sam im sve po spisku i misha u duvaru...
a posle su dobili jos jednu turu jer su me "truckali" u toku voznje
 
Ja nisam ni kukala ni vristala.Bolelo jeste ali ne toliko da bih kukala i vristala,a malo bi me bilo i sramota.:zstidljivko:

mene bilo sramota al kad su krenuli oni bolovi pred kraj,malo sam mumlala i stenjala ko neka mecka
bilo jace od mene...svaki put kad prestane ja sebi kazem e ovaj put cu da se opustim i da ne pustim ni sum...al oces,kad stegne opet isto..dok nije krenulo napinjanje...onda sam cutala
al neke su se drale ko jarcevi pa me bolelo uvo
jedna je cak i histerisala kako ona ne moze,boli je,hoce carski rez,molila ih da je porode carskim,nije htela da saradjuje,al su uspeli da je namole i porodila se iz nekoliko napinjanja...a ja tada jos nisam ni bila na stolu pa sam sve boje izmenjala slusajuci je iz hodnika...sreca pa je tu bio prozor kroz koji se vide bebice pa sam se zanimala dok sam cekala da se oslobodi boks

e a sto se napona tice ja ne znam kako ne bole kad bole...mene su boleli...mozda nisam bila otvorena jos skroz...ne znam...al svi kazu da kao ne bole...
u svakom slucaju porodjaj kao porodjaj nije nista srasno...prodje i posle nikom nista :)
jedino me rana ubijala posle...al ***...i to prodje :lol:
 
nego da pitam ja vas....
posto sam se bas gadno pocepala bila,plasim se da ce i na drugom porodjaju(ako ga bude) da se pocepa na istom mestu i da ce biti jos gore nego prvi put...
ili mozda drugi put sve to bude lakse pa ne mora ni da se secka...il je bolje da se secka?


e , da....kuma mi trudna opet :D :klap:
 
nego da pitam ja vas....
posto sam se bas gadno pocepala bila,plasim se da ce i na drugom porodjaju(ako ga bude) da se pocepa na istom mestu i da ce biti jos gore nego prvi put...
ili mozda drugi put sve to bude lakse pa ne mora ni da se secka...il je bolje da se secka?


e , da....kuma mi trudna opet :D :klap:
Mene su na drugom porođaju sekli na istom mestu. Kada sam ih pitala zašto, rekli su mi da ako ne iseku može samo da pukne jer je tu slabije, pa preventive radi ...
 
Tsuymish:
ili mozda drugi put sve to bude lakse pa ne mora ni da se secka...il je bolje da se secka?

Mene su prvi put sekli. I mnogo sam se bojala šivenja, pa sam tražila vezu, samo da me ne bi šili na živo. Drugi put sam istu vezu potegla zbog iste stvari. Međutim, pošto je bilo gluvo doba noći, dr se nije ustajalo iz toplog kreveta, pa je samo dežurnoj doktorki dao instrukcije, a ja to nisam znala. I sedi ona pored mene na stolu, i ćaskamo između kontrakcija, pa me pita zašto sam budila dr. Ja joj kažem da sam kukavica i da se bojim da me šije na živo. A ona kaže: "Ja neću ni da te sečem. Samo me slušaj, i nema šivenja." I bi tako. Pocepala sam se toliko malo da nije htela da šije, nego mi samo rekla da se obavezno posle svakog vršenja nužde operem i da će sve biti u redu. I bilo je.
 
Ćao devojke. Evo nas kod kuće :D Ova je iz porodilišta, jedna od prvih, i to mislim da je baš prva slikana, negde 8-9 sati po rodjenju :)

Pogledajte prilog 221868

DakleM, ovako je to išlo - u ponoć mi je pukao vodenjak ( taman sam se odjavila sa Krste, hehehe ), u 20 do 1 smo bili u porodilištu, u 1:25 se rodio Stefan. Očas posla, direkt sam išla u porodjajnu salu. A mm je bio u hodniku, kako je uspeo da udje - nemam pojma, 15-tak metara od porodjajne sale i praktično je imao direktan tonski prenos. Čak je i snimio prvi Stefanov plač. Posle mi kaže - pa nisi vikala, samo dva puta. :) Pa, toliko je napona bilo... :D
Jutros smo izašli, tj danas. I eto...

Nego, znate šta mi je sa Milicom - kakav crni grip, kakvi bakrači. Dete mi ima boginje!!! Danas smo došli kući, naravno, ona došla sa tatom i bakom po batu, i ona poče da se češe po ledjima. Mi pogledamo i :shock: Evo, sad tata odveze moje u Bg, i Milicu sa njima. A ja se ubi od plakanja. Jedva sam čekala da dodjem iz porodilišta, nisam mogla 3 dana bez nje, a sad je šaljem na tri nedelje!!! E, pa lepo hoću da umrem, i ništa drugo! Vodio je tata odmah kod dr, ona kaže da 90% dojenih beba, ako je mama preležala, ne može da dobije, ali... neću da se igram, 4-ti dan života mu je danas. Preživeće i ona kod babe, i mi ovde... ne znam kako, ali preživećemo... Pa posle imamo čitavo vreme ovog sveta da budemo skupa...
... al mi je teško, uuuuuh...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top