Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ra-ta-tat:
:D majche ima seku :)
cestitammm na devojcici, mnogo su slatke devojcice i mozes ladno da ih razmazis, nije frka za njihovo vaspitanje

ja sada jos vise jedva cekam da vidim svoju groovy baby veceras... rekao je doktor da ce nam napisati kojeg je pola i staviti u zatvorenu kovertu... kaze da nikom ne govori pol drugacije, nece da kvari iznenadjenje.. a osecam da cemo kovertu pocepati cim zatvorimo vrata ordinacije :lol:

Šta je bilo na pregledu? Nemoj da ne pišeš...
 
eto... juce sam skoro ceo dan prespavala, nakon sto sam se opustila sa posetom doktoru koji je rekao da smo OK... bila sam toliko zabrinuta i mucila se citanjem o svim onim uzasnim problemima i mogucnostima da stvari krenu kako ne treba... mozda treba cesce da idem kod lekara jer je samo pitanje momenta kada cu ponovo da umislim svasta :lol:

Jesu skupa ona Quinny kolica?
One marame meni deluju skroz dobro i ja nameravam da takvu jednu nabavim.

Majche, znas da sam i ja pomislila da eto nase bebe mozda hoce da se druze. Ko zna sta ce biti
:D
 
Quinny kod nas od 170e (Q.zapp) pa do 360e koliko su Q.buzz. Vidim i da su preko cene sl.
@ra ta tat citaj ako mozes sto manje (ko ti kaze - manijak za citanje) o svim tim patologijama po internetu i salji tom malom decku lepe vibracije.I ja juce bila na kontroli, sve ok, dr rekao da nece biti king size beba, a citam da su cesto bebe one tezine koju smo i mi imali pri rodjenju (procitala taj podatak u onoj knjizi Kreativnog centra - Sta da ocekujete...)A i nisam se mnogo ugojila, tako da je i beba fit!:D Ja sam inace rodjena sa 3kg i 200g i evo me sa 170cm celih! :P Od sledece nedelje krecem na ctg svake nedelje, moram za porodiliste da spremam briseve i ostalo (hepatitis b - test,krvna grupa, itd).Ljub, ljub, ljuuuub!
 
Joj, zene, sad sam gledala na BBC emisiju o raznim vrstama i njihovim bebama i sva sam se raznezila! :lol: Beba slon je 22 meseca u maminom stomaku. Ako se rodi mrtvo, to je tragedija za citavu porodicu slonova, a kad raste celo krdo brine o njemu. :-)
Pingvini odu u srce Antartika da naprave bebu i kad zenka izlegne jaje, ostavlja ga muzjaku koji ga cuva na nogama ispod perja naredna dva meseca dok zenka ide da lovi. Muzjak za to vreme ne jede i spadne na pola kilaze, a kad se majka vrati, preuzima mladunce i greje ga na isti nacin, dok muzjaci sad idu u lov i tako se smenjuju.
A muzjaku lososu ladno raste nekakva kuka pred parenje za borbu sa ostalim muzjacima! :lol: Da li ce se roditi muzjak aligator ili zenka zavisi samo od temperature, ako je hladnije radjaju se zenke, a ako je toplije muzjaci!
Kako je radjanje cudesno! Morala sam da podelim utisak. :-)
 
Vise mi nije frka od porodjaja, ozbiljno, kad budem bila trudna ima samo da gledam ovakve emisije. :-P :lol:
E, bre, gore je zivotinjama nego nama, mi imamo i doktore i kome da kukamo i koga da maltretiramo, ne smrzavamo se, nismo gladne i ne prete nam opasnosti od predatora. :-)
Odlepila sam na pingvine. :-)
Sto se tice slonova, to je kazu zbog nerava kojih ima vise nego kod drugih zivuljki i moraju da se razviju pre izlaska, pa im treba vise vremena.:)
 
Evo, ja samo da se prijavim da sam jos uvek tu, sa stomakom.
Termin je u cetvrtak, mada, dr kaze kako se njoj cini, mojoj bebi je jos uvek dobro u stomaku i da izgleda ona nece skoro. Ipak, priroda je cudo, nikad se ne zna kad ce beba odluciti da izadje.
Eh, ja sam se danas konacno spakovala za porodiliste (kod nas (NS), se gomila stvari nosi u porodiliste). Dobro, nisam bas sve, ostala je licna higijena i jos poneka sitnica, ali to je to....
Ne znam da li je to normalno, i kako je kod drugih zena, ali ja uopste nemam osecaj da treba da se porodim...
Poljubac za sve!
 
Goscica:
Quinny kod nas od 170e (Q.zapp) pa do 360e koliko su Q.buzz. Vidim i da su preko cene sl.
@ra ta tat citaj ako mozes sto manje (ko ti kaze - manijak za citanje) o svim tim patologijama po internetu i salji tom malom decku lepe vibracije.I ja juce bila na kontroli, sve ok, dr rekao da nece biti king size beba, a citam da su cesto bebe one tezine koju smo i mi imali pri rodjenju (procitala taj podatak u onoj knjizi Kreativnog centra - Sta da ocekujete...)A i nisam se mnogo ugojila, tako da je i beba fit!:D Ja sam inace rodjena sa 3kg i 200g i evo me sa 170cm celih! :P Od sledece nedelje krecem na ctg svake nedelje, moram za porodiliste da spremam briseve i ostalo (hepatitis b - test,krvna grupa, itd).Ljub, ljub, ljuuuub!
Uzas :( meni je to sve bacanje novca!
Sve mi se cini da cu ja uzeti sestrina kolica sa tavana. Ona je uredna i ta kolica su cista i fina... ne mogu da se setim sada koje su marke.
Moja shopping lista za bebu pocinje sa stavkom: jedan ili dva nova automobila :shock:
A juce sam ubila svoj kompjuter... moje jedino sredstvo za rad... pored ove moje lude glave.
... nalila sam ga kafom, delovao je zedno :roll:
tako da... ako ce biti auta, prvo mora biti lapatopa... i mene sada boli glava od svih stvari... i gledacu da troskove smanjim na minimum... jer ja inace volim da putujem... tako da i to imam na listi troskova u narednih par meseci
i ja sam sada vec smorila sa svojim troskovima

Hej :) i ja sam imala oko 3,2 kg, ali sam bila dugacka 56cm i uzasno glavata... onako loptaste glave. Svi u mojoj porodici su glavati :) a koliko vidim na ultrazvuku i moja beba ce me obradovati tako jednom velikom i lepom loptastom glavom. To stvarno lepo izgleda, ali tesko izlazi kroz mame.
Ali moj muz je bio preko 4kg kada se rodio... ali to valjda zato sto je njegova mama jela jako puno slatkog voca... dakle, SECERKO, moj muz je secerko... i danas je ovisnik :???:

Moj doktor kaze da beba lepo raste. A ja sada vec prilicno osecam pokrete i mogu da zakljucim da je i jako aktivan i da uglavnom spava kada i ja spavam... sto ce nadam se zadrzati kao naviku :wink:

U svakom slucaju jedva cekam da ga upoznam.

Meni je pritisak malo nizi, ali to je valjda normalno u ovom periodu trudnoce.

A ja bebi saljem mnogo vesele vibracije... inace se puno smejem, ali u poslednje vreme jos vise... jedino je problem sto me cesto od glasnog smejanja boli stomak, onako neki ostar bol... grozno :-? To je valjda zbog misica na stomaku...
Posto vise nemam svoj kompjuter onda cu i manje citati... bar dok ne kupim novi.

cmook
pozdrav
 
@zauzeto
Hocemo bebu, hocemo bebu!
post10073011463903455zh.gif

:D
@ra ta tat
I ovaj moj malisa je nemirko, ne bira kad ce u akciju, danju, nocu, ma kad mu dune! Sad najvise voli da mi zaglavi nogice pod rebarca i da istrci guzu.Cesto mu napipam i malo stopalo, onda ga malo zagolicam i on odmah povlaci nogicu, a ja umirem od smeha! :P :D
 
ahahahahha, koji fazon :D
golicljiva beba
:)
a jesi mu pustala muziku, citala ili tako nesto? Negde sam kao procitala da je to dobro, a onda na drugom mestu, da nije jer tako detetu remetis ritam spavanja ...

ja sa mojim uglavnom ne pricam i ne mogu da zamislim da mu citam nesto, ali eto juce sam prvi put... onako nesvesno pocela da mazim svoju stomacinu :D
 
Da li u Srbiji pustaju trudnicinog partnera da bude prisutan na porodjaju?
Da li jos uvek oduzimaju bebu nakon sto se zena porodi i odvode je negde u nepoznatom pravcu???

Ovde je normalno da trudnica nije sama, nego ima nekog za podrsku...
ja sam mom muzu rekla DA ON MORA BITI PRISUTAN, nisam ga ni pitala da li zeli... jer mi treba tamo da gleda da li su doktori savesni i mora da pazi na bebu nakon sto ja padnem u nesvest.

Ne razumem onu politiku da se mamama oduzimaju bebe nakon porodjaja. Zaboga, nosis tu bebu devet meseci, cekas je strpljivo toliko dugo i kada konacno imas priliku da je upoznas oni je odnesu u nepoznatom pravcu! Dobro sto se ne poradjam tamo, jer osecam da bih poletela sa stola i uzela svoju bebu, vristala i plakala da je vrate i sve u svemu, ne bih je prepustila. Sa kojim pravom oni to rade stvarno ne razumem... mogu oni da se slikaju sa svojim bolnickim praksama... ako je to moja beba, ona je moja i tacka.

To je nehumano... i jos ako ne dopustaju da partner bude prisutan to je jos gore i ja ih ... ne podnosim. I sta radi ona beba tamo sama... iznesu je iz stomaka i onda ona potpuno sama i izgubljena... to mora da nije dobro, ni za bebu, ni za mamu... odvratni su.
 
Moze tata da bude prisutan na porodjaju, paltis 6000 dinara, a ima varijanta baby friendly gde si sve vreme sa bebom, al' se nesto trudnicama nije svidela, koliko sam shvatila onda si sama na svome i niko te ne ferma ni dva posto.
 
divlja:
Moze tata da bude prisutan na porodjaju, paltis 6000 dinara, a ima varijanta baby friendly gde si sve vreme sa bebom, al' se nesto trudnicama nije svidela, koliko sam shvatila onda si sama na svome i niko te ne ferma ni dva posto.
Pa valjda ako imas nekih problema oni su tu da ti pomognu, zasto si inace u bolnici...
mislim da je sasvim OK da te ne fermaju, ako ti je beba zdrava, normalna onda ti valjda treba da joj obezbedis svu brigu, ona je tvoja odgovornost, a ne od neke bolnicarke. Ako neces da je pazis, nisi trebao ni da je radjas...
Moguce da ako oni dopuste da beba ostane sa tobom, a ne dopuste da partner bude prisutan, onda je trudnica suvise umorna da uradi sve... kod mene ce stalno biti moj muz i onda cu ja moci da dremnem, on ce brinuti o bebi za to vreme. Obicno muzevi ostaju tamo dok su zenama potrebni, a osecam da ce moj ostati dokle god sam ja u bolnici. On po zakonu dobije valjda nedelju dana odmora za bebu, pa je slobodan...
 
ra-ta-tat:
Pa valjda ako imas nekih problema oni su tu da ti pomognu, zasto si inace u bolnici...
mislim da je sasvim OK da te ne fermaju, ako ti je beba zdrava, normalna onda ti valjda treba da joj obezbedis svu brigu, ona je tvoja odgovornost, a ne od neke bolnicarke. Ako neces da je pazis, nisi trebao ni da je radjas...
Moguce da ako oni dopuste da beba ostane sa tobom, a ne dopuste da partner bude prisutan, onda je trudnica suvise umorna da uradi sve... kod mene ce stalno biti moj muz i onda cu ja moci da dremnem, on ce brinuti o bebi za to vreme. Obicno muzevi ostaju tamo dok su zenama potrebni, a osecam da ce moj ostati dokle god sam ja u bolnici. On po zakonu dobije valjda nedelju dana odmora za bebu, pa je slobodan...

ne, nije uopšte ok da te ne fermaju posle porođaja. Videćeš i sama koliko ćeš biti umorna, iscrpljena i "bolna" odmah nakon porođaja. naravno da je beba tvoja odgovornost, ali i odgovornost osoblja u bolnici. mislim da preoštro reaguješ, i sigurna sam da bebi neće biti ništa ako se sestre pobrinu za nju nekoliko sati nakon porođaja. Ti možda nećeš biti u stanju ni da staneš na noge taj prvi dan, a kamoli da presvalčiš bebu, okupaš je i podojiš (ako ti uopšte krene mleko odmah posle porođaja). Ja sam se skoro onesvestila kad sam prvi put ustala šest sati nakon porođaja. Bebu su mi doneli kad su je okupali, izmerili, stavili narukvicu sa brojem i imenom i posle su me ostavili u boksu još dva tri, sata (takva je praksa u porodilištu, valjda ako dođe do post-porođajnih komplikacija da si odmah tu na stolu). Bebu su mi opet doneli kad su me prebacili "na odeljenje" i posle na svaka tri sata. Meni to nije smetalo jer sam mogla malo da se odmorim i pripremim za odlazak kući i odgovor na pitanje koje me nenormalno mučilo "A šta ćemo kada dođemo kući?":lol:
 
Pa dobro ultrared, mame se razlikuju medju sobom... ja se sada spremam za to sta posle kada dodjemo iz bolnice, tj. ja sada panicim i pokusavam da nadjem odgovore za sva pitanja. Potpuno razumem argumente o umoru i fizickoj iscrpljenosti, zato sam i rekla da ce moj muz sa mnom biti sve vreme i posle porodjaja. Znaci, glupo je dozvoliti da trudnica vodi brigu i osuditi je na samocu. Prirodno je da tu bude i otac tj. parner (da budem politicki korektna) i da dele brigu oko bebe. Naravno da mama nije u svojoj najboljoj formi posle porodjaja i da joj treba pomoc, ali isto tako je prirodno da onda otac preuzme brigu, a ne neka nepoznata osoba. Otac ne sme da bude zapostavljen, to nije u redu, on je deo te trudnoce isto koliko i zena... ona samo sticajem okolnosti pozajmljuje telo da se beba razvije.

Vise imam poverenja u svog muza i njegovu brigu za dete, nego kada je bolnicarka u pitanju. Jeste da ona ima rutinu i iskustvo, ali nema ljubav i paznju koju moze moj muz da pruzi tom detetu, a posto je ono dozivelo vec takav shok i promenilo sredinu mislim da mu je najvaznije da se oseca sigurno i dobrodoslo u rukama svog tate.
 
Mislim da kod nas ne postoji ta varijanta da muž bude sa tobom sve vreme i nakon porođaja (uglavnom su zauzeti pijančenjem i cepanjem košulja:lol: ), čak i ako platiš zaseban smeštaj, odnosno apratman. U svakom slučaju, ako je moguće, to je sjajno, mislim da nema bolje podrške.;-)

osoblje može mnogo da ti pomogne, posebno savetima za dojenje i negu bebe. ja nisam ništa znala, iako sam čitala mnogo u toku trudnoće o svemu. ali, kad sam se našla u praktičnoj situaciji, izgubila sam se potpuno. to je trajalo prvih petnaestak dana, posle smo se lepo uhodali:D

 
Ljudi sta da radim, idem na carski, da li da idem u baby friendly ili ne? Ja bih ovo drugo iako ce biti frka zbog rane.Ali cu vise da budem s bebom i da naucim neke osnovne stvari jer me panika hvata da odem kuci sa tek rodjenom bebom, bez ikakvog iskustva....:? Uh, stvarno frka - sta i kako? I odakle dolazi babica za prve dane?Nista ne znam, uzas...Da, da se pohvalim - usla danas u 9. mesec! Juuuhuuu!
P.S. ja mojoj bebi jos od 3. meseca pustam muziku tako sto plisanog medu - muz. igracku stavim na stomak pred spavanje i on joj odsvira par puta.To sam cula od prijateljice koja je zivela u Nemackoj i kojoj su nemacki pedijatri to savetovali.Kazu kasnije kad se beba rodi, i narednih par godina, da nema problema oko uspavljivanja, samo joj pustis tu muzikicu i ona se uspava.Ona je to uradila sa dvoje svoje dece i kaze da je super funkcionisalo.;):P
 
Cestitamo! :-) :-P

A kako da naucis ako ti niko nista ne pokaze? Cula sam da ti uvale bebu i ti sam moras da se snalazis, ako ne znas pre toga kako se previja i ostalo, dzaba. Koliko znam niko ti tamo npr. nece izmasirati grudi, da bi mleko krenulo, za to zene uzmu posebnu, svoju babicu. :-? Ovo sam ja sve slusala, nisam detaljno zapamtila, u svakom slucaju moras da se lepo raspitas i pripremis.
Super meda koji uspavljuje bebu. :lol:
 
Гошчице, не би било лоше да избегнеш тај програм, требаће ти одмор и предах, посебно после царског реза. Где да се напрежеш тада? У праву је Дивља, у многим породилиштима неће бабице ништа да ти покажу, само ти увале бебу. Не брини, увек се нађе нека мама која је већ има клинце, па можеш њих да питаш. Мене су за све живо запиткивали и свима сам помогла колико сам могла. У Земунском породилишту ти на дан отпуштања одрже једно предавање од неких сат времена са свим могућим информацијама о нези бебе, тако да је то мени помогло. Друго, бабица из твоје општине долази сутрадан да обиђе бебицу и већ тада можеш да је питаш све што те занима. Чак ће и бебу да преповије, кад очисти пупак. Не брини, они од породилишта добијају твоју адресу и сами долазе код тебе, без твог позива. ТО је законом обавезно. Дакле, немој да си у фрци, није то ништа страшно, ни ја нисам ништа знала па сам се врло брзо уходала, битно је само да не паничиш.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top