Kutak za sujetne romantike – ispovesti o ljubavnim mnogouglovima (ljubavne misterije)

GalebDzonatan:
Jedna tacka je Ona, druga tacka je On. Treca tacka je Ljubav, koja nije "konacna" niti je dokuciva. odnosno, ne da se spoznati, tj. sagledati u celosti, bas kao i sam "Bog". Ipak, ljubav se da sagledati, "spoznati" u celosti i svoj svojoj velicini, i tada je covek u stanju "blazene mirnoce". Takvo stanje pak ne moze dugo potrajati zbog same prirode coveka, koji je odvec "zacaran" jos onog trena, kada je "krivicom svoje slobodne volje prognan iz raja". I zato covek raju vecno tezi, i zato je raj nedokuciv zauvek, sa zvagda, vec samo na tren (raj je visoko i raj je duboko, "iznad" i "u" coveku). I sam raj egzistira u nijansama jer svaki je covek nijansa, kao i put kojim tezi k' raju. Najlepsi raj koji sam ikada posetio bio je dosegnut putem duz koga sam voleo i bio voljen. Verujem da jos uvek hodam istim putem, uprkos tome sto nisam u raju, ali ga zato nazirem, cak vrlo jasno.

Ljubav ima dve dimenzije, fizicku i duhovnu (metafizicku); fizicka i metafizicka manifestacija ljubavi. Fizicka manifestacija je, npr. poljubac, a metafizicka je sve ono sto se nalazi oko poljupca. Fizicka i metafizicka dimenzija ljubavi su ispresecane medjusobno i nadgradjuju jedna drugu (sinergija). Moze se voleti samo fizicki (culno), i moze se voleti samo metafizicki (teofil), ali je ljubav "najpotpunija" kada su prisutne obe dimenzije. Fizicka dimenzija potice iz cula, nagona... i zahteva snagu telesnu-krv i meso. Duhovna dimenzija potice iz uma i zahteva snagu duhovnu-volju. Potpuna ljubav zahteva i hrabrost, koja je proizvod sinergije telesne i duhovne snage.

P.S. Veoma mi se dopadaju tvoje pesme, narocito ona sa lepkom :) I nije mi jasno zasto lazes za godine, smesno je i pomisliti da neko sa 23 analizira svoju ljubav. Imas sve moje simpatije i nadam se da nisi nekakav ludak, jer Ljubav jeste "ludilo", a kada nije ljubav onda je samo ludilo. :p

Stvarno ovde ima ljudi koji te mogu razumeti. I ne samo mene vec mnogo vise.
 
bojna:
Nevencice ako nisi shvatila da ti objasnim: taj lepak nije samo lepak koji ti shvatas, to je lepa muska osoba, ili ti lepotan. Lep covek. lep(ak)

Svidja mi se ta misao o lepku. Ja sam je doziveo kao lepak (glue) i odma' pomislio na razne vrste lepkova : super lepak 8-), oho(on lepi samo odredjene materijale), lepak za papir :lol: , pa onda razne supstance sa kojima se moze lepiti privremeno :roll: , a moze se lepiti i sa brasnom i vodom :) kratkotrajno ;)

P.S. Najjaci su dvokomponentni lepkovi (resin+hardener=fizicko+metafizicko) 8-)
 

Back
Top