Kupovina polovnog laptopa

ako planiras da ga nosis bas i nisam za to
ako ces ga koristiti na kablu onda mozes
obicno polovni laptopovi imaju losu bateriju a zamena baterije je skupa i uvecava cenu do pitanja da li ti se isplati da kupujes polovni
ali ako ces ga koristi na kablu onda to i nece igrati ulogu i mozes da ga uzmes.
 
Zanima me sta mislite o kupovini polovnog laptopa i gde ih traziti? Sta biste preporucili da kupim do nekih 50 hiljada dinara? Prevashodno bih ga koristio za fakultet, filmove, ne planiram na njemu bas da igram neke igrice.
Како ти је написао Министар а пошто можеш издвојити толики новац
купи нов лаптоп. За те паре можеш купити супер машину за потребе
о којима си писао. Није проблем само у батерији, много је више разлога
због којих је ново боље.
Једини разлог куповине половног може бити уштеда новца, јер полован
у истој класи можеш купити за много мање новца.
Али као што видимо новац ти није проблем и дилема решена.

П.С. За шта год да се одлучиш само имај на уму да лаптоп мора да се
одржава. Зависно од окружења у којем ради и броја сати зависи и период
обавезног чишћења од прашине и мењања пасте на процесору и графици
ако је поседује. Без одржавања издува чистим и нов лаптоп ће трајати краће
од половног који се одржава.
 
Poslednja izmena:
Novo ne znači da je pouzdano, a polovni laptopovi ne znači da su odradili svoje. Čak naprotiv.. ako znaš šta tražiš (i gdje) možeš uzeti dobar, polovan laptop od 150-350 eura sa procesorom zadnjih generacija, svakako očuvan i ispravan. Dovoljno je proguglati i vidjeti koliko je koštao nov.. 2,3 puta skuplji, nego ovaj gore HP.ov ali sve zavisi za šta nam treba.
 
Poslednja izmena:
Novo ne znači da je pouzdano, a polovni laptopovi ne znači da su odradili svoje. Čak naprotiv.. ako znaš šta tražiš (i gdje) možeš uzeti dobar, polovan laptop od 150-350 eura sa procesorom zadnjih generacija, svakako očuvan i ispravan. Dovoljno je proguglati i vidjeti koliko je koštao nov.. 2,3 puta skuplji, nego ovaj gore HP.ov ali sve zavisi za šta nam treba.
Da li da gledam biznis modele ili ne, jer su njihove konfiguracije malo slabije za cenovni rang koji mi odgovara? Gde gledati polovne ako imas neke preporuke?
 
Zanima me sta mislite o kupovini polovnog laptopa i gde ih traziti? Sta biste preporucili da kupim do nekih 50 hiljada dinara? Prevashodno bih ga koristio za fakultet, filmove, ne planiram na njemu bas da igram neke igrice.
Mnogo je to za polovno ,ajde da je 150-200 evra pa i da kazemo ,moze da se nabave solidni notebookovi..
Ja sam platio 140 evra ,baterija drzi oko 5 sati ali ga pretezno koristim na adapteru,samo prema potrebi na bateriji.
Polovni uzmi samo od onoga koga poznajes,ako ima,ovako vec kad imas pare kupi nov,sa garancijom,za tvoje potrebe.
Polovni moze da se uzme od ljudi koji se bave time i nikakav problem.

Ma ima za 45k dinara najjeftniji laptop nov. Taj ce da radi sigurno bolje od polovnog...
To su najgori ...pijacarske komponente .
 
Novo ne znači da je pouzdano, a polovni laptopovi ne znači da su odradili svoje. Čak naprotiv.. ako znaš šta tražiš (i gdje) možeš uzeti dobar, polovan laptop od 150-350 eura sa procesorom zadnjih generacija, svakako očuvan i ispravan. Dovoljno je proguglati i vidjeti koliko je koštao nov.. 2,3 puta skuplji, nego ovaj gore HP.ov ali sve zavisi za šta nam treba.
a realno..dobar laptop polovan sto kazes novije generacije itd... samo ako naleti na nekog zaludjenika koji zeli da ima najnoviji hardver a to obicno uzimaju odmah ovi koji se i bave prodajom kompjtera za sebe..
ako ne znas osobu licno, tesko je naci dobar polovan koji super radi.

ja sam uvek pre za nov slabiji ili da uzme desktop..ne mora laptop posto poto.
 

Back
Top