Kupovina dobrog polovnjaka

Za Bmw i Mercedesove motore da ,za francuska vozila ne .
Ne postoje najbolja ulja ,samo postoje kvalitetna i manje kvalitetna ili kopije ,najbolja ulja su ona koja proizvodjac preporuci i koristi.
To je zabluda proizvođač je u tom slučaju preprodavac kao iza održavanje vozila. Meni u ovlašćenom nisu ugrađivali originalni potrošni materijal već nešto pristojnog kvaliteta šta nađu :-)
 
ili sta mi savjetujete kako da se postavim
Pusti njega nek kaze prvi cenu pa onda odrezu malo ..
Kako mi rece majstor, kod tog automatika crkavaju dva dela, jedan je 20e, drugi oko 100.

Inace mi se ti Reno automatici ne svidjaju, EDC bi mogao da prodje ....
Kod mene samo 3-4 menjaca uzimam kad su automatici u pitanju .. Ovi svi ostalo daleko im kuca ..,Jedino ako se novo uzima onda ok ali opet treba se toga nekad i rešiti..
 
Poslednja izmena:
Za Bmw i Mercedesove motore da ,za francuska vozila ne .
Ne postoje najbolja ulja ,samo postoje kvalitetna i manje kvalitetna ili kopije ,najbolja ulja su ona koja proizvodjac preporuci i koristi.
Nije to bas tako jer proizvodac auta cesto bira ono sta zadovoljava kvalitetom a uklapa se cenom .. Zna se koja su najbolja ulja I to nema veze sa proizvodacima auta .. To je samo blef na koji vas uzimaju .. Još kad ih spakuju u pakovanja sa etiketom Ford BMW, Mercedes i ostalim firmama koje veze nemaju sa uljima to je onda peverzija kako uzimaju narod.. Mazda ulje u Mazdi je 25€/L neki buckuris kojeg plaćaju 0,5€ po litru pa ga pakuju u svoju ambalazu ...Za pola tih para kupujes premijum podmazivanje Liqui moly, Ravenol ,Castrol Motul itd..
 
Poslednja izmena:
Ljudi,reno se prodao,ja da zovnem da kazem da cu doci da ga pogledam a on kaze prodat je.😧Ispade da je neki preprodavac i on jer mi je ponudio i fiata
opela merivu.Malo sam teze podnijela gubitak ovog renoa ali kontam da je to zivot,sigurno me ceka nesto bolje🤗
 
To su ti razlokani motori, da si sipao mobil polusintetiku pevao bi.
Kakvi razlokani motori ,motor je bio u odlicnom stanju .

Ljudi,reno se prodao,ja da zovnem da kazem da cu doci da ga pogledam a on kaze prodat je.?Ispade da je neki preprodavac i on jer mi je ponudio i fiata
opela merivu.Malo sam teze podnijela gubitak ovog renoa ali kontam da je to zivot,sigurno me ceka nesto bolje?
Bezi od preprodavaca nije od reci ....
 
Nije to bas tako jer proizvodac auta cesto bira ono sta zadovoljava kvalitetom a uklapa se cenom .. Zna se koja su najbolja ulja I to nema veze sa proizvodacima auta .. To je samo blef na koji vas uzimaju .. Još kad ih spakuju u pakovanja sa etiketom Ford BMW, Mercedes i ostalim firmama koje veze nemaju sa uljima to je onda peverzija kako uzimaju narod.. Mazda ulje u Mazdi je 25€/L neki buckuris kojeg plaćaju 0,5€ po litru pa ga pakuju u svoju ambalazu ...Za pola tih para kupujes premijum podmazivanje Liqui moly, Ravenol ,Castrol Motul itd..
Ja pricam koje sam iskustvo imao sa Castrolom i Elfovo ulje je bolje za taj motor ,opet kazem motor je bio u odlicnom stanju ,ne kupujem automobile sa krsh motorima .
Drugaciji rad ,jos tisi ...kada sam stao na semaforu ja sam se cudio sta je ovo ...
 
Ne znam, meni je rutinska stvar barem jednom nedeljno da u garaži gde inače parkiram dok sam na poslu tražim pranje unutra i spolja. Ne volim kad je auto štrokav unutra, to mi je gadnije nego da je prljav spolja. A servise sve radim redovno, a ako posumnjam na nešto da treba i vanredno, odmah idem, jer znam da mnoge stvari koštaju mnogo više ako se zapuste. Volim da apsolutno sve na autu radi savršeno, kao kad je izašao iz fabrike, i ne pitam koliko košta da tako bude.

A što se tiče i same ove teme, moj moto-mehaničar je jednom rekao jednu vrlo pametnu stvar - kad mu neko traži da procenjuje polovan motor, on prvo gleda da li je ulickan, sređen spolja, jer je obično pravilo da onaj ko vodi računa o ljubimcu spolja, taj će na vreme raditi servise i sve ostalo. Retko ćeš sresti nekog ko рicka svog ljubimca svaki dan, a ne menja ulje i filtere redovno. Pedanterija je stvar karaktera, i ona važi obično za sve aspekte održavanja, i vizuelni a i onaj "tehnički".


Imam ja automatik star 20 godina, koji dan danas radi kao prvog dana - barem što se menjača tiče.

Netačno je da star automatik mora nužno da pravi probleme, jer automatik zahteva manjе održavanja nego manuelni. Naravno da ima problematičnih automatika, ali se generalno zna koji su ti od kojih treba begati.
Okle ti ovo?
 

Back
Top