Kultni dan - Sudnji Dan

stnco
Re: Kultni dan - Sudnji Dan

Za mene je ovo obično trućanje (pričanje bez veze).

I za mene je isto.Ali jedina satisfakcijica mi je što me zazijavalo nasmeja samo tako.

Uz :bye: :bye: :bye:

onisifor
Re: Kultni dan - Sudnji Dan

Njima će se suditi na osnovu njihove čovekoljubivosti, kao, uostalom, i nama. Da li smo hranili gladne, pojili žedne, oblačili gole, posećivali bolesne, brinuli o ljudima, bili sa njima kada im je bilo teško, bili strogi prema sebi, a blagi prema drugima, činili drugima ono što želimo da i drugi čine nama? To je suština. U Carstvo Nebesko će ući oni koji će se tamo dobro osećati. Šta će samoživ čovek tamo? Njemu bi to bilo mučenje.

A ko će suditi budistima,muslimanima i svima onima koji nisu Isusovi...:?: :?: :?:


Ja to :dontunderstand: ali mi sasvim lepo zvuči ono što napisa zazijavalo. :bye:
 
onisifor
Re: Kultni dan - Sudnji Dan

Hristos. A, u 25. poglavlju Jevanđelja po Mateju piše po kojim će se kriterijumima suditi (uvodni post).

:dontunderstand:

Pročitah Mateja 25 od 1 do 46 ali ne nadjoh ništa o budistima,muslimanima i sličnim.Ja te nisam pitao za kriterijume nego za ogroman broj njih koji pod te kriterijume ne mogu da se podvedu.Pokušaj da razumeš to.

Uz :bye: :bye: :bye:
 
Nije namenjeno tebi. Zato ne razumeš. Namenjeno je ovcama. :mrgreen:

Krajem leta probiru se ovce i koze (koje se često napasaju zajedno u ekstenzivnim eksploatacijama). Životinje se pažljivo pregledaju i one koje su dobre za rasplod ostavljaju se za seledeću reproduktivnu sezonu, a one koje su bolesne, prestarele itd. odvajaju se i intenzivno prihranjuju kako bi dobile na težini i bile isporučene klanici.

I drugi deo je takođe čista ekonomija. Isus i njegovi sledbenici propovedali su život kao šetnju po zelenim poljima, pokazivali su jedan drugom nebeske ptičice koje ne kopaju i ne žanju, a ipak ih neko hrani.
Naravno, i njih je neko trebalo da hrani, pa su zato propovedali da treba hraniti gladne, oblačiti gole i tako to. Verovatno bi bilo jednostavnije da su se prihvatili kakvog poštenog posla, pa niko ne bi trebalo da ih hrani i oblači, ali tako bi čitava predstava izgubila na verodostojnosti. :mrgreen:
Pi Seradre, grdna razgovora! :mrgreen:
 
achtung
Re: Kultni dan - Sudnji Dan



Nisam siguran ali je otprilike 2012 ili 2014.No valjda će i oni omanuti...a možda i neće.

Uz :bye: :bye: :bye:

Ma ja verujem da su pogresno protumacili jer ce te godine do nekih poravnanja Zemljine ose sa nekim drugim osama,pa su onda to oni videli i protumacili kao kraj sveta.
Sad ove klimatske promene koje se desavaju delom su nasa zasluga a delom i zbog toga sto se planetina osa malo "krivi" :super:kako sam ovo objasnila sa krivljenjem :D
 
dekoder
Re: Kultni dan - Sudnji Dan

Ma ja verujem da su pogresno protumacili jer ce te godine do nekih poravnanja Zemljine ose sa nekim drugim osama,pa su onda to oni videli i protumacili kao kraj sveta.
Sad ove klimatske promene koje se desavaju delom su nasa zasluga a delom i zbog toga sto se planetina osa malo "krivi" kako sam ovo objasnila sa krivljenjem

Lepo si objasnila ono u vezi sa krivljenejem.

Uz :bye: :bye: :bye:
 
da vas pitam,a usput da vam kazem da su maje znale kakvo ce vreme biti za narednih 2000 godina i oni su takodj prema zvezdama utvrdili koja je zadnja godina postojanja,koja to godina da li znate?

Ovo ti je pričao neki Majofil, a ti poverovao. A zamisli savremena meteorologija priznaje da koliko toliko pouzdane prognoze može da daaa za narednih desetak dana. Ne znam kako se ne setiše da pošalju neku delegaciju kod Maja :D na dokvalifikaciju. Onda ne bismo u dnevnim prognozama imali "sigurnosni ventil"- "mestimično".
 

Pa ne zna se kad ce biti "jer o tome danu i casu niko ne zna osim Boga... ali i meni se cini da moze brzo doci ... :)
a po desavanjima u svetu shvaticemo .... pocetak velike nevolje...

pozzzzzzzzzz :):):)

....i starih Maja. I oni su bili svemoćni. Eto ko sme da dočeka tu 2012. ili 2013. Jedina mi je uteh što sam u svom pozamašnom životnom veku preživeo mnoge sudnje dane, pa ću valjda i ove.
 

Back
Top