kuda svi odose i ko ce ostati?

serb_pagan:
ja ne znam iz kakve si ti porodice,ali moju porodicu su zesce pokrali...oni koje sam naveo
i zasto vi radikali odmah skacete na svaku kritiku ovog usranog sistema vrednosti kod nas...jeste,sistem vrednosti je usran,zemlja je propala,krvi su milosevic i njegova lopovska zlocinacka klika...

'Ajd sad ti meni objasni, kakve veze ima propali sistem sa tvojim kriterijumom vrednosti, po kome si mene nazvao radikalom?
Kad si kapetan sto tera ladju, a ni sam ne znas di' si kren'o, koi god vetar da ti dune, nepovoljan ti je.
 
Земљак, ако стварно то желиш онда не видим шта се замлаћујеш са странкама.
Ради бре нешто, читај, пиши, то ти нико не брани.
Откуд знаш који су све твоји потенцијали, Србији треба неки нови и одморнији Тирке.
Ти си републиканац а Србин као и он, обашка што је увек мажњавао најбоље глумице.

Само почни мало да цугаш и да се дружиш са правом елитом, оном народном, има сунце да ти сине.

Без шале.
 
Rukavodilica:
'Ajd sad ti meni objasni, kakve veze ima propali sistem sa tvojim kriterijumom vrednosti, po kome si mene nazvao radikalom?
Kad si kapetan sto tera ladju, a ni sam ne znas di' si kren'o, koi god vetar da ti dune, nepovoljan ti je.

pa ima...potresas se na pomen propalog sistema vrednosti,koga poredis sa "kakom od norveskog ili srpskog kuceta",sto je,nadam se da se neces naljutiti veoma glupo i proizvoljno...ako je tebi npr.postovanje prava,postenje,vaspitavanje cerki da ne budu ko ***** sa pinka vec kao mileva maric i sinova da im idol ne bude ulemek vec tesla,isto ko kaka nekakvog kera onda stvarno nemamo sta da raspravljamo...
 
marlon:
Ти бре паган увек посматраш приземно ствари... човек ти филозофски да поенту о људској души, лутању и смирености, ја ти метафорички кажем нешто, а ти одмах у ватру. А извини на коју омладину мислиш? Ја нпр. знам доста младих људи који су престали и да студирају. И шта сад, треба да их запослиш у неком Институту да буду професионалци а нису дали десет испита. Зна се како иде у животу. Прво си волонтер добијаш цркавицу, радиш да би ушао у посао и упознао људе. То ти је најважније. После иде успињање. Нема бре нигде да скочиш са тарабе на директорско место. Најмање преко. Лакше ћеш овде то постати него тамо.


Maki, bez da filozofiramo... Secas se mog posta upucenog Tunu, Srbija, Atos...? E, sad, bez da budemo licemeri ili, gore, senilni, mislis da ovde neko zagovara asketski zivot? Mislis da bi neko izmedju zemunice i dvospratnice odabrao zemunicu? Ne pricamo mi ovde o hronicnoj nezadovoljstini niti o simbiozi duha i tela, vec, bas prakticno, je l' ti lepse sesti u avion i pravac x ( destinacija po volji :) ) ili ti je lepse sesti ispred ambasade, dzonjat dva sata i vratit se kuci sa praznim pasosem? I tako unedogled... Jedan je zivot, ljudiiii!
 
PAC-PAC:
Земљак, ако стварно то желиш онда не видим шта се замлаћујеш са странкама.
Ради бре нешто, читај, пиши, то ти нико не брани.
Откуд знаш који су све твоји потенцијали, Србији треба неки нови и одморнији Тирке.
Ти си републиканац а Србин као и он, обашка што је увек мажњавао најбоље глумице.

Само почни мало да цугаш и да се дружиш са правом елитом, оном народном, има сунце да ти сине.

Без шале.

jos sam mlad zemljak,jos sam mlad...tek mi je 25 leta...bice dana...
 
To sa kucecom kakom je bilo u istom kontekstu, mozda malo nesretno sroceno , pa je izazvalo zabunu.Htedoh reci da je tom ( i svim ostalim) veterinarima u sistemu vrednosti bilo i to - gde manje smrdi.
I,nisam, ni utopista, niti "umetnicka dusa" (u smislu nemanja veze sa realnoscu, kou si ti pomenuo)... radikale necu ni da pominjem. Vrlo , vrlo sam bila u Srbiji sve ovo vreme, i svasta gledala i svasta dozivela - k'o i svi.
To, kako ce tvoja ili moja cerka biti vaspitana, ne zavisi ni od toga da l' ces da placas HBO, ni od ***** kanala, pa ni od pinka.
Nisi ti neki mravic ili crvic da ti Mira , Sloba, Cana , Mile, Ratko..k'o god kroji srecu.
Za pocetak..."pagan" ? Sarkazam? Akronim?
 
Пагане кажеш брате да си на земљи и да чврсто стојиш, а стављаш на аватар великог Лудвига, човека који није могао да чује и све што је урадио, урадио је својим духом. Најлепше Симфоније и камерна дела, концерти шта хоћеш. Значи да ниси такав као што се представљаш, ти јеси човек који има мозга али ти оно друго надвлада. Коригуј мало.
 
Rukavodilica:
I u kaku i medju zvezde se sam uvaljujes.
.

ovakvoj izjavi stvarno nije potreban komentar...al ajde da pojednostavimo...recimo,nekog siromasnog,a dobrog coveka,njegov gazda,koji je prethodno bio direktor firme u kojoj je siromasak radio,a gazda nemilosrdno opljackao i ostavio coveka na celilu,sa recimo troje dece da se snalazi kako zna i ume,ponovo zaposli i placa mu 12000 za krvnicki rad,zato sto siromasak nema drugog izbora...zato sto siromasak nije bio clan SPS-a i nije imao tu lopovsku krv kao gaza...siromasak se sam uvalio u kaku...ko ga **** kad je bio glup,pa nije umeo da se snadje,jer eto,vaspitan je da bude posten..to je bila njegova vrednost...koja je opet za nekoga obicna kaka,kako to neko lepo rece
 
Јој пагане... има то да ти ради сваки други на Западу и боли га за конзервативце или демократе... и има да радиш и да га гледаш ко у Бога јер следеће недеље добијаш лову.... волео бих да одеш па да видиш на лицино место како је.
 
Siromasak je pustio da ga uvale u kaku - sto je najgori vid uvaljivanja.
Na stranu te price "dobar i posten al' se nije snas'o" i "elegantno popunjena dama" ...eufemizmi su korisni, al' umeju da odvedu na pogresan put. A tek vecna borba dobra i zla??!! To se zavrsi sa Bas - Celikom.
p.s. cini mi se da se mi ne razumemo bas najbolje
 
marlon:
Јој пагане... има то да ти ради сваки други на Западу и боли га за конзервативце или демократе... и има да радиш и да га гледаш ко у Бога јер следеће недеље добијаш лову.... волео бих да одеш па да видиш на лицино место како је.

ok,mozda je tako...razlika je u novcanom iznosu koju tamo i ovde dobija...tamo za takav rad sigurno ne crkava od bede...a 12000 dinara ti je nesto oko 150 dolara...mesecno..a cene ovde nisu mnogo manje nego u USA
 
Rukavodilica:
Siromasak je pustio da ga uvale u kaku - sto je najgori vid uvaljivanja.
Na stranu te price "dobar i posten al' se nije snas'o" i "elegantno popunjena dama" ...eufemizmi su korisni, al' umeju da odvedu na pogresan put. A tek vecna borba dobra i zla??!! To se zavrsi sa Bas - Celikom.
p.s. cini mi se da se mi ne razumemo bas najbolje

Pa izgleda da se ne razumemo...tebi je to svejedno izgleda...to sto mislis da je obican narod sam kriv sto su ga opljackali gmazovi,i da su oni skroz super a ovi glupani i nesposobnjakovici...verovatno si sa one "druge strane"..pa to vama izgleda ok i sasvim u redu,taj sistem vrednosti...ovaj sad,ovde u srbiji
 

Back
Top