Quantcast

kuda svi odose i ko ce ostati?

serb_pagan

Domaćin
Banovan
Poruka
4.442
u poslednje vreme primecujem neke veoma zabrinjavajuce pojave u svojoj okolini...naime,neverovatan broj ljudi mi je rekao da je podneo zahtev za iseljenje ili da ima plan da zbrise odavde u najskorije vreme...ne znam koje su statistike proslogodisnjih emigracija iz srbije,al ono sto cujem svakodnevno ostavlja na mene gorak utisak da ce u ovoj zemlji za desetak godina biti na stotine hiljada ljudi manje...
a drzava srbija? da li politicari,zaneseni punjenjem svojih dzepova uopste razmisljaju o ovome? cak ni oni kojima su puna usta patriotizma ovu temu uopste ne pominju...zar su toliko slepi kod ociju,pa ne primecuju koliko ova zemlja srlja u propast????i dokle smo dosli,na sta smo spali...mase mladih, sinovi i kceri ove zemlje beze odavde glavom bez obzira....cime najbolje pokazuju sta misle o ovoj drzavi...i o svima koji su na vlasti u srbiji proteklih dvadesetak godina...

James 007

Primećen član
Poruka
613
Što se mene tiče, ja ostajem ovde. Ljudima je verovatno dosta svih stvari koje se događaju ovde u poslednje vreme. Takođe je i faktor to da, bez obzira na izbore, naše silne fabrika i njive završavaju kao veliki hoteli i restorani. Nauka takođe propada, a o turizmu da ne govorim. Tako da nije ni čudo što se ljudi iseljavaju.

gost 304860

Buduća legenda
Poruka
44.433
Пагане, једини одлазак напоље има смисла ако имаш доста новца и желиш да да се бавиш бизнисом као и изузетно добро плаћен и осигуран посао макар на годину, две... наравно са осталим стварима као што су смештај и бенефиције... Све, али веруј све ван тога данас у земљама Запада где хара рецесија је ван памети. Кретати од нуле је крајње неинспиративно, веруј, поготову ако имаш више од 25.

PAC-PAC

Domaćin
Poruka
3.894
Земљак, постоји разлог за то што се дешава али никако не постоји оправдање.
Не враћају се али нигде нису ни пристали у потпуности.
Управо је то несрећа апартрида.
Управо је то кључ Корпоративне Комуне.

migud

Domaćin
Poruka
3.196
serb_pagan:
u poslednje vreme primecujem neke veoma zabrinjavajuce pojave u svojoj okolini...naime,neverovatan broj ljudi mi je rekao da je podneo zahtev za iseljenje ili da ima plan da zbrise odavde u najskorije vreme...ne znam koje su statistike proslogodisnjih emigracija iz srbije,al ono sto cujem svakodnevno ostavlja na mene gorak utisak da ce u ovoj zemlji za desetak godina biti na stotine hiljada ljudi manje...
a drzava srbija? da li politicari,zaneseni punjenjem svojih dzepova uopste razmisljaju o ovome? cak ni oni kojima su puna usta patriotizma ovu temu uopste ne pominju...zar su toliko slepi kod ociju,pa ne primecuju koliko ova zemlja srlja u propast????i dokle smo dosli,na sta smo spali...mase mladih, sinovi i kceri ove zemlje beze odavde glavom bez obzira....cime najbolje pokazuju sta misle o ovoj drzavi...i o svima koji su na vlasti u srbiji proteklih dvadesetak godina...
Ja se nameravam vratiti, recimo, za nekih 15 god. Sa 3-4 SRBceta.:) ( ako me hrabrost ne slaze:) )

serb_pagan

Domaćin
Banovan
Poruka
4.442
marlon:
Све, али веруј све ван тога данас у земљама Запада где хара рецесија је ван памети. Кретати од нуле је крајње неинспиративно, веруј, поготову ако имаш више од 25.
a sta ako si ovde nula? bolje da krecu i sa zapada nego ovde...nula je nula...ovde je vecini velika sansa da i dalje to ostanu...tamo barem nekakvu sansu i imaju...

serb_pagan

Domaćin
Banovan
Poruka
4.442
Rukavodilica:
Nije to "od nule", nose oni sa sobom nesto mnogo vredno. Mada, ja mislim da ima nekoliko vrsta odlazecih : od begunaca, preko setaca...ne moze se tu utvriti neko opste pravilo po kome ili razlog s koga ljudi odlaze.
mislim da se moze,barem priblizno utvrditi to pravilo...pogledas koliko je mladih otislo,koliko se vratilo,koliko je begunaca a koliko setaca...rezultat nije nimalo ruzicast...

serb_pagan

Domaćin
Banovan
Poruka
4.442
marlon:
Е ово је суштина паган.... кад то схватиш, можеш и да радиш у штали сваки дан и бићеш миран, хипотетички пример ....
super,to nudis omladini ove zemlje...budisticki mir,rad u shtali i ciscenje ulica,naravno hipoteticki...a bagra,olos,kriminalci i ratnici vikendasi da uzivaju u plodovima pljacke te iste omladine...ok,razumeli smo se

Rukavodilica

Zainteresovan član
Poruka
304
serb_pagan:
mislim da se moze,barem priblizno utvrditi to pravilo...pogledas koliko je mladih otislo,koliko se vratilo,koliko je begunaca a koliko setaca...rezultat nije nimalo ruzicast...
Moze, mozda, al' to pravilo se onda ne tice samo Srbije.
Ako automehanicar i njegova zena frizerka (zajedno, 4.2 godine skolovanja) - uz duzno postovanje svacijeg izbora - misle da treba da jedu njoke u Firenci , vikendom, i da jedno drugome za godisnjicu poklanjau Rolex ili auto - nek' probaju..a svi znamo kakva je probava onog sto je prob'o.
Kol'ko para - tol'ko muzike. U Srbiji, u Iranu...'gde god.
Kad znas kol'ko su ti siroka vrata, caskom vidis da l' mozes da uguras sifonjer u sobu.A ako ne vidis, ti il' izbijes vrata , il' rasturis sifonjer..pa, posle treba da ga sklapas...

serb_pagan

Domaćin
Banovan
Poruka
4.442
Rukavodilica:
Ako automehanicar i njegova zena frizerka (zajedno, 4.2 godine skolovanja) - uz duzno postovanje svacijeg izbora - misle da treba da jedu njoke u Firenci , vikendom, i da jedno drugome za godisnjicu poklanjau Rolex ili auto - nek' probaju..a svi znamo kakva je probava onog sto je prob'o.
hm..uz postovanje svacijeg izbora profesije,moram da napomenem da nazalost nemam prijatelja u pomenutim grupacija i njima slicnim...ja govorim o obrazovanoj omladini..primera radi,recimo o mladom veterinaru,koji je godinama gulio fakultet,a ponudjeno mu je da radi u drzavnoj veterinarskoj stanici za 17000 dinara...u uslovima koji su nezamislivi...da radi isti posao koji se u norveskoj placa 3000 evra...sta mislis,sta je izabrao?i gde je sada? i kako mu ide?i da li ikada vise misli da se vrati ovde?

serb_pagan

Domaćin
Banovan
Poruka
4.442
Rukavodilica:
A , tebe su pokrali?
Stigli smo do sistema vrednosti!
ja ne znam iz kakve si ti porodice,ali moju porodicu su zesce pokrali...oni koje sam naveo
i zasto vi radikali odmah skacete na svaku kritiku ovog usranog sistema vrednosti kod nas...jeste,sistem vrednosti je usran,zemlja je propala,krvi su milosevic i njegova lopovska zlocinacka klika...

Rukavodilica

Zainteresovan član
Poruka
304
serb_pagan:
Rukavodilica:
hm..uz postovanje svacijeg izbora profesije,moram da napomenem da nazalost nemam prijatelja u pomenutim grupacija i njima slicnim...ja govorim o obrazovanoj omladini..primera radi,recimo o mladom veterinaru,koji je godinama gulio fakultet,a ponudjeno mu je da radi u drzavnoj veterinarskoj stanici za 17000 dinara...u uslovima koji su nezamislivi...da radi isti posao koji se u norveskoj placa 3000 evra...sta mislis,sta je izabrao?i gde je sada? i kako mu ide?i da li ikada vise misli da se vrati ovde?
Rekoh ti, radi se o sistemu vrednosti, pod koji moze da potpadne i to da l' preferiras kaku od norveskog kuceta il' ti je draza domaca varijanta.
Ja, na srecu, ne znam takve slucajeve...i, da se ne lazemo - mozemo jedno drugo, al' sebe, i nije neka fora - na marginama svake price o odlicnom studentu koi je gladovao trudeci se da postane ..sta vec, pise (doduse, sitnijim slovima) neko "i.."
A , to se ne prica drugarima na proslavi desetogodisnjice mature.

gost 304860

Buduća legenda
Poruka
44.433
Ти бре паган увек посматраш приземно ствари... човек ти филозофски да поенту о људској души, лутању и смирености, ја ти метафорички кажем нешто, а ти одмах у ватру. А извини на коју омладину мислиш? Ја нпр. знам доста младих људи који су престали и да студирају. И шта сад, треба да их запослиш у неком Институту да буду професионалци а нису дали десет испита. Зна се како иде у животу. Прво си волонтер добијаш цркавицу, радиш да би ушао у посао и упознао људе. То ти је најважније. После иде успињање. Нема бре нигде да скочиш са тарабе на директорско место. Најмање преко. Лакше ћеш овде то постати него тамо.

serb_pagan

Domaćin
Banovan
Poruka
4.442
@marlon

ebiga brate,takav sam covek,stojim sa obe noge na zemlji,nisam u tom "umetnickom" fazonu,ljudska dusa,ovo-ono...
ja bih da se mladima obezbedi nekakav normalan zivot,recimo povoljni stambeni krediti,radna mesta...zna se ovde ko ima i od koga u normalnim zemljama drzava uzima porez za takve stvari...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.