Kuda Na letovanje u 2024 godini?

snejks

Elita
Poruka
17.871
Otvaram ovu temu u nadi da će se neko zainteresovati i napraviti pravu diskusiju gde ići na letovanje u 2024 godini.
Inače zadnjih par godina sam uvek gledao šta i koliko košta letovanje a da se ne ide predaleko.
- Generalno srbiju uvek precrtavam jer je ona iako nam je pod nosem uvek je najskuplja destinacija, za dva tri hotelska dana bilo gde u srbiji mogu otići u budimpeštu ili bilo koju drugu evropsku metropolu i provesti barem isto toliko dana i tamo.
- Hrvatsku i sloveniju otpisujem takođe kao preskupe pogotovu od izbijanja rusko krimskoga rata
- Grčka samo deluje povoljno jer praktično uzimate samo smeštaj u najam , baš kao i u Crnoj Gori s tim da su u crnoj gori prošle godine odlepili sa tim cenama a najgore i najprljavije im je more , pola kanalizacije im se izliva direktno u jadransko more.
- za običnu raju ostaju vam Bugarska i Turska kao najjeftinije destinacije tako i najpristupačnije s tim što se za Bugarsku mnogo teško nalazi organizovan prevoz.
- e da Niko ne zarezuje individualne putnike koji bi sami da putuju po svetu , za njih nema ponuda za letovanja nigde.
 
Otvaram ovu temu u nadi da će se neko zainteresovati i napraviti pravu diskusiju gde ići na letovanje u 2024 godini.
Inače zadnjih par godina sam uvek gledao šta i koliko košta letovanje a da se ne ide predaleko.
- Generalno srbiju uvek precrtavam jer je ona iako nam je pod nosem uvek je najskuplja destinacija, za dva tri hotelska dana bilo gde u srbiji mogu otići u budimpeštu ili bilo koju drugu evropsku metropolu i provesti barem isto toliko dana i tamo.
- Hrvatsku i sloveniju otpisujem takođe kao preskupe pogotovu od izbijanja rusko krimskoga rata
- Grčka samo deluje povoljno jer praktično uzimate samo smeštaj u najam , baš kao i u Crnoj Gori s tim da su u crnoj gori prošle godine odlepili sa tim cenama a najgore i najprljavije im je more , pola kanalizacije im se izliva direktno u jadransko more.
- za običnu raju ostaju vam Bugarska i Turska kao najjeftinije destinacije tako i najpristupačnije s tim što se za Bugarsku mnogo teško nalazi organizovan prevoz.
- e da Niko ne zarezuje individualne putnike koji bi sami da putuju po svetu , za njih nema ponuda za letovanja nigde.
Šta je kome lijepo i povoljno je vrlo subjektivno. Dopuštam da u CG ima preskupih lokala. Ali moje iskustvo nije takvo.
 
Šta je kome lijepo i povoljno je vrlo subjektivno. Dopuštam da u CG ima preskupih lokala. Ali moje iskustvo nije takvo.
ovako u crnu goru sam išao 2018, 2019, 2021 i 2022 , smeštaj se mogao naći za jednoga oko 12 evra redovno i to preko bookinga , za ceo apartman , sada ispod 20 evra dnevno možeš samo nos da obrišeš a ne apartman da uzmeš , s tim da sam zadnji put išao u sutomore a da je na nekada najčistijoj plaži u cg (bila označena na svim mapama sa zelenom zastavicom) kod "tunela" istim tim tunelom nazad oticala kanalizacija u more
 
ovako u crnu goru sam išao 2018, 2019, 2021 i 2022 , smeštaj se mogao naći za jednoga oko 12 evra redovno i to preko bookinga , za ceo apartman , sada ispod 20 evra dnevno možeš samo nos da obrišeš a ne apartman da uzmeš , s tim da sam zadnji put išao u sutomore a da je na nekada najčistijoj plaži u cg (bila označena na svim mapama sa zelenom zastavicom) kod "tunela" istim tim tunelom nazad oticala kanalizacija u more
Ja idem samo u Boku. Za Sutomore sam čuo da imaju problema sa tim.
 
- za običnu raju ostaju vam Bugarska i Turska kao najjeftinije destinacije tako i najpristupačnije s tim što se za Bugarsku mnogo teško nalazi organizovan prevoz.
nije mi bas najjasnije sta je u Turskoj jeftino?
nas je odmor u Turskoj pre 2 godina kostao oko 3.500€ sad to isto kosta min. 4.000-4.500!
Turska je sve, samo ne jeftina!
 
Otvaram ovu temu u nadi da će se neko zainteresovati i napraviti pravu diskusiju gde ići na letovanje u 2024 godini.
Inače zadnjih par godina sam uvek gledao šta i koliko košta letovanje a da se ne ide predaleko.
- Generalno srbiju uvek precrtavam jer je ona iako nam je pod nosem uvek je najskuplja destinacija, za dva tri hotelska dana bilo gde u srbiji mogu otići u budimpeštu ili bilo koju drugu evropsku metropolu i provesti barem isto toliko dana i tamo.
- Hrvatsku i sloveniju otpisujem takođe kao preskupe pogotovu od izbijanja rusko krimskoga rata
- Grčka samo deluje povoljno jer praktično uzimate samo smeštaj u najam , baš kao i u Crnoj Gori s tim da su u crnoj gori prošle godine odlepili sa tim cenama a najgore i najprljavije im je more , pola kanalizacije im se izliva direktno u jadransko more.
- za običnu raju ostaju vam Bugarska i Turska kao najjeftinije destinacije tako i najpristupačnije s tim što se za Bugarsku mnogo teško nalazi organizovan prevoz.
- e da Niko ne zarezuje individualne putnike koji bi sami da putuju po svetu , za njih nema ponuda za letovanja nigde.
cujem da je Portugalija interesantna...............ali samo uz sopstvenu reziju. Jevtini letovi 20 evra a hotelsku rezervaciju pravis sam.
Tako sam cuo.
 
Otvaram ovu temu u nadi da će se neko zainteresovati i napraviti pravu diskusiju gde ići na letovanje u 2024 godini.
Inače zadnjih par godina sam uvek gledao šta i koliko košta letovanje a da se ne ide predaleko.
- Generalno srbiju uvek precrtavam jer je ona iako nam je pod nosem uvek je najskuplja destinacija, za dva tri hotelska dana bilo gde u srbiji mogu otići u budimpeštu ili bilo koju drugu evropsku metropolu i provesti barem isto toliko dana i tamo.
- Hrvatsku i sloveniju otpisujem takođe kao preskupe pogotovu od izbijanja rusko krimskoga rata
- Grčka samo deluje povoljno jer praktično uzimate samo smeštaj u najam , baš kao i u Crnoj Gori s tim da su u crnoj gori prošle godine odlepili sa tim cenama a najgore i najprljavije im je more , pola kanalizacije im se izliva direktno u jadransko more.
- za običnu raju ostaju vam Bugarska i Turska kao najjeftinije destinacije tako i najpristupačnije s tim što se za Bugarsku mnogo teško nalazi organizovan prevoz.
- e da Niko ne zarezuje individualne putnike koji bi sami da putuju po svetu , za njih nema ponuda za letovanja nigde.

Još je rano. Grčka je uvek tu ako ne smislim nešto bolje,Španija bi bila lepa promena.
Ex-yu me ne interesuje. Bugarska još manje, to i ne računam u more.
Muslimanske zemlje izbegavam, džaba svi all-inclusive ovog sveta.

Inače ako ideš solo zaboravi na aranžmane agencija jer se njima ne isplati. Moraš sam iskombinovati svoj odmor, što je itekako moguće. Ali moja preporuka ti je onda da ideš u veće gradove koje imaju plažu i dosta toga da se radi uveče tipa Atina, Barselona, Solun, Istanbul....
Ako sam odeš u neko malo primorsko mesto ubiće te dosada jako brzo.

Inače do letovanja ću obići nekoliko mesta u Evropi u vidu siti-brejka, to ne računam kao letovanje i punokrvni odmor kao ni planine. To su izleti
 
Na salašu. Desetak minuta vožnje od kuće.
Od aprila do oktobra.

Sve pare koje bih dao drugima za desetak dana prčenja kojekude, potrošim na hranu i piće tokom odmora na svojoj dedovini uz kupanje i pecanje
Dobro. Poenta? Ne treba ti odmor? Stalno ti je odmor? Penzioner si?

U životu mi je i nečega žao što jesam(ili nisam) uradio ali nikada ni centa što sam dao na putovanja.
***** moj život ako dođem u tu fazu. Ništa lično,jednostavno nepojmljivo mi. Do čoveka je. Ti svakako uživaj u onome što voliš.
 
Dobro. Poenta? Ne treba ti odmor? Stalno ti je odmor? Penzioner si?

U životu mi je i nečega žao što jesam(ili nisam) uradio ali nikada ni centa što sam dao na putovanja.
***** moj život ako dođem u tu fazu. Ništa lično,jednostavno nepojmljivo mi. Do čoveka je. Ti svakako uživaj u onome što voliš.
Svakom treba odmor.
Poenta je da traje što duže i da bude što opušteniji.
Bacanje para na vozanje po svetu je nešto što nikada ne bih radio.
***** život ako se svede na deset dana provedenih godišnje negde.
Naročito još ako je na kredit.
 
Svakom treba odmor.
Poenta je da traje što duže i da bude što opušteniji.
Bacanje para na vozanje po svetu je nešto što nikada ne bih radio.
***** život ako se svede na deset dana provedenih godišnje negde.
Naročito još ako je na kredit.

Svako treba da se ispruži koliko je dug. Samo je stvar prioriteta kako se slože. Mogu da putujem i po više meseci godišnje, imam tu slobodu. Mnogi ne mogu.
Ali i da nisam u situaciji kojoj jesam opet bih pre uzeo i tih deset dana čisto da promenim sredinu, jer to je odmor za mene, nego što bih žalio pare. A odmor mi je neophodan da bih funkcionisao.
Meni je vozanje po svetu upravo deo koji volim. Kažem do čoveka je.
 
Svako treba da se ispruži koliko je dug. Samo je stvar prioriteta kako se slože. Mogu da putujem i po više meseci godišnje, imam tu slobodu. Mnogi ne mogu.
Ali i da nisam u situaciji kojoj jesam opet bih pre uzeo i tih deset dana čisto da promenim sredinu, jer to je odmor za mene, nego što bih žalio pare. A odmor mi je neophodan da bih funkcionisao.
Meni je vozanje po svetu upravo deo koji volim. Kažem do čoveka je.
Pa da.
I ja to kažem.
***** čoveka koji je spreman da digne kredit za deset dana prčenja na nekom fensi mestu.

Meni je putovanja preko glave.
Odmorom smatram boravak u prirodi uz što manje stresa.

Do čoveka je
 
Jeste. Ali više je siti brejk varijanta ili aktivni odmor. Nije za baš klasično letovanje.
Ja bih voleo u kasno proleće tamo.
ne valja ti kasno prolece jer se voda jos nije zagrejala. Najbolje ti je u ranu jesen, pocetaj septembra. Voda samo par stepeni ladnija od vazduha i mos ceo dan da setas a ne da vatas apartmansku ladovinu od 8 ujutru pa do 6 uvece. Propalo letovanje.
Juli i bar do polovine avgusta i cene i vrucine su najvece..
E sad ako ides u Rio, ondak.....Decembar, Januar.
 
Otvaram ovu temu u nadi da će se neko zainteresovati i napraviti pravu diskusiju gde ići na letovanje u 2024 godini.
Inače zadnjih par godina sam uvek gledao šta i koliko košta letovanje a da se ne ide predaleko.
- Generalno srbiju uvek precrtavam jer je ona iako nam je pod nosem uvek je najskuplja destinacija, za dva tri hotelska dana bilo gde u srbiji mogu otići u budimpeštu ili bilo koju drugu evropsku metropolu i provesti barem isto toliko dana i tamo.
- Hrvatsku i sloveniju otpisujem takođe kao preskupe pogotovu od izbijanja rusko krimskoga rata
- Grčka samo deluje povoljno jer praktično uzimate samo smeštaj u najam , baš kao i u Crnoj Gori s tim da su u crnoj gori prošle godine odlepili sa tim cenama a najgore i najprljavije im je more , pola kanalizacije im se izliva direktno u jadransko more.
- za običnu raju ostaju vam Bugarska i Turska kao najjeftinije destinacije tako i najpristupačnije s tim što se za Bugarsku mnogo teško nalazi organizovan prevoz.
- e da Niko ne zarezuje individualne putnike koji bi sami da putuju po svetu , za njih nema ponuda za letovanja nigde.
daj neki predlog , kada si već sve otfikario, ili imaš neku agenciju da preporučiš
 
ne valja ti kasno prolece jer se voda jos nije zagrejala. Najbolje ti je u ranu jesen, pocetaj septembra. Voda samo par stepeni ladnija od vazduha i mos ceo dan da setas a ne da vatas apartmansku ladovinu od 8 ujutru pa do 6 uvece. Propalo letovanje.
Juli i bar do polovine avgusta i cene i vrucine su najvece..
E sad ako ides u Rio, ondak.....Decembar, Januar.
Za trope je najbolje pocetak marta...
 
Kao letos CG cene i cene na Grckim ostrvima, totalno neuporedivo osim po iznosu....
Grci se trude da vam stvore utisak da ste im kupili i dushu sa tim velikim parama...
A naravno znate i vi i oni da su samo dobri trgovci, a CG suprotno , trude se da vam pokazu kako ce sto bolje proci oni a vi ispasti njihove omiljene zivotinje magarad...
I zamisli pali kod Srba....i Srpkinja narocito.....

Ima tog mazohistickog na balkanu pa i to treba uzeti u obzir kod turizma....
Dodjite u bungalove visoke VI kategorije (jednom sam bio u hotelu VI kategorije, zanimljivo iskustvo...nisam ni znao da li postoji zvanicno ali definitivno postoji kao utisak i ponuda...
Sad su tu zvezdice...
 

Back
Top