Kucni ljubimci u,ZR-u.

utvar

Primećen član
Poruka
862
Predstavite vase,kucne ljubimce. Pisite o njima,podelite sa nama,vasa iskustva.
picture017nf5.jpg

Ljusha,11 meseci.
picture187bc0.jpg

Demon,8 meseci.
hpim2911ia4.jpg

Gea,3,5 godine.
picture521qe9an5.jpg

Roki,11 godina.
shipkovicaxp6.jpg

Ostali deo,copora.
 
Poslednja izmena:
Odluka o načinu držanja domaćih životinja na teritoriji grada Zrenjanina

Podneta na sutrašnje izglasavanje Gradskom Veću a zatim i Skupštini, vrlo verovatno da će biti usvojena.
Verujem da će interesovati sve vlasnike kućnih ljubimaca.

*************************************************************************************************

Član 4.
Kućni ljubimci: psi, mačke, kunići ukrasne i egzotične ptice.

Član 8.
stav 1.U zgradama, u stanu najviše 1 pas i 3 mačke uz pisanu saglasnost stanara.
stav 2. Zabranjeno držanje ljubimaca na: balkonu, terasi, lođi, tavanu, podrumu i drugoj zajedničkoj prostoriji. Zbranjeno unošenje u liftove kada ima drugih ljudi, dozvoljeno kada su prazni.

Član 9.
1. U zajedničkom dvorištu kuće maksimum 2 psa i tri mačke, uz pisanu saglasnost korisnika dvorišta.

2. U kući maksimum 3 psa i 3 mačke, i njihov podmladak najduže do 6 meseci starosti.

3. Pas mora da ima kućicu na razdaljini od 3 metra od komšije.

4. Šetnja psa - kratak povodac, obavezna korpa za veće pse (ne za pekinezere.čivave itd. i štenad do 3 meseca) - ne odnosi se na lovačke pse tokom lova...

Član 10.
Obavezni ste da pokupite govanca svog psa, operete i po potrebi dezinfikujete. (odnosi se i na zelene površine).

Član 11.
Grad će obeležiti staze na javnim mestima (parkovima i sl) kuda ćete moći da šetate pse, znači biće postavljena tabla.

Član 12.
Na svakoj kući koja ima psa obavezna tabla "Čuvaj se psa"

Član 13.
Na teritoriji grada Zrenjanina zabranjeno je držanje pasa rase "Pitbulterijer"

Član 14.
Ako ste hranili psa u svom dvoruštu duže od tri dana, smatra se da je pas vaš.

Član 15.
Ukoliko vaš pas ujede nekog, dužni ste da omogućite i platite posmatranje zbog besnila.


Član 39
Zabranjuje se uvođenje pasa na javna mesta (prodavnice, pozorište, busevi)
Hranjenje pasa ostacima zaklanih i uginulih životinja.
Šetnja na sportskim rekreativnim i drugim mestima (dakle nema više Motela - osim ukoliko se ne odvoji staza)
Kupanje pasa na kupalištima na Tisi Tamišu Peskari i Begeju.
Voditi keruše za vreme parenja na javnom mestu
Zlostavljanje i napuštanje životinja
Sahranjivanje na tačno određenom mestu, ne bilo gde, mesto će odrediti Grad (Dobićemo groblje za kućne ljubimce)
Organizovanje borbi.
Huškanje životinja.
Pojenje životinja na javnim česmama.
Šišanje na javnom mestu.

*************************************************************************************************

Kazne:
Za fizička lica (za nas smrtnike) kazne od 250din do 25000din

*************************************************************************************************
Napomena: Odluka govori i o držanju domaćih životinja, čak nabraja i ulice u kojima je zabranjeno, o pernatim životinjama, papkarima i kopitarima, kunićima, pčelama. Zatim o hvatanju pasa i mačaka lutalica, privremenom prihvatilištu.

Tekst sam skratio u cilju da iznesem suštinu. Ako nekome nešto nije jasno, neka pita...
 
Poslednja izmena:
Član 6.

Odredbe ove Odluke koje se odnose na broj i vrstu životinja koje se mogu držati, ne primenjuju se na pravna i fizička lica koja u vršenju svoje redovne delatnosti koriste životinje (službeni psi) i kojima je predmet poslovanja čuvanje ili uzgoj životinja.

Dakle, ne primenjuje se, samo moraš imati registrovanu odgajivačnicu.
 
Poslednja izmena:
Član 6.

Odredbe ove Odluke koje se odnose na broj i vrstu životinja koje se mogu držati, ne primenjuju se na pravna i fizička lica koja u vršenju svoje redovne delatnosti koriste životinje (službeni psi) i kojima je predmet poslovanja čuvanje ili uzgoj životinja.

Dakle, ne primenjuje se, samo moraš imati registrovanu odgajivačnicu.

Naravno,ali i to ce biti dok nam Gospoda ne,ukinu i to pravo.
Inace sam reg. odgaivac. kinoloski sudija i clan U.O.KSV.

Qvo Vadis Replico?
"Nihil paene in semet ipso manet, sed currit natura sempler multas evolvens mutationes, quas neque providere facile est neque praedicere."
 
Koliko ja vidim, nije to zakon o drzanju i cuvanju kucnih ljubimaca, nego pravila-sta se ne sme,...
Najveci problem je bilo-sta ne (ciniti) kad se pas "uneredi" :lol:
na ulici, tu smo majstori za- OSTAVIS KAKO I DOLIKUJE :hahaha:
I to bi trebalo kaznjavati strogo, to je sramota. Ali, onda moramo imati i kerece policajce?
Pa kako pravila, kad se ne zna ko ce ih sprovoditi? Motriti na krsenje istih?
Bice svako zaduzen za pravilo, daj ljudima u ruke neke moci, nece se na kraju znati (ako zazive sva pravila ), ko koga...prijavljuje.
Obelezene staze za setanje kucnih ljubimaca?
Sta ce im onda bilo sta ostalo od pravila,....valjda dok se ne stigne do obelezene staze?
Zabraniti setanje sa psom, odnosno ograniciti???
Vodila sam psa u inostranstvo, koker zlatni, ljubimac.
Vracala se sa njim brodom, prosla kroz sijaset drzava, ali ovakva pravila nisam videla nigde. Kad god uplovimo, imamo dan na raspolaganju u toj drzavi, nikad, nikad, nikad nismo imali problem zbog psa. Naprotiv!!!!
Imao je sertifikat (za koji smo morali mnogo papirologije i pregleda (njega) da prodjemo) da moze proci sve drzave, tj. putovati, sem Engleske jer su im zakoni rigorozni, tj. dobijanje dozvole za prolaz kroz tu zemlju, ali nam nije potrebna ni bila.
Na brodu je dzabaka prevoz pasa, tj. ljubimaca. Na tom brodu tad je bila, da ne bude da je pravilo, ne znam. Nema Svabe koji nema psa na tim putesestvijima.
Mi sad imamo zakon koji ce ostetiti normalne ljude, one koji brinu o svojim psima, a samo da bi oneseposobili one koji ne brinu. Kako bi prikupili parica.
Zar nije moglo jednostavnije? Prekrsaj i debela kazna. Pa su oslobodjeni vlasnici pasa koji ne krse pravila. Velike kazne i nece bit prekrsaja.
I te saglasnosti, tu ce biti bajno, vau,...uvek ce se naci bar jedan, narocito u zgradi koji nece dati potpis.
Ima dokohin i onih koji jedva cekaju da napakoste.
Bice tu svega, samo li se "docepaju zakona", svi ce biti kompetenti primeniti ga.
Vracala sam se iz Maksija, i reko hajde da sednem na klupu na magistrali, da sumiram razultate (u sta mi je novac otisao :) ),...ima praznih klupa okolo, nailazi baba sa stapom i zamhnu, mlati, ja gledam sta je, kaze ona meni- Sta si sela ovde, idi tamo gde ti zivis, ovo je moja klupa, ja sam godinama radila da je zaradim,...
Psi, macke, zakoni? Jaoj.
Ja sam za "normalan" zakon, onaj koji kaznjava nesavesne gazde, ali i onaj koji stiti ljubimce.
Ja iz ovog zakona nisam videla da je ljubimac ikako zasticen. Uveli su samo i bas samo PRAVILA zabrane i novcane kazne.
Zakon nisu samo zabrane :dontunderstand:
Kod nas su ljubimci jos uvek-drzis psa, aaaa, macku, pa dlake, pa to je za dvoriste, pa joj, kupas psa u kadi???? aaaaauuuu,....sta?... ima i sampon za njega?
Uzmi deterdzent za sudje, sta bacas pare na sampon!
To je malo deo koji izgovaraju ljudi koji ce sad da primenjuju ta pravila tako sto ce jedva docekati da otrce i prijave.
Zivela sam u zgradi gde mi je komsinica za dobrodoslicu, ona na 1, ja na 5, ne znam joj ni ime jos, pokucala na vrata i rekla da dole ona se cese, kao da je buve jedu!!!
Posle sam cula da je normalna, ali mrzi sebe do podne, od podne opet sebe, a na drugima se iskaljuje.
Kako ce taj slucaj da potpise?
Bice izgleda i ovde mita i korupcije :rotf:
 
Postovani prijatelji odgajivaci i ljubitelji zivotinja,

Molio bih sve odgajivace i ljubitelje zivotinja da se ukljuce i pomognu da kinologija Srbije ne bude unistena.

U ovom postu postavicu vam e- mail koji sam dobio i kada sam ga procitao shvatio sam da ako ne pozovem sve odgajivace u Srbiji da svojim ucescem pomognu da se zakon o dobrobiti zivotinja usvoji u korist svih gradjana i naravno zivotinja, ukoliko nesto ne preduzmemo onda smo ucinili uslugu organizacijama koje ne misle na kinologiju Srbije vec samo na svoje interese.
Molim sve da obrate paznju na sledece tacke ovog nacrta i to svugde gde je oznaceno zvezdicama ****.
I napominjem da se obrati paznja na tekstove jer se pominje i zabrana izlaganja to jest u prevodu odrzavanje kinoloskih manifestacija sto je direktan udarac na sve kinologe i sam Kinoloski Savez Srbije!!!!
Na zalost nesavestan rad pojedinih kinoloskih drustava i pojedinaca je i doprineo da nas prozivaju mnoge organizacije ali je sada krajnje vreme da se HITNO!!!!! ukljucimo u odbranu kinologije.

Na ovom linku je sadasnji predlog nacrta koji je po meni korektno napisan, a sto ujedno predlazem svima da se upoznaju sta nas ocekuje u bliskoj buducnosti. http://www.minpolj.sr.gov.yu/download/N ... otinja.pdf

Inace ja licno kao covek koji voli zivotinje i koji se bavi njihovom zastitom iznenadjen sam radnim predlogom koji mozete procitati ispod i na kome insistiraju sve organizacije za zastitu zivotinja koje se nalaze u jednoj udruzenoj grupi po imenu "Alliance for Animal Rights"
Zato vas pozivam javno da izrazite svoje nezadovoljstvo i svoj protest posaljete dole pomenutim organizacijama, ujedno posaljite svoje proteste i celnim ljudima iz ministarstava koji su i nadlezni za donosonje zakona o dobrobiti zivotinja, a protiv pomenutih organizacija koje zele da nam nametnu nesto sto ne postoji ni u jednoj zemlji.
EPAR/PRIJATELJ – Dr.med.Slavica Mazak Bešlić, Subotica epar@yunord.net
ARKA – Branka Pasko –NOVI SAD arka@eunet.yu
NIS - Jelena Kostić, Niš palanski@EUnet.yu
Help Animals - Zlata Korjenić, Beograd helpanim@bitsyu.net
ZOV - Snežana Tadić, Sombor lazicaca@EUnet.yu
Vase proteste protiv ovih organizacija mozete slati na sledece linkove celnih ljudi u ministarstvu.

micovicz@minpolj.sr.gov.yu – Direktor Uprave Veterine
snezana.poledica@minpolj.sr.gov.yu
n.krstic@predsednik.srbija.yu
 
Narodna skupština vrši zakonodavnu vlast. Proces donošenja zakona propisan je Poslovnikom Narodne skupštine Republike Srbije.


POSTUPAK ZA DONOŠENJE ZAKONA I DRUGIH AKATA NARODNE SKUPŠTINE

1. Akti koje donosi Narodna skupština

Član 134.

Narodna skupština donosi: zakon, budžet, plan razvoja, prostorni plan, završni račun, poslovnik, deklaraciju, rezoluciju, preporuku, odluku, zaključak i autentično tumačenje akta koji donosi.

2. Predlaganje zakona

Član 135.

Pravo predlaganja zakona, drugih propisa i opštih akta imaju Vlada, svaki narodni poslanik, skupština autonomne pokrajine ili najmanje 15.000 birača.
 
Uz duzno postovanje, mislim da odvojiti sat vremena i iscitati prvo Nacrt Zakona koje pripremilo Ministarstvo, a zatim ovaj predlog NVO,ne bi trebalo da predstavlja problem nikom od nas.Itekako je vazno znati sta se sprema, ukoliko bi nesto ovako kao sto je predlog NVO zazivelo.
U svakom slucaju, nas nekolicina spremni smo da i ukratko damo poredjenja oba predloga.
Napominjem, da je i ORCA na svom sajtu dala predloge za izmene i dopune Nacrta ovog zakona.

PS. "NVO Ne Vladina Organizacija.
 
Uf, znam da su prošle godine izrečene kazne zatvora od 3 meseca i 6 meseci (Izvršilac je vezao psa za branik od vozila i vukao ga dok nije preminuo - 6 meseci) E sad prema kom zakonu, nisam tačno siguran da li KZS, ili neki poseban, morao bih da proverim.

Da,odlicno sam upoznat sa tim slucajem,kao i sa mnogo drugih ,slicnim.
pozdravljam i podrzavam to.
 
Koliko ja vidim, nije to zakon o drzanju i cuvanju kucnih ljubimaca, nego pravila-sta se ne sme,...
Najveci problem je bilo-sta ne (ciniti) kad se pas "uneredi" :lol:
na ulici, tu smo majstori za- OSTAVIS KAKO I DOLIKUJE :hahaha:
I to bi trebalo kaznjavati strogo, to je sramota. Ali, onda moramo imati i kerece policajce?
Pa kako pravila, kad se ne zna ko ce ih sprovoditi? Motriti na krsenje istih?
Bice svako zaduzen za pravilo, daj ljudima u ruke neke moci, nece se na kraju znati (ako zazive sva pravila ), ko koga...prijavljuje.
Obelezene staze za setanje kucnih ljubimaca?
Sta ce im onda bilo sta ostalo od pravila,....valjda dok se ne stigne do obelezene staze?
Zabraniti setanje sa psom, odnosno ograniciti???
Vodila sam psa u inostranstvo, koker zlatni, ljubimac.
Vracala se sa njim brodom, prosla kroz sijaset drzava, ali ovakva pravila nisam videla nigde. Kad god uplovimo, imamo dan na raspolaganju u toj drzavi, nikad, nikad, nikad nismo imali problem zbog psa. Naprotiv!!!!
Imao je sertifikat (za koji smo morali mnogo papirologije i pregleda (njega) da prodjemo) da moze proci sve drzave, tj. putovati, sem Engleske jer su im zakoni rigorozni, tj. dobijanje dozvole za prolaz kroz tu zemlju, ali nam nije potrebna ni bila.
Na brodu je dzabaka prevoz pasa, tj. ljubimaca. Na tom brodu tad je bila, da ne bude da je pravilo, ne znam. Nema Svabe koji nema psa na tim putesestvijima.
Mi sad imamo zakon koji ce ostetiti normalne ljude, one koji brinu o svojim psima, a samo da bi oneseposobili one koji ne brinu. Kako bi prikupili parica.
Zar nije moglo jednostavnije? Prekrsaj i debela kazna. Pa su oslobodjeni vlasnici pasa koji ne krse pravila. Velike kazne i nece bit prekrsaja.
I te saglasnosti, tu ce biti bajno, vau,...uvek ce se naci bar jedan, narocito u zgradi koji nece dati potpis.
Ima dokohin i onih koji jedva cekaju da napakoste.
Bice tu svega, samo li se "docepaju zakona", svi ce biti kompetenti primeniti ga.
Vracala sam se iz Maksija, i reko hajde da sednem na klupu na magistrali, da sumiram razultate (u sta mi je novac otisao :) ),...ima praznih klupa okolo, nailazi baba sa stapom i zamhnu, mlati, ja gledam sta je, kaze ona meni- Sta si sela ovde, idi tamo gde ti zivis, ovo je moja klupa, ja sam godinama radila da je zaradim,...
Psi, macke, zakoni? Jaoj.
Ja sam za "normalan" zakon, onaj koji kaznjava nesavesne gazde, ali i onaj koji stiti ljubimce.
Ja iz ovog zakona nisam videla da je ljubimac ikako zasticen. Uveli su samo i bas samo PRAVILA zabrane i novcane kazne.
Zakon nisu samo zabrane :dontunderstand:
Kod nas su ljubimci jos uvek-drzis psa, aaaa, macku, pa dlake, pa to je za dvoriste, pa joj, kupas psa u kadi???? aaaaauuuu,....sta?... ima i sampon za njega?
Uzmi deterdzent za sudje, sta bacas pare na sampon!
To je malo deo koji izgovaraju ljudi koji ce sad da primenjuju ta pravila tako sto ce jedva docekati da otrce i prijave.
Zivela sam u zgradi gde mi je komsinica za dobrodoslicu, ona na 1, ja na 5, ne znam joj ni ime jos, pokucala na vrata i rekla da dole ona se cese, kao da je buve jedu!!!
Posle sam cula da je normalna, ali mrzi sebe do podne, od podne opet sebe, a na drugima se iskaljuje.
Kako ce taj slucaj da potpise?
Bice izgleda i ovde mita i korupcije :rotf:

Hajde polako da analiziram ovaj post...

Ovo je pre svega Odluka grada, nije Zakon, zakon je nešto drugo, i navedeni su samo neki članovi, i to laičkim terminima kako bi bili razumljivi. Zatim, da zakoni uvek sadrže norme o tome šta se sme a šta ne, samo zavisi u kom odnosu (jedno je pravilo a drugo izuzetak, i obrnuto - nadam se da ovo razumete...)

Nećemo imati kereće policajce (mada možda u jednom trenutku ih budemo imali, kao neke razvijenije zemlje) prekršaje će utvrđivati policija, tj. kada te pozornik zatekne na delu.

Za ovo vezano za broj i vrstu ljubimaca i domaćih životinja, ustanoviće se posebna inspekcija, koja će i između ostalog raditi po prijavi građana.

Zatim, nije dovoljno samo prijaviti, potrebno je i dokazati, tako da baba Jelka iz komšiluka ne može da zove i kaže "Pera je pre pola sata prošao sa psom kuda nije smeo". "Miša je preključe prošao kroz crveno, kaznite ga" i slično. To funkcioniše na drugačiji način... Neku drugu stvar možeš prijaviti, kao na primer vrsta i broj životinja u dvorištu, što se može utvrditi dolaskom inspekcije.

Takođe, ovo je veoma značajno za naš grad, pošto se odnosu u društvu regulišu na jednom novom, uređenijem i civilizovanijem nivou.

Zatim, nije istina da ovakvih pravila nema u drugim zemljama ! ! ! To je besmisleno, Pogledaj samo po filmovima recimo još pre 20 - 30 godina, na ulazu u park stoji tabla "no dogs allowed ili for dogs" Ove norme su elementarne, veruj mi, druge zemlje imaju i strožija pravila. Siguran sam da bi ti bobi Engleskoj naplatio kaznu za bačeni papirić, a šta misliš tek šta bi uradio za nuždu na javnom mestu, oprostio? Nisam siguran..A i ovde se ne pominje ništa u vezi dozvole prolaska, o čemu si uglavnom govorila. Možda je tvoj stav više proizvod generalne averzije prema vlasti, pa i ove lokalne zakonodavne.

Zatim, za držanje psa u stanu ti nije potrebna jednosaglasnost!, Potrebna ti je većina potpisa etažnih vlasnika u zgradi (dakle ne po stanu - glas ovog sa trosobnim stanom je jači od ovog sa dvosobnim - kao i kod održavanja zgrade)

I na kraju, ovo nije akt koji se jedini bavi ovom tematikom, postoji poseban zakon o tome koji govori više, pa i o zaštiti životinja, samo sam rekao da ne znam da li je KZS ili neki poseban.

I na kraju, suština ove Odluke, nije u kažnjavanju, kako to laici najčešće misle. Poenta je da ćemo konačno odrediti odnose po ovom pitanju. Ja iskreno imam dva psa, Ruskog Samojeda i Labrador Retrivera, i mene ovo u principu ograničava donekle, ali razumem, i u potpunosti se slažem da ima ljudi koji ili ne vole pse, ili ih se boje, pa tako više ne može da se dogodi da neko pusti psa u Karađorđevom parku, ili da se kupa među kupače na Peskari, pa mala deca da vrište i paču jer se boje, a i ti da zoveš pozornika, on će reći " Za to nisam nadležan". Do sada se postajalo nadležan, samo u slučaju kada dođe do povrede (pas ujede nekog) gde gazda zna čak i da odgovara do 150000din za težu povredu. Tako da ima i preventivan karakter. Takođe nerado gledam i na obavezne korpe, jer mi se mnogo puta do sada dešvalo da mi pas bude napadnut od strane drugog psa, ali ako se ovo bude kažnjavalo, moraću da se pridržavam.

U svakom slučaju smatram da je ovo jedna odlika razvijenijeg i civilizovanijeg društva, što je i Opštinsko veće danas potvrdilo jednoglasnom odlukom i prenelo skupštini na izglasavanje.
 
Poslednja izmena:
I za "Zakoni nisu samo zabrane"...

Pazi ovo (što sledi) je jako pametno! :)

Suština prava je da ograničava našu slobodu! Ali našu slobodu ograničavamo da bi bili slobodni! (Ovo je naravno citat nekog Antičkog pravnika, ne neka moja izmišljotina) Možete samo zamisliti koliko bi slobodni bili da se svako ponaša slodobno (radi šta hoće).

Tako da DA, zakoni jesu u suštini zabrane!

U svakom slučaju, o ovome se stvarno može puno govoriti, pa ako je neko raspoložen...
 
Poslednja izmena:
Postovani prijatelji odgajivaci i ljubitelji zivotinja,

Molio bih sve odgajivace i ljubitelje zivotinja da se ukljuce i pomognu da kinologija Srbije ne bude unistena.

U ovom postu postavicu vam e- mail koji sam dobio i kada sam ga procitao shvatio sam da ako ne pozovem sve odgajivace u Srbiji da svojim ucescem pomognu da se zakon o dobrobiti zivotinja usvoji u korist svih gradjana i naravno zivotinja, ukoliko nesto ne preduzmemo onda smo ucinili uslugu organizacijama koje ne misle na kinologiju Srbije vec samo na svoje interese.
Molim sve da obrate paznju na sledece tacke ovog nacrta i to svugde gde je oznaceno zvezdicama ****.
I napominjem da se obrati paznja na tekstove jer se pominje i zabrana izlaganja to jest u prevodu odrzavanje kinoloskih manifestacija sto je direktan udarac na sve kinologe i sam Kinoloski Savez Srbije!!!!
Na zalost nesavestan rad pojedinih kinoloskih drustava i pojedinaca je i doprineo da nas prozivaju mnoge organizacije ali je sada krajnje vreme da se HITNO!!!!! ukljucimo u odbranu kinologije.

Na ovom linku je sadasnji predlog nacrta koji je po meni korektno napisan, a sto ujedno predlazem svima da se upoznaju sta nas ocekuje u bliskoj buducnosti. http://www.minpolj.sr.gov.yu/download/N ... otinja.pdf

Inace ja licno kao covek koji voli zivotinje i koji se bavi njihovom zastitom iznenadjen sam radnim predlogom koji mozete procitati ispod i na kome insistiraju sve organizacije za zastitu zivotinja koje se nalaze u jednoj udruzenoj grupi po imenu "Alliance for Animal Rights"
Zato vas pozivam javno da izrazite svoje nezadovoljstvo i svoj protest posaljete dole pomenutim organizacijama, ujedno posaljite svoje proteste i celnim ljudima iz ministarstava koji su i nadlezni za donosonje zakona o dobrobiti zivotinja, a protiv pomenutih organizacija koje zele da nam nametnu nesto sto ne postoji ni u jednoj zemlji.
EPAR/PRIJATELJ – Dr.med.Slavica Mazak Bešlić, Subotica epar@yunord.net
ARKA – Branka Pasko –NOVI SAD arka@eunet.yu
NIS - Jelena Kostić, Niš palanski@EUnet.yu
Help Animals - Zlata Korjenić, Beograd helpanim@bitsyu.net
ZOV - Snežana Tadić, Sombor lazicaca@EUnet.yu
Vase proteste protiv ovih organizacija mozete slati na sledece linkove celnih ljudi u ministarstvu.

micovicz@minpolj.sr.gov.yu – Direktor Uprave Veterine
snezana.poledica@minpolj.sr.gov.yu
n.krstic@predsednik.srbija.yu

Link ne radi! U ostalom to je nacrt zakona?
 
Odluka grada ili zakon.
Nece pogoditi nekog ko ne zivi u ovom gradu, tako da je meni sasvim svejedno kako se zove. Ja sam samo htela da prokomentarisem, skromno i povrsno doticuci zakon ili odluku, i prenesem samo deo iskustva i saznanja iz stranih zemalja.

A pride, da se nasalim :D

I nista vise :cool:

Pozdravljam
 

Back
Top