Kubanski ples

No Nick

Zainteresovan član
Poruka
406
Odavno imam zelju da odigram jedan dobar kubanski ples! Ali problem je sto jednostavno nikako ne mogu naci muskarca tj plesnog partnera koji ume to da odigra.
Temu sam stavila na LJiS, jer je ples pun erotike, tako nezan, a okretan i brz. Ritam muzike, kao i sami pokreti raspaljuju mastu i dovode do ludila.
I sad me zanima... zasto su muskarci koji umeju to da odplesu tako retki? Momci u cemu je problem? Bojite se da se opustite, da date deo sebe kroz igru drugoj osobi, da se prepustite muzici i svemu sto ona nosi?
Za taj ples nije potrebno neko prethodno veliko znanje i skolovanost. Sve je u glavi i u dusi. Samo telo govori i navodi vas na pokrete, tako senzualne, eroticne, strasne..... Postoji li muskarac koji ume da napravi takav ugodjaj da imate osecaj kao da vodite ljubav na podijumu?
Pomalo me razocarava sto sam do sad igrala sa ko zna koliko muskaraca i ni jedan nije imao taj osecaj u sebi i nikako ne mogu da shvatim zasto.... a ni jedan sa kojim sam spavala nije takodje nista slicno pokazao ni u pravom sexu u krevetu. Jeste sve nekako vatreno i strasno, ali najcesce su pokreti i dodiri grubi (ne mislim na neku uzasnu bol). A jos ne doziveh dodir koji je tako nezan a vatren, da ruka nezno ovlas da jedva dodiruje kozu polako prelazi preko tela ali da je u tom dodiru iskazano toliko strasti od kog vam se cini da cete doziveti vrhunac za koji sekund.
Takav sex me pomalo i podseca na kubanski ples, a kao sto vec rekoh muskarcima je sve to nekako strano... Ili vas mozda ima? Ili da mi objasnite sta vas to sprecava da date celog sebe u jednom takvom plesu ili vodjenju ljubavi?
 
Ocigledno da me i niste bas skontali....
Uopste nije bitno da li je salsa ili ne, kubanski plesovi imaju neki poseban ritam kao sto sam vec objasnila (bar kako ga ja dozivljavam). A muskarci nisu u stanju da se toliko opuste.
Evo da vam dam za primer recimo film dirty dancing 2. deo - Havana nights. Gde ja da nadjem muskarca koji ce biti u stanju onako da dodiruje svoju partnerku. Zato ovo i nisam stavila na podforum muzika nego bas tu, zato sto je povezano sa LJiS-om. Nije stvar samop u muzici i plesu. Kao sto vec rekoh ne nadjoh do sad muskarca koji uopste ume te dodire da izvede, pa bilo tu rec o podijumu za ples ili o krevetu.
Ako je neko gledao taj film znace o cemu pricam, o kakvim pokretima i dodirima i da je to bukvalno osecaj kao da vodite ljubav na podijumu....
 
goodday:
kuco....pa mora neko da te voli da bi te tako dodirivao....dotachinjao....nece da moze na prvi susret...no..no...to nikako....
Ma, moze, moze, sto ne bi moglo, ako se radi o plesu. To i jeste sastavni deo tog plesa.
A kad je rec o vodjenju ljubavi onda se slazem sa tobom da je za to potrebna ljubav. Mada, i oni koji su me voleli nisu mi tako nesto pruzili. Ili sam ja baksuz koji nije mogao da nadje nesto takvo do sad ili su muskarci ti koji sex smatraju nekom rutinom i ne unose sebe dovoljno u to. Ili su oni koji sve to umeju jako retki.
Nego, goodday, jesi li gledao taj film Havana nights?
 
No Nick:
goodday:
kuco....pa mora neko da te voli da bi te tako dodirivao....dotachinjao....nece da moze na prvi susret...no..no...to nikako....
Ma, moze, moze, sto ne bi moglo, ako se radi o plesu. To i jeste sastavni deo tog plesa.
A kad je rec o vodjenju ljubavi onda se slazem sa tobom da je za to potrebna ljubav. Mada, i oni koji su me voleli nisu mi tako nesto pruzili. Ili sam ja baksuz koji nije mogao da nadje nesto takvo do sad ili su muskarci ti koji sex smatraju nekom rutinom i ne unose sebe dovoljno u to. Ili su oni koji sve to umeju jako retki.
Nego, goodday, jesi li gledao taj film Havana nights?
narafno.....ali to moze samo na filmu...
dokaz za to je shto ti se tako neshto nije nikada desilo u RL-u....
znachi potrebno je da te neko razume.....voli....nece da moze drugojachije....'sno...
teoretski je moguce...ali to bi bila ljubav na prvi pogled...koja se obichno lechi drugim pogledom :wink:
 
No Nick:
jaoj goodday, pa uopste me nisi utesio! :lol:
A u meni i pored svih neuspeha, zivi nada da cu bar jednom doziveti takav ples. Joj, samo mi nemoj reci da to zaista nije moguce u RL-u :cry:
ma moguce je...samo se meni to nije desilo....ni tebi...ni josh nekom....3 je dovoljno za labavo pravilo :lol:
ali definitivno je jako da prvo imash odnos sa partnerom....da se skontate....posle ce ples da bude samo uvertira
 
No Nick:
jaoj goodday, pa uopste me nisi utesio! :lol:
A u meni i pored svih neuspeha, zivi nada da cu bar jednom doziveti takav ples. Joj, samo mi nemoj reci da to zaista nije moguce u RL-u :cry:

Potrebna je vezba, emocije i uzbudjenje...

Latino plesovi su veoma senzualni... Puni erotskog naboja. Uvek sam zeleo da upisem neki kurs latino-americkih plesova. Nesto sam malo igrao salsu, ali se ne secam nicega. :(

Tango, salsa, merenge... Mogu posluziti cak i kao predigra...
 
iluzionista:
No Nick:
jaoj goodday, pa uopste me nisi utesio! :lol:
A u meni i pored svih neuspeha, zivi nada da cu bar jednom doziveti takav ples. Joj, samo mi nemoj reci da to zaista nije moguce u RL-u :cry:

Potrebna je vezba, emocije i uzbudjenje...

Latino plesovi su veoma senzualni... Puni erotskog naboja. Uvek sam zeleo da upisem neki kurs latino-americkih plesova. Nesto sam malo igrao salsu, ali se ne secam nicega. :(

Tango, salsa, merenge... Mogu posluziti cak i kao predigra...
Nikada nije kasno za kurs plesa... :)
 
dadap:
iluzionista:
No Nick:
jaoj goodday, pa uopste me nisi utesio! :lol:
A u meni i pored svih neuspeha, zivi nada da cu bar jednom doziveti takav ples. Joj, samo mi nemoj reci da to zaista nije moguce u RL-u :cry:

Potrebna je vezba, emocije i uzbudjenje...

Latino plesovi su veoma senzualni... Puni erotskog naboja. Uvek sam zeleo da upisem neki kurs latino-americkih plesova. Nesto sam malo igrao salsu, ali se ne secam nicega. :(

Tango, salsa, merenge... Mogu posluziti cak i kao predigra...
Nikada nije kasno za kurs plesa... :)

Nije... Ali jos nisam nasao nikog ko bi pretrpeo jednog trapavka poput mene dok ne nauci da plese. :(
Doduse nisam ni trazio...
 
Nadji neku skolu, bas te briga. Imam jednu drugaricu koja je totalni antitalenat. Kad je ona naucila da igra, naucice svi. Krenula je na ples da ne izgleda glupo kad izadjemo. Barem da nauci da uhvati ritam. I dobra je...
 
dadap:
Nadji neku skolu, bas te briga. Imam jednu drugaricu koja je totalni antitalenat. Kad je ona naucila da igra, naucice svi. Krenula je na ples da ne izgleda glupo kad izadjemo. Barem da nauci da uhvati ritam. I dobra je...

Nisam antitalenat... Svirao sam neko vreme gitaru i bas, tako da pomalo osecaja za ritam i imam. :lol:

Ali, nemam drustvance za to, a nekako ne znam da li da idem sam. Ako odem, plasim se da cu morati da plesem sa nekom bakicom koja boluje od reumatizma. :lol: Tj. ne znam kakva ce mi biti partnerka i da li cu moci dovoljno da se opustim da bi sve to izgledalo dobro.
 

Back
Top