Kršomi kada motam levo desno desktope upada SPAM!

Ima li Krshomi ovakvu tabelu ? :smeker:

Pogledajte prilog 1453904

Posle se ljudi pitaju zasto su Google , Apple , Samsung "skupi"
Уопште не намеравам да један исти телефон користим наредних 7-8 година.

Могу да замислим на шта ће личити коришћење телефона из `2022/2023 године у 2030 години.
 
Da li ste se nekad zapitali zasto su samsung modeli skupi barem S linija ili ajfoni .. a pritom dosta nude a nisu cigle.
To kineske cigle nikada nece imati , nosis bukvalno cigletinu sa sobom.
Samsung и iPhone су свакако јачи брендови од Шаомија и његових варијанти(редми, редминоте и слично) али Гугл није.Ко хоће скуп телефон и јак бренд има ајфон, и уопште му не требају поприлично скупа Гуглова сокоћала са осредњим карактеристикама .

Шаоми попуњава нишу на тржишту за ниже и средње ценовне класе, и на томе заснива своју експанзију.

Телефон је суштински џепни компјутер и твој гугл-advocacy је врло сличан вечитим расправама Intel vs AMD, nvidia vs ATi, PC vs Apple. То су бесмислене расправе, јер је све то поприлично унифицирано, све се то производи и склапа у Азији(најчешће у Кини), а и производни процеси су прилично унифицирани, само се лепе различите налепнице на готове производе.
 
Samsung и iPhone су свакако јачи брендови од Шаомија и његових варијанти(редми, редминоте и слично) али Гугл није.Ко хоће скуп телефон и јак бренд има ајфон, и уопште му не требају поприлично скупа Гуглова сокоћала са осредњим карактеристикама .

Шаоми попуњава нишу на тржишту за ниже и средње ценовне класе, и на томе заснива своју експанзију.

Телефон је суштински џепни компјутер и твој гугл-advocacy је врло сличан вечитим расправама Intel vs AMD, nvidia vs ATi, PC vs Apple. То су бесмислене расправе, јер је све то поприлично унифицирано, све се то производи и склапа у Азији(најчешће у Кини), а и производни процеси су прилично унифицирани, само се лепе различите налепнице на готове производе.
Najveci je problem u softveru. Recimo, bas sam kinjio, moj A10, nit me smara sa apdejtima, nit koci i glavi, a imam samo 2GiB rama.
Marijevio iskustvo je drugacije...
 
Najveci je problem u softveru. Recimo, bas sam kinjio, moj A10, nit me smara sa apdejtima, nit koci i glavi, a imam samo 2GiB rama.
Marijevio iskustvo je drugacije...
Mario uvijek ima zanimljive stvari. Ima auto koji skoro da ni ne troši gorivo dok ga vozi. Pa ima mobitel koji sam programira update-ove za sebe...
 
Zalio se isto neko na benchmark forumu, da Xiaomi radi apdejte iza ledja...
Pa ne znam. Istina Xiaomi ima neke svoje aplikacije. Ali ima ih i Samsung. Ali većina tih aplikacija nije Xiaomijeva nego drugih tvrtki, a to znači (bar ja tako mislim) da update-ove za njih radi i izbacuje onaj tko je napravio aplikaciju, a ne proizvođač telefona..Tako da je to do programera aplikacije, po mom mišljenju.
 
Pa ne znam. Istina Xiaomi ima neke svoje aplikacije. Ali ima ih i Samsung. Ali većina tih aplikacija nije Xiaomijeva nego drugih tvrtki, a to znači (bar ja tako mislim) da update-ove za njih radi i izbacuje onaj tko je napravio aplikaciju, a ne proizvođač telefona..Tako da je to do programera aplikacije, po mom mišljenju.
Zasto onda apdejti nisu tako cesti na mom Samsungu, a kod Marija svakodnevni?
 
Телефон је суштински џепни компјутер и твој гугл-advocacy је врло сличан вечитим расправама Intel vs AMD, nvidia vs ATi, PC vs Apple. То су бесмислене расправе, јер је све то поприлично унифицирано, све се то производи и склапа у Азији(најчешће у Кини), а и производни процеси су прилично унифицирани, само се лепе различите налепнице на готове производе.
Nije bas 100% tako, tehnologija se razlikuje.
 
Zasto onda apdejti nisu tako cesti na mom Samsungu, a kod Marija svakodnevni?
Ne znam. A mislim da i Mario pretjeruje. Pa imam i ja Xiaomi pa se ne radi update svaki dan, evo baš gledam, YouTube ažurirano prije 3 dana, Viber prije 5 dana, Gmail prije 6 dana, Google prije 6 dana, Chrome 17.11., Facebook 08.11. ažurirano... Tak da ne znam. Mislim da Mario radi od buhe slona. 🙂
Ili je pokupio neke viruse ili tko zna što. Ili mu je mob jednostavno prepun svega i svačega pa nema mjesta na njemu, pa se aplikacije pokušavaju ažurirati dok ne izvrše zadanu radnju.
 
Уопште не намеравам да један исти телефон користим наредних 7-8 година.

Могу да замислим на шта ће личити коришћење телефона из `2022/2023 године у 2030 години.
pa dobro sad..
ne bih se slozio.
ako kupis kvalitetan dobar telefon nema razloga da ga ne koristis.
jedini problem ce biti podrska androida jer ce nove aplikacije zahtevati novije verzije androida inace nema razloga da se ne koristi.
ja sam galaxy s6 koristio 5 godina i verovatno bih ga i sad koristio da ga nisam ja zeznuo (znaci moja greska) pa sam morao da ga menjam.
 
Шаоми попуњава нишу на тржишту за ниже и средње ценовне класе, и на томе заснива своју експанзију.
on je zamenio huavei.
ako se secas huavei se probio na trzistu sa solidnim telefonima niske cene.
posle je i on poceo da pravi skupe modele sa boljim karakteristikama..
tako ce biti i sa saomijem.
za par godina ce krenuti da prave flagship telefone ali ce kostati isto kao i iphone ili samsung s klase.
 
za par godina ce krenuti da prave flagship telefone ali ce kostati isto kao i iphone ili samsung s klase.
Pa svi tako rade - probiješ se na tržište sa jeftinim telefonima (automobilima), kad osvojiš
svoj deo kolača, dižeš cene akonto kvaliteta i nekih (nepotrebnih) dodataka.
Razlika u ceni finalnog proizvoda nikako ne opravdava razliku u ceni ugrađenih delova.
Znači, prodaješ brend.

Btw, kad si pozirao za ovaj grafit?
sredoje1.jpg
 

Back
Top