Kriterijum procene

Hmmmmm. Sreca je precenjena, to je samo osecanje - energetsko stanje. Nauciti posmatrati i srecu i tugu kao dva ravnopravna energetska stanja, i u obadva slucaja biti zahvalan i radostan je sam vrh duhovnosti.
 
Hmmmmm. Sreca je precenjena, to je samo osecanje - energetsko stanje. Nauciti posmatrati i srecu i tugu kao dva ravnopravna energetska stanja, i u obadva slucaja biti zahvalan i radostan je sam vrh duhovnosti.

Covek ne moze DA ZNA (osecea) sta je to sreca - ako predhodno nikada nije bio nesrecan.

Sto god je predjasnja nesreca bila veca i intenzivnija - to manje treba kasnije da bi covek bio srecan.

Znaci PRVO moramo proci koroz FAZU NESRECE da bi tek KASNIJE SPOZNALI sta je to ustvari sreca.
 
Covek ne moze DA ZNA (osecea) sta je to sreca - ako predhodno nikada nije bio nesrecan.

Sto god je predjasnja nesreca bila veca i intenzivnija - to manje treba kasnije da bi covek bio srecan.

Znaci PRVO moramo proci koroz FAZU NESRECE da bi tek KASNIJE SPOZNALI sta je to ustvari sreca.

Ma,da...Na X osi od -n/0 do +n/0 (minus beskonačno do plus beskonačno) to izgleda duplo beskonačno!Ali NE! To je isto toliko beskonačno.Poznavanje logike bez poznavanja matematike je nedovoljno i meni nikako da bude jasno koji idioti kod nas ne uvode u program studija filozofije-matematiku ili bar matematičku logiku...Ovo je jedan primer,ali konsekvence su ozbiljnije! I ja sam pristalica slobodnih formi izražavanja,naročito metafora i asocijativnih rečenica,ALI ZA ILUSTROVANJE DOBRO PROUČENE TEME,OPSERVACIJE,TEORIJE,DOKTRINE...
Dok se u nesreči luči (obično ogromna količina)adrenalina,u sreči se luči seratonin te tako sreča i nesreča nemaju zajednički imenitelj sem JA,čula i emotivne koprene koja i inicira dvosmerne impulse.
Zaista,čak i ezoterički kad bi posmatrali doživljaj nesreče i doživljaj sreče,osim subjekta koji ih preživljava-nebismo našli ničeg više zajedničkog...Beguncima i dvojkarošima matematičkim se moguće neće svideti ovaj post,ali valja imati hrabrosti i za bolnije istinice...
 
Poslednja izmena:
Po mom shvatanju nesreca je kada neko zauvek izgubi nekog svog bliskog ili kada licno on ili neko njegov pretrpi tesku povredu ili tezu bolest.Posle ovakvih dogadjaja potrebno je da prodje mnogo vremena,pa da se moze doziveti istinska sreca.
Svaki pojedinac u zivotu dozivljava vece ili manje probleme i teskoce,tako da je to sasvim dovoljno da moze biti srecan kada mu naidje period bez potresa.
Lepota zivota se sastoji od malih stvari(sport,lepa knjiga,caskanja,rad u basti,igra sa decom i niz drugim obicnih aktivnosti koje su nam prijatne) i u njima treba uzivati ne cekajuci nesto epohalno ili sticanje bogatstva,odnosno neke velike moci.Dok kuckam ove redove razgovaram sa vama i uzivam u tome.To me na neki nacin cini srecnim,jer da nije tako nebi to ni radio.
 
sreca je ravnoteza sa sobom i sa svetom.
i ne, nije tacno da ne mozes biti u ravnotezi ako ranije nisi bio haosu..
kao sto to si bio ili jesi u haosu, nije garant da ces ikad naci ravnotezu..
 
pa lepo je imati iskustvo kao staku,ali jos lepse inteligenciju onda ti drvo dodje kao ukras.uzdrzi se od komentara ukoliko nisi kapacitet da shvatas,mogao bi ti objasnjavati sad 3 dana al dzaba kad ni ovu jednu recenicu iz prethodnog posta nisi mogao pojmiti.
Da li mogu ljudi da budu srecni, ako predhodno nikada nisu bili - nesrecni?

Odakle im KRITERIJUM PROCENE?
da ljudi mogu biti srecni ako prethodno nisu bili nesrecni i obrnuto jer za osecaj srece i nesrece nije potrebno dozivljeno iskustvo jednog ili drugog, vec taj posao obavlja mozak i mozdana hemija.naravno da se sve inicira dozivljajima.
kriterijum procene je dozivljaj i reakcija na njega.

evo sad za ove sa manje brejna jedan slikovit banalan primer .uzmes malo dete koje ima veselo bezbrizno detinjstvo i nikada nije iskusilo nikakvu nesrecu.
zakucas mu ekser u ruku i sta dobijes??? dobijes zemljace nesrecno dete.
e sad no braine kako to dete zna da je nesrecno ukoliko mu ranije niko nikad zamisli cuda nije zakucao ekser u ruku.??? jeeel no brain ?
 
Nemoj više,molim te,zakucavati detetu ekser...Ni tako razmišljati pobogu...

Hemijom,šefe rešavaš te probleme sreče i nesreče... 1 mg seratonina intro.i od nejnesrečnijeg čoveka kom su svi izginuli pre 15 min.-dobiješ najsrečnijeg čoveka na svetu! Naravno da je moguće i obrnuto!
Ja stvarno ne razumem ovu disfunkciju ovog pdf filozofija-kad tu kliknem i ulogujem se kao da sam seo u vremensku kapsulu i RIKVERC 2 veka!!!! Nauka je toliko dostupna,kao nikad pre,ali izgleda da je i ovaj Balkan zatucaniji i više nego ranije u pogledu nauka...
 
jel ti hoces da spustimo temu na nivo decije slikovnice pa da ti i dalje pojednostavljujem?
jedina stvar koja je je losa u vremenskoj kapsuli kako ti nazivas je ta sto od svakog filozofskog pitanja pojedini prave pitanje jajeta i kokoske i sami jure svoj rep.ako je to cela filozofija ona ne znam sta da kazem.

ili si jedan od onih iz druge krajnosti koji od filozofije prave egzaktnu nauku pa na svako filozofsko pitanje imaju odgovor
 
jel ti hoces da spustimo temu na nivo decije slikovnice pa da ti i dalje pojednostavljujem?
jedina stvar koja je je losa u vremenskoj kapsuli kako ti nazivas je ta sto od svakog filozofskog pitanja pojedini prave pitanje jajeta i kokoske i sami jure svoj rep.ako je to cela filozofija ona ne znam sta da kazem.

ili si jedan od onih iz druge krajnosti koji od filozofije prave egzaktnu nauku pa na svako filozofsko pitanje imaju odgovor

Imam neodgovor:D
 
pa lepo je imati iskustvo kao staku,ali jos lepse inteligenciju onda ti drvo dodje kao ukras.uzdrzi se od komentara ukoliko nisi kapacitet da shvatas,mogao bi ti objasnjavati sad 3 dana al dzaba kad ni ovu jednu recenicu iz prethodnog posta nisi mogao pojmiti.
Da li mogu ljudi da budu srecni, ako predhodno nikada nisu bili - nesrecni?

Odakle im KRITERIJUM PROCENE?
da ljudi mogu biti srecni ako prethodno nisu bili nesrecni i obrnuto jer za osecaj srece i nesrece nije potrebno dozivljeno iskustvo jednog ili drugog, vec taj posao obavlja mozak i mozdana hemija.naravno da se sve inicira dozivljajima.
kriterijum procene je dozivljaj i reakcija na njega.

evo sad za ove sa manje brejna jedan slikovit banalan primer .uzmes malo dete koje ima veselo bezbrizno detinjstvo i nikada nije iskusilo nikakvu nesrecu.
zakucas mu ekser u ruku i sta dobijes??? dobijes zemljace nesrecno dete.
e sad no braine kako to dete zna da je nesrecno ukoliko mu ranije niko nikad zamisli cuda nije zakucao ekser u ruku.??? jeeel no brain ?

Nisi razumeo o cemu se radi: malo dete koje nikada nije bilo nesrecno zbog necega, i kada se DOBRO OSECA ne znaci da je SRECNO!

Ne postoji znak jednakosti izmedju "DOBRO SE OSECATI" i biti "SRECAN".

ja sam se u zivotu puno puta osecao dobro, ali nisam bio srecan....

A isto sam po nekada bio srecan iako se nisamo secao dobro (bio sam srecan sto nije jos gore!)

Onaj ko srecu NEMA SA CINE DA UPOREDI - ne moze ni da je PREPOZNA!
 
pa sa te tacke gledista mozemo doci samo do subjektivnog tumacenja.jer sto je meni sreca mozda tebi nije.neko je srecan i kad se napije,a nekome je lose.

ali opet uzmi za primer bilo kakvo prvo iskustvo sa bilo cim.u najgrubljim crtama moze biti lose i dobro.
e sad sa cim uporediti nesto sto se prvi put desava?ni sa cim.a opet znas da li ti prija ili ne, da li si srecan ili ne.
kako?
lako !
osecaj srece je direktno povezan sa mozdanom hemijom
i izazvan od strane iste.

prosto je .
 
Nisi razumeo o cemu se radi: malo dete koje nikada nije bilo nesrecno zbog necega, i kada se DOBRO OSECA ne znaci da je SRECNO!

Ne postoji znak jednakosti izmedju "DOBRO SE OSECATI" i biti "SRECAN".

ja sam se u zivotu puno puta osecao dobro, ali nisam bio srecan....

A isto sam po nekada bio srecan iako se nisamo secao dobro (bio sam srecan sto nije jos gore!)

Onaj ko srecu NEMA SA CINE DA UPOREDI - ne moze ni da je PREPOZNA!

nisi bio srecan, iako si se osecao dobro jer nisi bio u skladu sam sa sobom..
covek mora dotaci sustinu zivota, sustinu sebe, da bi mogao biti saista srecan..
malo hormona srece , ili malo dobre cokolade, mao droge ili alkohola, mogu na kratko hemijom pojacati u coveku euforiju..ali ono smirenje koje covek, spoznao sebe, oseca..e njga nije moguce postci nikakvim hemijama.
ti kazes, da je potrebno biti prvo nesrecan..mozda, jer se kroz nesrecu covek kali..vraca se sebi. spoznaje kratkotrajnost zivota. spoznaje svoju smrtnost. sve to mu daje novi pogled na svet. daje mu novu zrelost, koja ga vodi novom kvalitetu srece..
naravno, to ne vazi za sve..neki ljudi kroz nesrecu postaju samo ogorceni, ljuti i zli..nikako mudriji..
 
nisi bio srecan, iako si se osecao dobro jer nisi bio u skladu sam sa sobom..
covek mora dotaci sustinu zivota, sustinu sebe, da bi mogao biti saista srecan..
malo hormona srece , ili malo dobre cokolade, mao droge ili alkohola, mogu na kratko hemijom pojacati u coveku euforiju..ali ono smirenje koje covek, spoznao sebe, oseca..e njga nije moguce postci nikakvim hemijama.
ti kazes, da je potrebno biti prvo nesrecan..mozda, jer se kroz nesrecu covek kali..vraca se sebi. spoznaje kratkotrajnost zivota. spoznaje svoju smrtnost. sve to mu daje novi pogled na svet. daje mu novu zrelost, koja ga vodi novom kvalitetu srece..
naravno, to ne vazi za sve..neki ljudi kroz nesrecu postaju samo ogorceni, ljuti i zli..nikako mudriji..

Čak i bez suvišnih reči...:klap::klap::klap:
 
Covek ne moze DA ZNA (osecea) sta je to sreca - ako predhodno nikada nije bio nesrecan.

Sto god je predjasnja nesreca bila veca i intenzivnija - to manje treba kasnije da bi covek bio srecan.

Znaci PRVO moramo proci koroz FAZU NESRECE da bi tek KASNIJE SPOZNALI sta je to ustvari sreca.


Odakle ti takav zaključak???


Kako uopšte možeš postati NE-SREĆAN ako prvo ne znaš šta je sreća???????????

I sama riječ 'NE-SREĆA' bi trebala da ti ukaže (logički) na to da ona predstavlja negaciju SREĆE... :)

I kako uopšte možeš tvrditi da su svi ljudi počeli spoznaju Sreće-Ne-Sreće sa 'nesrećnim' iskustvima ?

Ako bi to bilo tako, veoma brzo bi nestala potreba Bića da nastavi da manifestuje svoje namjere. Biće ne želi iskustvo nesreće ali u njega upada poistovjećenjem sa mehanizmom projekcije svojih iskustava. Evo primjer: 'ČOVJEK'...nije tvorac već stvorenje, stoga, 'čovjek' ne odlučuje o svojoj sudbini već njegov tvorac to čini...a čovjekov tvorac je Biće KOJE JESI. Dakle, Biće projektuje svoje namjere za iskustvima a kada se njihova manifestacija raziđe od namjere kojom je ta manifestacija pokrenuta nastaje stanje nezadovoljstva ili NE-SREĆA. Vratiš li vibraciju, frekvenciju manifestacije na vibraciju, frekvenciju namjere (duše)...dobit' ćeš harmoniju frekvencije (unisono vibriranje) u kojoj i namjere i manifestacije tih namjera vibriraju jednim ritmom. Kada se taj ritam ostvari nastaje stanje zadovoljstva jer pri takvom stanju harmonizovane vibracije namjerenog i ostvarenog Biće osjeća ekstazu ili zadovoljenje koje kroz osjećanje (opet vibraciju) kao IZVJEŠTAJ koji mu dolazi iz razum-tijelo projekcije, doživljava kao samorealizaciju ili SREĆU.

Odakle tebi informacija da je svaka duša (duše=skup namjera Jednog) počela svoju realizaciju (manifestaciju) NEUSPJEHOM, tj, NE-SREĆOM?


???


Nezadovoljstvo ili (čitaj) 'NE-SREĆA' predstavlja razilaženje frekvencija namjere (duše) i manifestacije te namjere, dakle razilazak akcije razum-tijela od uputstva duše.
NE-SREĆNO Biće će da osjeća razapetost na KRSTU...krstu između duhovnog (vertikalnog) i materijalnog (horizontalnog) usmjerenja. Dakle, njegove namjere (duša) uvijek streme ka duhovnosti koja je uvijek u SADA i dešava se kao konstantna projekcija svakog sada u jednom centru (u Sebi) iz koje se izvještaji šalju osjećanjem ka 'gore' (ka Sebi), ka Biću koje ih 'nadgleda' i prihvata onakve kakvi jesu dok se još dešavaju, dok njegov razum teži ka projekciji u prostoru i vremenu koja se uvijek dešava i odvija linearno (ispred njega).


Dakle, NE-SREĆA ne uslovljava SREĆU kao niti obrnuto.

SREĆU ili NE-SREĆU pak, 'čovjek', dakle Biće poistovijećeno sa projekcijom Sebe kroz razum, doživljava kao polarizaciju razumom projektovane realnosti.
 

Back
Top