Kriptovalute

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Danas se o ovoj valuti najvise prica u politicko-ekonomskim sferama...

Ljudi na veliko nesto muvaju, kupuju, preprodaju, zaradjuju...

Ova virtualna valuta se pretvorila u svetsko cudo.

Ne verujem da ce u Srbiji zaziveti...Ne moze da se drzi u slamarici....

Jos mi nije bas sve jasno oko te valute, a vama? :think:

cryptocurrency-predictions-2018-914087.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
Danas se o ovoj valuti najvise prica u politicko-ekonomskim sferama...

Ljudi na veliko nesto muvaju, kupuju, preprodaju, zaradjuju...

Ova virtualna valuta se pretvorila u svetsko cudo.

Ne verujem da ce u Srbiji zaziveti...Ne moze da se drzi u slamarici....

Jos mi nije bas sve jasno oko te valute, a vama? :think:

nije to valuta, nego kriptovaluta

ne postoji fizicki oblik, da bi bila valuta

ne postoji ni banka/drzava koja bi izbacivala emisiju, da to bude valuta

ima tema na ekonomiji, Tixi navlaci ljude da spale pare u tu MLM prevaru isto ko sto je navlacio ljude da glasaju Vucica
 
Danas se o ovoj valuti najvise prica u politicko-ekonomskim sferama...

Ljudi na veliko nesto muvaju, kupuju, preprodaju, zaradjuju...

Ova virtualna valuta se pretvorila u svetsko cudo.

Ne verujem da ce u Srbiji zaziveti...Ne moze da se drzi u slamarici....

Jos mi nije bas sve jasno oko te valute, a vama? :think:

***** ВИРТУЕЛНУ ВАЛУТУ

Признајем само... Земљу и Злато...:aha2:
 
Mi osim iskopanih dukata drugih novaca i nemamo.
Imamo Čanka ali se on menja po pećinskim zakonima.
Da bismo ćim prije razvijali proizvodnju žitarica, menjamo Čanka za stajsko đubrivo.
Čanak ne mora da se pita đe su mu novci, a mi ih i ne tražimo.
A, i Mirosinkin mali nešto prest'o u poslednjim gidinama...
Sad praši po bas gitari !
 
Danas se o ovoj valuti najvise prica u politicko-ekonomskim sferama...

Ljudi na veliko nesto muvaju, kupuju, preprodaju, zaradjuju...

Ova virtualna valuta se pretvorila u svetsko cudo.

Ne verujem da ce u Srbiji zaziveti...Ne moze da se drzi u slamarici....

Jos mi nije bas sve jasno oko te valute, a vama? :think:

znam tipa koje je mrsio muda o tome u pocetku kada se to pojavilo. ene, sada grize ****** sto je bio piiska i nije ulozio smrdljivih 500 evra u opremu
 
Nisam baš vičan tehnologiji, pa se nisam puno time bavio. Još pre nekih 7 godina me je supruga ubedila da investiramo neki novac koji smo imali sa strane da kupimo ogromnu količinu akcija jedne firme koja je bila na izdisaju za prilično smešan pare (imajući u vidu količinu akcija, ne sam iznos novca koji je bio neka moja trogodišnja ušteđevina) . Kako je ona imala informaciju da će se to drastično promeniti u naredne dve godine , mi smo na toj njenoj trgovini uspeli da kupimo nove automobile i meni i njoj i da nam ostane dovoljno para da renoviramo stan od početka do kraja. To je bilo jedino moje iskustvo sa špekulacijama i berzom.
 
Danas se o ovoj valuti najvise prica u politicko-ekonomskim sferama...

Ljudi na veliko nesto muvaju, kupuju, preprodaju, zaradjuju...

Ova virtualna valuta se pretvorila u svetsko cudo.

Ne verujem da ce u Srbiji zaziveti...Ne moze da se drzi u slamarici....

Jos mi nije bas sve jasno oko te valute, a vama? :think:

pricali su i o kreditima u svajcarcima
 
Danas se o ovoj valuti najvise prica u politicko-ekonomskim sferama...

Ljudi na veliko nesto muvaju, kupuju, preprodaju, zaradjuju...

Ova virtualna valuta se pretvorila u svetsko cudo.

Ne verujem da ce u Srbiji zaziveti...Ne moze da se drzi u slamarici....

Jos mi nije bas sve jasno oko te valute, a vama? :think:


informisi se u medijima od pre 7-8 godina..........u vreme kada je nastao BITCOIN.................................OSNIVAC, A DANAS VLASNIK SA NAJVECIM PROCENTOM BITCOINA JE JACOB DE ROTSHILD


.........................mislim da ce ti biti sve jasno. ........................ujedno i Signal da dolar naglo propada a ROTSHILD nikada ne pravi rizik pa je na vreme "izmislio" BITCOIN.........koristeci stari jevrejski princip DA IZ NICEGA NAPRAVI BOGATSTVO.................................................najveci Deo posla oko privlacenja naivnih obavlja ROTSHILDOVA Propaganda koja nas svakodnevno bombarduje neverovatnim lazima o basnoslovnim iznosima koje navodno danas poseduju oni "pametni" koji su pre nekoliko godina "kupili" prve BITCOINE.................."KO JE PRE PAR GODINA ZA 4-5 EVRA KUPIO BITCOIN , DANAS POSEDUJE 1,5 MILIONA EVRA......."


naravno, sistem BITCOIN funkcionise po principu "jevrejske piramide" to jest DA , SAMO AKO BROJ VLASNIKA BITCOINA RASTE, RASTE I BOGATSTVO OSNIVACA OVE , JOS JEDNE PODMUKLE JEVREJSKE IGRE.


zato, naivne i glupe svetske ovce, KUPITE I VI PAR BITCOINA I NA TAJ NACIN POMOZITE ROTSHILDU DA NA SVOJIH 400 BILIONA (400 000 000 000 000 000 ) DOLARA, NAMAKNE JOS KOJI DOLAR SA KOJIMA CE KUPITI VASU DUSU; SLOBODU..........ZIVOT:
 
Zaradili virualno bogatstvo, koje ne mogu da podignu... kad bi to bilo tako time bi se svi bavili...

glupost. U svakom trenutku mozes pretvoriti bitkoine u FIAT novac dolare evre rublje franke sta god i obratno preko za to autorizovanih sajtova/kriptoberzi valuta

Evo ti par

www.bitstamp.net - ovaj je najveci drze ga Slovenci
www.kraken.com

kompletna lista je raspoloziva ovde

https://steemit.com/bitcoin-exchang...bitcoin-with-paypal-credit-card-or-debit-card

FIAT novac ( tj klasicne stampane valute od strane drzava ii banksterske mafije tipa Rotsilda) su proslost

Kriptovalute i blockchain tehnologija je buducnost.

Otuda toliki rast. Sve veci broj ljudi raspoznaje njihovu prakticnu primenu i investira kapital u njih a posto ne mogu da se stampaju u neogranicenim kolicinama bez pokrica - samim tim im vrednost konstantno raste.

Sa druge strane ako stedite u markama,dolarima, evrima , ECB i FED vas konstantno pljackaju svake godine vam umanjuju kapital za 1.6% do 2%

Eto setite se npr kad se menjala marka u evro. Preko noci su prepisane cene iz marki u evre i ako je satro zvanican kurs bio 2 marke za 1 evro.

Sve je poskupelo za duplo preko noci .

Na taj nacin je ECB opljackao citavu evropu i obezvredio stednju svih koji su stedeli u markama, francima , silinzima za duplo. Tj ako ste npr za vasu stednju od 100.000 maraka mogli kupiti npr 100 kvadrata stambenog prostora u Beogradu, preko noci ste zbog ECB mafije mogli kupiti 2 puta manje jer su cene prepisane iz marki u evro a posto je kurs bio 2:1 znaci izgubili ste polovinu svog kapitala preko noci.

To su mnogi ljudi znali, pa su cene nekretnina bile abnormalno porasle pre zamene marki za evro, jer su ljudi gledali da zastite svoj kapital tako sto ce umesto evra za marke uzeti nekretninu koje posle mogu da prodaju za evro onoliko koliko su dali maraka za to.

Glupi su ispali tad koji su pristali da prodaju nekretninu za marke.

Isto tako vam je i danas

Od 2007 do 2017 dolar je izgubio 18% vrednosti a evro 16%

Sto znaci da za 10 godina am je ECB/FED ukrao 16-18% vaseg kapitala

Toliko manje vredi vasih 100.000 dolara/evra iz 2007 u odnosu na 2017.

A sa kriptovalutama je skroz drugacije tu zbog nemogucnosti emitovanja bezgranicne kolicine novcanih jedinica i tacno odredjene cifre maksimalne emisije na period od 40 godina cene i samim tim vrednost vaseg kapitala konstantno rastu

Bitkoin je 2010 vredeo 0.1 dolara, 2014 200 dolara, 2015 300 dolara, 2016 700 dolara, 2017 na pocetku godine 950-1000 dolara, a sada na kraju godine 10.000 dolara

Upravo iz tih razloga.

Ljudi su svesni da ima konstantan rast i ko ima mozak seli svoj kapital u bitkoin i druge kriptovalute , jer je profitabilnost daleko veca nego da drzis pare u banci , gde su kamate mizerne i gde ti ECB/FED Konstantno obezvredjuju kapital konstantnom emisijom dolara/evra bez pokrica.

Neinformisani i glupi misle da je to neki balon koji ce puci, nekakva prevara, a sustina je da iza sveg stoji fantasticna ideja , da se zaobidju banke kao posrednici u medjunarodnoj trgovini i razmeni dobara, i izuzetno visoka tehnologija.
 
Тихи, људи нису свесни ничега, људи су марва безрепа која би да има што више са што мање рада, а овај раст биткоина је чиста шпекуација.
 
Тихи, људи нису свесни ничега, људи су марва безрепа која би да има што више са што мање рада, а овај раст биткоина је чиста шпекуација.

tu pricu da je to spekulacija pricaju ljudi vec 7 godina. A on nastavlja i dalje da raste kao i sve druge kriptovalute barem ovih top 10 po kapitalizaciji...

Ima odredjene uspone i padove ali trend je - konstantan rast....

Spekulacija je nesto sto dobije na vrednosti preko noci , a onda se srusi i kraj price. A kod kriptovaluta to nije slucaj one imaju stalnu vrednost koja konstantno raste. Da i pada dosta , ali opet se vraca tamo gde je bila.

A te razlike u ceni upravo nastaju zbog armije spekulanata. Da niko od ovih koje kupio ne prodaje osim kad mu bas zaista treba kapital za nesto cena bi konstantno rasla.

Ovaj klinac je sa svoje dvojice brace dobio od babe 1000 dolara za skolu kad je imao 11 godina po $12 komad. Njegova braca kupila Soni Plejstejsen i patike a on kupio bitkoine.

Danas je on sa 18 godina milioner a oni nemaju dinara u dzepu


Kupio Lambordzinija u Njuport Bicu za bitkoine :)

decko ima 403 komada i usao je u pravo vreme u pricu. I najvaznije - nije ih prodavao i ako je u svakom trenutku posle par godina mogao da uzme 10-20-100 puta vece pare nego sto je inicijelno ulozio
 
Poslednja izmena:

Back
Top