Kriptovalute

Sada je Gincoin dakle? Pa nemoj da nam daješ savete nakon što šansa prođe, ako si već tako uspešan daj nam savete unapred.

Ovako mi deluje kao da gledaš po CMCu, nađeš neki šitkoin koji je skočio i onda ovde pišeš kako si uložio u njega u pravom trenutku a onda i izašao baš na vrhu :think:
 
Sada je Gincoin dakle? Pa nemoj da nam daješ savete nakon što šansa prođe, ako si već tako uspešan daj nam savete unapred.

Ovako mi deluje kao da gledaš po CMCu, nađeš neki šitkoin koji je skočio i onda ovde pišeš kako si uložio u njega u pravom trenutku a onda i izašao baš na vrhu :think:

ne ja pratim inovacije

Gincoin ekipa stoji iza Gin platforme, tj inovativnog resenja koje omogucava ljudima da dignu masternodove sa minimalno tehnickog znanja.

Vise o svemu ovde

https://p.gincoin.io/#!/
 
ne ja pratim inovacije

Gincoin ekipa stoji iza Gin platforme, tj inovativnog resenja koje omogucava ljudima da dignu masternodove sa minimalno tehnickog znanja.

Vise o svemu ovde

https://p.gincoin.io/#!/

Pa što si ga prodao ako pratiš inovacije? Zašto tim novčićima nisi podigao masternodove i namlatio se para od te inovacije koja će promeniti svet?

To što ti radiš zove se daytrading šitkoina, tj preturanje po đubrištu.
 
Народе, купујте злато / сребро / шуму / земљу, не залуђујте се око неких дигиталних имагинарних вредности... ;)
 
Народе, купујте злато / сребро / шуму / земљу, не залуђујте се око неких дигиталних имагинарних вредности... ;)

Ako nisi primetio živimo u 21.veku, oni koji se bave digitalnim imaginarnim stvarima prilično su lepo zaradili u proteklih nekoliko decenija.
 
Pa što si ga prodao ako pratiš inovacije? Zašto tim novčićima nisi podigao masternodove i namlatio se para od te inovacije koja će promeniti svet?

To što ti radiš zove se daytrading šitkoina, tj preturanje po đubrištu.

trebale mi pare za zivot....

bitkoine cuvam i dalje :)

Sad sam krenuo da kupujem

400 x 15 = 6000

Inace imam dignut jedan masternod na gin platformi , 1000 komada. Ovih 400 mi je bilo viska zato sam prodao i bila je dobra cena.

Dobitak sa masternodom je 10 koina dnevno . To je okvirno duzi period bila dobit od 100 dolara dnevno u ovom trenutku dodje oko 45 dolara dnevno.

Sta ce dalje biti to niko ne moze da garantuje al meni deluje cela prica inovativno i ok.
 
Poslednja izmena:
Kakva su vam predviđanja? Koliko ja shvatam, ovaj aktuelni pad BTC je povezan sa odbijanjem predloga Vinklvosa. Šta će biti dalje?

Moje predvidjanje je da ce cene da budu odprilike na sadasnjem nivou do septembra a od tada krece lagani rast.

Udarno ce opet da bude novembar/decembar jer tad pola sveta pere pare kroz kupovinu kriptovaluta i akcija na berzi

Sistem funkcionise na sledeci nacin

Pred kraj fiskalne godine ljudi koji imaju ozbiljne firme, ili pojedinci odprilike znaju koliko ce da plate poreza drzavi u kojoj zive

Na zapadu to su abnormalni iznosi.

I onda da ne bi platili toliki porez oni krecu da podizu troskove tako da im razlika izmedju prihoda i rashoda bude sto manja.

Zato uvek pred novu godinu se najvise robe proda, raste vrednost akcija i kriptovaluta tj tada bude najveca potraznja.

Eto npr u Francuskoj svako ko ima profit preko milion evra u tekucoj godini drzavi mora da da 70% od toga a njemu ostane 30%

I zato se ljudi dovijaju na razlicite nacine da bi to izbegli.

Predvidivost ljudskog ponasanja je ono sto donosi profit. I ako je nama smrtnicima vecinom to tesko da predvidimo, jasno je da takvi sabloni postoje.

Da nije tako ne bi Voren Bafet zaradio 13 milijardi dolara prosle godine na berzi.
 
Poslednja izmena:
Sta misliš hoće li se povratiti poverenje kupaca posle hakerskih napada.. Ovde je bilo na vestima da je poverenje u dnu..ne izgleda bas optimisticno Market Cap: $216.112.899.565

Svako treba da proceni za sebe. Ja pažljivo pratim tržište i vesti ali još uvek nisam spreman da ulažem ozbiljnije sume. Sada treba ulagati u znanje i pripremati se za mogući bull - kupio sam NanoS i istestirao ga, prebacio ono što imam sa menjačnica u različite cold wallete, otvorio naloge na svim ozbiljnijim menjačnicama itd. Takođe lagano učim programiranje na tim platformama.

Niko ne zna šta će se desiti ali dugoročno ja sam optimističan. Da ponovim, jedino je ulaganje u sebe i svoje znanje sigurica.
 
Dobar dan želim. Postavio bih par teorijskih pitanja pošto vidim da ste dublje zagazili u materiju: 1) U kojoj meri je sudbina IOTE povezana sa razvojem tehnologije Internet Of Things? Neumitno je da će ta tehnologija da ovlada u vremenu koje dolazi, ali me zanima da li je to nužno povezano sa rastom vrednosti pomenute valute i na koji način? 2) Isto pitanje bih postavio i za bitcoin/blockchain povezanost. Da li je neizostavno da se učestala primena blockchain tehnologije pozitivno odrazi na cenu bitcoina u budućnosti, ili je moguće da se ona (blockchain tehnologija) razvija nezavisno od vrednosti bitcoina? Pozdrav.
 
Dobar dan želim. Postavio bih par teorijskih pitanja pošto vidim da ste dublje zagazili u materiju: 1) U kojoj meri je sudbina IOTE povezana sa razvojem tehnologije Internet Of Things? Neumitno je da će ta tehnologija da ovlada u vremenu koje dolazi, ali me zanima da li je to nužno povezano sa rastom vrednosti pomenute valute i na koji način? 2) Isto pitanje bih postavio i za bitcoin/blockchain povezanost. Da li je neizostavno da se učestala primena blockchain tehnologije pozitivno odrazi na cenu bitcoina u budućnosti, ili je moguće da se ona (blockchain tehnologija) razvija nezavisno od vrednosti bitcoina? Pozdrav.

Pozdrav, mogu da ti dam svoje mišljenje ali znaj da sebe ne smatram ekspertom.

IOTA/IoT povezanost:
- Mislim da je IoT realnost i budućnost, dakle to je vrlo realan usecase koji IOTA želi da reši. Ipak, ja u njih nemam poverenje, ideja mi se dopada i bio sam pobornik IOTAe neko vreme ali više ne verujem da je rešenje monetizacije IoT u njihovim rukama. Zašto?
1. Oni se oslanjaju na Tangle i zero fee transakcije, što je teoretski odlično ali realno teško izvodljivo. Kada je mreža zero-fee onda je i napad na tu mrežu besplatan, zar ne? Ako želiš da spamuješ BTC, ETH, XRP itd mreže to košta, za IOTA, Nano i druge mreže ne košta te ništa sem hardvera koji ćeš da koristiš. Kako je IOTa namenjena uređajima sa slabim hardverom onda je taj napad lak. U svetu sa samo dobrim akterima sve radi super, realnost nije takva.
2. IOTA i dalje nije postigla cilj, nije decentralizovana već se oslanja na centralni validator. Oni tvrde da je to rešenje kao "pomoćni točkovi na bicikli" i da će u 2019 biti ugašen centralni validator, do tada ne možemo da znamo da li će Tangle raditi kako je zamišljen. Za mrežu koja vredi više milijardi to je prevelika nezrelost i rizik.
3. Čak i da IOTA uspe nije mi jasno kako će se to odraziti na cenu coina. Ima ih baš mnogo (2.7 milijardi miliona koina), ne plaćaju se transakcije kao kod BTC/ETHa, ne burnuju koini kao kod XRPa, IOTA bi trebalo da bude vrlo brza (currency velocity je veliki, proguglaj) a ne vidim ni stvarnu potrebu da neko drži mnogo IOTAe da bi koristio mrežu.
4. Developeri projekta su vrlo mladi ali i vrlo arogantni što mi kao senior programeru mnogo smeta, ne verujem im. Mogu oni da budu genijalci koliko hoće, ali stalno izmišljanje tople vode će im se sigurno obiti o glavu. Prvo su krenuli da koriste ternarni sistem, za šta nema nikakvog opravdanja, onda su smišljali svoju kriptografiju a na kritike odgovaraju vrlo agresivno, užas živi. Ne verujem im uopšte.

Blokčejn/Bitkoin:
Blokčejn nije što i bitkoin, ali su kriptovalute najbitniji usecase blokčejna, pri čemu je BTC kriptovaluta sa najjačom mrežom. Blokčejnovi mogu biti privatni, mogu da nemaju transfer vrednosti (valutu) ali to nije ono što je revolucionarno, ono što je prava snaga blokčejna. Takav blokčejn je vrlo mali pomak u odnosu na bazu podataka. Poenta i snaga blokčejna je u:
- otvorenosti (svako može da učestvuje) i
- poverenju, tj nepostojanju poverenja (niko ne mora da veruje nikome drugom da bi mreža radila)
- decentralizaciji (niko nema pravo veta ili većinu glasova u odlukama)

Dakle, privatan blokčejn je u samom startu promašena tema. Međutim, problem je i u tome što je bitkoin odlutao od osnova, jaki igrači su oterali slabe i hash-power BTCa je u većinskim rukama nekoliko kompanija a sve su iz Kine. Meni se to uopšte ne dopada, kao što mi se ne dopada ni ograničenost performansi blokčejna, koja realno gledano nije rešiv problem. Rešenja drugog sloja poput lightning networka su komplikovana za korišćenje i ograničavajuća, za mene to nije pravo rešenje.

Bitkoin sigurno neće propasti ali je meni takođe sigurno da neće zadržati dominaciju koju trenutno ima, očekujem ga na max 15-20% u narednim godinama, recimo tamo oko 2025. Rešenja koja nude XRP/XLM (mreža validatora) i kripto projekti treće/četvrte generacije (sharding, poput Cardano, DFinity, možda ETH2 verzije i ostalih) su mi realnija od LNa. To će se odraziti i na market cap share.
 
Hvala na iscrpnom odgovoru i uloženom vremenu, neke stvari su mi jasnije, ali imam i par nedoumica. Koliko vidim, planirano je oko 100 milijardi XRP i XLM i nisu svi u opticaju još, dok je Iota negde na 2,7 milijardi i sve su u opticaju. Znači ima je dosta manje ipak od Ripla i Stelara? Drugo, vidim da se po netu pričao saradnji IOTE sa VW, Bošom, Fudžicuom. Da li je realno da iza saradnje među takvim kompanijama ne stoji neka velika verovatnoća da će projekat uspeti?
 
Hvala na iscrpnom odgovoru i uloženom vremenu, neke stvari su mi jasnije, ali imam i par nedoumica. Koliko vidim, planirano je oko 100 milijardi XRP i XLM i nisu svi u opticaju još, dok je Iota negde na 2,7 milijardi i sve su u opticaju. Znači ima je dosta manje ipak od Ripla i Stelara? Drugo, vidim da se po netu pričao saradnji IOTE sa VW, Bošom, Fudžicuom. Da li je realno da iza saradnje među takvim kompanijama ne stoji neka velika verovatnoća da će projekat uspeti?

Pazi, računica je kompleksna. U slučaju XRP i XLM supplz je 100 milijardi, dok je kod IOTA supplz 2.7 milijardi MIOTA, pri čemu je jedna MIOTA zapravo milion IOTA - dakle 2.7 milijardi miliona IOTA. Mislim da ona još nije deljiva, dok je XRP deljiv na milion delova pa opet dođe na isto. Bitkoina ima 21 milion, ali je svaki bitkoin deljiv na 100 miliona satošija. Zajebancija, ali u osnovi ne toliko bitno, bitnije je što mi njihova ekonomija ne pije vodu, to je high velocity zero fee valuta, bez realne potrebe da se drži, nekako mi se tu gubi prava vrednost.

Za ovo drugo, svi se u kripto svetu pale na partnerstva. Meni je to vrlo loš osnov, ta partnerstva su uglavnom istraživačka i niko ti ne garantuje da će taj partner u istraživanju sutra koristiti tvoj blokčejn, pogotovo ne ako je sve open sourced. Ono što razlikuje XRP od ostalih su klijenti, ne partneri. Kod XRPa imaš gomilu firmi koje koriste Ripple softver, plaćaju licencu firmi i sutra će da pređu sa jednog proizvoda na drugi. Nema tu "istraživanja", to je production level nivo, softver koji Ripple prodaje se ne može kopirati i forkovati, a niko ne sprečava ostale firme i pojedince da koriste XRP i van Ripple softvera, nadam se da shvataš koliko je to sigurnija budućnost od nekog tamo nedefinisanog partnerstva.
 
Shvatam da je kod IOTA dosta toga u magli, ali sedim sa drugarom pre neki dan i razgovaramo o tome kako je moguće da nismo ranije odreagovali na priču o kriptovalutama, i dotaknemo se teme, gde bi mogla biti sledeća prilika da se vizionarski uloži novac i sačeka da priča zaživi. Tim putem dođemo do Internet of things, budući da on radi kao inženjer u firmi koja podržava taj sistem. Ako to ne bi bila IOTA, koji bi bio drugi način da se odigra na tu kartu, imaš li predlog? P.S. Mislim da je zaključak da ipak Ripla i Stelara ima dosta više od MIOTE, i da bi, kad bi se samo taj aspekat gledao, IOTA bila perspektivnija za čuvanje. Naravno, sve okolnosti koje si naveo će mnogo više uticati na budućnost svake od ovih valuta...
 
Niko ne zna koja je kriptovaluta ili kriptovalute budućnosti. Ja biram da ulažem u one koje imaju jasan cilj, dobar community, guraju adoption i pomažu ljudima. Pomenuti xrp mi je najperspektivniji, sviđa mi se ono što radi Dash ekipa a pažljivo pratim razvoj platformi sličnih ethereumu, tu mi se dopada cardano, dfinity a ako ethereum uspe da unapredi platformu u naredne 2 godine tu takođe nema greške. Projekti poput IOTA i Nano su mi nekako na dugačkom štapu, vrlo rizični jer su daleko od production nivoa. Naravno, svako treba da odluči sam.
 

Back
Top