Krakovanje programa

Ollydbg je napusten, radi samo za 32 bit softver...
https://www.apriorit.com/dev-blog/366-software-reverse-engineering-tools
Ne znam sta hoces da krakujes, ali svakako znanje x86 procesora i asemblera je prerekizit..
A da se licenca ne proverava online znao bi, ali se mora povezati preko interneta da bi se proverilo, jer pise licrnce expiried.

Zelim da krekujem "plugin" za "proo tools"

Do sada sam bezbroj puta rusio sistem i uvek nabavljao 7 nedeljnu licencu. Ali sada vise nema probe,
Evo mozes pokusati (mada sada samo nude "buy" a ne "try" opciju.

U pitanju je efekat landr fx voice
 
A da se licenca ne proverava online znao bi, ali se mora povezati preko interneta da bi se proverilo, jer pise licrnce expiried.

Zelim da krekujem "plugin" za "proo tools"

Do sada sam bezbroj puta rusio sistem i uvek nabavljao 7 nedeljnu licencu. Ali sada vise nema probe,
Evo mozes pokusati (mada sada samo nude "buy" a ne "try" opciju.

U pitanju je efekat landr fx voice
Ako hоћеш то да крекујеш отркријеш место где се врши датумска провера, или заменом дате Виндоувс функција својом,
па му подметеш други датум, или откријеш који фајл проверава за датум.
 
Ako hоћеш то да крекујеш отркријеш место где се врши датумска провера, или заменом дате Виндоувс функција својом,
па му подметеш други датум, или откријеш који фајл проверава за датум.
Aha, to si čuo od malog Perice?
A autori programa naivni, pa ne znaju da zaštite program?
Pa ne vrši se provera na validnost na početku programa, pa još po mogućstvu samo na jednom mestu.
Proguglaj malo šta je "obfuscator" i čemu služi, pa se onda javi ponovo sa pametnim predlozima i idejama.
 
Aha, to si čuo od malog Perice?
A autori programa naivni, pa ne znaju da zaštite program?
Pa ne vrši se provera na validnost na početku programa, pa još po mogućstvu samo na jednom mestu.
Proguglaj malo šta je "obfuscator" i čemu služi, pa se onda javi ponovo sa pametnim predlozima i idejama.
ja sam krekovao programe kad si ti piskio u gace, i zaradio nesto para na tome...
provera, na datum se vrsi na tacno onom delu programa, gde detektuje,
tj na mestu gde proverava i to se jasno vidi. Osim toga, kao sto rekoh
ne moras ni da diras program, dovoljno je da linkujes sa svojim thunkom,
ka date funkciji… oni proveravaju neki fajl, koji im je reper za datum instalacije.
Dakle, ako stracujes koje fajlove otvara i sta statuje, vrlo lako bez
ikakve izmene, mozes da zaobices proveru datuma...
 
Nemaš ti pojma ni šta je krekovanje, ni kako se štiti od toga, ne blamiraj se bez veze.
Cuj, nemas ti pojma o ovom poslu, pa lupas gluposti, da si ti ziv i zdrav ja sam razbio speed lock jos 80ih,
a karijeru sam poceo tako sto sam krekovao biznis bejzik da neki lik moze da proda ZTK-u ternicki stampac,
no program je bio kriptovan, pa nije mogao, sto sam mu ja resio :P
 
provera, na datum se vrsi na tacno onom delu programa, gde detektuje,
tj na mestu gde proverava i to se jasno vidi.
Pa jeste, videlo se dok su programe pisali klinci u Bejziku.

Osim toga, kao sto rekoh
ne moras ni da diras program, dovoljno je da linkujes sa svojim thunkom,
ka date funkciji… oni proveravaju neki fajl, koji im je reper za datum instalacije.
Dakle, ako stracujes koje fajlove otvara i sta statuje, vrlo lako bez
ikakve izmene, mozes da zaobices proveru datuma...
To sa fajlom se važilo nekad davno, većinom za igrice.
Odavno se to više ne koristi, to ide preko Registry unosa koji su kodirani sistemom za koji ti nisi ni čuo.
C# se ne kompajlira u izvršni program, već u IL, posle obfuskatora ti treba godinu dana da bi uopšte dobio
nešto smisleno, mislim ne tebi, tebi bi trebalo 10.000 godina, nego nekom ko se razume u to.
Kao što rekoh, ne blamiraj se bespotrebno...
 
Odavno se to više ne koristi, to ide preko Registry unosa koji su kodirani sistemom za koji ti nisi ni čuo.
C# se ne kompajlira u izvršni program, već u IL, posle obfuskatora ti treba godinu dana da bi uopšte dobio
Registry ili fajl, sve jedno je. isti princip. I otkud znas da je registry, a ne fajl? Pristup registri
kljucu se podjednako lako otkriva kao i pristup fajlu…
Ne znam zasto mislis da je intermediate kod tesko pretvoriti u source kod?
Prve zastite su se zasnivale na obfuskaciji, no kod koji mora da se izvrsi
prvo mora da se dekriptuje, pa tako samo nadjes mesto gde dekriptuje i dobijes
kod. To sam radio pre 40 godina :P
Zastite su se kasnije orijentisale na detekciju debagera, sto opet moze
da se zaobidje na razne nacine :P
No kako su programeri postali nespospbni i ne znaju to da rade, uglavnom
placaju firme koje prodaju zastite kao third party...
No reversing neko koda je danas mnogo laske zbog ogromnog broja
funkcija koje pozivaju i biblioteka, pa je lakse locirati mesta od interesa...
 
Nemaš ti pojma ni o zaštiti programa, ni o razbijanju zaštite.
Ajde da se složimo da se ne slažemo, a ti ubeđuj nekog drugog da znaš o čemu pišeš.
Može?
Ja sam pokazao znanje, a ti samo ono sto si cuo. Za razliku od tebe ja ne guglam,
nego govorim iz iskutva. Vrlo lako je dobiti source kod iz Java byte
coda, isti princip je i sa C# :P
No ova problematika ne zahteva uopste gledanje u source kod
nego trazenje sta proverava za datum, zasta je dovoljno samo
da pratis koje sitemske f-je poziva, sa kojim paramtrima..
recimo sa ovim: https://learn.microsoft.com/en-gb/sysinternals/downloads/procmon
 
Ako hоћеш то да крекујеш отркријеш место где се врши датумска провера, или заменом дате Виндоувс функција својом,
па му подметеш други датум, или откријеш који фајл проверава за датум.
Ne znam to nije tako jednostavno, u programu kada ukucam (tj nije program vec deo za program tj plugin)
sifru ne izbaci mi nikakav prozor, vec samo pise serial expiried, a kada se diskonektujem sa sa interneta trazi da se konektujem
 
Ne znam to nije tako jednostavno, u programu kada ukucam (tj nije program vec deo za program tj plugin)
sifru ne izbaci mi nikakav prozor, vec samo pise serial expiried, a kada se diskonektujem sa sa interneta trazi da se konektujem
E to ti je problem. Datum su zabelezili na serveru kod sebe i ne koriste nikakvu sistemsku proveru.
Zbog toga je problematika malo veca. Verovatno koriste winsock biblioteku.
Moras sa wire shark da uhvatis paket koji citaju sa neta, koji moze biti kriptovan
sto otezava, pa u tom slucaju moras da debagujes kod koji cita pise sa neta...
Naravno, tu trebas da podmetnes svoje socket funkcije, ali opet, ako je
kriptovano, moras bas da debagujes kod, tj da nadjes mesto gde dekriptuju
i procitas datum. Kad otkrijes sta treba da vratis kako bi program bio happy,
kad krene to da cita, ti mu vratis sta hoce.
едит
има и лакши пут, да откријеш како идентификују да си ти, па онда ресетујеш тај
податак, тако да мисле да је нова инсталација. пробај то да иѕбунариш
са оним процес мониторем који сам претходно линковао...
 
Poslednja izmena:
Ne znam da krekujem, sjebacu nesto i onda kompijuter mogu baciti na djubar.
Sada izgleda ne daju ni da se skine probna verzija programa, jer ako skidas moras imati nov google nalog da skines sa njihovog sajta.

Probao sam program kojem je istekla licenca sa licencom drugom novom probnom i hoce ali samo 7 dana.
Tako da sada ne mogu ni da dobijem taj probni serijal jer se dobiva kada downloadujes program.

Neka neko proba.

Treba imati instaliran muzicki program pro tools,
I instalirati ovo https://www.landr.com/landr-fx-voice/

Kad bi samo napravio da be trazi licence key i da ne treba internet bilo bi dobro al kako ja ne znam
 
Па не можеш да добијеш кључ ако не платиш. Интернет им треба да провере датум инсталације… вероватно ни лажни кључ сад не ради
из истих разлога...
Svaki krek , dobro vecina ukida tu proveru.
Ne znam zasto bi morao da radi opet sistem za novu verziju programa koji je krekovan.
 
Svaki krek , dobro vecina ukida tu proveru.
Ne znam zasto bi morao da radi opet sistem za novu verziju programa koji je krekovan.
Otvorio sam novi nalog skinuo program, uzeo novi probni serial tj licence key, probao na drugom kompijutru kome je licenca istekla, i uspeo sam.
Ali to je opet 7 dana.
Program je nov tj pojavio se ove godine 2023 tako da jos uvek nije niko uspeo krekovanje.
 

Back
Top