Kosovski Srbi

adem_ks:
a vi nas i takve zelite ne???? da vam mi popravljamo prosek ne???? hahahahahaaaaa
Jesi li ti igde cuo da vas Srbi zele?Srbi zele Kosovo kao teritoriju,vi ste samo nuzno zlo.Hebi ga, lice u proseku kakvo vi imate samo majke mogu da vole.Hocu reci,u proseku ste ruzni do bola.Znaci zaboravi na popravljanje proseka.Za tako nesto imate Hrvate :D
 
Pa kako da kosovar ide preko sa azilskom varijantom kad ne zna sta je to. Ne zna strani jezik, ne zna da ukljuci komp. Nepismen. Najveca nepismenost jeste na Kosovu.

Cast izuzecima koje poznajem i ok su :D
 
Mi Kosovskometohijski Srbi smo - Srbi. Pre deset godina moja porodica je dobijala 2 000 000 DM za zemlju- nismo je prodali. A sa tim parama bi mogao da kupim i ovaj site i sve vas ( čast izuzecima) zajedno sa tastaturama i monitorima......
 
Stvarno su Srbi sa Kosmeta vrlo,vrlo skromnog obrazovanja u odnosu na Šumadince i Vojvođane.Neverovatno je da i oni koji su se školovali tamo imaju katastrofalno znanje iz svojih struka .Predpostavljam da je to rezultat korupcije (zemljačke,rođačke,kumovske,plemenske...),koja cveta u zaostalim sredinama.U moje vreme dok sam studirao , ko nije mogao da zavši fak u BG odlazili su u Prištinu ili Sarajevo i završavali kao od šale. No to nikako nesme da bude razlog za omalovažavanje ljudi sa Kosmeta.O različitosti kultura, jezika i mentaliteta Srba može beskrajno da se diskutuje jer su razlike ogromne.Vojvođani,Šumadinci i Južnosrbijanci se toliko razlikuju kao da je reč o tri naroda ! Međutim jedna stvar nas sve povezuje : naša Sveta Pravoslavna vera.A i rešenje za različitosti postoji : maksimalno - pod formom državnog prioriteta - edukovati naciju i podići prosek i nivo obrazovanja. Vidite i ovaj Šipac na forumu se dobro snalazi i po postovima ne razlikuje od ostalih samo zato što ima neko obrazovanje !
 
-prof.Grof-:
Mi Kosovskometohijski Srbi smo - Srbi. Pre deset godina moja porodica je dobijala 2 000 000 DM za zemlju- nismo je prodali. A sa tim parama bi mogao da kupim i ovaj site i sve vas ( čast izuzecima) zajedno sa tastaturama i monitorima......
Ali moraš priznati da ste grdno pogrešili . Ako tvrdiš da niste , ili lažeš ili s tobom nešto nije u redu .....(oprosti na iskrenosti) .
 
DOBROSTOJECI Citat:
Original postavio -prof.Grof-
Vi ste svi ( čast izuzetcima ) za mene i za svakoga Srbina sa Kosmeta - analfabete....., i štrumpfete!

p.s. I pušite nam...........


Iskreno se nadam da si ti izuzetak ! A ako tako i ostali sa Kosmeta misle.........bolje ostanite tamo i guzite se sa Šipcima !
Juče 23:10

ma grof je verovatno hteo da vam kaze "ps. i pisite nam" valjda mu je dosadno.... *ebi ga daleko od kosova a nostalgija jaka i....
 
Неко коме рабин мора да одобри храну коју ће јести би требало дубоко да се замисли пре него другоме каже да је "будалетина"... па још томе дода национални постфикс ;)
 
klon? paranoja je opaka stvar .. kao sto rekoh bolje klon nego klovn

ali, da nastavimo
kako jedan ocigledno mazohista koji verovatno mrzi jevreje
sto se vidi iz cinicnog posta gore
proziva onoliko masakriranih srba u ww2
 
Gde je tu unutar srpska solidarnost kad u Vranju i Nisu Kosovske Srbe koji su se tamo naselili pole 99. niko ne voli i pogrdno ih zovu"siptari" :-? mislim nismo ni mi voleli brdjane iz Bosanskih i Hrvatskih vukojebina al ih bar nismo zvali "ustase " ili "balije" mislim treba znati nekog reda :roll:
 
svetolik trpkovic:
Gde je tu unutar srpska solidarnost kad u Vranju i Nisu Kosovske Srbe koji su se tamo naselili pole 99. niko ne voli i pogrdno ih zovu"siptari" :-? mislim nismo ni mi voleli brdjane iz Bosanskih i Hrvatskih vukojebina al ih bar nismo zvali "ustase " ili "balije" mislim treba znati nekog reda :roll:

Ma nema Srpske solidarnosti...to je najzalosnije od svega.
Kod nas je bitnije sto si se rodio u nekom "gradu" nego to sto nisi procitao knjigu u zivotu. Svako ***** u sve jednom gradu u Srbiji (ili nekoj drugoj srpskoj zemlji) prosipa pricu kako je on starosedeoc, a ostali su zaostali jer nisu iz njegovog grada, ko da je iz Njujorka jbt, a ne iz neke vukojebine i po glavnoj dzadi ima balega tona. Pa prvo njegov tata u svom selu ima brata (koji nije uspeo da razguli na afalt) koji i danas sere drzeci se za sljivu jer nema kupatila u kuci.

ove smrdljive guzocackace necu ni da spominjem, oni su i onako prdez ljudskog roda.
 
Temu je postavio ocito neko ko likuje u srpsko-srpskim svadjama. I uspeo je.
Raspravljati o tome kako srpski jezik pricaju Kosovski Srbi, Leskovcani ili Suboticani je besmisleno. U Norveskoj na pr. svako mesto od 10.000 stanovnika ima svoj dijalekat, koji smatra svojim identitetom.
Evo da demantujem zlonamerne koji daju sebi za pravo da karakterisu druge. U mojoj porodici svo troje smo deca visoko obrazovani ( jedan je magistar). Samo sam ja studirao u Pristini, gde su mi 60% profesora iz drugih univerziteta. Nisam imao vezica na fakultetu i zato sam ga studirao 7 godina.
Odlicno govorim srpski jezik. Koristim komp od 'komodora', a govorim sada 5 jezika.
Posle proterivanja sa Kosova se nisam snasao u Srbiji, no takve neki sa ovog foruma obicno ne vide. No, dobio sam azil u Norveskoj (Albanci ne dobijaju azile na zapadu, sem ako se prijave kao turci, romi ili srbi).Bez problema sam nostrifikovao diplomu, dok se Albancima ne daje. Radim u struci i relativno dobro zaradjujem.
p.s. zao mi je sto ovo mozda zvuci kao hvalisanje sto nikako nije bio cilj.
p.p.s. doduse znam i one koji su lose okarakterisani, ali svi smo mi ljudi...
 
sumpor:
Posle proterivanja sa Kosova se nisam snasao u Srbiji, no takve neki sa ovog foruma obicno ne vide. No, dobio sam azil u Norveskoj (Albanci ne dobijaju azile na zapadu, sem ako se prijave kao turci, romi ili srbi).Bez problema sam nostrifikovao diplomu, dok se Albancima ne daje.
vidim da nisi mlad, ali sta je razlog sto mislis da su forumasi ovde bas tako naivni da ti ovo veruju. ja znamna desetine mojih komsija koji su dobili azil bas zato sto su albanci i to sa kosova. i koji rade u struci uz nostrifikaciju [mada milsim da je jednom DIF priznat bez]. dzaba tebi i diploma i jezici ako mislis da su drugi bas tolike ovce
 
adem_ks:
vidim da nisi mlad, ali sta je razlog sto mislis da su forumasi ovde bas tako naivni da ti ovo veruju. ja znamna desetine mojih komsija koji su dobili azil bas zato sto su albanci i to sa kosova. i koji rade u struci uz nostrifikaciju [mada milsim da je jednom DIF priznat bez]. dzaba tebi i diploma i jezici ako mislis da su drugi bas tolike ovce[/QUOT
Na osnovu cega su dobili azil?
Nostrifikacija se mora izvrsiti bez obzira na fakultet (pa bio i DIF)
U kojoj drzavi? Ustvari, mozda si u pravu, govorim samo za Norvesku. Mada mislim da ono silno slikanje ucenika, studenta po kucam je bio mac sa dve ostrice. Ja stvarno neznam nijednog visokoobrazovanog Albanca u ovoj zemlji, a dosta se krecem.
Nikad nije dzabe znanje vise - posebno ako se bavis ovcarstvom (skidanje ulara sa ociju onih na kojima deluje propaganda, a posebno albanska)
Neki drugi put....
 

Back
Top