Kosovo i Metohija

-

  • -

  • -


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Нема већих фекалија од чланова Владе Србије у оставци !!! Какав цинизам, какво спрдање са народом!!!


17/02/2014 - 11:35
Kosovo će zauvek biti deo Srbije! :dash:

Sazdana na obespravljenosti Srba, na etnički motivisanim ubistvima, čiji počinioci ni danas nemaju ime i prezime, na skrnavljenju srpskih, pravoslavnih svetanja, ta tvorevina nije i nikada neće biti država, ističe se u saopštenju Kancelarije za Kosovo i Metohiju


Kancelarija za Kosovo i Metohiju i danas, šest godina posle jednostrano i bespravno proglašene države Kosovo, naglašava da Srbija nikada neće priznati nezavisnost svoje južne Pokrajine i da će za svaku vlast u Beogradu, sadašnju i buduću, Kosovo i Metohija zauvek biti deo Republike Srbije.


Pre šest godina, 17. februara 2008. godine prvi put na tlu moderne Evrope 21. veka, nasilno, bez saglasnosti SB Ujedinjenih nacija, proglašena je tzv. nezavisna država Kosovo, podseća se u saopštenju vladine Kancelarije za KiM.


Sazdana na obespravljenosti Srba, na etnički motivisanim ubistvima, čiji počinioci ni danas nemaju ime i prezime, na skrnavljenju srpskih, pravoslavnih svetanja, na prekrajanju istorije…ta tvorevina nije i nikada neće biti država, ističe se u saopštenju.





Istovremeno se podseća da su na Kosmetu poslednje godine obeležene ubustvima dece u Goraždevcu, 14 žetelaca u Starom Grackom, porodice Stolić u Obiliću, terorističkim napadom na autobus “Niš Ekspresa” u Livadicama, koji je vozio raseljene na Zadušnice, pogromom koji se desio 17. marta 2004. godine, paljenjem srpskih kuća u povratničkim selima…a za sva ta nedela krivaca nema, nema dokaza, nema čak ni osumnjičenih.


Otimanje i uništavanje srpske imovine, naglašava se, još nije zaustavljeno, privatizacija se i dalje sprovodi u korist Albanca, a imovina države Srbije na Kosmetu, preko noći postaje vlasništvo samoproglašene države.
Država Srbija i Vlada Republike Srbije je poslednjih meseci dala sve od sebe da se stvore uslovi za miran i bezbedan život Srba i Albanaca na Kosovu i Metohiji. Međutim, dok se ne uspostave istovetni kriterijumi za sve žitelje Kosmeta, dok se svi zločinci, bez obzira na veru i naciju, ne pronađu i ne privedu pravdi, ne može se izgraditi međusobno pomirenje i poverenje, navodi se u saopštenju.


(Telegraf.rs / Tanjug)
 
Poslednja izmena:
Govorili ste i za Sloveniju, Hrvatsku i BiH da nikada nece biti države. Zašto mislite da je sad drugačije?

Не мисле, само тако говоре.
Да то заиста неко мисли, урадио би нешто по том питању.
Да су искрени, и да кажу да им је мрско да преговарају око дијела територије своје државе, тј. да бране територију и суверенитет, па макар по цијену својих позиција, плата и угодног живота, да признају да су немоћни да очувају државу, и неспособни да је економски и социјално подигну на виши ниво, онда би логичан слијед догађаја био тај да дају оставке и уступе мјесто неком другом ко мисли да би могао боље. Овако им је лакше да кажу да је "Косово Србија", да би "умирили народне масе" и могли да наставе као и до сада. Тачније, да наставе да не раде ништа.


Ово што сам написала односи се на људе који су на власти, или у опозицији, не на обичне смртнике - што сам и сама.
 
Ne želim biti bezobrazan, niti se rugati tuđim problemima, ali mislim da je vec svima jasno kako je Kosovo tek formalno i nominalno sastavni dio Republike Srbije, s tim da je očekivani rasplet potpuna samostalnost te južne pokrajine u skoroj budućnosti.
 
Ne želim biti bezobrazan, niti se rugati tuđim problemima, ali mislim da je vec svima jasno kako je Kosovo tek formalno i nominalno sastavni dio Republike Srbije, s tim da je očekivani rasplet potpuna samostalnost te južne pokrajine u skoroj budućnosti.

Нажалост, очигледно је да је Србија "дигла руке" од тог дијела своје територије.
 
Pricekaj malo. Prvo srpske vlasti moraju zbog naroda odglumiti sa svim silama bore za Kosovo, a kad isto dobije apsolutno sve poluge nezavisne države, onako polako da se narod u Srbiji navikne na to, onda će srpska politika svečano i uz odobrenje naroda priznati kosovsku nezavisnost.
 
Kopirao sam ovaj tvoj odgovor i tutnit ću ti ga pod nos u onom trenutku ako/kada Predsjednik Republike Srbije i Vlada Republike Srbije priznaju Kosovo kao suverenu i samostalnu državu. Važi? :mrgreen:

Видим да читаш ћирилицу перфектно. Свака част Орионе, Србендо.


















































































































Додуше покатоличени, али нема везе.
 
Kopirao sam ovaj tvoj odgovor i tutnit ću ti ga pod nos u onom trenutku ako/kada Predsjednik Republike Srbije i Vlada Republike Srbije priznaju Kosovo kao suverenu i samostalnu državu. Važi? :mrgreen:

Српски народ никада неће признати ткз. ,,независно Косово". Ниједна власт која то уртади неће имати подршку српског народа.

- - - - - - - - - -

Пољаци подржавају Србе:

OFBmvwM.jpg


 
Српски народ никада неће признати ткз. ,,независно Косово". Ниједна власт која то уртади неће имати подршку српског народа.

- - - - - - - - - -

Пољаци подржавају Србе:

Ma lijepo je to što vas Poljaci podržavaju, evo podržavam vas i ja, ali to nema veze sa činjenicom da ćete jednog dana, u ne tako dalekoj budućnosti, organizirati svećano priznanje kosovske neovisnosti.
 
Tko me i kad pokatolicio? :huh:

Нису тебе, али твоје претке вероватно јесу, као и већину Далматинаца.

Уосталом, ево ти један предлог да се мало културно уздигнеш. Прочитај књигу од великог Симе Матавуља, Пилипенда се зове назив дела, тамо ти је све објашњено.
 
Нису тебе, али твоје претке вероватно јесу, као и већину Далматинаца.

Уосталом, ево ти један предлог да се мало културно уздигнеш. Прочитај књигу од великог Симе Матавуља, Пилипенда се зове назив дела, тамо ти је све објашњено.

Ti to svoje VJEROJATNO možeš objesiti mačku o rep. Ne znam zašto se javljaš za mišljenje, ako nisi upoznat s činjenicama na terenu o kojem želiš iznostiti svoje stavove. :dontunderstand: Većina Hrvata u Dalmaciji imaju katoličku tradiciju staru najmanje 400 godina i dobar dio njih došao je pod vodstvom franjevaca sa etnički hrvatskih prostora iz BiH, što znači da su i tamo imali višestoljetnu katoličku tradiciju. I sad me zanima kako da se čovjek odrekne najmanje 500 godina katoličanstva, samo kako bi zadovoljio vaše glupe prohtjeve da se tobože :navodnik: vratimo pravoslavlju? Je li tebi jasno kakve gluposti pišeš? Ta nismo mi bez crkvenih knjiga pa da ne možemo provjeriti koji su nam preci bili katolici. Nismo bez knjiga ko vi u Srbiji.
 
Ti to svoje VJEROJATNO možeš objesiti mačku o rep. Ne znam zašto se javljaš za mišljenje, ako nisi upoznat s činjenicama na terenu o kojem želiš iznostiti svoje stavove. :dontunderstand: Većina Hrvata u Dalmaciji imaju katoličku tradiciju staru najmanje 400 godina i dobar dio njih došao je pod vodstvom franjevaca sa etnički hrvatskih prostora iz BiH, što znači da su i tamo imali višestoljetnu katoličku tradiciju. I sad me zanima kako da se čovjek odrekne najmanje 500 godina katoličanstva, samo kako bi zadovoljio vaše glupe prohtjeve da se tobože :navodnik: vratimo pravoslavlju? Je li tebi jasno kakve gluposti pišeš? Ta nismo mi bez crkvenih knjiga pa da ne možemo provjeriti koji su nam preci bili katolici. Nismo bez knjiga ko vi u Srbiji.

Ко нема књига? Ми смо пуни књига, народ чита ко нездрав, а књижаре су данас најисплативији бизнис у Србском Отачаству.
 
Ne želim biti bezobrazan, niti se rugati tuđim problemima, ali mislim da je vec svima jasno kako je Kosovo tek formalno i nominalno sastavni dio Republike Srbije, s tim da je očekivani rasplet potpuna samostalnost te južne pokrajine u skoroj budućnosti.

A i to je zbog najobicnije igre moci izmedju Rusije i Kine sa jedne, i 3 clanice NATO-a sa druge strane. Rusi su se bas pokazali kao postovaoci teritorijalnog integriteta drugih drzava.
 
A i to je zbog najobicnije igre moci izmedju Rusije i Kine sa jedne, i 3 clanice NATO-a sa druge strane. Rusi su se bas pokazali kao postovaoci teritorijalnog integriteta drugih drzava.

Realno, boli Ruse kita za vas. Korisni ste im tek, ako mogu preko vas ostvariti neke svoje nacionalne interese ili ako vas mogu iskoristit za potkusurivanje s nekim trećim.
 
Čini se da je na obzoru 107. priznanje Kosova. :whistling:

Hronika
Evangelos Venizelos: Grčka podržava evroatlanski put Kosova
sreda, 19. februar 2014.


PRIŠTINA – Zamenik premijera i ministar spoljnih poslova Grčke Evangelos Venizelos izjavio je u Prištini da Grčka podržava evroatlanski put Kosova.

venizelos_thaci.jpg


Posle sastanka s premijerom Kosova Hašimom Tačijem, Venizelos je na direktna pitanja novinara kada će Grčka priznati Kosovo izbegao direktan odgovor i rekao da Grčka podržava put integracije Kosova ne samo u Evropsku uniju već i u evroatlanske strukture.

„Za nas je glavni cilj integracija Kosova ne samo u Evropskoj uniji već i evroatlanska integracija. To je značajan projekat i tokom tranzicionog perioda imamo vremena da odredimo sve potrebne korake”, rekao je Venizelos.

vt.jpg


"Premijer Kosova" Hašim Tači je najavio da će vrlo brzo u Grčkoj biti otvorena kancelarija za veze Kosova, koja će imati za cilj produbljivanje saradnje Kosova i Grčke.

Venizelos na Kosovu boravi u okviru balkanske turneje tokom koje je bio u Srbiji, a posetiće i Crnu Goru, BiH, Makedoniju i Albaniju. Venizelos obilazi region Balkana u svojstvu predsedavajućeg Saveta ministara Evropske unije.

(Beta)

http://www.nspm.rs/hronika/evangelos-venizelos-grcka-podrzava-evroatlanski-put-kosova.html

Ah ti podli Grci.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top