KOSA - pitanja/odgovori

Koliko zaista poznajete vasu kosu?


  • Ukupno glasova
    31
  • Anketa je zatvorena .
Ipak si odlucila da se prefarbas ?! OK
Neznam zasto mislis da moras postepeno? Mozes odmah da se ofarbas u neku tamniju boju , ali i da budes spremna na to da ce ti se boja u pocetku malo vise ispirati jer ti je sada jako svetla podloga i treba malo vremena da pigment prodre u blajhanu kosu koja je prilicno mrtva .. Ono sto je bitno je da ne uzmes neku pepeljastu boju jer moze da se desi da ti bude malo zelenkasto a u svakom slucaju pomalo i bezivotno . Preporucujem ti da odes kod frizera , bar za taj prvi put , a onda posle mozes i sama . Neznam sta bih ti rekla koju boju da uzmes , to sam vec objasnila da mi radimo samo sa profesionalnim bojama koje se iskljicivo mesaju da bi se dobila zeljena nijansa a samim tim i mesaju razliciti pigmenti u zavisnosti od podloge i toga koju boju zelimo da dobijemo.
Mozda Jeca moze da ti kaze koju boju mozes sama da kupis i budes zadovoljna , posavetuj se i sa njom !!
 
0115-large.jpg
ovakvu bih
 
Svakako ce ti biti nejednaka jer ce ti se u pocetku vrlo brzo ispirati pa ces morati cesce da je farbas.Koren ce ti biti uvek malo tamniji od krajeva , jer se boja nece ispirati sa tvoje prirodne boje koja je pri temenu glave . Mislim da bi ti bilo dobro onda i da se ofarbas u neku svetliju cokoladu a da uradis tanke pramencice sa tamnijom cokoladom , tako ce ti boja delovati prirodno a nece biti previse sarena ako uzmes boje koje se razlikuju samo u par nijansi . Znam za jednu boju cokolade koja je mnogo lepa , Wella , provericu ti koji je broj pa ci ti sutra javiti . Nije jako tamna ali dovoljno da mozes da prefarbas tu svetlu boju i da bude postojana ..
 
Svakako ce ti biti nejednaka jer ce ti se u pocetku vrlo brzo ispirati pa ces morati cesce da je farbas.Koren ce ti biti uvek malo tamniji od krajeva , jer se boja nece ispirati sa tvoje prirodne boje koja je pri temenu glave . Mislim da bi ti bilo dobro onda i da se ofarbas u neku svetliju cokoladu a da uradis tanke pramencice sa tamnijom cokoladom , tako ce ti boja delovati prirodno a nece biti previse sarena ako uzmes boje koje se razlikuju samo u par nijansi . Znam za jednu boju cokolade koja je mnogo lepa , Wella , provericu ti koji je broj pa ci ti sutra javiti . Nije jako tamna ali dovoljno da mozes da prefarbas tu svetlu boju i da bude postojana ..
hmm moram tamniju jer ne zelim vise unistavati kosu farbom zelim da danju se presijava a nocu da bude tamna
 
Kod plave boje bitno je da farbas samo koren jer nema potrebe da svaki put mazes i krajeve , oni se tako dodatno ostecuju . Ali ako si je samo jednom oblajhala verujem da ti je suva i ostecena , i zato te podrzavam u tome da se prefarbas , i predlazem da mozda malo vise i skratis kosu jer ces tako brze doci do zdrave i sjajne kose .
 
imam problema sa opadanjem kose,frizerka mi je preporucila da koristim deciji sampon+kapi od koprive+AD kapi+propolis kapi.
Pa te molim da mi kazes sta mislis o ovoj kombinaciji:) kissi kissi:)

Moram sada da budem ne profesionalna i da se ponesem arogantno...ali da li ta tvoja frizerka posjeduje diplomu dermatologa ili se sa tudjom kosom i kozom igra iz dosade???
 
Ipak si odlucila da se prefarbas ?! OK
Neznam zasto mislis da moras postepeno? Mozes odmah da se ofarbas u neku tamniju boju , ali i da budes spremna na to da ce ti se boja u pocetku malo vise ispirati jer ti je sada jako svetla podloga i treba malo vremena da pigment prodre u blajhanu kosu koja je prilicno mrtva .. Ono sto je bitno je da ne uzmes neku pepeljastu boju jer moze da se desi da ti bude malo zelenkasto a u svakom slucaju pomalo i bezivotno . Preporucujem ti da odes kod frizera , bar za taj prvi put , a onda posle mozes i sama . Neznam sta bih ti rekla koju boju da uzmes , to sam vec objasnila da mi radimo samo sa profesionalnim bojama koje se iskljicivo mesaju da bi se dobila zeljena nijansa a samim tim i mesaju razliciti pigmenti u zavisnosti od podloge i toga koju boju zelimo da dobijemo.
Mozda Jeca moze da ti kaze koju boju mozes sama da kupis i budes zadovoljna , posavetuj se i sa njom !!

Joj pa maki ja ne znam vise ni sta da joj kazem..osjecam se kao da me ispituje profesor..ocigledno je jedno...a to je da mallena spada u one zahtjevnije musterije kojima svakako treba udovoljiti ..ali pitanje je kako..procitala sam sve tvoje odgovore i savjete i u potpunosti se slazem sa tobom...ne postoji carobni stapic kojim bi kosu mogli uciniti ovakom ili onakom...svima nam je tesko odluciti se za promjenu , ali smatram da mallena nije jos uvjek odlucila tano sta zeli i predlazem ti da sacekas jos koji dan i dobro razmislis...nemoj da me shvatis pogresno..samo ne bi zeljela da se pokajes...jer ove nijanse koje si nam ti predlagala neces moci izvuci sama kod kuce , jer se u njih obicno mjesa vise boja...a opet za to je potreban neko strucan...kazem opet razmisli ne bi zeljela da se razocaras...ili se jednostavno prepusti u ruke obliznjeg frizera koji ce ti bar priblizno uraditi zeljenu boju i bices zadovoljna...ovako ja i maki ako ti kazemo neki miks nije sigurno da ce ispasti takav i onda sljedi razocarenje a to svakako e zelimo , zar ne?;)
 
Jeco, da nisi mozda nasla neke slicice spiralnog mini vala?
I htela sam jos nesto da te pitam. Ne znam da li jos uvek imas moju sliku(ona sa belom macom), zanima me da li bih mogla da pre mini vala skratim siske, isto koso kao na onoj slici koju si mi poslala tj. nesto slicno tome, a da sa mini valom lepo izgleda?
 
Ne znam:?:confused: :oops:ona mi je to rekla,sta je mislila nemam pojma:shock:
Znaci ti si protiv toga:) koji bi mi sampon ili preparat porucila?

Nemoj pokusavati sa tim domacim proizvodima ...pokusaj jednostavno sa djecijim samponom recimo bekutanom, i kamilicom i to tako da bar dva puta sedmicno ispiras kosu sa njom...to bi ti trebalo pomoci , a ako ti ne pomogne javi pa cemo pokusati sa nekim ampulama.;)
 

Back
Top