Korona virus: kako, šta, gde, kad, saveti i odgovori na sva vaša pitanja

..a ako neko ko ima karcinom ili koronarne bolesti otici ce kod lekara u zdravstvene ustanove,
koje su predvidjene za to kao sto i rade ljudi..

Preporucuje se i zdravima i bolesnima da ne odlaze u cekaonice kod lekara.
Meni je moj stomatalog ( preduhitrio me je jer sam tog momenta ja htela da ga pozovem)
otkazao termine, a razlog je da to sve (moj slucaj) nije hitno, tako rade svi lekari, a sto je jos gore
po pacijente na brzinu ih saslusaju ( ako uopste)i daju im neke neodredjene informacije.

Jeste nastalo virusno ludilo, mozda ili najverovatnije jer je virus opasan i za pojedinca,
ali i za celo covecanstvo neki svetski red, poredak.
 
slusam juce kona kako virus ne moze da opstane na temperaturama vecim od 20 stepeni..da brze nestaje sa povrsina i da se tako smanjuje epidemija jer je kritican period da see neko drugi zarazi kraci

u asutraliji ce danas biti 30 stepeni pa opet imaju epidemiju ... kako?

Nema bre covece niko pojma sta ce i kako ce biti jer recimo Kona demantuje stvarnost
sa recimo Australijom, ali i sa Brazilom, Ekvadorom pa i Indijom. Nego ovi sveCki strucnjaci
lepo kazu da ne znaju sta ce i kada, kako biti.
 
U zgradi TV Pink već je izvršena ozonizacija prostorija.
- Izvršili smo ozonizaciju skoro svih prostorija, a ostatak ćemo odraditi tokom noći. Ozonizacija je jedan od najdelotvornijih oblika zaštite, pre svega zbog toga što ozon u velikim koncentracijama ubija sve mikroorganizme i viruse, a u koncentracijama od 10 ppm nijedan mikroorganizam ne može da preživi – objašnjava Mitrović
https://pink.rs/drustvo/194118/rad-...zela-sve-neophodne-mere-da-zastiti-svoje-zapo
 
FB_IMG_1584627090596.jpg



...
IMG_20200319_150812.jpg
 
U zgradi TV Pink već je izvršena ozonizacija prostorija.
- Izvršili smo ozonizaciju skoro svih prostorija, a ostatak ćemo odraditi tokom noći. Ozonizacija je jedan od najdelotvornijih oblika zaštite, pre svega zbog toga što ozon u velikim koncentracijama ubija sve mikroorganizme i viruse, a u koncentracijama od 10 ppm nijedan mikroorganizam ne može da preživi – objašnjava Mitrović
https://pink.rs/drustvo/194118/rad-...zela-sve-neophodne-mere-da-zastiti-svoje-zapo
Tamo treba izvršiti još žešće čišćenje: dekontaminaciju, deratizacija, dezinfekcija...
 
Preko 150 uhapšenih noćas :)

Police state.
Police state?
Evo kako izgleda police state, čerka mi na Malorci i imaju strogu karantenu što ide ovako, nema izlaza iz stana, oni koji žive u kuči mogi u baštu ali sami, druženje sa susjedima zabranjeno u stvari bilo kakvo druženje je zabranjeno, šetanje zabranjeno, u autu može biti samo vozač, u nabavku samo vozač i to samo u obližnju trgovinu, da si bio u nabavki moraš pokazati račun koji ne sme biti star nekoliko sati, u nabavku nikako u paru, šetanje psa samo u blizini gdje stanuješ i ograničeno je na nekoliko minuta, kontrole su stroge i ima ih na svakih nekoliko stotina metara na svim cestama, kad ide u trgovinu koja je oko 500m od stana zaustave i kontroliraju barem 2 puta tamo i isto tako nazad, redari i policija je svuda prisutna i bilo kakav prekršaj gore navedenog kažnjava se sa 600€
Parkovi igrališta sportski tereni sve je zatvoreno, na ulici nema ljudi, na cestama tu i tamo koji auto, život je zamruo Malorca ko grad aveti.
 
Police state?
Evo kako izgleda police state, čerka mi na Malorci i imaju strogu karantenu što ide ovako, nema izlaza iz stana, oni koji žive u kuči mogi u baštu ali sami, druženje sa susjedima zabranjeno u stvari bilo kakvo druženje je zabranjeno, šetanje zabranjeno, u autu može biti samo vozač, u nabavku samo vozač i to samo u obližnju trgovinu, da si bio u nabavki moraš pokazati račun koji ne sme biti star nekoliko sati, u nabavku nikako u paru, šetanje psa samo u blizini gdje stanuješ i ograničeno je na nekoliko minuta, kontrole su stroge i ima ih na svakih nekoliko stotina metara na svim cestama, kad ide u trgovinu koja je oko 500m od stana zaustave i kontroliraju barem 2 puta tamo i isto tako nazad, redari i policija je svuda prisutna i bilo kakav prekršaj gore navedenog kažnjava se sa 600€
Parkovi igrališta sportski tereni sve je zatvoreno, na ulici nema ljudi, na cestama tu i tamo koji auto, život je zamruo Malorca ko grad aveti.
Vidiš tu je u pitanju to da ljudske slobode prestaju da važe onog trenutka kad počnu da ugrožavanju nečiji život...A trenutno je pandemija virusa koji se širi ljudskom interakcijom...Virus od kog ljudi iz pojedinih rizičnih grupa mogu i već jesu umirali...i ima mnogo njih koji trenutno umiru...
 
Police state?
Evo kako izgleda police state, čerka mi na Malorci i imaju strogu karantenu što ide ovako, nema izlaza iz stana, oni koji žive u kuči mogi u baštu ali sami, druženje sa susjedima zabranjeno u stvari bilo kakvo druženje je zabranjeno, šetanje zabranjeno, u autu može biti samo vozač, u nabavku samo vozač i to samo u obližnju trgovinu, da si bio u nabavki moraš pokazati račun koji ne sme biti star nekoliko sati, u nabavku nikako u paru, šetanje psa samo u blizini gdje stanuješ i ograničeno je na nekoliko minuta, kontrole su stroge i ima ih na svakih nekoliko stotina metara na svim cestama, kad ide u trgovinu koja je oko 500m od stana zaustave i kontroliraju barem 2 puta tamo i isto tako nazad, redari i policija je svuda prisutna i bilo kakav prekršaj gore navedenog kažnjava se sa 600€
Parkovi igrališta sportski tereni sve je zatvoreno, na ulici nema ljudi, na cestama tu i tamo koji auto, život je zamruo Malorca ko grad aveti.
Jel si se nekada pitao zasto ovako ne suzbijaju siromastvo i ostale bolesti u drustvu :)
 
https://www.telegraf.rs/vesti/srbij...na-virus-do-sad-popustiti-ali-to-se-ne-desava

Epidemiolog Predrag Kon, rekao je, gostujući na Prvoj televiziji, govoreći o korona virusu, da je i sam iznenađen time kako se COVID-19 ponaša.

mene brine to sto se on cudi

zarazna bolest , nesto jaca i opasnija od drugih ,naravno da ce se siriti kad osobe imaju interakciju

slusao sam ga malo , * ne znamo ovo , ne znamo ono*

ogradjuje se a narod , koliko cujem , je izuzetno neodgovoran

tako da se ozbiljno brinem da ce sirenje eksplodirati .
 

Back
Top