Korona virus ili da li moguće ponavljanje pandemije tipa "Španska gripa" iz 1918-1920 godine?

Da li je 2020 - 2022 godine moguće ponavljanje pandemije "Španske gripe" 1918-1920 godine?

  • Da.

    glasova: 4 36,4%
  • Ne.

    glasova: 7 63,6%

  • Ukupno glasova
    11
Variola veze nema sa situacijom kakva je sada.
Za variolu je postojala vakcina, za ovo ne postoji , a i nece je biti u dogledno vreme,
ja ne razumem zasto poredite uvek ispocetka jabuke i kruske.
Video nije bio u svrhu poredjenja po postojanju leka (vakcine) za nesto ili ne,
vec u svrhu poredjenja virulentnosti i smrtnosti. :) Korona ima smrtnost od 2-5%
(jos neistrazeno,ali se pretpostavlja da je tolika). Variola: od 20-50%.:eek:
Naravno, to ne umanjuje znacaj osnovnog medicinskog pravila: bolje spreciti nego leciti.
Narocito u situaciji kad se ne zna protiv cega se bori, epidemiolozi znaju sta pricaju.;)
Ko proizvede virus, proizvede i vakcinu.
Teorija zavere.:cool::lol: Potpuno irelevantno. Ne zna se poreklo. Vakcina ne postoji. Svetska populacija je posluzena kao na tacni. Ceka se vakcina.
Budala se ne boji nicega. Strah je mera obzira. Tek kad se to savlada i on postaje irelevantan. Kako se dosad zivelo,trebalo bi se pitati?:)
 
Video nije bio u svrhu poredjenja po postojanju leka (vakcine) za nesto ili ne,
vec u svrhu poredjenja virulentnosti i smrtnosti. :) Korona ima smrtnost od 2-5%
(jos neistrazeno,ali se pretpostavlja da je tolika). Variola: od 20-50%.:eek:
Naravno, to ne umanjuje znacaj osnovnog medicinskog pravila: bolje spreciti nego leciti.
Narocito u situaciji kad se ne zna protiv cega se bori, epidemiolozi znaju sta pricaju.;)

Teorija zavere.:cool::lol: Potpuno irelevantno. Ne zna se poreklo. Vakcina ne postoji. Svetska populacija je posluzena kao na tacni. Ceka se vakcina.
Budala se ne boji nicega. Strah je mera obzira. Tek kad se to savlada i on postaje irelevantan. Kako se dosad zivelo,trebalo bi se pitati?:)
Koliko ljudi pogine u Siriji pa se niko ne uzbuđuje.
 
AUTORSKA tema.

Inače nemam nekog straha od ovog novog "virusa" i smatram da je proizveden u laboratoriji kao "biološko oružje" te mi onako kao čoveku naum pade situacija iz 1918-1920 godine kada su takođe ljudi "eksperimentisali" sa biološkim oružjima, kako u toku trajanja Prvog svetskog rata, tako i tada neposredno nakon rata virusom "Španske gripe" od kojeg je po nekim procenama ubijeno 50 do 100 miliona ljudi, ukoliko brojke nisu preuveličane?
Onako nešto sam sebe pitam dokle će pustiti "da ode ta priča sa virusom" ili koliko će ubiti ljudi?
Nemam ni najmanje nameru da širim neku zabrinutost ili nedaj bože paniku i sve mi ovo " preuveličavanje opasnosti " izgleda smešno, ili sam ipak sam ja nesvestan opasnosti od toga virusa ili naivno mislim da nisu baš toliko ludi da ubiju novih 50 ili 100 miliona ljudi kao što su ubili tokom 1918-1920 godine?
Ne.
Pre nekoliko godina, sam procitao jedan clanak, i do dana danas ne mogu da pronadjem koji je to clanak bio.
Napisali su da ce nekakva energija uci u suncev sistem i nas preoobraziti, ko ne bude spreman na to on nece preziveti, ko bude uzdignuce se na sledeci nivo svesti, napisali su da nam ta energija doci u vidu nekakve kuge...
Sto je najcudnije od svega za vreme korona virusa na nekom kanalu je receno da ce 2029 zadesiti planetu apokalipsa da ce svega 10% populacije preziveti
 
AUTORSKA tema.

Inače nemam nekog straha od ovog novog "virusa" i smatram da je proizveden u laboratoriji kao "biološko oružje" te mi onako kao čoveku naum pade situacija iz 1918-1920 godine kada su takođe ljudi "eksperimentisali" sa biološkim oružjima, kako u toku trajanja Prvog svetskog rata, tako i tada neposredno nakon rata virusom "Španske gripe" od kojeg je po nekim procenama ubijeno 50 do 100 miliona ljudi, ukoliko brojke nisu preuveličane?
Onako nešto sam sebe pitam dokle će pustiti "da ode ta priča sa virusom" ili koliko će ubiti ljudi?
Nemam ni najmanje nameru da širim neku zabrinutost ili nedaj bože paniku i sve mi ovo " preuveličavanje opasnosti " izgleda smešno, ili sam ipak sam ja nesvestan opasnosti od toga virusa ili naivno mislim da nisu baš toliko ludi da ubiju novih 50 ili 100 miliona ljudi kao što su ubili tokom 1918-1920 godine?
Ne bih ni ja širim neku paniku...ali meni ova situacija sa pandemijom korone liči na treći svetski rat!Još gore...liči mi na biblijski "armagedon"!Na apokaliptičnog jahača apokalipse,koji seje bolest i smrt!
P. S. Poređenja radi,u II sv. ratu je poginulo par desetina miliona ljudi, dok je za 6 meseci pandemije zaražen milionski broj.Šta dalje reći?!
 
Poslednja izmena:

Back
Top