Quantcast

Korona virus ili da li moguće ponavljanje pandemije tipa "Španska gripa" iz 1918-1920 godine?

Da li je 2020 - 2022 godine moguće ponavljanje pandemije "Španske gripe" 1918-1920 godine?

• Da.

glasova: 3 42,9%
  • Ne.

glasova: 4 57,1%

• Ukupno glasova
    7

Srboskizborim

Domaćin
Poruka
3.682
AUTORSKA tema.

Inače nemam nekog straha od ovog novog "virusa" i smatram da je proizveden u laboratoriji kao "biološko oružje" te mi onako kao čoveku naum pade situacija iz 1918-1920 godine kada su takođe ljudi "eksperimentisali" sa biološkim oružjima, kako u toku trajanja Prvog svetskog rata, tako i tada neposredno nakon rata virusom "Španske gripe" od kojeg je po nekim procenama ubijeno 50 do 100 miliona ljudi, ukoliko brojke nisu preuveličane?
Onako nešto sam sebe pitam dokle će pustiti "da ode ta priča sa virusom" ili koliko će ubiti ljudi?
Nemam ni najmanje nameru da širim neku zabrinutost ili nedaj bože paniku i sve mi ovo " preuveličavanje opasnosti " izgleda smešno, ili sam ipak sam ja nesvestan opasnosti od toga virusa ili naivno mislim da nisu baš toliko ludi da ubiju novih 50 ili 100 miliona ljudi kao što su ubili tokom 1918-1920 godine?

Poslednja izmena:

Srboskizborim

Domaćin
Poruka
3.682
AUTORSKA tema.

Inače nemam nekog straha od ovog novog "virusa" i smatram da je proizveden u laboratoriji kao "biološko oružje" te mi onako kao čoveku naum pade situacija iz 1918-1920 godine kada su takođe ljudi "eksperimentisali" sa biološkim oružjima, kako u toku trajanja Prvog svetskog rata, tako i tada neposredno nakon rata virusom "Španske gripe" od kojeg je po nekim procenama ubijeno 50 do 100 miliona ljudi, ukoliko brojke nisu preuveličane?
Onako nešto sam sebe pitam dokle će pustiti "da ode ta priča sa virusom" ili koliko će ubiti ljudi?
Nemam ni najmanje nameru da širim neku zabrinutost ili nedaj bože paniku i sve mi ovo " preuveličavanje opasnosti " izgleda smešno, ili sam ipak sam ja nesvestan opasnosti od toga virusa ili naivno mislim da nisu baš toliko ludi da ubiju novih 50 ili 100 miliona ljudi kao što su ubili tokom 1918-1920 godine?

Šta je u stvari "Španska gripa" 1918-1920 godine? Link

https://povijest.hr/drustvo/spanjol...odnijela-vise-zivota-od-prvog-svjetskog-rata/

Born To Be Wild

Aktivan član
Poruka
1.564
Mislim da je u Srbiji tokom prvog svetsko rata vise naroda pomrlo od bolestina nego od ratnih dejstava.
A logika stvari je da su bolestine uvek postojale i pre toga rata, onda se namece zaklucak da su namerno rasirene po Srbiji da bi se unistilo stanovnistvo.
Sigurno da Srbi nisu sami resili da svoje porazboljevaju .

Dodola

Veoma poznat
Poruka
13.666
Mislim da je u Srbiji tokom prvog svetsko rata vise naroda pomrlo od bolestina nego od ratnih dejstava.
A logika stvari je da su bolestine uvek postojale i pre toga rata, onda se namece zaklucak da su namerno rasirene po Srbiji da bi se unistilo stanovnistvo.
Sigurno da Srbi nisu sami resili da svoje porazboljevaju .
U ratu su te stvari upravo posledica rata, pad imuniteta i veća smrtnost zbog neuhranjenosti i sl
Danas su svi dobro podgojeni tako da nema frke

Gruban

Buduća legenda
Poruka
29.304
Verovatno nije moguće ponavljanje tako visoke stope smrtnosti od korona virusa kao sto je bio slucaj sa
spanskom groznicom ali nekim drugim virusom ili nekim mutiranim oblikom korone naravno da jeste moguce.
Svetska zdravstevna organizacija neke privatne kompanije decenijama rade na pronalaženju vakcina za viruse kojh još nema a koji bi se mogli pojaviti.Za one koji ne znaju,novi virusi ne nastaju samo u američkim laboratorijama nego i u prirodi.Smtonosne epidemije prirodi služe za čišćenje viškova stanovništva uglavnom kroz eliminaciju starijih i bolesnih jedinki ali to orudje nije tako precizno.
Pomenute vakcine za potencijalne viruse ne pokrivaju sve slučajve virusa koji bi se mogli pojaviti.Jedan od takvih virusa je i ovaj aktuelni.Sutra se može pojaviti neki mnogo smrtonosniji za koga takođe nema vakcine ali kao što vidimo nije problem samo u stopi smrtnosti.Čak i inicijalno niska stopa smrtnosti ako se virus lako prenosi i ako bolest traje dugo kao što je slučaj sa bolešću izazvanom koronom (nekoliko nedelja) dovodi do paralize društva i kolapsa zdravstvenog sistema usled ogromnog broja obolelih a što u krajnjem može da rezultuje i masovnim pomorom.

Poslednja izmena:

Gruban

Buduća legenda
Poruka
29.304
Kad je pre desetak godina,na osnovu materijala iz sačuvanog tela preminulog od španske groznice (nadjenog u Francuskoj) ,rekonstruisan genetski kod virusa španske groznice,to je u nekim naučnim krugovima izazvalo veliku uznemirenost u pogledu mogućnosti da taj rekonstruisani virus postane dostupan teroristima ili državama kao biološko oruđe.
Dejstvo tog virusa bilo bi isto i danas kao i pre više od 100 godina .Nikakve tu bitne razlike nema s obzirom da nema vakcine protiv španske groznice a ni poznatih lekova.Bolesti pa i zarazne bolesti imaju svoj tok,svoj razvoj koji se ne menja a medicina ili ima ili nema lek.
Kad se kaže da španska groznica ili neka druga slična zarazna bolest ne može ponoviti jer su danas ljudi više uhranjeni i imaju bolji životni standard,to je isto kako kad bi neko rekao da danas ljudi ne mogu da umru od raka pluća.

Srboskizborim

Domaćin
Poruka
3.682
Kad je pre desetak godina,na osnovu materijala iz sačuvanog tela preminulog od španske groznice (nadjenog u Francuskoj) ,rekonstruisan genetski kod virusa španske groznice,to je u nekim naučnim krugovima izazvalo veliku uznemirenost u pogledu mogućnosti da taj rekonstruisani virus postane dostupan teroristima ili državama kao biološko oruđe.
Dejstvo tog virusa bilo bi isto i danas kao i pre više od 100 godina .Nikakve tu bitne razlike nema s obzirom da nema vakcine protiv španske groznice a ni poznatih lekova.Bolesti pa i zarazne bolesti imaju svoj tok,svoj razvoj koji se ne menja a medicina ili ima ili nema lek.
Kad se kaže da španska groznica ili neka druga slična zarazna bolest ne može ponoviti jer su danas ljudi više uhranjeni i imaju bolji životni standard,to je isto kako kad bi neko rekao da danas ljudi ne mogu da umru od raka pluća.
Još je mnogo već gustoća naseljenosti stanovništva, plus mnogo veća frekvencija putovanja ljudi i mešanja po celom svetu.

Srboskizborim

Domaćin
Poruka
3.682
AUTORSKA tema.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.