Корисне духовне поуке

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

"Covek je posejao seme,medjutim preko noci je dosao neprijatelj i posejao lose seme,korov.Seme je raslo ali sa njim i korov.Sejaci su govorili gospodaru da su posejali dobro seme i da ne znaju kako je porastao i korov.Gospodar im rece:"Niste vi krivi,neprijatelj je posejao korov"."Mi cemo iscupati korov",rece jedan od sejaca,ali gospodar im rece:"Ne cupajte korov,jer tako mozete ostetiti i dobro seme.Kada dodje vreme zetve,sakupite korov,pa ga svezite u snopove i bacicu ga u pec.Onda sakupite i zito i njega svezite u snopove i stavicu ga u svoje ambare".
Jednostavno,Bog je ljudima dao slobodu da izaberu hoce li biti dobri ili zli,ali je Bog voljan da pomogne svakome ko to trazi od njega,jer ce postovati i onog ko to ne trazi od njega.I inace,mi ne verujemo u Zevsa..
 
"Covek je posejao seme,medjutim preko noci je dosao neprijatelj i posejao lose seme,korov.Seme je raslo ali sa njim i korov.Sejaci su govorili gospodaru da su posejali dobro seme i da ne znaju kako je porastao i korov.Gospodar im rece:"Niste vi krivi,neprijatelj je posejao korov"."Mi cemo iscupati korov",rece jedan od sejaca,ali gospodar im rece:"Ne cupajte korov,jer tako mozete ostetiti i dobro seme.Kada dodje vreme zetve,sakupite korov,pa ga svezite u snopove i bacicu ga u pec.Onda sakupite i zito i njega svezite u snopove i stavicu ga u svoje ambare".
Jednostavno,Bog je ljudima dao slobodu da izaberu hoce li biti dobri ili zli,ali je Bog voljan da pomogne svakome ko to trazi od njega,jer ce postovati i onog ko to ne trazi od njega.I inace,mi ne verujemo u Zevsa..

Сама помисао да ми неко "даје слободу и вољу" је изузетно одбојна, као и сам текст и сви текстови овог типа. :bye:
 
Сама помисао да ми неко "даје слободу и вољу" је изузетно одбојна, као и сам текст и сви текстови овог типа. :bye:

Sta je onda tu nejasno da je Bog dao coveku slobodu,i to ne samo coveku vec i svakome stvorenju koje je stvorio?
Zao mi je,na forumu si religije pa ako hoces da budes ovde a ne zelis da slusas sta drugi ljudi imaju da kazu,onda... :andjeo:
 
Mozes li mi naci pricu o svakom od ovih paganskih bozanstava? :/ i da postavi odakle si to nasao pa da proverimo :)

Могу, али верујем да можеш и сам. Посебно су обрађене паралеле са Митром. Слику сам окачио са мог рачунара, тако да немам линк. Мада... Ако скинеш слику на радну површину и убациш је на Гугл (има горе онај квадратић тј. оппција), можеш доћи до локације слике. :)
 
Могу, али верујем да можеш и сам. Посебно су обрађене паралеле са Митром. Слику сам окачио са мог рачунара, тако да немам линк. Мада... Ако скинеш слику на радну површину и убациш је на Гугл (има горе онај квадратић тј. оппција), можеш доћи до локације слике. :)

Ne sliku,nego mozes li da mi das link odakle si saznao price o ovim bozanstvima :)
 
Sta je onda tu nejasno da je Bog dao coveku slobodu,i to ne samo coveku vec i svakome stvorenju koje je stvorio?
Zao mi je,na forumu si religije pa ako hoces da budes ovde a ne zelis da slusas sta drugi ljudi imaju da kazu,onda... :andjeo:

Слушам и читам, за разлику од многих овде. Како ми знамо да је Бог дао човеку слободу, када, где, зашто ? Јел' знамо зато што пише у светој књизи хришћанства ?
 
Ne sliku,nego mozes li da mi das link odakle si saznao price o ovim bozanstvima :)

За почетак прочитај - http://www.near-death.com/experiences/origen048.html
А о свему осталом тј. свима имаш свуда по нету, само мало потражи. Нису ми познати наслови књига (код нас) које обрађују ово питање. :kpozdrav:
 
Слушам и читам, за разлику од многих овде. Како ми знамо да је Бог дао човеку слободу, када, где, зашто ? Јел' знамо зато што пише у светој књизи хришћанства ?

U redu.Da imalo znas o hriscanstvu ne bi ovako pricao,a tuzno je to sto ne samo ateisti,koji napadaju hriscanstvo,nego i mnogi vernici,koji veruju u hriscanstvo,ne znaju sta je to,ne znaju nista o njemu,znaju koliko i ateisti,a to je tuzno.Pa da pocnemo:
Vidis,kada su pitali jednog svetog oca,mislim da se zvao Nikolaj,al nije bitno,kada su ga pitali sta je,odnosno ko je Bog,on je odgovorio veoma jednostavno,da je Bog ljubav.Kod nas se pod recju ljubav smatra uglavnom ljubav izmedju momka i devojke,ali ne pricam o tome.Najveca zrtva ljubavi je pustiti osobu koju volis da ide od tebe,ako tako zeli,e vidis Bog je dao coveku slobodu da ide od njega,ukoliko to zeli.Kada?Pa kada je stvorio coveka,prema svom liku.Gde? O.o .Zasto? Iz ljubavi.To je jedna od veoma vaznih stvari hriscanstva,mozda i najveca,ljubav,sta znaci,kako se ispoljava.....ali mnogi to,kao sto sam vec rekao ne znaju :/
 
За почетак прочитај - http://www.near-death.com/experiences/origen048.html
А о свему осталом тј. свима имаш свуда по нету, само мало потражи. Нису ми познати наслови књига (код нас) које обрађују ово питање. :kpozdrav:

Aaa,ne necu te paralele izmedju tih bozanstava i Isusa,nego nadji negde na internetu,na Wikipediji npr,pricu o tom bozanstvu,eto npr uzmi Horusa za pocetak,njega najcesce koriste... E nadji mi pricu o Horusu,procitaj prvo,objavi link,ali nemoj da to bude sa nekog sumnjivog sajta,pa da analiziramo koliko je slican sa Isusom ;)
 
Морамо од срца све опростити. Унутрашњи мир не може да се сачува докле год наша савест нешто изобличава. Морамо умирити савест. Треба свима опростити од срца. Без тога нема унутрашњег мира.
otac Tadej
 
Из искуства знам да су људи подељени у две категорије. Трећа категорија не постоји; људи припадају или једној или другој. Први подсећају на муву. Главна особина муве је да њу привлачи нечистоћа. Када се, на пример, мува нађе у башти пуној цвећа прекрасног мириса, она га неће ни приметити и зауставиће се на некој нечистоћи коју нађе на земљи. Почеће да кружи унаоколо и осетиће се сасвим лагодно у смраду. Ако би мува могла да говори, а ви затражили да вам у башти покаже ружу, одговорила би: “Ја уопште не знам како ружа изгледа. Знам само где да нађем ђубре, тоалете и блато.” Постоје људи који подсећају на муву. Људи који припадају овој категорији навикли су да мисле негативно и у животу увек траже лоше стране, ниподаштавајући и одбијајући присуство добра.”

Друга категорија су они што подсећају на пчелу, чија је главна особина да увек трага за нечим слатким и пријатним да би на њега слетела. Када би се пчела нашла у соби препуној нечистоће, са комадићем бомбоне у углу, она би занемарила сву ону нечистоћу и слетела на бомбону. Када бисте од пчеле затражили да вам покаже где се налази баштенско ђубре, одговорила би: “Не знам. Могу ти рећи само где да нађеш цвеће, сласт, мед и шећер.” Она зна само за добре ствари у животу, док су јој оне рђаве непознате. То је друга категорија људи која има позитивне мисли и види само добру страну ствари. Они се увек труде да прикрију зло како би заштитили ближње; напротив, људи прве категорије се труде да изложе зло и да га изнесу на површину.

Старац Пајсије Светогорац
 
Poslednja izmena od moderatora:
“Кад дајеш милостињу, дај са великодушношћу, са осмехом на лицу и дај више него што се тражи. Нека веселост лица твога предупређује твоје давање и лепом речју утеши сиромахову невољу, јер ће му тада бити много лакше да прими дар."

Преподобни Исак
 
"Чувај се, сине, европских жена. То су страшила. Возе се на точку. Носе мушко одело. Шишају косу. Прекрштају ногу преко ноге. Пуше, пију и церекају се. Код њих је девојаштво прљаво а материнство јалово."

Преузето из књиге:
Индијска писма - Светог Владике Николаја
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top