Korejac šokiran životom u Srbiji: "Piju kafu pet, šest sati, ludost..."

Etaernal

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.859
https://www.b92.net/zivot/aktuelno/...iji-piju-kafu-pet-sest-sati-ludost-video/vest

Jedan mladić iz Južne Koreje, koji je do nedavno živeo u Beogradu, objavio je na svom TikTok profilu video o Srbiji.

Mladić tvrdi da mu je bio kulturološki šok kad je saznao da Srbi idu u kafić da bi razgovarali.
"Mi Korejci idemo u kafić da pijemo kafu. Kad kažemo: 'Ej, ajmo na kafu!', u Koreji to znači da idemo u kafić, a onda donesemo kafu i onda to je to. Znači, baš pijemo kafu. Ali u Srbiji, Srbi idu u kafić, pa onda piju kafu, posle toga razgovaraju pet ili šest sati. Ludost", rekao je on i dodao:
"Oni razgovaraju: 'Jao, vreme je lepo', 'Jao, vreme je loše'. Mi Korejci pričamo baš praktične stvari. Na primer: 'Jao, šta mislite o ekonomskoj situaciji?', takve stvari. Znači, baš strašno.

I think that this South Corean guy is absolutely right with his opinion that most of Serbs are living empty, useless lives. Just waiting for time to pass by and to parasite from the system as much as they can.

What do you think?
 
Nije cuo za ove u Juri koje su Korejci doveli u red.

1009223_jura-radnici-klecanje_ls.jpg
 
To je zato sto oni imaju veoma ubrzan nacin zivota. Svi jure, kao muve bez glave, jedna aktivnost im ne traje 2 sata kao kod nas nego to se non-stop ide negde. Oni vole da im je dan produktivan. A i drustveni zivot kod njih nije opusten kao kod nas pa da sede sa prijateljima 2 sata u kaficu. Na primer.
 
Jurimo imi ponekad, al nam je lepo kad izdvojimi vreme da sedimo u nekoj bašti , pijuckamo kafu i samo ćaskamo o običnim stvarima. Jer ćaskati o ekonomskoj i političkoj situaciji na kafici, nije opuštanje, o tome ćaskamo kad odemo na slavu ;)
da kao sto sam rekla kod njih drustveni zivot nije kao kod nas
 
Lupa gluposti. Sede i oni po kafićima, a naročito uveče. Imaju kolegijalne večere koje su obavezne, nema odbijanja, a onda se prvo najedu, pa napiju sodžua i piva u prvoj turi a onda idu na karaoke gde nastave opijanje i ludiranje. Piju u nenormalnim količinama, povraćaju po ulici i sutra na poslu kao da se ništa nije desilo. Njah, u tuđem oku vidi trun u svom ni balvan.
 
https://www.b92.net/zivot/aktuelno/...iji-piju-kafu-pet-sest-sati-ludost-video/vest

Jedan mladić iz Južne Koreje, koji je do nedavno živeo u Beogradu, objavio je na svom TikTok profilu video o Srbiji.

Mladić tvrdi da mu je bio kulturološki šok kad je saznao da Srbi idu u kafić da bi razgovarali.
"Mi Korejci idemo u kafić da pijemo kafu. Kad kažemo: 'Ej, ajmo na kafu!', u Koreji to znači da idemo u kafić, a onda donesemo kafu i onda to je to. Znači, baš pijemo kafu. Ali u Srbiji, Srbi idu u kafić, pa onda piju kafu, posle toga razgovaraju pet ili šest sati. Ludost", rekao je on i dodao:
"Oni razgovaraju: 'Jao, vreme je lepo', 'Jao, vreme je loše'. Mi Korejci pričamo baš praktične stvari. Na primer: 'Jao, šta mislite o ekonomskoj situaciji?', takve stvari. Znači, baš strašno.

I think that this South Corean guy is absolutely right with his opinion that most of Serbs are living empty, useless lives. Just waiting for time to pass by and to parasite from the system as much as they can.

What do you think?

He has absolute right to have an opinion. :cool:
you too
 
https://www.b92.net/zivot/aktuelno/...iji-piju-kafu-pet-sest-sati-ludost-video/vest

Jedan mladić iz Južne Koreje, koji je do nedavno živeo u Beogradu, objavio je na svom TikTok profilu video o Srbiji.

Mladić tvrdi da mu je bio kulturološki šok kad je saznao da Srbi idu u kafić da bi razgovarali.
"Mi Korejci idemo u kafić da pijemo kafu. Kad kažemo: 'Ej, ajmo na kafu!', u Koreji to znači da idemo u kafić, a onda donesemo kafu i onda to je to. Znači, baš pijemo kafu. Ali u Srbiji, Srbi idu u kafić, pa onda piju kafu, posle toga razgovaraju pet ili šest sati. Ludost", rekao je on i dodao:
"Oni razgovaraju: 'Jao, vreme je lepo', 'Jao, vreme je loše'. Mi Korejci pričamo baš praktične stvari. Na primer: 'Jao, šta mislite o ekonomskoj situaciji?', takve stvari. Znači, baš strašno.

I think that this South Corean guy is absolutely right with his opinion that most of Serbs are living empty, useless lives. Just waiting for time to pass by and to parasite from the system as much as they can.

What do you think?
U pravu je! Opisao je SNS sendvičare i parazite! Svi koji "rade" po ministarstvima i ostalim državnim institucijama sede po ceo dan ucentru po kafićima i čekaju da prođe radno vreme i da se odjave na poslu! Desetine hiljada MORAJU to da rade!
 
https://www.b92.net/zivot/aktuelno/...iji-piju-kafu-pet-sest-sati-ludost-video/vest

Jedan mladić iz Južne Koreje, koji je do nedavno živeo u Beogradu, objavio je na svom TikTok profilu video o Srbiji.

Mladić tvrdi da mu je bio kulturološki šok kad je saznao da Srbi idu u kafić da bi razgovarali.
"Mi Korejci idemo u kafić da pijemo kafu. Kad kažemo: 'Ej, ajmo na kafu!', u Koreji to znači da idemo u kafić, a onda donesemo kafu i onda to je to. Znači, baš pijemo kafu. Ali u Srbiji, Srbi idu u kafić, pa onda piju kafu, posle toga razgovaraju pet ili šest sati. Ludost", rekao je on i dodao:
"Oni razgovaraju: 'Jao, vreme je lepo', 'Jao, vreme je loše'. Mi Korejci pričamo baš praktične stvari. Na primer: 'Jao, šta mislite o ekonomskoj situaciji?', takve stvari. Znači, baš strašno.

I think that this South Corean guy is absolutely right with his opinion that most of Serbs are living empty, useless lives. Just waiting for time to pass by and to parasite from the system as much as they can.

What do you think?
ej kako si ?
ja, dobro, a ti?
pa, evo.........

koliko samo ima idiotskog besmisla u ovakvoj komunikaciji.......................ima covek pravo.
 
Lupa gluposti. Sede i oni po kafićima, a naročito uveče. Imaju kolegijalne večere koje su obavezne, nema odbijanja, a onda se prvo najedu, pa napiju sodžua i piva u prvoj turi a onda idu na karaoke gde nastave opijanje i ludiranje. Piju u nenormalnim količinama, povraćaju po ulici i sutra na poslu kao da se ništa nije desilo. Njah, u tuđem oku vidi trun u svom ni balvan.

Jedna od najvecih lekcija mog zivota je znacaj shvatanja drugih kultura. Radio sam sa ljudima sa svih krajeva zemljine kugle cak i sa onima koji su dolazili sa druge strane planete. Ziveo u prostorima koji naseljavaju mnogobrojne nacije. Putovao koliko god sam uspeo i mogao. Razgovarao sa svima sa kojima sam mogao da razgovaram (nisu tu samo kulturne barijere nego i jezicke). Posebno iskustvo je kad se na jednom mestu skupe ljudi koji prirodom svog porekla su u antagonistickim odnosima (narodi koji medjusobno ratuju - na primer)

Shvatanje druge kulture ide u dva smera:

Kako neko drugi vidi nas.
i
Kako mi vidimo neke druge.

Biti fundamentalno samo na strani sopstvene kulture i iz tog ugla procenjivati i suditi drugim kulturama je po mom misljenju totalno pogresan pristup. Nazalost toliko cest primer da se to ne primecuje i ne uzima kao problematican pristup.

Znacajno mnogo je vaznije razumeti neciju kulturu, zasto su ti ljudi takvi kakvi su, i iz kritike nekog drugog nauciti nesto o sebi i o mogucem shvatanju sopstvene kulture. Niko nije savrsen. Svi su nekakvi zato sto imaju odredjenu istoriju svoje kulture i odredjeno shvatanje koje se naslanja na tu istoriju.

Kad su u pitanju ove stveri uvek govorim isto:

Razumevanje (i ucenje) druge kulture je moje najvece licno bogatstvo. Bogatstvo koje se ne moze oduzeti, ali se i ne stice tako lako i trivijalno.
Biti otvoren da se nauci nesto novo je cesto vrlo tesko, pogotovo kad je u pitanju neko mnogo razlicit od nas.

Ako iko uvazava ovo i ovako misljenje, mozda se slozi da bi ovo trebalo uciti nasu decu, zasto ne pa i u skoli.
 
Da se razumemo jos nesto - Beograd ima 500 godina tradicije pijenja kafe (mozda bolje receno odlazenja u kafane i od 20tog veka u kafice).

Prva kafana u Evropi je proradila u Beogradu (ima to negde i ovde na forumu).

Ako za 500 godina nismo naucili cemu sve sluzi kafana i kafic onda nek nam je na cast :per:

Danas sretnem drugara na ulici, nisam ga video brat bratu jedno 20es godina - prva recenica: aj' javi se da popijemo kafu negde lepo i da se potanko ispricamo. Zuri on, zurim ja. Ali stoji dogovor.
 
Poslednja izmena:
Krvnici su nas razarali vekovima, nabijali na kolac, držali pod sankcijama, bombardovali, tamanili i sada im smeta što pijemo kafu i pivo u kafiću.

Isti ti korejanci u fabrici jura teraju srbe da rade sa pelenama bez prestanka!

Radnici o fabrici „Jura“: Ovo nisu fabrike, ovo su sadističke mučionice​

https://www.danas.rs/vesti/ekonomij...ovo-nisu-fabrike-ovo-su-sadisticke-mucionice/
Screenshot_2024-05-09-23-32-04-245-edit_com.miui.gallery.jpg


Prvi maj u Srbiji donosi protest ispred fabrike Jura u Leskovcu kao simbola gaženja radničkih prava. Ali, pitanje je koliko su danas i sindikalci i radnici spremni da se bore za više od pukog radnog mesta i loše plate.

Ana Stamenković iz Leskovca svakog dana ide na rehabilitaciju ruke. Povredu je zadobila u fabrici za proizvodnju kablova Jura kada je njena koleginica bacila instalaciju na proizvodnu liniju na kojoj je Ana radila. Sa ugovorom na određeno, umesto pomoći i povredne liste koja joj po zakonu sleduje, dobila je zataškavanje problema i otkaz.

„Povredne liste ne daju, a radnike uslovljavaju da menjaju izjave kako bi naštelovali priču, jer znaju da posle toga stiže inspekcija rada i tužba od strane radnika“, kaže ona za DW. Tvrdi da je nakon više puta menjanih pismenih izjava očevidaca, njena predradnica postala menadžerka.

Ana Stamenković, samohrana majka, ubrzo je fabriku tužila sudu. Kaže da su maltretiranje radnika, nezadovoljavajuća zaštita i nestručno rukovođenje samo delić u mozaiku ugrožavanja radnika.


„Oni peru pare preko nas, otpuštaju… Bitno je da se radnik nalazi na evidenciji nezaposlenih, povlače ga, uzimaju novac od države, ugovor je na tri meseca, ili bude nedelju-dve na poslu, a zatim ga pošalju na plaćeno odsustvo do kraja isteka ugovora i kreću opet ispočetka“, priča Stamenković o Juri.

„Sad im država dozvoljava da čak i trudnice koje nemaju ugovor za stalno, a nalaze se na porodiljskom odsustvu, po isteku ugovora budu obaveštene da se otpuštaju zbog smanjenja obima posla“, tvrdi ona.

Kaže da u njenoj fabrici postoji sindikat, ali da radi u korist poslodavca.
 
Poslednja izmena:
Jedna od najvecih lekcija mog zivota je znacaj shvatanja drugih kultura. Radio sam sa ljudima sa svih krajeva zemljine kugle cak i sa onima koji su dolazili sa druge strane planete. Ziveo u prostorima koji naseljavaju mnogobrojne nacije. Putovao koliko god sam uspeo i mogao. Razgovarao sa svima sa kojima sam mogao da razgovaram (nisu tu samo kulturne barijere nego i jezicke). Posebno iskustvo je kad se na jednom mestu skupe ljudi koji prirodom svog porekla su u antagonistickim odnosima (narodi koji medjusobno ratuju - na primer)

Shvatanje druge kulture ide u dva smera:

Kako neko drugi vidi nas.
i
Kako mi vidimo neke druge.

Biti fundamentalno samo na strani sopstvene kulture i iz tog ugla procenjivati i suditi drugim kulturama je po mom misljenju totalno pogresan pristup. Nazalost toliko cest primer da se to ne primecuje i ne uzima kao problematican pristup.

Znacajno mnogo je vaznije razumeti neciju kulturu, zasto su ti ljudi takvi kakvi su, i iz kritike nekog drugog nauciti nesto o sebi i o mogucem shvatanju sopstvene kulture. Niko nije savrsen. Svi su nekakvi zato sto imaju odredjenu istoriju svoje kulture i odredjeno shvatanje koje se naslanja na tu istoriju.

Kad su u pitanju ove stveri uvek govorim isto:

Razumevanje (i ucenje) druge kulture je moje najvece licno bogatstvo. Bogatstvo koje se ne moze oduzeti, ali se i ne stice tako lako i trivijalno.
Biti otvoren da se nauci nesto novo je cesto vrlo tesko, pogotovo kad je u pitanju neko mnogo razlicit od nas.

Ako iko uvazava ovo i ovako misljenje, mozda se slozi da bi ovo trebalo uciti nasu decu, zasto ne pa i u skoli.
Upravo ono što je taj momak uradio, doneo sud o ljudima koji ne pripadaju njegovom kulturnom miljeu. Moj komentar je odgovor u istom tonu i na isti način na koji je on to uradio. Možemo sada da razmenjujemo znanje koje posedujemo o J. Koreji ali to nije tema. Tema je njegovo viđenje Srba i moj komentar kako ja vidim deo Korejske kulture.

Tačno je da treba biti otvoren za druge narode i njihovu kulturu i tradiciju, s tim se potpuno slažem.
 

Back
Top