Korejac šokiran životom u Srbiji: "Piju kafu pet, šest sati, ludost..."

https://www.b92.net/zivot/aktuelno/...iji-piju-kafu-pet-sest-sati-ludost-video/vest

Jedan mladić iz Južne Koreje, koji je do nedavno živeo u Beogradu, objavio je na svom TikTok profilu video o Srbiji.

Mladić tvrdi da mu je bio kulturološki šok kad je saznao da Srbi idu u kafić da bi razgovarali.
"Mi Korejci idemo u kafić da pijemo kafu. Kad kažemo: 'Ej, ajmo na kafu!', u Koreji to znači da idemo u kafić, a onda donesemo kafu i onda to je to. Znači, baš pijemo kafu. Ali u Srbiji, Srbi idu u kafić, pa onda piju kafu, posle toga razgovaraju pet ili šest sati. Ludost", rekao je on i dodao:
"Oni razgovaraju: 'Jao, vreme je lepo', 'Jao, vreme je loše'. Mi Korejci pričamo baš praktične stvari. Na primer: 'Jao, šta mislite o ekonomskoj situaciji?', takve stvari. Znači, baš strašno.

I think that this South Corean guy is absolutely right with his opinion that most of Serbs are living empty, useless lives. Just waiting for time to pass by and to parasite from the system as much as they can.

What do you think?
Mislim da imaju veliki broj samoubistava, zato sto su veoma prakticni.

Nek se drzi on njegove Koreje,ako mu nesto nije jasno.U kafic se ide da se opustis,a ne da pricas o poslu.
У кафани се причало о свему, па и о политици и економији. Али кафане убрзано нестају, а лепе и згодне девојке и исто такви младићи седе у кафићима свако за својим столом и не прилазе једни другима. Правда за кафане! Чињеница је да се у кафанама превише злоупотребљавао алкохол, али ту су седели и значајни уметници и уопште значајни људи и имали је шта да се чује и научи, уз понеко неизбежно баљезгање па и туче када алкохол превлада. Кафићи су део промене менталитета који није у потпуности спонтан.

Idealno je ono što se radi na konferencijama. 2 sata predavanja i diskusije pa pola sata coffe break gde ljudi odmaraju, prezalogaje nešto i razgovaraju, o čemu žele, a najčešće se nadovezuju ma to 0to su slušali.. Onda opet 2 sata skoncentrisanog rada, pa odmor za ručak. Onda još 2 sata skoncentrisanog rada.

A uveče.. nismo samo mi koji kafenišu, i u drugim državama lagano de provodi vreme

meni je smesno to sto je korejanac izjavio mada me ne cudi ako postoji neko drustvo koje je nenormalno bolesno na mnogo razlicitih nacina to je onda korejsko od rasizma postoje klubovi i barovi gde ne mozete uci ako si stranac u to se ubrajaju i azijati koji nisu korejanci generalno korejci jedino vide zapadne evropljane kao ravne sebi sve ostale vide kao nizu rasu da tako kazem do toga da ima dosta klubova i barova u koje ne mozete uci ako ste iznad 30 godina posto postoje posebni klubovi i barovi za one iznad 30 do toga da imate jak mobing i nasilje u skoli na poslu i u svakodnevnom zivotu onda ima opasan trend stalkinga silovanja nasilja nad zenama ako ste mislili da u srbiji nema zakona u koreji je to x10 ako imate veze a da ne govorimo o skupoci zivljenja a ako ocete da imate dete spremite se da radite 12-16 sati svaki dan uz to koreja ima jako lose i nezdrav nacin zivota gde naprimer deca uce 12-16 sati na dan i nemaju uopste vremena da uzivaju u svom detinjstvu i citavo vreme se usporedjuju sa drugima sto dovodi do najveceg broja suicida na svetu po glavi stanovnika pogotovo kod mladih i ljudi u njihovim 20 30 i 40-im godinama nikakvi cudo sto korejanci sve vise beze iz koreje koju opisuju kao pakao na zemlji ako uz to dodamo i njihov mentalitet da ne mozes reci starijem od sebe da je u krivu onda dolazimo do jednog jako bolesnog drustva koreja ima super serije i filmove za nekog i muziku ali ljudi stvaraju potpuno nelogicnu sliku koreje kroz tv korejanci su jako zatvoreni ljudi hladni i bezobrazni ako vas udare u prolazu nit ce vam se izviniti nit nista ne drze vrata nego ce ih pustiti da vas opice u po face ako im zadrzite vrata ne samo da vam se nece zahvaliti nego vas nece ni pogledati a da ne pricamo da pljuju na sve strane manje vise skoro svi puse ili koriste onaj snus u ustima i onda takav pljuju na sve strane sta je odvratno a za pijanstvo su jako blizu skandinavcima gde leze po ulicama zapisani bez svesti ovo je samo mali deo onog sto je koreja ovo nije nikakav hejt nego stvarnost dovoljno da se progugla malo youtube ima milion videa stranaca koji zive u koreji jedino mi nisu jasni ovi nasi domaci duduci koji ih idolizuju a korejanci ih tretiraju kao nizu rasu ovde je rec generalno naravno da ima izuzetaka da nebi neko pametan dosao i rekao ali moj korejski prijatelj bla bla

Nije cuo za ove u Juri koje su Korejci doveli u red.

1009223_jura-radnici-klecanje_ls.jpg
Vide im se pelene, pazi stvarno....

https://www.b92.net/zivot/aktuelno/...iji-piju-kafu-pet-sest-sati-ludost-video/vest

Jedan mladić iz Južne Koreje, koji je do nedavno živeo u Beogradu, objavio je na svom TikTok profilu video o Srbiji.

Mladić tvrdi da mu je bio kulturološki šok kad je saznao da Srbi idu u kafić da bi razgovarali.
"Mi Korejci idemo u kafić da pijemo kafu. Kad kažemo: 'Ej, ajmo na kafu!', u Koreji to znači da idemo u kafić, a onda donesemo kafu i onda to je to. Znači, baš pijemo kafu. Ali u Srbiji, Srbi idu u kafić, pa onda piju kafu, posle toga razgovaraju pet ili šest sati. Ludost", rekao je on i dodao:
"Oni razgovaraju: 'Jao, vreme je lepo', 'Jao, vreme je loše'. Mi Korejci pričamo baš praktične stvari. Na primer: 'Jao, šta mislite o ekonomskoj situaciji?', takve stvari. Znači, baš strašno.

I think that this South Corean guy is absolutely right with his opinion that most of Serbs are living empty, useless lives. Just waiting for time to pass by and to parasite from the system as much as they can.

What do you think?
Nisu ni koreanci to što su bili, smireni i pristojni ljudi, tretiraju ih kao mašine i oni moraju da se uklope....a onda ide i ono tumačenje "da je stigao da razmisli primetio bi da je napisao isto i za sebe"
Inače, dok se pije kafa ljudi razmišljaju, kad piješ esspreso onda žuriš i nemaju istu funkciju esspreso i domaća, a naročito turska kafa...a to su razlike koje primeti čovek dok pije kafu, ko čovek, ne može da je primeti mašina za štancovanje para, pa se zajebe i angažuje muljatora kao menadžera za srbiju....

Mnogo sam se nasekirao šta mi kaže Korejac.

Samo mi jako ide na onu stvar to što ljudi ovde posmatraju administraciju i SNS botove koji ne rade ništa i stiču utisak da se u Srbiji ne radi ništa.

Čoveče, ljudi rade po 10 sati, 12 sati normalnu smenu, stalno neka jurnjava, gužva.
Otkud on zna da li su to SNS neradnici ili prosečan narod. On je u suštini rekao istinu koja nas boli jer godinama ništa nismo u stanju da promenimo.
~~~
Tačno je da prosečan (i pametan) čovek ne visi vazda po kafićima nego radi nešto, provodi vreme sa porodicom, decom, ima hobi, čita, ide na sport, u bioskop, ili ako se već provodi- to radi u kafani, klubu, sluša muziku...
Najmalograđanskije utrošeno vreme. Ajde ponekad s nekim da sedneš, odeš na ručak, ispričaš se. Ali tad ne bi bilo ovoliko kafića i kladionica krcatih non stop.

Otkud on zna da li su to SNS neradnici ili prosečan narod. On je u suštini rekao istinu koja nas boli jer godinama ništa nismo u stanju da promenimo.
~~~
Tačno je da prosečan (i pametan) čovek ne visi vazda po kafićima nego radi nešto, provodi vreme sa porodicom, decom, ima hobi, čita, ide na sport, u bioskop, ili ako se već provodi- to radi u kafani, klubu, sluša muziku...
Najmalograđanskije utrošeno vreme. Ajde ponekad s nekim da sedneš, odeš na ručak, ispričaš se. Ali tad ne bi bilo ovoliko kafića i kladionica krcatih non stop.

Kafić i kladionica su najjeftinija zabava koja je ljudima dostupna, a da se okupe da ne bude baš sede na klupici u kraju.

To samo pokazuje koliko nam je narod siromašan i koliko nema šta drugo, a ne da je nama genetika neradnička.

Mene ne boli ništa, jer znam koliko su naši ljudi vredni i koliko vidim da rade, kako u inostranstvu tako i ovde, samo što u inostranstvu postoji neki veći sistem pa to lakše dođe do izražaja, ovde toga nema.

Slazem se da bih smo kao narod mogli malo vise da radimo.
Mada mi se njihov pogled na rad nimalo ne svidja.
Taj jaz medju radnim navikama se naj bolje vidi, tek kada postanu penzioneri.
Azijati idu na selo, a evropljani sa babom na kruzere.
Neko gresi
Ne, ne sad kad smo blizu ostvarenja utopije za glupe i lenje zemljane....jedina drzava na svetu ....

У кафани се причало о свему, па и о политици и економији. Али кафане убрзано нестају, а лепе и згодне девојке и исто такви младићи седе у кафићима свако за својим столом и не прилазе једни другима. Правда за кафане! Чињеница је да се у кафанама превише злоупотребљавао алкохол, али ту су седели и значајни уметници и уопште значајни људи и имали је шта да се чује и научи, уз понеко неизбежно баљезгање па и туче када алкохол превлада. Кафићи су део промене менталитета који није у потпуности спонтан.
Bilo je price o kaficu,a oni nisu ni blizu kao nekada kafane.U kafanama su se nekada sklapali veliki poslovi,a i normalno rasterecenje od obicnog zivota.U kafice idu sada dokoni,vise nego poslovni ljudi.

ej kako si ?
ja, dobro, a ti?
pa, evo.........

koliko samo ima idiotskog besmisla u ovakvoj komunikaciji.......................ima covek pravo.

pa da, svi skaču na korejca zbog tih besmislenih ispiranja usta
a to je počelo od 2012, kada je SNS zabranio da se priča o politici svojim članovima
1990-ih si se sit mogao napričati pametnih tema, sve negde do 2006-8 a onda kreće PREUMLJENJENJE SRBALJA!

Upravo ono što je taj momak uradio, doneo sud o ljudima koji ne pripadaju njegovom kulturnom miljeu. Moj komentar je odgovor u istom tonu i na isti način na koji je on to uradio. Možemo sada da razmenjujemo znanje koje posedujemo o J. Koreji ali to nije tema. Tema je njegovo viđenje Srba i moj komentar kako ja vidim deo Korejske kulture.

Tačno je da treba biti otvoren za druge narode i njihovu kulturu i tradiciju, s tim se potpuno slažem.

pa u korejskoj kulturi je da iznose sudove o drugim kulturuma, nisi to znao?

Slazem se da bih smo kao narod mogli malo vise da radimo.
Mada mi se njihov pogled na rad nimalo ne svidja.
Taj jaz medju radnim navikama se naj bolje vidi, tek kada postanu penzioneri.
Azijati idu na selo, a evropljani sa babom na kruzere.
Neko gresi

a što?
ja bih baš da radimo MANJE!
što bih radio više?! čemu to??
nije problem RADI VIŠE, već da se KRADE MANJE
srbija je dovoljno bogata i ima za sve al neko bi više nego drugi!
ja da radim VIŠE da bi onaj KRAO VIŠE?!
ma jeli??

pa da, svi skaču na korejca zbog tih besmislenih ispiranja usta
a to je počelo od 2012, kada je SNS zabranio da se priča o politici svojim članovima
1990-ih si se sit mogao napričati pametnih tema, sve negde do 2006-8 a onda kreće PREUMLJENJENJE SRBALJA!

pa u korejskoj kulturi je da iznose sudove o drugim kulturuma, nisi to znao?
U stvari je sasvim drugačije, imaš dva toka misli, spoljašnje i unutrašnje, takav je ceo daleki istok.
Stranci se tolerišu ako su potrebni da obave neki posao inače su nevidljivi. Koreja je lepa zemlja,
ima mnogo toga da se vidi, ali tamo se ne ide ako se ne pripremiš unapred, pogotovo ako putuješ
u svom aranžmanu.
Penzija u obliku u kom je mi imamo kao i zdravstveno osiguranje koje je kod nas tamo ne postoji.
Sad su u problemu jer im se rađa nedovoljan broj dece, mladi odbijaju da se venčavaju, a to dovodi
do socijalne ugroženosti staraca jer je izdržavanje roditelja tamo zakonska obaveza. Sinovi su
dužni da brinu o starcima zato se cene više nego devojčice i cela porodica je usmerena ka što
boljem školovanju dečaka koji će imati dobar posao, dobro plaćen i moći će da izdržavaju porodicu.
Školovanje, celo, nije besplatno, tako da rade i po tri posla kako bi mogli da obrazuju decu.
Znala sam ja i znam još mnogo toga ali ne bih da se hvalim, skromnost je moje drugo ime.

Back