Konvertovanje SQL tabele u Excell fajl [ Python ]

Poruka
1.900

1. Bice da si se ipak slozio samnom oko stavke da je git 'centralizovan' :)
2. U nekim situacijama ukrsavali smo git i onda se izvlacili iz krsa, i da moze da se recimo ubije .git folder i da se prepise neka zdrava varijanta.
3. obrni okreni push u gitu ide na neki origin tako da barem meni nije poznato da mozes da merge local repo sa drugim local repo. U tom smislu git ti kaze 'ne slazu se istorije' i nece da ti poveze to u jednu. Ima tehnika da se i to zaobidje ali vecinom se svodi na to da odredis jednu istoriju a ubijes drugu.
https://www.mercurial-scm.org/wiki/UnderstandingMercurial
Pa da, imas jednu sliku u lokalnom repou, a drugu na remote. Osim toga verovatno neces da odustanes od svojih izmena, pa pushujesh ponovo :P
Hvala na upozorenju. Generalno, git trazi neku disciplinu, ne moze bas da se haoticno nastupa :) moras da znas sta zapravo radis. U ovom slucaju moja mantra bi bila, sa zlatnim pravilom koga se drzim kad je u pitanju git - first save what you have! Then do anything which needs to be done, dakle, ja bih u ovom slucaju:
- napravio novi branch (da ga nazovemo - feature)
- pushuo na server
- check out master
- roll back unwanted commit (tu ima par varijanti kako)
- push back new master (koji je bez feature)
a onda odlucio:
1. da li cu da radim dalje na feature pa da posle predlozim promenu za master (ostanem na feature branch-u), ili
2. nastavim dalje da radim nesto na masteru...

Iskreno ja mislim da stavka 2 nikad nije mnogo mudra. T.j. bolje je da se uvek bude na nekom svom branchu umesto na masteru. Znaci ja bi radio drugu varijantu umesto 2 radio bi 3

3. kad pushem master, napravim novi personalni branch koji je izveden iz mastera i tu nastavim da radim sve sto se kasnije kalemi na master.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
33.753
3. obrni okreni push u gitu ide na neki origin tako da barem meni nije poznato da mozes da merge local repo sa drugim local repo
Samo je jedan local, svi su ostali remote :P
No, nisam bas puno eksperimentisao :P
- napravio novi branch (da ga nazovemo - feature)
Problem je merge sa masterom i resavanjem brda konflikata :P

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.