Konuzin,Konuzin,pa Konuzin

More Tadić će da naredi vraćanje imena ruskih marašala i još da piški od sreće. :lol: Znam da se Rusi ne šale oko toga.

Dosta je bilo Vuka i SPO i vraćanja-menjanja kako se kome digne.

Paz bulevar Đinđića ???? To mogu samo siledžije da naprave. Očekujem uskoro i Ulicu Nenada Bogdanovića. :dash: Osionost "demokrata" je prevršila sve mere. Uskoro će, nadam se na odmor, poduži. A istorija će da piše o sramoti njihovog dela. Posebno o neukusu Bulevara Zorana Đinđića.
Mogli su komotno tu ulica da nazovu i "Bombaj NATO još par nedelja ..." :evil:

joj ово је смехетросно, тужно и тачно :klap::rotf::rotf:
 
Sergian:
Ма како да не! Толико су комунисти "хумани" да нису жалили око 100 милиона људских жртава од октобарске револуције па до данас!...Дно дна.

Ko je to dokazao i da li postoje relevantni podaci o tome?Ja samo znam za laprdanja 30-ih godina 20. veka kada je americka drzava zajedno sa nacistickom nemackom krenula u organizovanu medijsku hajku na SSSR. Hitler - Hearst najveci lazovi u svetskoj istoriji.Zalosno je sto se tako poigravas brojkama 10-20-50-100 miliona...Dokle cete desnicari da se blamirate? :mrgreen:

Јел се ти то завитлаваш овде?...Јел се ти правиш луд?!

Ne zavitlavam se.Da si bio na Kubi ili u DPRK,video bi da ne postoje klase i da celokupan narod deli dobro i zlo.

И комунизам и капитализам су измислили исти људи: јеврејски ционисти, односно талмудска олигархија.
Нико у комунизму не може да размишља својом главом а да на неки начин не ризикује губитак своје главе.
Наравно, ти ово све знаш али се овде завитлаваш и спрдаш сам са собом.

Ma da bre...za sve je kriv ZOG!!! :mrgreen: Glavu u komunizmu gube oni koji se u partuju uvlace zbog licnih interesa, oni koji zele da zloupotrebe ideologiju ili ulaze u otvoren sukob sa principima poput :slobode,jednakosti i solidarnosti.

Ма како да не..Престаћемо и пиво да пијемо јер то асоцира на нацисте...

Ne bi trebalo da zloupotrebljavate simbole,jer narodi koji se ponose njima vas upravo i preziru zbog toga.Slobodno mozes da kazes svojim drugovima (camaradima) nacistima da je Irski narod tradicionalno antifasisticki raspolozen i da ce vecno tuci naciste zbog keltskog krsta na zastavi NF-a.Isti je slucaj i sa svastikom ili bilo kojim simbolom koji ste us*rali...

Глупости...Нису сарађивали само у том периоду већ и касније. Овде смо раније постављали документ о сарадњи са Немцима из 1943.године (састанак са Велебитом у Вакуфу) где су комунисти захтевали сарадњу са нацистима у борби против четника.

Netacno.Komunisti nisu nikada zahtevali nesto tako,vec su samo razmenjivali zarobljenike sa nemcima u odredjenim periodima.

Комунисти никад нису били искрени већ увек подмукли и велики лажови!
Наравно, ту мислим на њихово руководство и оне главне комесаре а не неке обичне комунисте из народа који су били заведени.

Glupost! Niko nije bio zaveden i svako je pristupio KP-u svojom voljom.Glavni komesari i rukovodioci su isto ljudi iz naroda kao i najobicniji vojnici partizani.Kod vas desnicara to nije slucaj,jer ste podeljeni na staleze...

Па тешко је тебе убедити у истину, то није мој проблем....

Tvoj je problem sto niko ne vidi kako si povezao patriotizam sa bogom i crkvom.Zato ima tako malo sledbenika te tvoje nazovi teorije.Dakle problem je u argumentaciji.

Рекао сам да смо показали аргументоване чињенице на основу којих се јасно види какву игру су играли комунисти у том периоду...

Zao mi je jer ne znam sta je proizaslo iz te desnicarske orgije sa istorijskim cinjenicama.

Нажалост, већина код нас није тако размишљала и зато смо тако и прошли.
Што се тиче осталог света: па управо је супротно јер није свет радио како шваба каже већ је шваба углавном радио како је свет хтео и желео!...

Upravo o tome i govorim...svet je pruzao otpor nemcima.Naravno tu na prvo mesto stavljam SSSR i Jugoslaviju.Da se svetski pokret otpora ponasao u stilu Nedica,Draze i ostalih kvislinga...mi bi bili i dan danas konjusari belih svinja nacional-socijalizma.

Немачка је изазвана да уђе у тај Други светски Рат, Немци то нису хтели већ само пут на Исток (а претходно су совјетски бољшевици објавили да ће да изведу светску револуцију).

Ma leba ti Hitler je bio dobrocudan cikica...: mrgreen:
Poznato mi je da su Nemci hteli put na istok.Hteli su da okupiraju Ukrajinu i njen narod,jer su sanjali uvrnuti san o nekakvoj imperiji koja bi ukljucivala taj deo sovjetske teritorije.Na njihovu veliku zalost jos 30-ih godina je sovjetska sluzba razotkrila Hitlerove planove.

Ма немој више ништа да додајеш јер изваљујеш свашта...

Ti ces da mi kazes... :mrgreen: Saradnja nacional - socijalista i komunista je biser nad biserima koji se ovde moze procitati,pa se pitam da li si pri cistoj svesti i zdravoj pameti.
 
Poslednja izmena:
Када сам ја говорио да несме да се примају наређења из страних амбасада, неки ликови овде су свршавали на помен Америчке, Британске или Француске амбасаде.
...

O ulicama odlučujemo mi.

:hahaha:

Значи, нама су припале ВАЖНЕ одлуке... :lol:
 
Poslednja izmena:
Ko je to dokazao i da li postoje relevantni podaci o tome?Ja samo znam za laprdanja 30-ih godina 20. veka kada je americka drzava zajedno sa nacistickom nemackom krenula u organizovanu medijsku hajku na SSSR. Hitler - Hearst najveci lazovi u svetskoj istoriji.Zalosno je sto se tako poigravas brojkama 10-20-50-100 miliona...Dokle cete desnicari da se blamirate? :mrgreen:
То су прави подаци о милионским жрвама бољшевика и о томе смо раније апсолвирали.
Ne zavitlavam se.Da si bio na Kubi ili u DPRK,video bi da ne postoje klase i da celokupan narod deli dobro i zlo.
Куба је нешто друго а овде говоримо о комунизму у СССР-у а не о Куби.
Ma da bre...za sve je kriv ZOG!!! :mrgreen: Glavu u komunizmu gube oni koji se u partuju uvlace zbog licnih interesa, oni koji zele da zloupotrebe ideologiju ili ulaze u otvoren sukob sa principima poput :slobode,jednakosti i solidarnosti.
Ретко ко је успео да сачува своју главу у комунизму...:sad2:
Ne bi trebalo da zloupotrebljavate simbole,jer narodi koji se ponose njima vas upravo i preziru zbog toga.Slobodno mozes da kazes svojim drugovima (camaradima) nacistima da je Irski narod tradicionalno antifasisticki raspolozen i da ce vecno tuci naciste zbog keltskog krsta na zastavi NF-a.Isti je slucaj i sa svastikom ili bilo kojim simbolom koji ste us*rali...
:lol:..Па немају екслузивно право на крст само Ирци, нису они измислили крст.
Netacno.Komunisti nisu nikada zahtevali nesto tako,vec su samo razmenjivali zarobljenike sa nemcima u odredjenim periodima.
И покушавали су да се уједине са Немцима у борби против четника..
О сарадњи са усташама да не помињем, о томе је на форуму детаљно показано.
Нађи на Гуглу: "Сарадња комуниста са нацистима" и видећеш шта све има.
Glupost! Niko nije bio zaveden i svako je pristupio KP-u svojom voljom.Glavni komesari i rukovodioci su isto ljudi iz naroda kao i najobicniji vojnici partizani.Kod vas desnicara to nije slucaj,jer ste podeljeni na staleze...
На пример, мој покојни деда је цео живот проклињао дан када је прихватио да ступи у партизане. Био је преварен од њихових комесара.
Tvoj je problem sto niko ne vidi kako si povezao patriotizam sa bogom i crkvom.Zato ima tako malo sledbenika te tvoje nazovi teorije.Dakle problem je u argumentaciji.
Е због тога што нас има мало, смо и овако лоше прошли као друштво...
Zao mi je jer ne znam sta je proizaslo iz te desnicarske orgije sa istorijskim cinjenicama.
Па прочитај, упутио сам те. Линк:http://forum.krstarica.com/threads/295456
Upravo o tome i govorim...svet je pruzao otpor nemcima.Naravno tu na prvo mesto stavljam SSSR i Jugoslaviju.Da se svetski pokret otpora ponasao u stilu Nedica,Draze i ostalih kvislinga...mi bi bili i dan danas konjusari belih svinja nacional-socijalizma.
Не, империјалисти и њихове колоније су пружале отпор Хитлеру а нас није требао да се тиче тај рат између неколико супростављених империјалистичких сила. Требало је да изаберемо неутралност.
Ma leba ti Hitler je bio dobrocudan cikica...: mrgreen:
Poznato mi je da su Nemci hteli put na istok.Hteli su da okupiraju Ukrajinu i njen narod,jer su sanjali uvrnuti san o nekakvoj imperiji koja bi ukljucivala taj deo sovjetske teritorije.Na njihovu veliku zalost jos 30-ih godina je sovjetska sluzba razotkrila Hitlerove planove.
Није Хитлер био добар човек али је био бољи од Стаљина, Черчила и Рузвелта.
Ti ces da mi kazes... :mrgreen: Saradnja nacional - socijalista i komunista je biser nad biserima koji se ovde moze procitati,pa se pitam da li si pri cistoj svesti i zdravoj pameti.
Говорим о сарадњи југословенских комуниста са Немцима у том ратном периоду. Имаш линк и веродостојне изворе па се образуј.:)
 
Па те улице не би биле наше да није 10 000 Руса дало живот .
Немој ми рећи да је НОП био сам у стању да ослободи Београд.
Dobro, bar si se manuo Francuza. I bolje.
Elem, imamo tu 2 problema. Prvi je taj što se taj Ambasador bavi stvarima kojima ne bi trebao, ali to je izgleda stekao naviku zato što je ovde Rusima dato za pravo da se pitaju i oko važnijih stvari...
Inače je mešanje u stvari koje se čak ne tiču ni države nego konkretno lokalne samouprave vrhunski bezobrazluk. No, može mu se, kad već zna da ovde ima dosta onih koji će takvo ponašanje podržati. Dakle - sami smo krivi.
Drugi problem koji ja vidim ja zapravo značajniji. Ovde je naime početkom devedesetih počelo, a nastavilo se i posle 5. oktobra s zatiranjem svakog traga da su ovu zemlju nekad vodili komunisti. U okviru toga su i menjana imena ulica i tu su ''pali'' i naši i ruski heroji koji su položili živote za ovu zemlju. E sad, Rusi se svojih heroja ne odriču makar 100 puta bili komunisti i zato im je nejasno zašto su ti nesumnjivo zaslužni ljudi izgubili ulice. Ali zašto se ovde niko ne zapita gde su tu naši? Šta, sad treba Rusima da vraćamo ulice, a našima jok zato što su uglavnom bili komunisti. Opet se vraćamo na to da nekima ovde ruski komunizam ne smeta, a naš se ne sme ni pominjati. I tako onda neki ljudi mirne duše još sebe zovu patriotama?? Pa kako majku mu?! Nije li patriotizam kad najviše voliš svoju državu i narod, pa tek onda druge? Razmislite malo ...
 
Dobro, bar si se manuo Francuza. I bolje.
Elem, imamo tu 2 problema. Prvi je taj što se taj Ambasador bavi stvarima kojima ne bi trebao, ali to je izgleda stekao naviku zato što je ovde Rusima dato za pravo da se pitaju i oko važnijih stvari...
Inače je mešanje u stvari koje se čak ne tiču ni države nego konkretno lokalne samouprave vrhunski bezobrazluk. No, može mu se, kad već zna da ovde ima dosta onih koji će takvo ponašanje podržati. Dakle - sami smo krivi.
Drugi problem koji ja vidim ja zapravo značajniji. Ovde je naime početkom devedesetih počelo, a nastavilo se i posle 5. oktobra s zatiranjem svakog traga da su ovu zemlju nekad vodili komunisti. U okviru toga su i menjana imena ulica i tu su ''pali'' i naši i ruski heroji koji su položili živote za ovu zemlju. E sad, Rusi se svojih heroja ne odriču makar 100 puta bili komunisti i zato im je nejasno zašto su ti nesumnjivo zaslužni ljudi izgubili ulice. Ali zašto se ovde niko ne zapita gde su tu naši? Šta, sad treba Rusima da vraćamo ulice, a našima jok zato što su uglavnom bili komunisti. Opet se vraćamo na to da nekima ovde ruski komunizam ne smeta, a naš se ne sme ni pominjati. I tako onda neki ljudi mirne duše još sebe zovu patriotama?? Pa kako majku mu?! Nije li patriotizam kad najviše voliš svoju državu i narod, pa tek onda druge? Razmislite malo ...

E svaka ti dala....:klap:
 
Dobro, bar si se manuo Francuza. I bolje.
Elem, imamo tu 2 problema. Prvi je taj što se taj Ambasador bavi stvarima kojima ne bi trebao, ali to je izgleda stekao naviku zato što je ovde Rusima dato za pravo da se pitaju i oko važnijih stvari...
Inače je mešanje u stvari koje se čak ne tiču ni države nego konkretno lokalne samouprave vrhunski bezobrazluk. No, može mu se, kad već zna da ovde ima dosta onih koji će takvo ponašanje podržati. Dakle - sami smo krivi.
Drugi problem koji ja vidim ja zapravo značajniji. Ovde je naime početkom devedesetih počelo, a nastavilo se i posle 5. oktobra s zatiranjem svakog traga da su ovu zemlju nekad vodili komunisti. U okviru toga su i menjana imena ulica i tu su ''pali'' i naši i ruski heroji koji su položili živote za ovu zemlju. E sad, Rusi se svojih heroja ne odriču makar 100 puta bili komunisti i zato im je nejasno zašto su ti nesumnjivo zaslužni ljudi izgubili ulice. Ali zašto se ovde niko ne zapita gde su tu naši? Šta, sad treba Rusima da vraćamo ulice, a našima jok zato što su uglavnom bili komunisti. Opet se vraćamo na to da nekima ovde ruski komunizam ne smeta, a naš se ne sme ni pominjati. I tako onda neki ljudi mirne duše još sebe zovu patriotama?? Pa kako majku mu?! Nije li patriotizam kad najviše voliš svoju državu i narod, pa tek onda druge? Razmislite malo ...

Bravo za post !
 
Dobro, bar si se manuo Francuza. I bolje.
Elem, imamo tu 2 problema. Prvi je taj što se taj Ambasador bavi stvarima kojima ne bi trebao, ali to je izgleda stekao naviku zato što je ovde Rusima dato za pravo da se pitaju i oko važnijih stvari...
Inače je mešanje u stvari koje se čak ne tiču ni države nego konkretno lokalne samouprave vrhunski bezobrazluk. No, može mu se, kad već zna da ovde ima dosta onih koji će takvo ponašanje podržati. Dakle - sami smo krivi.
Drugi problem koji ja vidim ja zapravo značajniji. Ovde je naime početkom devedesetih počelo, a nastavilo se i posle 5. oktobra s zatiranjem svakog traga da su ovu zemlju nekad vodili komunisti. U okviru toga su i menjana imena ulica i tu su ''pali'' i naši i ruski heroji koji su položili živote za ovu zemlju. E sad, Rusi se svojih heroja ne odriču makar 100 puta bili komunisti i zato im je nejasno zašto su ti nesumnjivo zaslužni ljudi izgubili ulice. Ali zašto se ovde niko ne zapita gde su tu naši? Šta, sad treba Rusima da vraćamo ulice, a našima jok zato što su uglavnom bili komunisti. Opet se vraćamo na to da nekima ovde ruski komunizam ne smeta, a naš se ne sme ni pominjati. I tako onda neki ljudi mirne duše još sebe zovu patriotama?? Pa kako majku mu?! Nije li patriotizam kad najviše voliš svoju državu i narod, pa tek onda druge? Razmislite malo ...

Rusima ne smeta da li su bili crveni ili beli koji su polozili zivot za otadzbinu.

A nasim "radikalima" smeta kad se pominju crveni i njihove antifasisticke zasluge...

Zasto je to tako?

Zato sto su nasi "nacionalisti i radikali" ustvari - bivsi komunisti koji su preko noci promenuli titovku za cetnicku subaru.

Znaju da se komunizam i Tito vise nece vratiti, pa sada zele kao macka da zakopaju svoju proslost u pesak i ponovo uhvate sisu koju su kod Tita drzali. (Sve 6. licka i 4. kraiska...!)

Za takav salto mortale potrebno je pocistiti proslost pod tepih. Da je nema. Da se zaboravi za uvek.

Po bilo koju cenu.

Priznace i da su bili fasisti u ratu ako treba. Sve ce priznati, samo da ostanu u sedlu.

Tu se ustvari vidi Neso koliko su OVI NASI SADASNJI RADIKALI ISTINSKE PATRIOTE.

90% su oportunisti, 5% su zavedene budale i samo 5% su istinski patriote.

Kako vreme vise protice, sve ce ih vise biti medju demokratama...

Vide "nase velike patriote" kuda se tocak istorije naginje...

Mozda se o nesto i ogrebu u guzvi.
 
Dobro, bar si se manuo Francuza. I bolje.
Elem, imamo tu 2 problema. Prvi je taj što se taj Ambasador bavi stvarima kojima ne bi trebao, ali to je izgleda stekao naviku zato što je ovde Rusima dato za pravo da se pitaju i oko važnijih stvari...
Inače je mešanje u stvari koje se čak ne tiču ni države nego konkretno lokalne samouprave vrhunski bezobrazluk. No, može mu se, kad već zna da ovde ima dosta onih koji će takvo ponašanje podržati. Dakle - sami smo krivi.
Drugi problem koji ja vidim ja zapravo značajniji. Ovde je naime početkom devedesetih počelo, a nastavilo se i posle 5. oktobra s zatiranjem svakog traga da su ovu zemlju nekad vodili komunisti. U okviru toga su i menjana imena ulica i tu su ''pali'' i naši i ruski heroji koji su položili živote za ovu zemlju.

Doticni ambasador nikome nije naredjivao,vec prosto zamolio... I jedino sto je tu sramota je to sto on treba da moli za nesto,sto je moralno pravo ljudi koji su oslobodili beograd,i ostale nase gradove,a to je da imse omoguci da kao takvi budu upamceni,i da imaju ulice sa svojim imenom.I drugo i najbitnije nije on trazio da se ruskim herojima daju imena ulica po beogradu,vec da im se ta imena vrate!!! Koja su iz ko zna kog razloga promenjena,i danas kada se svi dice anti fasizmom,cak i oni koji sa tom borbom nisu imali veze (madjari,bugari,hrvati) i koriste svaku priliku da se stave na stranu anti fasista u konotaciji drugog svetskog rata,mi to odbacujemo,i menjamo imena ulica heroja koji su nam oslobodili zemlju. I sto ovde mnogi ne znaju,jer nisu istrazivali, srbija je jedina zemlja na putu crvene armije gde nije koriscen princip srpzene zemlje,cak ni mostove nisu dirali,iako su ih nemci koristili za povlacenje...

E sad, Rusi se svojih heroja ne odriču makar 100 puta bili komunisti i zato im je nejasno zašto su ti nesumnjivo zaslužni ljudi izgubili ulice. Ali zašto se ovde niko ne zapita gde su tu naši? Šta, sad treba Rusima da vraćamo ulice, a našima jok zato što su uglavnom bili komunisti. Opet se vraćamo na to da nekima ovde ruski komunizam ne smeta, a naš se ne sme ni pominjati. I tako onda neki ljudi mirne duše još sebe zovu patriotama?? Pa kako majku mu?! Nije li patriotizam kad najviše voliš svoju državu i narod, pa tek onda druge? Razmislite malo ...
Evo mene je to interesovalo,pa sam se zapitao,a onda dosao do neverovatnih otkrica, npr da je od 1941-1943 u beogradu izvrsen jedan jedini napad na nemacke vojnike,i da je u njemu lakse ranjen jedan nemacki vojnik . I o kojim mi onda herojima pricamo ? koji PRLE, koji TIHI, kada otpor u beogradu ni fakticki ni teoretski nije ni postojao. Dalje nasao sam zanimljiv proglas, gde GESTAPO u novinama,i plakatima po ulicama,''moli gradjane,da ne prijavljuju svoje komsije bez razloga,jer oni ne mogu da obrade tu kolicinu podataka i prijava,i da je velika vecina istih lazna,te prete sankcijama ubuduce za one koji prijavljuju bez osnova .... i ono sto je interesantno,prijave uopste nisu bile anonimne,vec svaka sa imenom i prezimenom.... toliko o nasim herojima u beogradu tokom 2 svetskog rata.
 
Poslednja izmena:
Rusima ne smeta da li su bili crveni ili beli koji su polozili zivot za otadzbinu.

A nasim "radikalima" smeta kad se pominju crveni i njihove antifasisticke zasluge...

Zasto je to tako?

Zato sto su nasi "nacionalisti i radikali" ustvari - bivsi komunisti koji su preko noci promenuli titovku za cetnicku subaru.

gde si ti cuo nekog radikala (mada nisam njihov advokat) da se protivi da neki heroj dobije ime ulice ? i gde ti uopste u svom mozgu uspes da povezes ove dve stvari ?
 
gde si ti cuo nekog radikala (mada nisam njihov advokat) da se protivi da neki heroj dobije ime ulice ? i gde ti uopste u svom mozgu uspes da povezes ove dve stvari ?

Pa ko su danasnji cetnici???

Sve bivsi partizani i njihova deca.

Ti nisi cuo za magistralu: KPJ - SPS - SRS ?

Sve ISTE FACE, isto mentalitet, isti vocabulario....


Hajde predlozi nekom radikalu da se jedna od glavnih ulica u Beogradu treba da zove ulica proslavljenog partizanskog generala, Srbina, Petra DRAPSINA...!

Predlozi, pa se vrati da kazes sta ti je rekao, da mozemo da nastavimo diskusiju....
 
Pa ko su danasnji cetnici???

Sve bivsi partizani i njihova deca.

Ti nisi cuo za magistralu: KPJ - SPS - SRS ?

Sve ISTE FACE, isto mentalitet, isti vocabulario....


Hajde predlozi nekom radikalu da se jedna od glavnih ulica u Beogradu treba da zove ulica proslavljenog partizanskog generala, Srbina, Petra DRAPSINA...!

Predlozi, pa se vrati da kazes sta ti je rekao, da mozemo da nastavimo diskusiju....
Kako ti lupetas pa to je za medalju , pa u zemunu postoji ulica PETRA DRAPSINA i iako su radikali tamo 10 godina bili na vlasti,nisu joj menjali ime.Ajde prvo se raspitaj pa onda komentarisi... vazi ?
 
Утицај Русије у Србији је све јачи, и моја је процена да ће се то наставити у следећим деценијама, осим ако они одустану од балкана, што би била лудост
 
Утицај Русије у Србији је све јачи, и моја је процена да ће се то наставити у следећим деценијама, осим ако они одустану од балкана, што би била лудост

uticaj rusije u srbiji je vrlo blag po mojim procenama. njima je prevashodna ukrajina, belorusija, poljska, baltik i najvise kavkaz.
sa nama nemaju kopnenu konekciju i to je problem.
ako pak bugarska udje u rusku sferu uticaja, sto je moguce ali tesko, srbija bi bila sledeca.
ipak, rusima je bila potrebna mala pobeda nad nato i to su postigli u gruziji i ukrtajini, sirenje natoa je zaustavljeno definitivno. obama sa napustanjem ideje o stitu u poljskoj i ceskoj, pokazuje da je poraz malo tezi i trajan.

srbija pak taj poraz moze da pretvori u debakal.
nemojmo da zaboravimo da je rusija dozivela veliko ponizenje kroz srpske poraze i i dalje trazi osvetu.
nase je da je izvedemo ali samo za nas racun, a rusi ce sigurno priteci u pomoc, ne zato sto smo im braca, nego zato sto stiteci nase interese, stitimo i ruske i to je ono najvaznije.
 
uticaj rusije u srbiji je vrlo blag po mojim procenama. njima je prevashodna ukrajina, belorusija, poljska, baltik i najvise kavkaz.
sa nama nemaju kopnenu konekciju i to je problem.
ako pak bugarska udje u rusku sferu uticaja, sto je moguce ali tesko, srbija bi bila sledeca.
ipak, rusima je bila potrebna mala pobeda nad nato i to su postigli u gruziji i ukrtajini, sirenje natoa je zaustavljeno definitivno. obama sa napustanjem ideje o stitu u poljskoj i ceskoj, pokazuje da je poraz malo tezi i trajan.

srbija pak taj poraz moze da pretvori u debakal.
nemojmo da zaboravimo da je rusija dozivela veliko ponizenje kroz srpske poraze i i dalje trazi osvetu.
nase je da je izvedemo ali samo za nas racun, a rusi ce sigurno priteci u pomoc, ne zato sto smo im braca, nego zato sto stiteci nase interese, stitimo i ruske i to je ono najvaznije.

Slazem se, ruski i srpski interesi se na balkanu poklapaju, sto znaci da ce nas maksimalno podrzati ako budemo umeli da se postavimo i zastitimo svoje interese.
 
Slazem se, ruski i srpski interesi se na balkanu poklapaju, sto znaci da ce nas maksimalno podrzati ako budemo umeli da se postavimo i zastitimo svoje interese.

dabome, NATO uzmicanje im je najvazniji interes, cak prvi.

uzeti kosovo i bosnu nazad je upravo uzmicanje NATO i tu Rusi nece ostati tihi sto se pomoci tice.
ipak, mora da se zna koga imamo na vlasti. da se ne zaboravi da je ukrajina dala usa i s-300v i t-80u i jos sta sve za testiranje. nece nama rusi poslati nikakvu tehnologiju da bi je posle sutanovac dao amerima na pregled.

drugo, cas jos nije kucnuo, ameri su jos jaki da ne dozvoli nikakvo uzmicanje na kosovu, ali za par godina stvar ce sazreti.
a onda mi trebamo da imamo na vlasti ljude koji ce imati dugorocni plan i raditi na njemu bezrezervno i uz asistenciju rusa.

tadic to nije.
a nije ni luzer nikolic na zalost.
 
И ти стварно мислиш да ћу ти одговорити на твој пост ? кото ме је казнила за постављње линка странице форума, коју је постављач прекопирао са тог форума и поставио као тему, Рег ме казнила зато што сам поставио видео запис са јутуба о неоусташама у Загребу где демантује тврдње да неонацизам није поpуларан у Хрватској, Милунка Савић ми редовно брисала постове без објашњења када је остајала без аргумената.

No comment
Nisam siguran da sam razumeo kakve to sve veze ima s temom?
 
Dobro, bar si se manuo Francuza. I bolje.
Elem, imamo tu 2 problema. Prvi je taj što se taj Ambasador bavi stvarima kojima ne bi trebao, ali to je izgleda stekao naviku zato što je ovde Rusima dato za pravo da se pitaju i oko važnijih stvari...Inače je mešanje u stvari koje se čak ne tiču ni države nego konkretno lokalne samouprave vrhunski bezobrazluk. No, može mu se, kad već zna da ovde ima dosta onih koji će takvo ponašanje podržati. Dakle - sami smo krivi.
Drugi problem koji ja vidim ja zapravo značajniji. Ovde je naime početkom devedesetih počelo, a nastavilo se i posle 5. oktobra s zatiranjem svakog traga da su ovu zemlju nekad vodili komunisti. U okviru toga su i menjana imena ulica i tu su ''pali'' i naši i ruski heroji koji su položili živote za ovu zemlju. E sad, Rusi se svojih heroja ne odriču makar 100 puta bili komunisti i zato im je nejasno zašto su ti nesumnjivo zaslužni ljudi izgubili ulice. Ali zašto se ovde niko ne zapita gde su tu naši? Šta, sad treba Rusima da vraćamo ulice, a našima jok zato što su uglavnom bili komunisti. Opet se vraćamo na to da nekima ovde ruski komunizam ne smeta, a naš se ne sme ni pominjati. I tako onda neki ljudi mirne duše još sebe zovu patriotama?? Pa kako majku mu?! Nije li patriotizam kad najviše voliš svoju državu i narod, pa tek onda druge? Razmislite malo ...

Da nisi vlast...ovde...sad bih ti dala bonu...bravo za drugi, crveno boldovani deo posta i stvarno bi trebalo da se pojedinci zamisle nad tom istinom:think::ok:

A prvi deo boldovane recenice ...vidi, mozda je ruski Ambasador tek iskopirao mantre raznih Mantera i inih koji nam , osvedoceno, bez blama i srama javno kroje politiku godinama i to cak ni ne kriju...rade javno i jos se te njihove reci i prewnose u medijima kao nesto pozitivno:dash:

Da se ja pitam , SVI ambasadori bi trebalo da imaju ISTI tretman , da rade posao zbog kojeg su ovde i zacepe gubice u stvarima koji ih se ne ticu...SVI:rtfm:

И ти стварно мислиш да ћу ти одговорити на твој пост ? [B]кото[/B] ме је казнила за постављње линка странице форума, коју је постављач прекопирао са тог форума и поставио као тему, Рег ме казнила зато што сам поставио видео запис са јутуба о неоусташама у Загребу где демантује тврдње да неонацизам није поpуларан у Хрватској, Милунка Савић ми редовно брисала постове без објашњења када је остајала без аргумената.

No comment

:D Tebi je bar nasla razlog...:rotf:
 

Back
Top