Konuzin,Konuzin,pa Konuzin

Sergian:
Нема већег зла под бољшевизма. Никог они нису ослобађали већ су испуњавали оно што им је Лењин зацртао још 1917.године.
А тај рат им је добро дошао да остваре те циљеве.

Samo na osnovu ovoga "nema veceg zla od boljsevizma",vidi se koliko si ideoloski zaslepljen i opterecen boljsevicima.Ni Lenjin ni Staljin nisu nikome nista zacrtali,jer komunisti nisu debili kao vi desnicari koji prate svaku naredbu viseg staleza.Oni okom,a vi skokom... :mrgreen:
Kako bi inace smeo Tito da se ne slozi sa Staljinom 1948 ili kako bi se desavale promene i ostre diskusije u okviru internacionale.

Далеко било да величам пагански фашизам!.. Не величам већ просто кажем: то је мање зло од комунизма а тада је била таква ситуација да се бирало између мањег и већег зла.

Ma nemoj molim te...A zato onda na svakom skupu ultra desnicara (npr. Obraza) mozes da vidis gomilu celevih morona sa paganskim obelezjima i svastikama.Svako ko se na bilo koji nacin solidarise sa fasistima i saradjuje sa njima je nista drugo do neprijatelj svih slobodoljubivih ljudi.

Па комунисти не могу никако бити патриоте! Ни у лудилу!
Патриота љуби Бога и ближње своје а комунисти су газили свој народ и убијали хришћане!

Naravno da komunisti mogu biti patriote i to i jesu.Patriotizam je po definiciji ljubav prema otadzbini i rodu,ljubav prema najuzem zavicaju i mestu rodjenja.Patrotizam nema nikave veze sa BOGOM i Hristom.
Koliko ste vi ultra desni... "nacionalno svesni"... voleli svoju zemlju vidi se po tome sto ste dozvolili da nemacka cizma marsisra na srpskom tlu.Vi patriote pih...:mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Pogledajte samo kako su se ponašali svi ti vajni "antifašisti" za vreme rata. Ribentrop Molotov, tolerisanje Hitlera i njegovih okupacija (setite se kako je Čemberlen mahao sporazumom dve nedelje pre no što je London izbombardovan), zatim ponašanje "antifašista" prema civilima za vreme rata na svim stranama... ali hajde nekako da pređemo preko toga. Čisto onako, hipotetički. Ali onda pogledajmo šta su posle rata radili USA, SSSR, Francuska i Britanija po svetu i kod kuće. I o kakvom onda antifašizmu pričamo? Pričamo samo o bajkama.

Sve te ulice sa "herojima" preimenovati u imena biljaka, životinja, u geografske karakteristike,... i doviđenja.
 
Како су овде запенушили поједини "национално освешћени" Срби и бркају појмове као што је одбрана од наци-фашизма, бољшевици, комунизам, а посебно се то односи на историјски период (Други светски рат и период непосредно након њега) и при том потпуно негирају да национално освешћени Срби могу бити левичари, атеисти, модерни, али не у тој мери да пристају на све будалаштине које доноси либерални капитализам.
Ово је упућено на моју адресу, претпостављам?...
Стално помињеш "одбрану од наци-фашизма" као да друга зла тада нису постојала! Шта ћемо са британском империјалистичком политиком и њиховом колонијализацијом пола света?!..Шта ћемо са бољшевичком империјалистичком политиком из 1917.године у којој кажу да ће "СССР бити база за светску револуцију"?!
Значи, није Хитлер био једини који је хтео да заузима неке територије (а на половину тих територија је имао историјско право).
Ово говорим сасвим објективно али си ти тотално острашћена и гледаш само са једне стране. Врати се мало на Версајски уговор и суди праведно.
Иначе, национално (и духовно, што се подразумева) освешћени не могу бити неки атеисти или левичари. То не иде једно са другим.

Сличну глупост је правила (и прави СПЦ), када Србима проглашава искључиво православце и тиме из српских редова искључује велики део не православних Срба. Српски национални корпус је због ове будалаштине СПЦ, изубио 4-5 милиона душа. Тако да је СПЦ, као и поједини њени фанатични следбеници, директно одговорна за овај вид тихог геноцида*. И даље, не увиђајући грешку, у сличном маниру, наставља да етикетира људе Србе, који нису православни фанатици и тиме их само још више гура од религије.
Баш напротив. Српска Црква је одувек говорила да постоје и Срби муслимани, Срби римокатолици, итд.
Тачно је да то нису духовно освешћени Срби али рат у бившој Југославији су изазвали комунисти јер им се систем распадао па су злоупотребили национализам!
Дакле, камо среће да су вође народа били духовно освешћени Срби, уместо безбожних комуниста, јер онај који је духовно (и национално, самим тим) освешћен признаје изнад себе Бога а овај други себе сматра полу-богом.:neutral:
 
Poslednja izmena:
Rusija je zemlja heroja koja nas je oslobodila od nacistickog zla.Za to treba da smo joj vjecno zahvalni i da se vrati ime Bulevar Crvene armije.Oni svake godine obiljezavaju pobjedu nad fasizmom u velikom stilu,a kod nas se izgleda stide svoje proslosti,kao da se zeli zaboraviti sta je zlo i sta je dobro.
Hvala Ruskom narodu!
Ne zaboravite svi vi koji ruzno govorite o Rusima:Nase jame nije nikada Rus punio sa mrtvim civilima,nego Hrvat,Nijemac,Italijan.Rusi su nam i jedini prijatelji,a vi idite i dalje pa trosite pare u Hrvatskoj,bijede moralne!
 
oktobra 44 su u beograd doshli samo da siluju
beograd bi se oslobodio i bez njih

tacno je da bi se oslobodio i bez njih , tj Nemci bi se sve jedno povukli , al je debilno pricati da je Rusima silovanje bio glavni motiv , kao uostalom da im je oslobodjenje Beogradai nasih naroda uopste bilo isto tako bitno .Jednostavno ljudi su hteli,isto kao i zapadni saveznici,da oslobode/osvoje sto vecu teritoriju od Nemaca kako bi posle rata mogli da imaju sto siru zonu interesa i bolju startnu poziciju kad dodje do podele posleratnog plena i ostataka III Rajha .
 
Poslednja izmena:
Rusija je zemlja heroja koja nas je oslobodila od nacistickog zla.Za to treba da smo joj vjecno zahvalni i da se vrati ime Bulevar Crvene armije.Oni svake godine obiljezavaju pobjedu nad fasizmom u velikom stilu,a kod nas se izgleda stide svoje proslosti,kao da se zeli zaboraviti sta je zlo i sta je dobro.
Hvala Ruskom narodu!
Ne zaboravite svi vi koji ruzno govorite o Rusima:Nase jame nije nikada Rus punio sa mrtvim civilima,nego Hrvat,Nijemac,Italijan.Rusi su nam i jedini prijatelji,a vi idite i dalje pa trosite pare u Hrvatskoj,bijede moralne!
pa posto je Crvene predvodio Gruzijac kao vrhovni komadant i Bog Otac ,onda bi trebali da i bratskom gruzijskom narodu posvetimo jedan bulevar i dovedemo pravoslavnog brata Sakasvilija da ga svecano otvori . :think::mrgreen:
 
Rusija je zemlja heroja koja nas je oslobodila od nacistickog zla.Za to treba da smo joj vjecno zahvalni i da se vrati ime Bulevar Crvene armije.Oni svake godine obiljezavaju pobjedu nad fasizmom u velikom stilu,a kod nas se izgleda stide svoje proslosti,kao da se zeli zaboraviti sta je zlo i sta je dobro.
Hvala Ruskom narodu!
Ne zaboravite svi vi koji ruzno govorite o Rusima:Nase jame nije nikada Rus punio sa mrtvim civilima,nego Hrvat,Nijemac,Italijan.Rusi su nam i jedini prijatelji,a vi idite i dalje pa trosite pare u Hrvatskoj,bijede moralne!
То нису Руси, већ Совјети. И нису хришћани већ безбожници (сатанисти).
И они су побили око 50 милиона својих рођака, православних Руса, од 1917.године па на даље!
И нису нас ослобађали од нацизма већ спроводили своју револуцију.
Лагали су кад су рекли да нас ослобађају...:)
 
Cek malo, a da Amerikanci traze da ulice nose nazive njihovih vojnika, kako bi ovi rusofili odreagovali? Ulice treba da nose nazive koji su svojstverni Srbiji i Srbima, a ne nazive stranih vojnika, pa makar bili i Rusi. Ovo su samo dupli standardi pojedinaca na ovom forumu.
***. da su Ameri dali neki veci doprinos osim bombardovanja Beograda u II svetskom ratu imali bi ulice, i trgove, i gradove...ali nisu, nismo im bili usput.
Mislim da Rusi nisu ginuli ovde da bi oslobodili Srbiju, nego u nekom sirem kontekstu ratnih dejstava. Nas nisu okupirali nego su dosli, izginuli koliko je moralo hiljadama kilometara daleko i od Rusije i od Nemacke, i otisli, to se jednostavno mora vrednovati, a nazvati par ulica po imenima zapovednika jedinica koji su ucestvovali u tim zbivanjima je minimum kojim Srbija mora pocastiti te grobove. Mislim da se ideologija u ovom kontekstu mora ostaviti po strani i jednostavno postovati prolivena krv.
 
Samo na osnovu ovoga "nema veceg zla od boljsevizma",vidi se koliko si ideoloski zaslepljen i opterecen boljsevicima.Ni Lenjin ni Staljin nisu nikome nista zacrtali,jer komunisti nisu debili kao vi desnicari koji prate svaku naredbu viseg staleza.Oni okom,a vi skokom... :mrgreen:
Kako bi inace smeo Tito da se ne slozi sa Staljinom 1948 ili kako bi se desavale promene i ostre diskusije u okviru internacionale.
Највеће зло је бољшевизам. То је факат. Највише су побили људи на планети да би спровели своју идеју.
Сукоб "Тито-Стаљин" је чисто унутар-партијског карактера и не мења ствари.
И други су правили отклон од Стаљина, попут Хрушчова и осталих.
Ma nemoj molim te...A zato onda na svakom skupu ultra desnicara (npr. Obraza) mozes da vidis gomilu celevih morona sa paganskim obelezjima i svastikama.Svako ko se na bilo koji nacin solidarise sa fasistima i saradjuje sa njima je nista drugo do neprijatelj svih slobodoljubivih ljudi.
Не тичу ме се образовци јер нисам њихов члан нити их подржавам.
Иначе, свастике имају и хришћанске корене а не само паганске. Небитно сада.
А лепо мишљење имаш о себи??..Непријатељ свих слободољубивих људи, па то су комунисти! Они су сарађивали са нацистима све до 22.јуна 1941.године и тада им није сметао Хитлеров нацизам.
Недић је сарађивао ради спаса народа и то тек када је постојала опасност да усташе владају Србијом, док су комунисти сарађивали са нацистима из партијских интереса.
Naravno da komunisti mogu biti patriote i to i jesu.Patriotizam je po definiciji ljubav prema otadzbini i rodu,ljubav prema najuzem zavicaju i mestu rodjenja.Patrotizam nema nikave veze sa BOGOM i Hristom.
То није патриотизам.
Бог је створио човека и само хришћанска дефиниција патриотизма је права и исправна. Све остало је лаж.
Нема љубави према роду и отаџбини без љубави према Богу и Цркви!
Koliko ste vi ultra desni... "nacionalno svesni"... voleli svoju zemlju vidi se po tome sto ste dozvolili da nemacka cizma marsisra na srpskom tlu.Vi patriote pih...:mrgreen:
То су дозволили демократе које су владале тада а не ми који смо били у мањини.
Такође, комунисти су дочекали 6.април 1941.године са радошћу јер је тада Немачка била њихов савезник. Тада су позивали на дезертерство и саботирали отпор окупатору док су се други борили у априлском рату. О томе смо детаљно на пдф историји показивали.

Недић је сарађивао тек касније (због опасности да усташе завладају) и он је погазио своју част ради спаса народа а комунисти су жртвовали народ ради својих револуционарно-партијских интереса! То је истина.:)
 
Poslednja izmena:
Sergian:
Највеће зло је бољшевизам. То је факат. Највише су побили људи на планети да би спровели своју идеју.
Сукоб "Тито-Стаљин" је чисто унутар-партијског карактера и не мења ствари.
И други су правили отклон од Стаљина, попут Хрушчова и осталих.

Naravno da nisu pobili najvise ljudi na planeti,a sam komunizam(socijalizam) je najhumanija ideologija koja bastini ideje iz hriscanstva dobrim delom.
Na osnovu tog sukoba sam hteo da ti pokazem da istinska demokratija postoji u socijalizmu i da ne postoji nikakva klasa mocnika koja ce nizoj klasi (uslovno receno) da odredjuje sta se sme,a sta ne.U socijalizmu ljudi misle svojom glavom i naravno da postoje razlicita misljenja o tome kako smrviti kapitalizam i stvoriti besklasno drustvo.

Не тичу ме се образовци јер нисам њихов члан нити их подржавам.
Иначе, свастике имају и хришћанске корене а не само паганске. Небитно сада.
А лепо мишљење имаш о себи??..Непријатељ свих слободољубивих људи, па то су комунисти! Они су сарађивали са нацистима све до 22.јуна 1941.године и тада им није сметао Хитлеров нацизам.
Недић је сарађивао ради спаса народа и то тек када је постојала опасност да усташе владају Србијом, док су комунисти сарађивали са нацистима из партијских интереса.

Bas cudno,ja sam mislio da si Obrazovac s obzirom da mnogo mlatis o religiji.Inace nije mi bitno odakle nesto vuce korene,jer i sam keltski krst nije nacisticki simbol pa ga nacisti koriste na svojoj zastavi nacionalnog fronta.Kada neko zloupotrebljava simbol u dnevno-politicke svrhe to se vidi iz aviona.
Nemoj da me zasmejavas sa pricom o saradnji komunista i nemaca.Jasno je kao dan da je to bila kupovina vremena pred krvavi sukob koji ce uslediti nakon 1941.Tacno komunisti su imali interes da dobiju na vremenu kako bi se sto bolje naoruzali,otkopali sto vise rupa i u njih ubacili sto vise nacistickih leseva.

То није патриотизам.
Бог је створио човека и само хришћанска дефиниција патриотизма је права и исправна. Све остало је лаж.
Нема љубави према роду и отаџбини без љубави према Богу и Цркви!

Ne slazem se.Pored toga nisi me ni ubedio da patriotizam ima bilo kakve veze sa Bogom i crkvom.

Такође, комунисти су дочекали 6.април 1941.године са радошћу јер је тада Немачка била њихов савезник. Тада су позивали на дезертерство и саботирали отпор окупатору док су се други борили у априлском рату. О томе смо детаљно на пдф историји показивали.

Недић је сарађивао тек касније (због опасности да усташе завладају) и он је погазио своју част ради спаса народа а комунисти су жртвовали народ ради својих револуционарно-партијских интереса! То је истина

Nisam ucestvovao u toj raspravi na pdf istorija niti se slazem sa tim.Tako da ne znam ko se slozio? To ste se vi desnicari izmedju sebe slozili?! :mrgreen:

A sto se tice Nedica,dzabe ga opravdavas.Da su tako razmisljali svi ljudi u ll sv. ratu niko se ne bi bunio,ceo svet bi radio onako kako svaba kaze a oni bi vladali ljudskim strahom...pardon svetom u globalu.

Nikad! :)
 
Ово је упућено на моју адресу, претпостављам?...
Стално помињеш "одбрану од наци-фашизма" као да друга зла тада нису постојала! Шта ћемо са британском империјалистичком политиком и њиховом колонијализацијом пола света?!..Шта ћемо са бољшевичком империјалистичком политиком из 1917.године у којој кажу да ће "СССР бити база за светску револуцију"?!
Значи, није Хитлер био једини који је хтео да заузима неке територије (а на половину тих територија је имао историјско право).
Ово говорим сасвим објективно али си ти тотално острашћена и гледаш само са једне стране. Врати се мало на Версајски уговор и суди праведно.
Иначе, национално (и духовно, што се подразумева) освешћени не могу бити неки атеисти или левичари. То не иде једно са другим.

Баш напротив. Српска Црква је одувек говорила да постоје и Срби муслимани, Срби римокатолици, итд.
Тачно је да то нису духовно освешћени Срби али рат у бившој Југославији су изазвали комунисти јер им се систем распадао па су злоупотребили национализам!
Дакле, камо среће да су вође народа били духовно освешћени Срби, уместо безбожних комуниста, јер онај који је духовно (и национално, самим тим) освешћен признаје изнад себе Бога а овај други себе сматра полу-богом.:neutral:


Ау, где ти оде! На британску империјалистичку политику и колонијализам (који није ни поменут до сада,
нити га ико негира), па преко бољшевичке империјалистичке политике и (извоза) светске револуције, до
Версајског уговора.... :eek::dash:

Само да те подсетим, тема је - Конузин: Вратити имена улица совјетских хероја

А ова (теократска) теорија ти је мало јача, да нема национално освешћеног, уколико није религиозан и тиме
се сврставаш у категорију православних талибана и правиш додатну (сасвим беспотребну и бесмислену)
поделу међу српским националним корпусом.

П.С. Сконцетриши се и убудуће ми не цепкај постове, јер тиме нарушаваш, кохерентност моје поруке, већ
одговарај целовито.
 
Poslednja izmena:
То нису Руси, већ Совјети. И нису хришћани већ безбожници (сатанисти).
И они су побили око 50 милиона својих рођака, православних Руса, од 1917.године па на даље!
И нису нас ослобађали од нацизма већ спроводили своју револуцију.
Лагали су кад су рекли да нас ослобађају...:)

Ruska Pravoslavna Crkva je blagoslovila oslobodilački rat Crvene Armije. PRAVOSLAVCI NISU SATANISTI.
 
Руски амбасадор Александар Конузин тражи да се београдским улицама врате имена војника СССР-а који су учествовали у ослобађању Београда у Другом светском рату.

Захвалан сам вам што сте се окупили са жељом да се обратите властима да се улицама у Београду врате имена совјетских хероја, рекао је Конузин на Округлом столу “Српски народ памти хероје“. Округли сто је одржан у Руском дому, на иницијативу Форума за заштиту економских, социјалних и културних права, уз помоћ Карић фондације.

Конузин је изјавио да су после Другог светског рата многе београдске улице носиле имена совјетских хероја и војсковођа.

Дошло је до промена тих назива, али их људи нису заборавили, па улице још називају по именима тих хероја, рекао је Конузин.

Он је изјавио да увек изражава захвалност Србима за сећање на совјетске војнике погинуле у Југославији, као и за бригу за гробља и споменике војницима Црвене армије.

Конузин је рекао да су у Другом светском рату обични Срби са одушевљењем дочекивали Црвену армију и помагали на разне начине.

“Бројни црвеноармејци су, када су кретали даље на Запад, тражили од сабораца да их сахране у Србији, ако погину. Многи су погинули и сахрањени су у Београду, поред других руских и српских пријатеља по оружју“, изјавио је Конузин.

Он је рекао да се пуно говори о Другом светском рату и да они који су издали своје народе на почетку тог сукоба покушавају да одговорност пребаце на Русију и да доведу у питање одлучујућу улогу СССР-а у победи над фашизмом.


http://in4s.net/x/index.php?option=...009-09-23-19-44-09&catid=71:mozaik&Itemid=278


Ако и после овога не врате имена руских хероја,..
вратићемо их ми!...............:ok:

.
 
Naravno da nisu pobili najvise ljudi na planeti,a sam komunizam(socijalizam) je najhumanija ideologija koja bastini ideje iz hriscanstva dobrim delom.
:rotf: Ма како да не! Толико су комунисти "хумани" да нису жалили око 100 милиона људских жртава од октобарске револуције па до данас!...Дно дна.
Na osnovu tog sukoba sam hteo da ti pokazem da istinska demokratija postoji u socijalizmu i da ne postoji nikakva klasa mocnika koja ce nizoj klasi (uslovno receno) da odredjuje sta se sme,a sta ne
:lol: Јел се ти то завитлаваш овде?...Јел се ти правиш луд?!:sad2:
U socijalizmu ljudi misle svojom glavom i naravno da postoje razlicita misljenja o tome kako smrviti kapitalizam i stvoriti besklasno drustvo.
И комунизам и капитализам су измислили исти људи: јеврејски ционисти, односно талмудска олигархија.
Нико у комунизму не може да размишља својом главом а да на неки начин не ризикује губитак своје главе.
Наравно, ти ово све знаш али се овде завитлаваш и спрдаш сам са собом.
Bas cudno,ja sam mislio da si Obrazovac s obzirom da mnogo mlatis o religiji.Inace nije mi bitno odakle nesto vuce korene,jer i sam keltski krst nije nacisticki simbol pa ga nacisti koriste na svojoj zastavi nacionalnog fronta.Kada neko zloupotrebljava simbol u dnevno-politicke svrhe to se vidi iz aviona.
Ма како да не..Престаћемо и пиво да пијемо јер то асоцира на нацисте...:roll:
Nemoj da me zasmejavas sa pricom o saradnji komunista i nemaca.Jasno je kao dan da je to bila kupovina vremena pred krvavi sukob koji ce uslediti nakon 1941.Tacno komunisti su imali interes da dobiju na vremenu kako bi se sto bolje naoruzali,otkopali sto vise rupa i u njih ubacili sto vise nacistickih leseva.
Глупости...Нису сарађивали само у том периоду већ и касније. Овде смо раније постављали документ о сарадњи са Немцима из 1943.године (састанак са Велебитом у Вакуфу) где су комунисти захтевали сарадњу са нацистима у борби против четника.
Комунисти никад нису били искрени већ увек подмукли и велики лажови!
Наравно, ту мислим на њихово руководство и оне главне комесаре а не неке обичне комунисте из народа који су били заведени.
Ne slazem se.Pored toga nisi me ni ubedio da patriotizam ima bilo kakve veze sa Bogom i crkvom.
Па тешко је тебе убедити у истину, то није мој проблем....
Nisam ucestvovao u toj raspravi na pdf istorija niti se slazem sa tim.Tako da ne znam ko se slozio? To ste se vi desnicari izmedju sebe slozili?! :mrgreen:
Рекао сам да смо показали аргументоване чињенице на основу којих се јасно види какву игру су играли комунисти у том периоду...
A sto se tice Nedica,dzabe ga opravdavas.Da su tako razmisljali svi ljudi u ll sv. ratu niko se ne bi bunio,ceo svet bi radio onako kako svaba kaze a oni bi vladali ljudskim strahom...pardon svetom u globalu.
Нажалост, већина код нас није тако размишљала и зато смо тако и прошли.
Што се тиче осталог света: па управо је супротно јер није свет радио како шваба каже већ је шваба углавном радио како је свет хтео и желео!...
Немачка је изазвана да уђе у тај Други светски Рат, Немци то нису хтели већ само пут на Исток (а претходно су совјетски бољшевици објавили да ће да изведу светску револуцију).:)
 
Nemam ništa protiv toga da Južni bulevar bude opet "Crvene armije"; samo njegovo ime je generičko i kao da vapi za promenom. Malo više bih bio uznemiren da Resavska opet postane General Ždanova, ali i preko toga se može preći.

Ono što nikako ne bih voleo jeste da Makenzijeva opet bude preimenovana, jer je veoma bitno da se upravo ta ulica zove po tom čoveku. Makenzi je bio Škot koji je došao, kupio tu zemlju i isušio je od bara i močvara, po čemu je taj kraj dobio ime Englezovac. Ali najvažnija stvar koju je uradio jeste to što je SPC ostavio u legat zemljište na kome je sada Hram Sv. Save.

Prema tome, ok je da maršal Tolbuhin dobije neku ulicu, ali neka to ipak bude neka od novosagrađenih na Novom Beogradu, a ne Makenzijeva.
 
Ау, где ти оде! На британску империјалистичку политику и колонијализам (који није ни поменут до сада,
нити га ико негира), па преко бољшевичке империјалистичке политике и (извоза) светске револуције, до
Версајског уговора.... :eek::dash:
Па наравно да сам отишао на све то јер све то има везе са Другим Светским Ратом и позицијама великих Сила.:)
Само да те подсетим, тема је - Конузин: Вратити имена улица совјетских хероја
Знам. Али, треба доказати да то нису никакви хероји и ослободиоци већ обични бољшевички револуционари. То сам овде доказао.
А ова (теократска) теорија ти је мало јача, да нема национално освешћеног, уколико није религиозан и тиме
се сврставаш у категорију православних талибана и правиш додатну (сасвим беспотребну и бесмислену)
поделу међу српским националним корпусом
.
Аха.
Значи, по теби српска држава постоји од 8.седнице из 1987.године?...
Или од 5.октобра 2000.године?..Сестро, сви они који су отпали од светосавске државе коју су вековима стварали наши славни Преци, немају морално право да нам спочитавају да делимо народ!...Српска Држава и српски Национ, као хришћански усмерен ради мисије од Бога дате, нам је Свети Сава утврдио на чврстом темељу.
Ко од тога одустаје нека не оптужује за фанатизам оне који тим путем ходе.
И нисам рекао да остали нису Срби већ да нису освешћени духовно и национално (а то национално може бити само светосавско).
П.С. Сконцетриши се и убудуће ми не цепкај постове, јер тиме нарушаваш, кохерентност моје поруке, већ
одговарај целовито.
Одговарам ти по деловима јер ми тако постављаш питања и коментаре.:)
 

Back
Top