Kontradiktornost.

fajl fotke je dokument... prolaznik na ulici koji te vidi - nije dokument... mozda ti ne salju fotke jer si smor koga hoce da otkace ili hoce prvo da vide da li si smor... a mozda one i nisu one nego tip koji te podjebava... ma sto mogucnosti ima... mista tu nema kontradiktorno... samo ti je logika losa
 
Ne ne, stvarno je tesko videti sta je tu kontradiktornost sto devojke koje se skockavaju miniziraju i lickaju kada izlaze u grad i kada moze da ih vidi ceo korzo pokazuju stravicnu dozu stida kad im neko trazi fotografiju na msn, ili recimo kad zele da objave same svoju sliku na temama tipa "stavi vasu sliku"... dovoljno je samo da covek ne bude debil pa da shvati sto je smisao moje teme. Al izgleda ovde 90% ne zadovoljava taj uslov

Naravno, dolaze i tako sigurni u sebe ljudi koji gledaju da li je i drugima nesto cudno da bi znali da li su ludi... pih...
 
Pre svega, zelim da definisem sta cu u daljem pisanju podrazumevati pod "slika", i da pod time necu misliti "fotografija", ili "fajl sa slikom" (.bmp, .gif itd.), vec uopste "mogucnost da te neko vidi". Dakle, kada kazem "dati sliku" time cu misliti na "dati mogucnost da te neko vidi", a ne na slanje slike putem meila ili davanje fotografije putem poste ili urucivanja.

Vecina devojaka ljudima sa kojima pricaju preko interneta ne daje slike odma, niti ih daje odma na internet-mestima gde bi ih neko mogao videti kao "njihove". Isto tako, vecina devojaka koje su preko neta tako stidljive, u stvarnosti daje sliku svima koji setaju gradom, tako sto ne brane nikome da ih vidi, osim toga, cak se uredjuju i ulepsavaju.

Zasto je to tako?

u ma nije to nista...zamisli kad ti posalje sliku od pre deset godina...kad joj je licna karta istekla po drugi put :mrgreen:
 
Ne nego stvarno je glupa tema, a i nema smisla, a pogotovo je tesko svatit sta je tu kontradiktorno.
Naime, devojke koje inace dusu daju da izgeldaju pozeljno, skockano, i lepo (sebi, ili drugima, ili samo sebi ili drugima, ili zenama, ili muskarcima, ili i zenama i muskarcima, ili bolesnicima, ili policajcima, bilo kome da izgledaju lepo), pa cak i nokte lakiraju (one na nogama cak), srame se (vecina njih) da stave sliku na javnim mestima na forumima. Moje pitanje je bilo zasto, i nadam se da ce mi neka odgovoriti, cak i ako mi to nece nista (prakticno) pomoci u zivotu, jer se nadam da i ovde vecina devojaka kad oce u grad sve radi da izgleda sto seksipilnije i lepse, a na forumu pokazuju suprotno ponasanje, nece cak ni da stave sliku face. (cast izuzecima, koji su u manjini, manjina rules).

Treba samo ne biti debil, i shvatiti sta je smisao teme i sta je pitanje. Nadam se da ce neko zadovoljiti taj kriterijum (uz duzno "postovanje" onima koji ga ne zadovoljavaju) (i uz duzno postovanje osobama (diskutabilno) koje su toliko sigurne u sebe i jake licnosti da o tome da li su lude ili ne donose misljenje na osnovu toga da li ima jos ljudi koji su kao one).

Osim toga, suprotnost se ogleda i u tome sto cura|udata zena/samohrana majka koja ne brani nikome da je vidi onda kada izadje u provod, i, stavise, trudi se da bude lepa, i da bude gledana, i bude graciozna (vecina cura|zena/samohranih majki se to trudi) i jos uz to "hvata" svaki pogled, ima nesto protiv toga da da sliku osobama koje malo poznaje na msn/skype/e-mail... i ako (u onom znacenju koje sam definisao) daje sliku svima kada je u gradu.

Zaista, tema je jasna, i pitanje se samo od sebe postavlja.

Dakle, sa jedne strane, neka Ana se SAT VREMENA (JEBENIH SAT VREMENA!) ulepsava kad treba da izadje u grad da bi POZNATI i NEPOZNATI ljudi videli kako je lepa, dok se ista ta Ana strasno dvoumi onda kada joj neka osoba trazi da joj vidi sliku posle dva dana poznanstva preko MSN-a recimo, ili skype-a. U jednom slucaju ona ne pravi problem oko toga sto ce je neko koga ona ne poznaje videti u svom njenom sjaju, u drugom slucaju pravu -> kontradiktornost.

Bez obzira da li se radi o 2 dana, ili o 2 minuta, cinjenica je da 98% cura pravi problem oko toga da ti da sliku odma cim joj trazis, ili da (nedaj boze) objavi sliku na javnom mestu na internetu (recimo, neki forum).

Naravno, "www.facebook.com kretenizam" je super stvar, tu svi stavljaju slike, ali tu se i svaka prica svodi samo na to i nema nikakve "dubine" niti emotivnosti, tako da je to za debile, te o tome fenomenu necu ni da pricam. Pricam u glavnom o poznanstvima preko chata/msna/foruma, i zato izostavljam "facebook", jer po mom misljenju, tu niko ne moze ostvariti "poznanstvo" (osim ako se samo komentarisanje i pregledanje necijih slika uz znanje o tome odakle je osoba smatra za poznanstvo (u tom slucaju bi za ljude koji rade u mesnoj zajednici trebali da kazemo da imaju hiljade poznanika)).

PS. Ana je fiktivni lik, upotrebio sam je cisto kao primer, tako da molim dobronamerne astrologe i pseudo-karitase da mi ne daju savete kako da smuvam Anu, (zadnja Ana koju sam upoznao je ona koju sam znao pre 5 godina, iz Beograda, umrla je pre 2 godine) ili mozda horoskopske prognoze nase "veze". Hvala. Uzdrzite se od "pomaganja meni" (jer nisam trazio pomoc) i dajte vas znacajni odgovor na temu.
 
Poslednja izmena:
Pa lyon ti je nabrojao nekoliko odgovora.

Čovek je skroz provalio psihologiju žena, na osnovu chatovanja na forumu gde se ne izlažu fotografije zvane slike.
U čemu je draž chatovanja na msn-u ili skype-u ili bilo kom forumu, ako će ljudi prikazivati svoje fotografije. Koncept i jeste zamišljen tako da upoznaješ osobu na osnovu slike koju ona želi da prikaže bez vizuelnih efekata.

Kapiraš?
 
Za u buduce: ne odgovaram na postove koji se zavrsavaju na "kapiras?"
Za u buduce: ne odgovaram na postove kojima je cilj da neki muskarac osvoji srce nekog drugog muskarca tako sto ce onde gde treba da navede samo to da se slaze sa nekim reci i to da se taj "razume" kao kompliment, jer moje teme nisu namenjene musko-muskom udvaranju.
Za u buduce: ne odgovaram postovaocima koji iskljucuju mogucnost da to sto ce neko znati nesto ne-licno o nekome (nesto sto taj neko ne bira, na pr. godina rodjenja) ne mora da utice na odnos dvoje ljudi
Za ubuduce: ne odgovaram postovaocima koji iskljucuju mogucnost da bas svako saznanje o necemu mora biti bolje od neznanja o necemu. Odgovaram samo onima koji misle da ce ih "istina osloboditi", daklem, Frojdovcima.
PRIMERI: za one kojima nije jasno (logickih gresaka u razmisljanima u vezi seksa & ljubavi) Primer s gejevima: Ako neki muskarac X zna sta drugi muskarac voli u seksu, to ne znaci da X nece znati sta on zeli da radi muskarcu cije ukuse zna, odnosno, to ne znaci da ce X zaboraviti sopstvene ukuse samim tim sto je saznao tudje. Primer s prijateljstvima: ako neka devojka misli da ne moze imati prijatelja zato sto je lepa (stvar koju ona ne bira, vec ju po rodjenju dobija kao dispoziciju) jer misli da ce svi biti nesposobni da vide njenu licnost, onda nece moci (ako je u pravu) da nadje pravog prijatelja ni u slucaju da se vidja ili opsti sa nekim ko ne zna njen grandiozni izgled. Zasto? Zato sto termin "prijateljstvo" nije nesto sto moze imati osoba na koju izgled utice tako patoloski sa nekim. Primer sa momkom i jednom devojkom: bitno je da devojka i momak znaju seksualne ukuse jedno drugog, medjutim, dragi Dragan misli da ce ako jedna devojka sazna njegove seksualne ukuse biti nesposobna da mu zadovolji najvecu zelju, a ona je sledeca: "zelim da ona meni radi ono sto bi volela da muskarac koji bi bio idealan po njenom misljenju voli da mu se radi", jer misli da ce samim tim sto ce ona saznati sta on zeli zaboraviti na svoju sliku idealnog muskarca u tacki: sta on zeli, i biti nesposobna da mu ispuni zelju. Primer sa momkom i dve devojke: devojka koja zna da bi muskarac njen voleo da spava sa 2, moze misliti da bi se bolje osecala da nezna da li on voli sa 2 ili ne, i onda nekad devojka jadna misli da neke informacije nju "bole" ali da "nema nazad" posto ih je vec saznala, i ceka da ih "zaboravi"...
 
Poslednja izmena:
ne vidim svrhu teme.... ili ti je neka zena odbila da posalje sliku u donjem vesu,
cak i nakon tvog argumenta
da je svjedno na ulici/muz/momak/ogledalo gledaju takvu

ili te je navukao neki momak na hotchat pa sad histerises po forumu

:kafa:
 
Tema ne bi imala svrhu samo u slucaju da su devojke na forumima jednako spremne da javno pokazu svoj izgled (okace slike na teme za to) kao sto su na to spremne na ulicama gradova.

To sto ti ne vidis svrhu najverovatnije govori o tome da imas takve traume kakve pripisujes meni. Odnosno, volis zene, homoseksualac si, ali te je neki momak pod zenskim nikom navukao na hotchat, i onda ne mozes da se otkravis.
 
Odnosno, jako su mi interesantni (za posmatranje) ljudi koji misle da je nemoguce otvoriti temu o necemu sto te nije istraumiralo. Time valjda oce da nama normalnima kazu nesto o sebi... i tome sta se krije iza NJIHOVIH tema.

Oni bulvano misle da svaki otvarac neke teme koja govori o necemu sto bi nekoga moglo da istraumira u stvari mora biti i sam istraumiran. To bi bilo jednako pametno kao i reci da se svako mora istraumirati za sve za sta je uopste moguce da se ljudsko bice istraumira... s cime valjda govore nesto o sebi. I svojoj pameti.
 
Poslednja izmena:
Dakle, za one koji ne zele da svhate smisao teme, jos jedno objasnjenje (posto vidim da ih ima): Posmatrajuci to kako se oblce i kako se ne kriju pod turske-muslimanske (ne vredjam) feredze devojke koje setaju gradom, stice se utisak da one ne samo da ne pokazuju zelju da sakriju svoj izgled od nepoznatih, vec pokazuju veliku strast prema samopokazivanju. Dakle, one ne samo da nemaju nista protiv da budu vidjene, vec cak zele da budu sto duze gledane, da privuku paznju, naravno, paznju onih kojima se svijda neki njihov stil. U glavnom, ocigledna je ZELJA zena da se "pokazu" SVIMA koji mozda budu hteli da gledaju, odnosno, da budu sto vise spremne za takve poglede.

Sa druge strane, vecina devojaka na forumu ne samo da ne pokazuje tu strast prema omogucavanju da budu vidjene i da budu lepe cak i nepoznatima, svima koji zele da ih vide, vec pokazuju dijametralno suprotno ponasanje, naime, samo mali procenat njih stavlja slike na teme koje su namenjene za javno pokazivanje.

S obzirom da u jednom dugom vremenskom periodu kod jedne te iste osobe primecujemo dijametralno suprotna ponasanja, naime, cas krivenje, cas otkrivanje, onda se tu sigurno radi o necemu sto bi osobe koje se tako ponasaju trebale i mogle da objasne. S obzirom da ih ima na pretek, ova tema je divno mesto da nam saopste kao to kod njih dolazi do tih rotacija za 180% stepeni te na forumu nisu tako sklone samopokazivanju i "ulepsavanju prostora svojim prisustvom" kao u stvarnosti, vec su cak sklone krijenju i zele da se ne zna kako izgledaju.

Po mom misljenju, kada god neko zeli da se nesto ne zna ne zbog straha od fizickih povreda koje bi mu neko ko to nesto zna mogao naneti (cega ne moze biti u internet komunikacijama, a moze biti u stvarnim) vec zbog necega drugog... onda se tu radi o izrazito PRLJAVIM motivima. Zelim da devojke obelodane te prljave motive, ili da, u koliko nisu prljavi, objasne zasto toliko zele da se ne zna kako izgledaju i kako to da su kontradiktorne sa samima sobom.

Hvala mi sto sam dodatno objasnio za sve ljude sa nizim IQ moju temu.
 
Tema nije nastala zbog neke traume, ali to nije ni bitno. Ostaje cinjenica da bi forumasice trebale da objasne to svoje ponasanje, i da ono ni u kom slucaju (sem ako cemo da nagadjamo kao neki sto rade) nama nije jasno.
 
Dve strane, a još uvek velika većina nije ukapirala o čemu se ovde radi (i ja u toj većini) - i to je uspeh! Dokaz koliko mi ovde volimo da mlatimo praznu slamu i opravdanje postojanja ove teme... :super:
 

Back
Top