konfa

BigMazi

Ističe se
Poruka
2.832
Poz ljudi, "Stigla mi" informacija da u januaru uzimam nov komp :D

Pa sada, mozda sam nekada ranije stavio neku temu o ovome, ali sve je bilo "mozda" ili "planiram".
Ajde ako moze neke predloge znaci 500evra +50e ako zatreba.

Ja planiram sledece:

amd 6000+
1gb ddr2 (posle cemo lako za jos)
8600gtx
i neka matichna koja ce sve to da podrzi.

Znaci kompjuter planiram samo za pc igre da koristim, extremno za to. Da mogu da izguram u 1024x768 sa svim detaljima na normal (barem toliko) npr CoD4, Stalker, Time Shift, Gears of War i druge... tnx na informacijama :D Sto pre to bolje ;)
 
CPU Intel E6750 151e
MB Gigabyte GA-P35 DS3 85e
Graf Asus HD3850 150e ili Palit 8600GT Sonic+ 104e
HDD WD 160GB 16MB cache 41e
RAM Geil 2x1GB 800Mhz Ultra 45e
 
jel moze neko ili ti da mi pojasni malo sledece :)

koja je razlika izmedju Intel E6750 i amd 6000+ ?
i koja je razlika izmedju Asus HD3850 i 8600GT Sonic ?

Da li je bolji Intel ili amd za ove novije igre ?
 
Moze:

Razlika u Intel E6750 i AMD 6000+ je u 340mhz i 2mb kesha.
HD3850 je duplo jaca od 8600gt sto opravdava razliku u ceni. (takodje je jaca od one sto si ti naveo)

Intel je bolji.
 
Poz ljudi, "Stigla mi" informacija da u januaru uzimam nov komp :D

Pa sada, mozda sam nekada ranije stavio neku temu o ovome, ali sve je bilo "mozda" ili "planiram".
Ajde ako moze neke predloge znaci 500evra +50e ako zatreba.

Ja planiram sledece:

amd 6000+
1gb ddr2 (posle cemo lako za jos)
8600gtx
i neka matichna koja ce sve to da podrzi.

Znaci kompjuter planiram samo za pc igre da koristim, extremno za to. Da mogu da izguram u 1024x768 sa svim detaljima na normal (barem toliko) npr CoD4, Stalker, Time Shift, Gears of War i druge... tnx na informacijama :D Sto pre to bolje ;)

-gde ti je napajanje ?? ( minimum neko brendirano od 450 W ) NE KINESKO SHTO DOLAZI UZ KUCISHTE !!!
-gde ti je rezach ??
-8600 GTX nepostoji
-1GB 800 MHz rama koshta 18 € tako da je glupo uzeti samo 1 GB...

CPU Intel E6750 151e
MB Gigabyte GA-P35 DS3 85e
Graf Asus HD3850 150e ili Palit 8600GT Sonic+ 104e
HDD WD 160GB 16MB cache 41e
RAM Geil 2x1GB 800Mhz Ultra 45e

A inache ovu konfu potpisujem samo neshto da dodam :)

Bez dileme HD 3850 256 MB DDR3 poshto je duplo jacha od te 8600 GT a za 1024 x 768 je 256 MB VRAM-a + 256 bit za ALL @ MAX + 4 AA taman dovoljno.... :) ( Crysis nerachunam )

I GEIL 2 x 1 GB Ultra Dual koshta oko 50 € a ne 45 € ;)
 
rezach imam na ovom kompu, napajanje to je sica..i 15 evra da je neka bude a nije tolko. Za pocetak mi je dovoljan 1gb ddr2, nije problem da dokupim, a najverovatnije na leto cu jos da pojacam komp ako bude trebalo :)

Tnx ljudi, samo jos ovo. Imam opciju koja ce vise da mi se isplati trenutno, jel zna neko neku firmu u Srbiji u kojoj se moze uzeti komp preko maestro kartice na nekoliko rata ? Hvala
 
rezach imam na ovom kompu, napajanje to je sica..i 15 evra da je neka bude a nije tolko. Za pocetak mi je dovoljan 1gb ddr2, nije problem da dokupim, a najverovatnije na leto cu jos da pojacam komp ako bude trebalo :)

Tnx ljudi, samo jos ovo. Imam opciju koja ce vise da mi se isplati trenutno, jel zna neko neku firmu u Srbiji u kojoj se moze uzeti komp preko maestro kartice na nekoliko rata ? Hvala

Chekaj kakvih sad 15 € ?? Ovo konfa troshi puno vishe nego ta shto sad imash... Minimum neko Chiftec od 450 W... To ti izadje nekih 50 € !!
Ja imam napajanje od 100 € ( ja sam ga ovde u prodavnici na selu platio 115 € ) i nije mi uopshte zao poshto je to najvazniji deo rachunara..... A i imam garanciju od 5 godina i minimum toliko ga necu menjati...

A razlika u igrama izmedju 1 GB i 2 GB je nebo i zemlja.... razmisli o tome ;)
Nek neko kaze suprotno za memoriju od mene...
 
jeste... ali dzhabe ti to bez dobrog procesora, a dzhabe ti sve to bez dobre ploche na koju mosh sve to ubost', i na kraju dzhabe ti SVE to bez napajanja koje ce sve to da gura... tako da :mrgreen:
 
zar nisi video temu - Jeftine Masine - Skupe Masine (I posle moderatori nece da je stave u sticky...:( )

Evo citram moga prijatelja Pabla
Matična ploča : Asus P5K - MB, Intel P35, FSB 1333/1066/800 – 95eura

Procesor : Intel Core 2 Duo E2160 / 1.8 GHz, S.775 – 63eura

Memorija : 2 x 1GB Apacer DDR2 800 MHz – 39eura

Grafička kartica : ASUS ATI Radeon HD 3850, 256MB DDR3 256bit -157eura


HDD : Western Digital 160GB (SATA2/2MB/7200) - WD1600BS – 48,8 eura

Optika : NEC AD-7200A - DVD pisač, 20x DVD, 12x DVD-RAM – 24 eura

Kućište : KME CX-S259 -2x3.5", 4x5.25", 5x3.5" HDD, USB, 450W – 15eura

Napajanje : Dolazi uz kućište

sada izbacio sam monitor jer verovatno imas neki a ako bude love dokupi... :lol:
 
postavljam samom sebi pitanje..ja sam ovom konfom guracu do sledece nove godine, verovatno ce jos izlaziti igre tipa crysis-a a ja necu moci bez 8800gt da guram kako treba. Da li je pametnije da kupim ps2 pa da se do letnjeg raspusta zanimavam njime, a tokom letnjeg ulozim mozda i do 1000e za novo kuciste, ili da odmah sada uzmem ovo ?
 
ma uzmi taj PS2 pa onda tih hiljadu jevreja daj za neku konfu... a ko zna shta cesh tad moci?!
sigurno cesh uzeti DDR3, neki Quad-Core i ko zna kakvu grafu... ako me kontash shta ocu da kazhem, ovaj period je nekako prelazan za kompove a i na PS2 imash super igara a pogotovo na torrentima :wink:
 
zbog toga se i razmisljam..a 130e nov ps2 kod mene u gradu prodaju... ovo je bas bas prelazni period, a uvek kupim komp, pa posle 3,4 meseca udaram glavu o zid sto nisam chekao :|
 
Svaki period je u neku ruku prelazni period. Uvek će biti nešto novo što će se pojaviti "idućeg meseca", da li novi CPU ili novi čipset, ili nova grafička platforma...

...od čekanja vajde nema. Kupujte kompjutere i vozite, bolje i budžet-kompjuter nego PS2, odavno zastarela platforma. (Osim ako neko baš voli igre za PS2, a već ima PC, ili ga mrzi da bootuje OS a nije mu bitno da bude online i ima pare za bacanje, što da ne...) :-)
 
hehe, pa vredi li uzimati ps2 ? Kolko igrica ima otprilike sa grafikom kao sto je u BLACK, God of War ili Resedent Evil biohazard il kako vec ? Cujem izbacili neki novi procesor na trzishtu...tako mi drugar reko, pa razmisljam to ce da pojeftini do letnjeg, pa cu imati prilike da kupim to, posto je kao novije generacije ? Ne pratim razvoj hardvera, orjentishem se po glasinama ;)
 
Pa pazi... ima mnogo ekskluzivnih igara za ps2. A i igre ce se praviti za tu konzolu jos dve godine... Mislim, ako sad imas kakav-takav komp, onda ni ps2 nije los izbor. Jeftin je, igre su jeftine, nema nikakvih problema sa piratima...
Sto se tice konkretno igara, ima jos 4-5 dela Resident Evila, MGS serijal, Final Fantasy, Gran Turismo... Ima dosta dobrih igara, nije da nema.
 
aham, oke..necu sad da duzim na tu temu, posto konkretno igricama nije mesto ovde, ali hvala na predlogu ;) Ipak cu na tu varijantu, sada cu da uzmem ps2, da zavrsim i sa tom konzolom, mada sam samo jednom igrao pes na njoj. Hvala i za savete o konfi..bice istog pitanja tokom leta :D
 

Back
Top