Komunikacija bez interneta i telefona

To ti pričam :aha2:
Mada ja dignem obrvu kad sam gotovo uverena da mi neko mulja, da ne kažem laže.
To je kod mene opasna gesta, sreća pa se ne vidi iza ovih slova :lol::cool:
Skoro mi je jedna osoba rekla da me se malo plaši :eek::eek::eek: Moram da prestanem da dižem obrve i promenim tonalitet. Inače sam fina, fakat jesam. :rumenko:
 
Kada bismo sledećih 365 dana bili bez interneta i telefona, bilo kakve mogućnosti komunikacije osim oči u oči, kako bi to uticalo na nas? Hm!? Kada ne bismo morali nekoga da blokiramo, goustujemo, šaljemo poruke, sinujemo ili se hajdujemo, da li bi sve bilo jednostavnije? Definitivno!

Zašto su neki "laki na prstima", a teški na rečima?
Да ли нас виртуелни свет "дехуманизује"? Ово је нови вид комуникације међу људима, иако су се многи навикли на њега, комуницирају често или свакодневно и тако годинама и постало је уобичајено, као да је одувек. Не мора ни да се глуми, фолира, али овде је једноставније - и када смо то заиста ми, у питању је само део онога што јесмо, фале остале димензије.
 
Да ли нас виртуелни свет "дехуманизује"? Ово је нови вид комуникације међу људима, иако су се многи навикли на њега, комуницирају често или свакодневно и тако годинама и постало је уобичајено, као да је одувек. Не мора ни да се глуми, фолира, али овде је једноставније - и када смо то заиста ми, у питању је сам део онога што јесмо, фале остале димензије.
Da! Upravo tako, dehumanizuje nas!
 
To na stranu, interesuje me komunikacija između ljudi, prijatelja, partnera.
Ja ne bih imao problem.
Svi ljudi koje znam vole da pričaju u 4 oka.
Mojoj generaciji ne bi smetalo verovatno.
Kako bi se klinci snašli, nemam pojma.
Ja sam uvek za razgovor, jer on, pre svega, znači druženje.
A to smo negde usput zaboravili...
 
Поштари би имали више посла. Писма, љубавна писма, разгледнице, честитке за Нову Годину, ако је хитно телеграм... Не кажем да је било боље, али ми то помало недостаје. Мада сам ја стари носталгичар, тако да ... ;)
 
ima stvari koje treba reći direktno u oči , obično su to situacije kada treba sebe zaštititi i skresati sve u lice ,ili kada treba priznati svoju grešku
ovde živu reč ne može ništa da zameni , jedino je reč važna
Pa... u pitanju su bili izjave saučešća, a starijim ljudi kojima sam to poslala mnogo više znači takva pisana reč. Veruj mi. To je nešto što sačuvaju, reči utehe, podrške. Teši ih.
ovo je sasvim na mestu :ok: nekad napisana reč je jača od žive reči , ostavi dublji trag i traju
 
ima stvari koje treba reći direktno u oči , obično su to situacije kada treba sebe zaštititi i skresati sve u lice ,ili kada treba priznati svoju grešku
ovde živu reč ne može ništa da zameni , jedino je reč važna

ovo je sasvim na mestu :ok: nekad napisana reč je jača od žive reči , ostavi dublji trag i traju
Nisu u pitanju samo reči kojima ćeš nešto "skresati u lice", naprotiv, lepe stvari je lepše, slađe, možda malo teže ali nekako... blistavije... reći u lice nego napisati ih.
 
Nisu u pitanju samo reči kojima ćeš nešto "skresati u lice", naprotiv, lepe stvari je lepše, slađe, možda malo teže ali nekako... blistavije... reći u lice nego napisati ih.
e tu sam napravio previd , u smislu da se to podrazumeva , da, dati kompliment, kazati koleginici da je lepo obučena , pohvaliti klasnog svoga deteta , pozdraviti živom reči prijatelja
je od neprocenjive vrednosti i još više učvršćuje konekciju između ljudi
 

Back
Top