Komunikacija bez interneta i telefona

Pinocchio

Veoma poznat
Moderator
Poruka
13.214
Kada bismo sledećih 365 dana bili bez interneta i telefona, bilo kakve mogućnosti komunikacije osim oči u oči, kako bi to uticalo na nas? Hm!? Kada ne bismo morali nekoga da blokiramo, goustujemo, šaljemo poruke, sinujemo ili se hajdujemo, da li bi sve bilo jednostavnije? Definitivno!

Zašto su neki "laki na prstima", a teški na rečima?
 
Kada bismo sledećih 365 dana bili bez interneta i telefona, bilo kakve mogućnosti komunikacije osim oči u oči, kako bi to uticalo na nas? Hm!? Kada ne bismo morali nekoga da blokiramo, goustujemo, šaljemo poruke, sinujemo ili se hajdujemo, da li bi sve bilo jednostavnije? Definitivno!

Zašto su neki "laki na prstima", a teški na rečima?
sa svima koji su u mom životu i okruženju pored telefona i interneta komuniciram i oči u oču
tako da mi ne bi bio problem da 365 dana budem bez telefona i interneta, jedino kod njih nekoliko
koji ne žive ovde vec po belom svetu ali postoji pismo pa bi sa njima na taj vec zaboravljen način
komunicirala..kao nekada sto su ljudi komunicirali..pisanjem pisama.. :)
 
Bilo je već sličnih teme, pa ću samo da potvrdim lični stav - svejedno bi mi bilo.

Bolje je s lakim prstim nego s teškim rečima :):cool:
Pa da, ti "laki prsti" mi i jesu problem, tj. vidim 2 problema:

1. Ponekad se više hrabrosti ima napisati nego izgovoriti

2. Pisana reč je veoma često gola, nema emocija, pogleda, boje, zvuka. Često napisano bez upotrebe emoji-a može imati više značenja. Dolazi do nesporazuma.
 
Pa da, ti "laki prsti" mi i jesu problem, tj. vidim 2 problema:

1. Ponekad se više hrabrosti ima napisati nego izgovoriti

2. Pisana reč je veoma često gola, nema emocija, pogleda, boje, zvuka. Često napisano bez upotrebe emoji-a može imati više značenja. Dolazi do nesporazuma.
Pisao sam o tome.Na lose resi odgovaram veoma strogo oci u oci,a sa normalnim osobama mi je uvek bilo lepo razgovarati,pa i neko pismo procitati i napisati.
 
Poslednja izmena:
Pa da, ti "laki prsti" mi i jesu problem, tj. vidim 2 problema:

1. Ponekad se više hrabrosti ima napisati nego izgovoriti

2. Pisana reč je veoma često gola, nema emocija, pogleda, boje, zvuka. Često napisano bez upotrebe emoji-a može imati više značenja. Dolazi do nesporazuma.

Malo sam se poigrala rečima, ne zameri mi.

Jasno mi je o čemu pišeš, no nije baš toliko teško razumeti pisanu reč, ako neko želi i ume da čita.
Da nisu uvek svi ljubazni, i da se ne biraju rači, jeste tako.No ne treba baš previše pridavati značaj.
Uglavnom, čaki i takvi ljudi, nisu loši....Treba svima dati šansu da pokažu svoju najbolju stranu.Većina je zaista i poseduje.
I onim najboljim među nama, zadesi se loš dan ili "svaki prst lev" .

Još jednom, oprosti na mojoj igri rečima :kpozdrav:
 
Kada bismo sledećih 365 dana bili bez interneta i telefona, bilo kakve mogućnosti komunikacije osim oči u oči, kako bi to uticalo na nas? Hm!? Kada ne bismo morali nekoga da blokiramo, goustujemo, šaljemo poruke, sinujemo ili se hajdujemo, da li bi sve bilo jednostavnije? Definitivno!

Zašto su neki "laki na prstima", a teški na rečima?

Ја се бојим да не добијем ''корпу''. На мрежи то некако лакше поднесем. Мада...
 
Malo sam se poigrala rečima, ne zameri mi.

Jasno mi je o čemu pišeš, no nije baš toliko teško razumeti pisanu reč, ako neko želi i ume da čita.
Da nisu uvek svi ljubazni, i da se ne biraju rači, jeste tako.No ne treba baš previše pridavati značaj.
Uglavnom, čaki i takvi ljudi, nisu loši....Treba svima dati šansu da pokažu svoju najbolju stranu.Većina je zaista i poseduje.
I onim najboljim među nama, zadesi se loš dan ili "svaki prst lev" .

Još jednom, oprosti na mojoj igri rečima :kpozdrav:
Nema za šta da mi se izvinjavaš :) Sve OK.

U pravu si, ako neko želi razumeće i treba svima dati šansu ali ono što mene... pffff, nervira, hajde tako ću da kažem... je to što ti neki padaju na prvu loptu, na pročitanu reč, bez ikakvog upliva emocija, mogućnosti da ta reč, fraza može da ima više značenja.
 
Nema za šta da mi se izvinjavaš :) Sve OK.

U pravu si, ako neko želi razumeće i treba svima dati šansu ali ono što mene... pffff, nervira, hajde tako ću da kažem... je to što ti neki padaju na prvu loptu, na pročitanu reč, bez ikakvog upliva emocija, mogućnosti da ta reč, fraza može da ima više značenja.

Ljudi su željni zezanja, i često se i ozbiljna teme preokrene u cirkus.
Bez zle namere.

Umem i sama to da uradim :rumenko:
U poslednje vreme pokušavam se svim silama iskontrolisati i biti ozbiljna :rumenko::neutral:

Pitaćemo @Sensei jesam li uspela :think::lol:
 
Ljudi su željni zezanja, i često se i ozbiljna teme preokrene u cirkus.
Bez zle namere.

Umem i sama to da uradim :rumenko:
U poslednje vreme pokušavam se svim silama iskontrolisati i biti ozbiljna :rumenko::neutral:

Pitaćemo @Sensei jesam li uspela :think::lol:
Ma ne moramo biti strogo ozbiljni, taman posla. Samo dok nema tuče sve je OK. ;)

Malo i sebe preispitujem tj. u poslednje vreme se srećem sa ljudima sa kojima na jedan način komuniciram preko tastature, ali kada smo oči u oči totalno je druga priča.
 
Kada bismo sledećih 365 dana bili bez interneta i telefona, bilo kakve mogućnosti komunikacije osim oči u oči, kako bi to uticalo na nas? Hm!? Kada ne bismo morali nekoga da blokiramo, goustujemo, šaljemo poruke, sinujemo ili se hajdujemo, da li bi sve bilo jednostavnije? Definitivno!

Zašto su neki "laki na prstima", a teški na rečima?

Pisala bi se pisma :)
 
Mislim na određenu, ličnu komunikaciju, ne na svet bez interneta.
Pa nisam ni ja mislio na svet bez interneta, nego sam samo ilustrovao sa kao kad ga nije bilo - radio bih to i to
(mogu da razumem da danas ima puno ljudi koji ne mogu da zamisle svet bez interneta) - dakle svi ti preduslovi ne bi mi poremetili neki svakodnevni zivot.

Na stranu da meni posao zavisi od interneta.

Kada ne bismo morali nekoga da blokiramo, goustujemo, šaljemo poruke, sinujemo ili se hajdujemo, da li bi sve bilo jednostavnije?
dobra polovina ovih termina je meni nepoznata posto je to novi lingo za pojave koje se desavaju u online svetu, a ticu se medjuljudskih odnosa. Konsekventno posto ne znam sta neki od tih termina znace, tesko da mogu da ih primenim. Tako da mi je svejedno da li to pravi neku razliku ili ne. Mozda to neki rade i sad samnom, a ja ne primecujem - sto isto tako ne menja nista u opstem stanju stvari.
 

Back
Top