Kompostirate li?

Da li neko ima iskustva sa kompostiranjem,prije svega sirove i suve trave?
Nemam iskustva, ali redovno koru od banana, jaja i slično zakopavam tokom godine u zemlju gde mislim da mi u ovom i dugom periodu cveta moje divno bilje.
Sweet William karanfil to naročito ceni, pa ga svake godine imam sve više i na sve većim površinama.
Dragi Velja, :zcepanje: !
Season 1 Lol GIF by The Roku Channel
 
Nemam dijalog na ovom forumu
A, jel bi ti da praviš, kopaš ili kupiš gotovo ?

Komposter:
1715802097958.png

1715802129216.png
Ako ga budeš pravio, moraćeš ćešče da zalivaš sadržaj. Treba da je trava stalno vlažna i da ima slabo provetravanje - da se ne suši brzo, ali da ima dotok (protok) vazduha, da brže kompostira.
E, sad čekam dijalog pa da idemo dalje, :think:
Ugorevanje (kompostiranje) može biti uz prisustvo kiseonika (koji gljivice raspadanja troše) i bez kiseonika ( aerobno ugorevanje i anaerobno).
Nije od značaja da li je trava suva ili sveža. Ima čak i gljivice da se kupe,.. nisu jeftine, ali su nevidljive - u tečnosti su. ( Pored gljivica i bakterije su prisutne,... to su sve pozitivni MO = mikroorganizmi,)
1715802635034.png
 
Poslednja izmena:
Nisam lično ali sam poznavala nekoga ko je pravio od sasušene trave, kao nekog sena, stajnjaka i tome slično...Sećam se da je imao deo u dvorištu i tu je to nabacao, zalivao, svaki dan prevrtao...
Taj je imao i gliste koje je hranio tako tim korama banana i čudima...sem zemlje sakljupao je i tu vodu što izlazi odatle i sa time zalivao.
 
A, jel bi ti da praviš, kopaš ili kupiš gotovo ?

Komposter:
Ako ga budeš pravio, moraćeš ćešče da zalivaš sadržaj. Treba da je trava stalno vlažna i da ima slabo provetravanje - da se ne suši brzo, ali da ima dotok (protok) vazduha, da brže kompostira.
E, sad čekam dijalog pa da idemo dalje, :think:
Ugorevanje (kompostiranje) može biti uz prisustvo kiseonika (koji gljivice raspadanja troše) i bez kiseonika ( aerobno ugorevanje i anaerobno).
Nije od značaja da li je trava suva ili sveža. Ima čak i gljivice da se kupe,.. nisu jeftine, ali su nevidljive - u tečnosti su. ( Pored gljivica i bakterije su prisutne,... to su sve pozitivni MO = mikroorganizmi,)Pogledajte prilog 1548496
Pravljeni,imam velike količine trave.
Pročitao sam negdje da omjer zelene mase bogate azotom i suve braon mase bogate ugljenikom treba da bude 2:1.
Da li postoji neki raspored kako se masa slaže,koliko često se zaliva,koliko često se prevrće?
 
Mora da se iskusi. ja sam dete sa sela, pa sam pravio (od 'paleta') prvi komposter, a sada ne bih. Uzeo bih veću kantu za smeće, izbušio rupe za vazduh i šlus,
Moja prva greška je bila razmak između dasaka na komposteru - treba da je mali - recimo 1cm, jer je zalivanje Sizifov posao, ako je leto,.. u proleće ovde puše, leti je vruće, kiše ima-nema,..( mesto za kompostiranje je bolje u senci - hladovini). Ako je komposter od tanjih dasaka, one će se od promene vlage pokriviti i eto ventilacije,..

kada stekneš iskustvo , naučiš da "onjušiš" kompost i na osnovu mirisa znaš stanje i zdravlje. Zdravo ugorevanje miriše na šumu,..
Recimo da je u normalnim vremenskim uvjetima dovoljno prevrtanje jednom mesečno, zalivanje (ne mnogo) jednom nedeljno.
Svela trava (dan dva stajala van) je najsigurnije da se stavlja,.. ako mešaš,.. lakše je sa suvom, nego sa svežom (treba je više prevrtati). Ili mešaj,..
Ako ti trava odstoji par dana van kompostera, verovatno ti se neće usmrdeti u komposteru ( tada se zbije i krene anaerobno ugorevanje koje smrdi).
 
Mora da se iskusi. ja sam dete sa sela, pa sam pravio (od 'paleta') prvi komposter, a sada ne bih. Uzeo bih veću kantu za smeće, izbušio rupe za vazduh i šlus,
Moja prva greška je bila razmak između dasaka na komposteru - treba da je mali - recimo 1cm, jer je zalivanje Sizifov posao, ako je leto,.. u proleće ovde puše, leti je vruće, kiše ima-nema,..( mesto za kompostiranje je bolje u senci - hladovini). Ako je komposter od tanjih dasaka, one će se od promene vlage pokriviti i eto ventilacije,..

kada stekneš iskustvo , naučiš da "onjušiš" kompost i na osnovu mirisa znaš stanje i zdravlje. Zdravo ugorevanje miriše na šumu,..
Recimo da je u normalnim vremenskim uvjetima dovoljno prevrtanje jednom mesečno, zalivanje (ne mnogo) jednom nedeljno.
Svela trava (dan dva stajala van) je najsigurnije da se stavlja,.. ako mešaš,.. lakše je sa suvom, nego sa svežom (treba je više prevrtati). Ili mešaj,..
Ako ti trava odstoji par dana van kompostera, verovatno ti se neće usmrdeti u komposteru ( tada se zbije i krene anaerobno ugorevanje koje smrdi).
Je li razmak dasaka upitan samo zbog vode?Da li se kompostira preko zime/jeseni kad ima mnogo padavina?
Znači u principu je bolje da je trava malo zavela,nego da je baš sirova?
 
Da.
Kompostna masa se 'upali' pa sama sebe greje. Ne baš kao stajnjak ali blizu.
Kod stajnjaka temperature idu do70*C (ako je debeli sloj i malo više).. a kod komposta do 60*C... retko - tj. samo leti.
Inače svi MO žive do 60*C, (i virusi), ali treba duže vremena da bude ta temperatura, i nije svugde ta t.
U tom smislu posmatraj i otvore za ventilaciju, a i zbog vlage...

Sirova trava (pokošena) je loša i za ishranu ( životinja, konja, zečeva), ali se ta tvar, koju biljka stvara kada se pokosi, brzo gubi ( sa sveže pokošenom detelinom se ne hrani stoka. Ili pasu živu, ili malo odstoji...)
Ta tvar može da preusmeri ugorevanje...
Biljke podnose do 62*C, a virusi do 60*C..
Tako da se kompostiranjem dobija i zdrav materijal za đubrenje ali i manje zdrav, zboj neujednačene temperature i vlage.
 
Kako se vadi kompost?Pretpostavljam da se prvo kompostira materijal koji je na dnu?Kako izgledaju "uradi sam" komposteri.
Da li se kompostira u zimskom periodu?
Paaaa, ako sam praviš komposter, ne očekuj savršeno ugorevanje a zavisi i koliko čekaš da se i zaostali delovi kompostiraju.
Kod mene je bilo nejednako pa sam prosejavao kroz sito ( ja nisam kompostirao samo travu , već sve živo).
Znači prosejem, pa krupnije vratim na kompostiranje.
vadio sam kompost samo u proleće , a može i u jesen, ali mi tada nije trebao.

Da li se kompostira i zimi ? ne vidim razlog da ne. To je neko malo smetlište organskog 'otpada' - sve što trune ( rel. brzo) odlažeš u komposter.

Ja sam kasnije prešao na uzgoj glista - koje znaju engleski ( imao sam nekoliko legala kalifornijskih glista), a kompostirao sam samo brezovo lišće za uzgoj cveća - u džakovima od "jute" - agrotekstila. Lišće sam sakupljao u jesen i koristio već u proleće.
 
Paaaa, ako sam praviš komposter, ne očekuj savršeno ugorevanje a zavisi i koliko čekaš da se i zaostali delovi kompostiraju.
Kod mene je bilo nejednako pa sam prosejavao kroz sito ( ja nisam kompostirao samo travu , već sve živo).
Znači prosejem, pa krupnije vratim na kompostiranje.
vadio sam kompost samo u proleće , a može i u jesen, ali mi tada nije trebao.

Da li se kompostira i zimi ? ne vidim razlog da ne. To je neko malo smetlište organskog 'otpada' - sve što trune ( rel. brzo) odlažeš u komposter.

Ja sam kasnije prešao na uzgoj glista - koje znaju engleski ( imao sam nekoliko legala kalifornijskih glista), a kompostirao sam samo brezovo lišće za uzgoj cveća - u džakovima od "jute" - agrotekstila. Lišće sam sakupljao u jesen i koristio već u proleće.
Isključivo moj komposter,najjeftinija moguća varijanta.I ja bi kompostirao različite stvari ali najviše travu.
Pitam za zimu zato što je to idealno vrijeme što se tiče vlage.
To sa glistama je već biznis,ja bih to radio isključivo zbog toga što imam masu trave.
Kolike bi dimenzije kompostera mogle biti,je li malo 1m³ po pregradi,i koliko pregrada je minimalno dovoljno?
 
Onda recimo 2 X 1m3 - imaš lišća ujesen dosta (koje je bolje kompostirati, nego ostaviti pod voćem,.. pa i grane (od rezidbe) mogu u kompost,.. ili to upališ ?
Ima lišća,trave,trulih jabuka i sl.
Nešto palim,nešto bacam pa reko moglo bi se bolje iskoristiti kompostiranjem,a i bilo bi mi lakše.
Jel bi jedan komposter trebao biti prazan za preslaganje?
 

Back
Top