Komplet lepinja proglašena najboljim doručkom na svetu: U top 30 je i burek sa sirom FOTO

Na moje pitanje-šta je najbolje, dobijala sam različite odgovore. Neki su-prosto želeli da budu fensi-na mom nivou fenseraja. Kao-izgledam-možda fensi, pa zato me nude tim fancy obrocima. Neki nisu dobro razumeli pitanje-koje jelo je ogledalo mesta gde ste-šta je to što meštani najviše vole! Mene oduvek zanima prvo šta meštani vole da jedu.
kada se pojavio etno fast food "Čobanov odmor" ja sam zaključio da su čobani u stvari buržuji - bar su takve bile cene....

a i da kupiš komplet nošnju - komplet plata

ništa bez kompleta
ne bude Srbin miran
 
Комплет лепиња је најбоља код Шуљаге. Ужичани долазе код њега и једу редовно.

Лепиња се прави пред тобом. Има пећ у коју је убаци и пече. У лепињу се стављају јаје и кајмак, а претоп је по избору. Ако хоћеш, тражиш да ти ставе, ако нећеш, тражиш да не ставе.

Дакле није хлеб премазан машћу.

Нема меса, нема сланине, нема печења, нема зачина. Једино шта можеш да добијеш је чаша јогурта уз то.

Говорим из прве руке.
ima na youtube, ko voli

ništa bez mesa
 
da nisu bolje američke polačinke, ha?
Manje opterećuju krvne sudove...

Easy-Fluffy-American-Pancakes_7.jpg
 
*Renomirani* kulinarski sajt Taste Atlas
Posto vecina nije svesna radi se o minornom (beznacajnom) hrvatskom sajtu za koji jedno 99% svetske populacije nije ni culo niti ce ikada cuti.
Zao mi je sto egzaltiranim komentatorima *rusim Sneska* ali uzimati top liste sa njega kao nekakav izvor ponosa je na nivou kao kad se deca igraju u vrticu pa jedni druge oslovljavaju kraljevicimaa, princezama, vitezovima i sl.
Kao kad bih ja osnovao *planetarni* sajt za *svemirska istrazivanja* u Paracinu... pa proglasio BiH drzavljanina Semira Osmanagica i njegove *piramide* za nesto *najnaj* u svetskoj nauci.

p.s. molim da prvu recenicu niko ne shvati kao da imam nesto protiv Hrvata kao Hrvata ili Hrvatske kao zemlje...kao ni da poslednja recenica nipodastava Srbe, Srbiju ili Bosance ili Paracin... vec samo kao na poziv da ne budemo iskompleksirani jadnici koji tese jedni druge u stilu *ja tebi serdare ti meni vojvodo*.
Naravno, komplet lepinja je super ali *najbolji* svetski dorucak??? :mazi: Sta je sledece - sendvic sa parizerom u 1/4 *Sava* leba - *najbolji* gablec u galaksiji? (gablec - uzina na *zagorskom* jeziku)
 
Poslednja izmena:
Ja svuda gde sam čitao kako se pravi kako je krenula ova vest pisalo je da je mast sastavni deo recepta. Ali nebitno, podvala po meni.
Читао.

Ја сам гледао како се спрема лепиња коју ћу да поједем.

И наравно, пре него што ми је послуже, питају за претоп.

_____________________________________________________

Пошто сам јео лепињу на више места, бићу докон да испричам и како се тамо служи.

Када седнете у ресторан на Златибору или на Тари, лепиња се доноси на тањиру, а уз њу иду две посуде. У једној посуди је кисело млеко, а у другој претоп. Гост сам сипа кашиком претоп из посуде у лепињу.

У Косјерићу није било претопа. Само кајмак и јаје.

______________________________________________________

Да ли је подвала или није, да ли је укусно или није, то свако одлучује сам за себе. Оно што је чињеница, јесте да гост бира хоће ли претоп или неће.
 
Ne fali joj uopšte meso, apsolutno je preukusna meni.
Jela sam je u Kosjeriću.I kupovnu i kod ljudi tamo sa sela.
Kući se ne može napraviti, teško je naći pretop a bez njega nije komplet-lepinja. Pa i u rerni da je zapečeš nije kao u rerni na drva. Specijalitet sve u svemu👍
(pretop je slana braonkasta mast od prasećeg pečenja na ražnju)
 

Back
Top