Kome smeta SRPSKI MARŠ 2008?

Ovog puta sam stvarno i najozbiljnije pocela da razmisljam da odem i pridruzim se antinacistima i pored toga sto ih vodi Cheda.

Lakse mi je da progutam i njegovo prisustvo nego li ideju da neko u Srbiji dolazi na takve budalaste ideje kao sto je organizovanje neonacistickog marsha.

Prosto se pitam iz koje li ste vi, muchenici, rupe izmilili????:think:
 
U prvom slučaju trebao sam se samo nasmijati, a ne sa svojim komentarom davati bilo-kakav kredibilitet sagovorniku Србенда100%, koji ispred autoriteta jednog, registrovanog i u svojoj djelatnost, regulisanoj zakonom i profesionalnim uzusima, javnog glasila "Građanskog lista", stavlja svoj ogromni forumski autoritet.

U drugom, nakon onog boldiranog jednostavno sam trebao preći na drugi post ili u najgorem slučaju kao komentar napisati - kako sam se i ja malo informisao i kako sam zaključio da korisnik Србенда100% dezinformiše forumsku javnost.
[/IMG]

Немој да се правиш паметан кад ниси. Чињеница је да си паставио лаж и да је сада браниш. Шта друго очекивати од Тадићеве перјанице..
 
Немој да се правиш паметан кад ниси. Чињеница је да си паставио лаж и да је сада браниш. Шта друго очекивати од Тадићеве перјанице..

Koliko gluposti.To dolazi otuda što ljudi čitaju brzo,loše i sude pre no što su shvatili.

Јес` чуо некад за жаргон?

Ja te,naravno,nisam ispravio zbog permutacije slogova,već zbog onog gore citiranog.
Sada,kada smo ustanovili da,sem toga što ne umeš da čitaš,ti takođe ne umeš ni da pišeš,a temu zaobilaziš u širokom luku,meni ne preostaje ništa drugo nego da zaključim,
moj arijevče (nikako "arijevcu",jer bi to svakako bilo gramatički nekorektno),da je svaka dalja diskusija sa tobom na ovu temu besmisleno gubljenje vremena.

Nas dvojica se ne razumemo,ali ti nesporazumi su drugačije prirode - ti i ja ne govorimo istim jezikom na jednom drugom planu: intelektualnom i moralnom.

Hvala Bogu,neka tako i ostane.
 
РЕ.Коме смета Српски марш 2008. године
Молим организаторе тог Марша да обавезно понесу књигу г-ђе Бисерко и да из ње читају одговарајуће ( за Марш, а и шире одговарајуће ) пасусе. С обзиром на обнародоване захтеве да се овај Марш забрани, можда ће текст њихове невладине организације помоћи његовом одржавању, а уистину ће бити и "садржајнији", тј "еуропскији". То се тражи, зар не?
 
BETA
MUP: Nema prijave skupa za 11. oktobar

Policiji do danas nije stigla prijava za skup Marš za jedinstvo Srbije, koji bi prema najavama organizatora trebalo da bude održan 11. oktobra u Beogradu.

U Ministrastvu unutrašnjih poslova Srbije (MUP) agenciji Beta je rečeno da nema prijave za okupljenje na platou ispred Filozofskog fakulteta u Beogradu koje je najavljeno na sajtovima više ultradesničarskih organizacija.
 
Svetlana Lukić
Svetlana Vuković
Vesna Rakić - Vodinelić
Vesna Pešić
Mirjana Miočinović
Latinka Perović
Mirko Đorđević
Srđa Popović
Petar Luković
Predrag Koraksić Corax
Biljana Srbljanović
Biljana Kovačević - Vučo
Biljana Stojković
Olivera Milosavljević
Nadežda Milenković
Borka Pavićević
Sonja Biserko
Miljenko Dereta
Teofil Pančić
Miša Brkić
Milutin Petrović
Nikola Samardžić
Žarko Korać
Vojin Dimitrijević
Miroslav Prokopijević
Pavle Rak
Laslo Vegel
Vera Marković
Ivan Kuzminović
Milan Vukomanović
Miloš Ćirić
Lana Budimlić
Tamara Kaliterna
Vlada Milovanović - Biro
Ово је списак људи којима смета српски марш!
 
Svetlana Lukić
Svetlana Vuković
Vesna Rakić - Vodinelić
Vesna Pešić
Mirjana Miočinović
Latinka Perović
Mirko Đorđević
Srđa Popović
Petar Luković
Predrag Koraksić Corax
Biljana Srbljanović
Biljana Kovačević - Vučo
Biljana Stojković
Olivera Milosavljević
Nadežda Milenković
Borka Pavićević
Sonja Biserko
Miljenko Dereta
Teofil Pančić
Miša Brkić
Milutin Petrović
Nikola Samardžić
Žarko Korać
Vojin Dimitrijević
Miroslav Prokopijević
Pavle Rak
Laslo Vegel
Vera Marković
Ivan Kuzminović
Milan Vukomanović
Miloš Ćirić
Lana Budimlić
Tamara Kaliterna
Vlada Milovanović - Biro
Ово је списак људи којима смета српски марш!

ма има још њих којима смета марш нису само тиса списка!
 
1. Историја се никада не мења. У ствари историја је једина непроменљива ствар.
2. Соња Бисерко је антифашиста? Знаши пошто је не волим требам да будем фашиста?

Следећи корак:
Ново саопштење Националног Строја:
"Соња Бисерко је жена! Постанимо хомосексуалци, жене су одвратне!"

Potpuno pogrešno razmišljanje... Površnost i generalno uopštavanje su jedni od uzročnika
pogrešnog razmišljanja i katastrofalnog zaključivanja.

Niko od vas ne zna ništa o organizacijama, koji su mediji prograsili za 'NEONACISTE' i sl. kao što su između ostalih, kao najreprezentativnijih na udaru 'NACIONALNI STROJ' .

Pre svega meni je postalo u samom startu jako sumnjivo, što u Srbiji Hitler ima tri, 4, rođendana godišnje, odnosno kad god treba neka nacionalna grupa( čitaj normalna Srpski orjentisana org. ) da se okupi, odmah je taj dan Hitlerov rođendan ( laka mu crna zemlja).

Kao primer je prošlogodišnji skup 'Stroja' u N. Sadu, odmah su na ul. izašli Domobrani ( deca originalinih fašista) i skupili kamenje i osuli po momcima iz 'Stroja' pravdajući se da su oni zapravo pošli ,po starom Jevrejskom običaju da nose kamnje :whistling: na spomenik žrtvama fašizma :rotf: i naravno zli momci ih isprovocirali....:rotf: Naravno u istoj godini, letos u blizini niša takođe je uhapšena grupa neonanacista koji su slavili Hitlerov rođendan :dontunderstand:

Dokaz: Adolf Hitler - ВикипедијаAdolf Hitler (nem. Adolf Hitler; 20. april 1889. — 30. april 1945) je bio nemački političar i vođa Nacističke partije koji je 1933. postao nemački kancelar. ...

Dokaz:http://www.naslovi.net/2008-04-23/kurir/slavili-hitlerov-rodjendan/650423

Naime, jasno je bilo da su se momci iz 'Stroja' taj dan odredili kao skup podrške V. Putinu.

Dokaz: Uvidom u wikipediju - V. PutinVladimir Vladimirovič Putin (rođen 7. oktobra 1952. godine u Lenjingradu, sada Sankt Peterburg)

Dakle, jasno je da se ovde radi o jednoj velikoj neistini te da su momci kamenovani te još i pritvoreni,da ne govorim o tv hajki koja je vođena protiv njih.

Sve posetioce ovog foruma pozivam da dođu 2. februara da slave Sv. Alojzia Stepinca u nekoj od katoličkih crkvi u sred Beograda, pa da vidite štaje fašizam.

... U ostalom aleksandre S. Biserko ne liči na ženu pa ta premisia ti nije dobra, a i mislim da je i lezbejka, no nisam siguran, tako da pre bilo kakve logičke operacije dobro prouči činjenice na kojima zasnivaš premise :super:
 
Prisustvovacu Srpskom marsu 11 oktobra...
Nisam neonazi...
Ali sam rodoljub...
Ne zelim da nam drzavu parcaju na komadice izdajnici srpstva...
Sve je pocelo sa Slovenijom...
A zavrsice se sa Vojvodinom, ako se nesto ne promeni...
Tadic treba da pokusa svim diplomatskim sredstvima da odbrani Kosovo od šiptarskog šljama, ali ako ne uspe diplomatski, neka pokuša silom...
Sve dok postoje ljudi kao što je Čeda LSD i Krmak Čanak, nećemo imati mira, zato što su oni izdajnici srpstva...
Evo ako znate malo srpske istorije, znate da je u I Sv. ratu poginulo 1.5 milion Srpskih vojnika-dobrovoljaca... Dokle ćemo više dozvoljavati da nam državom upravlja Evropa-SAD, a ne mi sami...
Protivim se tim neonacistima, ali i ovim komunjarama...
Da oprostite ista su to g!!na...
Pozdrav svim Srbima... :bye:
 
Чињеница је да си паставио лаж и да је сада браниш.
Ne, činjenica je da sam postavio nešto što nisam dovoljno provjerio.
Na jedno tri pretraživaća i na tri jezika postavio sam pitanje arijevska rasa, narod, nacija i svugdje su mi se pojavili pacijenti iz Aryan Nations, pregledao sam sajt ovlaš (ko bi te nebuloze pažljivo isčitavao), uočio da ima prevod na njemački i vidio da su u pitanju pobratimi po mentalnom sklopu naših domaćih naci-kreatura i to mi je bilo dovoljno.

Ispostavilo se da sam pogriješio i da sam bio brzoplet, jer to nisu bili ti retardi.

U onom mojem prošlom postu ima jedna rečenica napisana nespretno, koja izgleda kao odbrana, ali nije mi to bilo namjera.
Pogriješio sam i to je neobranjivo.

Međutim interesuje me zašto nećeš da polemišemo o Srpskom maršu?
Umjesto polemike Ti opet vrijeđaš.
Немој да се правиш паметан кад ниси.
Zašto je uopšte za Vas normalna diskusija problem?

Ovo gore me podsjeća na mog četverogodišnjeg nećaka, koji kaže, kada mu nešto ne kupim:" Tetak ti nisi dobal tetak, ti zaplavo i nisi tetak".
E pa i ova uvreda je otprilike na tom nivou infantilnosti, ne mislim pri tome na nedostatak argumenta (argumenti i nacista to su dva striktno odvojena svijeta), uostalom moj nećak ima argument za svoju emotivnu reakciju, a osim toga on je dijete i normalno je da emocije dominiraju njegovim reakcijama.

Ali šta je sa nacistom, u čemu je njegov problem, zašto u njegovom diskursu nema racionalnog?
Pa stvar je naravno u ideologiji u kojoj on participira. Nacizam je strasna ideologija, on se vrti isključivo oko iracionalnih pojmova, kao što su krv i tlo, duša, duh ili biće nacije ili rase, divinizacija istih ili traženje “božanskog otkrovenja” u mitologiji krvi itd. i tome sl.
Takva ideologija ne prihvata se kroz racionalni pristup, ona nije prošla kroz one analitičko-sintetičke “filtere” složenih neuronskih procesa sive mase kore cerebruma, njezino prihvaćanje je strastveni čin vjere (actus fidei).

Ono što ratio nije sankcionisao, ratio ne može ni zastupati, zato nacista svoje ideje i zastupa i brani i provodi na isti način kao što ih je prihvatio. A to carevanje strasti ukazuje da kod naciste dolazi do svojevrsne “rekompozicije” centralnog nervnog sistema. Kod njega, kada je u prilici da bude homo politicus, dominantnu ulogu u njegovom ponašanju preuzima reptilsko-paleosisarski hipotalamus, odnosno mali mozak, zadužen inače (zajedno sa srednjim mozgom i produženom moždinom) za emocije i nagone.

Nacista u drugim situacijama (kao roditelj, kao službenik, kao vlasnik firme …) može funkcionisati sasvim solidno, ali kao homo politicus on je hodajuća strast.
U toj strasti on uživa, a sreću podjednako nalazi i u ljubavi i u mržnji. Objektom mržnje doslovce je opsjednut i taj monoideizam trajno je stanje jednog velikog segmenta njegove svijesti.

U svom Estetskom obrazovanju čovjeka Šiler, za ljude koji dozvoljavaju da ih strast rukovodi, kaže da su odstupili od svoje ljudskosti i da su sami sebe dehumanizovali.

Kod naciste dehumanizacija ima dva uzroka.
Nacista ne priznaje univerzalnost ideje čovjeka, on ustvari uopšte ne priznaje ideju čovjeka, kod njega postoje ideja nadljudi i ideja podljudi. Bez obzira što njegova nacija ili rasa spada u onu prvu grupu i "ubermenšizacija" je isto otklon od ideje čovjeka i dehumanizacija kao i "untermenšizacija".
Drugi agens njegove dehumanizacije je dominacija strasti. Kao što čovjek bez strasti nije čovjek, tako nije čovjek ni onaj koji u jednom svom cijelom segmentu ignoriše razum.

Nacista kao homo politicus ustvari prezire razum.
Razum je varljiv, razum važe, ispituje, sumnja i ponovo premjerava, a nacisti treba nešto što je razumom neprovjerljivo i neuprljano , kao što su to već pomenuta krv i tlo, duša i duh nacije ili rase.
Nacista ima istinu, ali on nju ne razumije kao Kantov proces, kao cilj, kao Berđajevljev vječiti zadatak, kao samoizgradnju kroz htenje za njom. On nju shvata kao davno formiran okamenjen konstrukt, ona je nešto što je on posisao sa majčinim mlijekom i nešto što je njegovu egzistenciju odredilo i ostvarilo odmah pošto se rodio.

Nacista je determinista, kao što vjeruje u svoju određenost, on vjeruje i u apsolutnu determinisanost onoga što mrzi. On ne vjeruje u promjene,njegova fosilizirana predestinirana svijest, fosilizira i objekt njegove mržnje. Potomak neprijatelja njegovih predaka od prije dva vijeka isti je kao i ondašnji njegovi preci.

Bez potrebe da išta preispituje, da u išta sumnja, nacista ne osjeća onu egzistencijalnu tjeskobu, kroz koju promišljamo sebe i druge, on je dvonožna hodajuća metafizika.

Nacista nema potrebe za manifestacijom sebe preko nekog stvaralačkog čina on ne živi zbog toga, on je tu samo zbog objekta svoje mržnje i kroz mržnju on se samo i manifestuje.
Шта друго очекивати од Тадићеве перјанице..
Svašta.
 

Back
Top