KOLOR SAMPON

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Papi

Zainteresovan član
Poruka
176
Imam pitanje u vezi kolor sampona.
Plava sam i zelela bih da se na neko vreme ofarbam u nesto tamnije, ali ne med, svetlo smedje, nego bas nesto braon, kesten, tamnije...
Ne koristim blans ali mi je kosa bas svetle plave boje, tako da ne znam koliko ce kolor sampon sve to prekriti, za koliko se ispire i da li cu biti sarena dok se ta boja ispira? :D Ipak bih zelela da se za par meseci ili ranije vratim u plavo.
Ako neka od vas ima iskustva neka javi. :)

:zpozdrav:

Papi

Zainteresovan član
Poruka
176
Samo da dodam, znam da mi se sigurno nece isprati boja i da mi opet bude lepa plava kao sto je sada, ali sam mislila tada kada se ispere i postane neka grozna da se ofarbam mojom Kene plavom farbom. Samo zelim nekih mesec, dva da budem tamnija, ne znam da li je to nemoguce? :D

apstrakt

Zainteresovan član
Poruka
214
Najbolje bi bilo da ides kod frizera jer je to posao za nekog ko je stucan i zna sta treba da radi, tj koje boje da miksuje jer mozes da se zeznes i to dobro, s obzirom da zelis da se vratis u plavo posle par meseci. Zavisi koliko ti je kosa porozna (ipak se farbas "keneom" ).
Ili pitaj svog frizera za savet, jer poznaje tvoju kosu. Kolor sampon je polupermanentna boja -sto znaci da ne sadrzi amonijak i manje je agresivna boja a samim tim i nepostojana, sto znaci da se brze ispira. Medjutim, ako uzmes tamniju boju slabije ce da se ispira, moze da se desi i da bude sarena, tj da se ispira neravnomerno.
Ne znam sta da ti preporucim u tom slucaju, jer ne znam sta se nudi od kolor sampona u Liliju (ili gde se jos prodaje) ali da znas da je to veoma hrabar proces i komlikovan, moze da ti se osteti kosa prilicno (ipak zelis da se vratis u plavo, a to je zezanje). Mozda je bolje da prvo probas sa tamnijim pramenovima?

Papi

Zainteresovan član
Poruka
176
Ma spremna sam ja na to da se posle teze vratim u plavo, nemoze odmah da se ispere i da dobijem lepu boju koju imam sad, nego se vise plasim bas za to, da se ne ispira neravnomerno, da budem sarena, ljubicasta, kakva vec... Zato sam ovde ostavila temu da vidim da li je neka devojka bas prelazila iz plave u tamnije kolor samponom. Ne znam ni koji kolor sampon se najbrze ispire jer bih zaista samo kratko zelela da budem tamna, za promenu.
Hvala ti u svakom slucaju, trazicu savet i od frizera. ;)

Egreta27

Ističe se
Poruka
2.264
E `vako. Oprez! :mrgreen:
Sto ti je kosa poroznija, bolje ce primiti novu boju, i teze ce se isprati.
Ja sam iz neke boje meda prosle godine, presla "spontano" u tamnoooo smedju, kolor samponom Helenton-smedja br. 33. Kvalitet kose divan, ali boja pretamna, primilo isto kao farba. Vrlo malo se ispiralo.
Prije toga sam stavljala Garnier i Palete, isto tamno smedja nijansa (one sa oznakom II grupa-polutrajne), e te mi nisu skoro nista primile, tek blago nijansiranje i sjaj.
Najbezbolnije i najsigurnije kod frizera, reci sta tacno hoces-smuckace ti preliv od farbi po zelji...itd. I nema greske. ;)
Srecno.

Papi

Zainteresovan član
Poruka
176
Da, da, i ja sam cula da se Helenton tesko skida, a Palete lako..zato sam mislila da probam sa Plaetinom..
A reci mi molim te kada si se ofarbala jel ti nije bila sarena kosa, ili kada se boja malo skidala, da li je bilo ravnomerno?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.