Koliko vam je jaka masina?

Kuciste: Cooler Master Cavalier
Napajanje: coolermaster 650W
Ploca: Asus p5b
Procesor: Intel C2D 1.8ghz
Grafa: Palit 9800GTX
HDD: neki standardan 1TB, ne znam koji je proizvodjac
Zvucna karta: Creative Sound Blaster X-Fi Titanium PCIe
RAM: 4x2gb DDR2 1066Ghz
Tastatura: neka njesra A4tech
Mish: Logitech Mx518 Batman edition
Zvucnici: neki noname 5.1 (krsh)
Monitor: LG 17'' kutija
 
Poslednja izmena:
I ja sam se skoro ponovio, pa da napisem (pisacu doslovce kako mi pise tamo u sitemu posto se ne razumem bas u PC termine):

Procesor: Intel Core i5 CPU 650 3,2 Ghz
Ram: 6 Gb
Grafika: Ati radeon HD 5450 (mislim da radi na 1Gb) ne znam gde se to vidi.
Hard disk: 1Tb
Monitor : neki Acer 22"
Imam i kaspersky jos nekih 40-ak dana mi je validan, pa cu morati i to da kupim :per:

Nego, da li neko moze da mi kaze, posto sam sa konfiguracijom dobio windows 7 home premium 32bitni, cuo sam od nekih ljudi da taj win moze samo oko 3,5Gb Ram memorije da prepozna. Sta bi mogao uraditi da iskoristi maksimum Ram? Da li da kupujem 64bitnu verziju, ili da sacekam jos..?
 
I ja sam se skoro ponovio, pa da napisem (pisacu doslovce kako mi pise tamo u sitemu posto se ne razumem bas u PC termine):

Procesor: Intel Core i5 CPU 650 3,2 Ghz
Ram: 6 Gb
Grafika: Ati radeon HD 5450 (mislim da radi na 1Gb) ne znam gde se to vidi.
Hard disk: 1Tb
Monitor : neki Acer 22"
Imam i kaspersky jos nekih 40-ak dana mi je validan, pa cu morati i to da kupim :per:

Nego, da li neko moze da mi kaze, posto sam sa konfiguracijom dobio windows 7 home premium 32bitni, cuo sam od nekih ljudi da taj win moze samo oko 3,5Gb Ram memorije da prepozna. Sta bi mogao uraditi da iskoristi maksimum Ram? Da li da kupujem 64bitnu verziju, ili da sacekam jos..?

Kod 32-bitne verije ne mozes da iskoristis vise od 4GB...jednostavno nije moguce...OS to ne dozvoljava...
Da bi iskoristio svih 6 GB RAM-a potrebna ti je 64-bitna verzija.

Moje licno iskustvo mi govori da ti vise od 32-bitne verzije ne treba...
 
I ja sam se skoro ponovio, pa da napisem (pisacu doslovce kako mi pise tamo u sitemu posto se ne razumem bas u PC termine):

Procesor: Intel Core i5 CPU 650 3,2 Ghz
Ram: 6 Gb
Grafika: Ati radeon HD 5450 (mislim da radi na 1Gb) ne znam gde se to vidi.
Hard disk: 1Tb
Monitor : neki Acer 22"
Imam i kaspersky jos nekih 40-ak dana mi je validan, pa cu morati i to da kupim :per:

Nego, da li neko moze da mi kaze, posto sam sa konfiguracijom dobio windows 7 home premium 32bitni, cuo sam od nekih ljudi da taj win moze samo oko 3,5Gb Ram memorije da prepozna. Sta bi mogao uraditi da iskoristi maksimum Ram? Da li da kupujem 64bitnu verziju, ili da sacekam jos..?

Masina je lose optimizovana...jak procesor a slaba grafika+6gb ram...moja preporuka zadrzi win7 x32,prodaj 2 gb ram i taj novac od memorije ulozi za bolju grafiku.
Vise od 4 gb ram ti ne treba,ali treba ti neka bolja grafa da isprati taj i5.
 
Ma ne treba meni racunar za ne znam sta, meni je i ovo previse. Ovo sam uzeo pre jedno mesec dana, jel mi je stari poceo zezati, a i delom zbog igara GTA4 i wolfenstein 2. To je vec bila gotova konfiguracija pa se nije moglo nista menjati, a graficka znam da nije nesto, ali podrzava DirectX 11 pa se nadam da ce me sluziti dve tri godine. Eventualno cu uzeti jos kasnije win 7 64bit, mada mi je za sad dobar i ovaj, ali kasnije cisto da vidim kako izgleda sa iskoriscenih svih 6Gb rama.
P.S.: zaboravih da pitam: Nisam rekao da u toj konfiguraciji osim ove graficke karte ima i jos neka integrisana graficka koja sad ne radi. E sad, da li bih mogao imati neke koristi od te kartice (nekako ju aktivirati), ili tu sulzi samo za ukras tj. ako se ova pokvari, pa da ne ostanem bas bez icega. I kada bi mogle da rade obadve istovremeno, koja je vajda od toga?
 
Poslednja izmena:
I ja sam se skoro ponovio, pa da napisem (pisacu doslovce kako mi pise tamo u sitemu posto se ne razumem bas u PC termine):

Procesor: Intel Core i5 CPU 650 3,2 Ghz
Ram: 6 Gb
Grafika: Ati radeon HD 5450 (mislim da radi na 1Gb) ne znam gde se to vidi.
Hard disk: 1Tb
Monitor : neki Acer 22"
Imam i kaspersky jos nekih 40-ak dana mi je validan, pa cu morati i to da kupim :per:

Nego, da li neko moze da mi kaze, posto sam sa konfiguracijom dobio windows 7 home premium 32bitni, cuo sam od nekih ljudi da taj win moze samo oko 3,5Gb Ram memorije da prepozna. Sta bi mogao uraditi da iskoristi maksimum Ram? Da li da kupujem 64bitnu verziju, ili da sacekam jos..?

obavezno uzmi win 7 64 bit, ovako ti vidi samo 3.25 gb,a imas 6 bas steta da se ne upotrebi...
 
Ljudi,jel mi valja komp!? :confused:

Sistem : Windows XP SP2
Procesor : AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 6000+ 3.01GHz
Graficka : NVIDIA GeForce 8800 GTS 640 MB
RAM : 2.0GB Kingston
Hard Disk : oko 230 GB

a za zvucnu imam neko sraaanje koje ne radi kako treba.... u nekim igrama nema zvuk. :S
 
Sve je ok...stvarno.
Jak procesor, dobra graficka, dovoljno rama...dobra masinka :ok:...

Da,da i ja to mislim.... razmisljam se samo da nadogradim hard sa jos nekih 300 GB i da kupim bolju zvucnu... neke jace igre,kao sto rekoh,zezaju sazvukom.... Mass Effect i Assassins Creed npr... Mass Effect ne zeza mnogo,tu i tamo,moze da se igra kako treba,al u Assasinssu se nista ne cuje kada neko prica! :confused: i zato sam ga odma izbrisao... :neutral::lol::dash:
 
Da,da i ja to mislim.... razmisljam se samo da nadogradim hard sa jos nekih 300 GB i da kupim bolju zvucnu... neke jace igre,kao sto rekoh,zezaju sazvukom.... Mass Effect i Assassins Creed npr... Mass Effect ne zeza mnogo,tu i tamo,moze da se igra kako treba,al u Assasinssu se nista ne cuje kada neko prica! :confused: i zato sam ga odma izbrisao... :neutral::lol::dash:

Dobra ti masina,malo veci hard bi dobro dosao,a za zvucnu,ne znam da li problem do nje...i ja imam isti problem,kad neko nesto prica mnogo je tiho,a sve ostalo se dobro cuje.
E sad probao sam istu igricu na mom kompu na win xp i win7...na xp-u se sve lepo cuje,ali na sedmici je mnogo tih govor.
Sta bi mogao da bude problem.
 
Dobra ti masina,malo veci hard bi dobro dosao,a za zvucnu,ne znam da li problem do nje...i ja imam isti problem,kad neko nesto prica mnogo je tiho,a sve ostalo se dobro cuje.
E sad probao sam istu igricu na mom kompu na win xp i win7...na xp-u se sve lepo cuje,ali na sedmici je mnogo tih govor.
Sta bi mogao da bude problem.

jel imas dobru zvucnu?

Meni oce to nekad u Mass Effectu...mnogo se stisa govor... a na pojedinim mestima u igri,cepa zvuk..
a u Assassinsu mi se skoro nista ne cuje! uopste... a kad pricaju,ko da su mutavi...otvaraju usta,nista se ne cuje... i jos koji drugi zucni efekti ne rade. :neutral:
 
Da,da i ja to mislim.... razmisljam se samo da nadogradim hard sa jos nekih 300 GB i da kupim bolju zvucnu... neke jace igre,kao sto rekoh,zezaju sazvukom.... Mass Effect i Assassins Creed npr... Mass Effect ne zeza mnogo,tu i tamo,moze da se igra kako treba,al u Assasinssu se nista ne cuje kada neko prica! :confused: i zato sam ga odma izbrisao... :neutral::lol::dash:

Dobra ti masina,malo veci hard bi dobro dosao,a za zvucnu,ne znam da li problem do nje...i ja imam isti problem,kad neko nesto prica mnogo je tiho,a sve ostalo se dobro cuje.
E sad probao sam istu igricu na mom kompu na win xp i win7...na xp-u se sve lepo cuje,ali na sedmici je mnogo tih govor.
Sta bi mogao da bude problem.

Mislim da kod obojice nije stvar zvucne kartice.
Jeste skidali najnovije DRIVER-e?
 

Back
Top