Koliko posle operacije?

Da, da, problem je teret, nosi se uvek ranac sa presvlakama i hranom, i posebno zimi je težak..
Na tvom mestu bih dobro razmislila o nošenju takvog tereta uopšte i ubuduće jer se kila može vratiti ili nastati nova.
Koliko ima kg ranac sa opremom?
Poenta je u trzaju prilikom dizanja i opterećenja

Poslednja izmena:
6 meseci minimum, kompletno zarastanje unutrašnjeg tkiva traje mnogo duže čak i do dve godine kako su meni rekli posle operacije slepog creva drugi put.
Vodi računa šta dižeš i na koji način, u prvo vreme ništa teže od 2 kg. Pošto je hernija u pitanju, maramica je već oštećena i lako puca, ako ne vodiš računa hernija se može ponovo pojaviti na drugom mestu. Mene je posao zeznuo, nisam imala izbora, morala sam da cimam i vučem koješta pa sad imam veliki problem s tim. Planine neće pobeći nigde, uzdrži se od akcije bar do proleća, neka to zaraste kako treba. Pazi na sebe. :ok:
Trbušna maramica zarasta jako brzo, delovi se vrate gde im je mesto i postavi se mrežica , operacija slepog creva je sasvim nešto drugo

Na tvom mestu bih dobro razmislila o nošenju takvog tereta uopšte i ubuduće jer se kila može vratiti ili nastati nova.
Koliko ima kg ranac sa opremom?
Poenta je u trzaju prilikom dizanja i opterećenja
Pa vidi, morala bih da izbegavam visednevne akcije gde se mnogo nosi.

Ove jednodnevne.. sam ranac je malo tezak, tu su presvlake, voda, nije to preko 4-5 kg. Mada je sm napor penjati se uzbrdo na planini. Ali eto videcemo. Trebalo bi iopak na zalost da zaboravim na planinarenja, barem do februara.. ;(

Trbušna maramica zarasta jako brzo, delovi se vrate gde im je mesto i postavi se mrežica , operacija slepog creva je sasvim nešto drugo
da, postavili su mi ne malu mrezicu, 15 puta 15. Ne znam tacno gde se ona stavlja, da li na misice ili ispod..
No, kaze doktor da nije preporucljivo da posle imam bilo kakvu operaciju preko te mrezice.. no ja nisam imala izbor. Kila je bila masna, ali uskoro bi mogao i sadržaj druge vrste da se tu nađe.
Poreklo je trudnoca, nista drugo, dijastaza m. recti. Dve trudnoce, bliske, 2 carska reza, nije retko da se to desi.

Da tako je, sem što je u mom slučaju taj ostatak sc pukao pa su sekli ceo stomak iznad pupka na dole.
Prva op je bila laparaskopija, očito nije dobro urađena jer je posle 8 godina ponovo rađena radikalno.
Dr tvrdi slepo, ja tvrdim da ga nemam, u međuvremenu puklo i ajmo veselje za hirurga. :lol:
Neću da smetam, nisam ja problem.

Da tako je, sem što je u mom slučaju taj ostatak sc pukao pa su sekli ceo stomak iznad pupka na dole.
Prva op je bila laparaskopija, očito nije dobro urađena jer je posle 8 godina ponovo rađena radikalno.
Dr tvrdi slepo, ja tvrdim da ga nemam, u međuvremenu puklo i ajmo veselje za hirurga. :lol:
Neću da smetam, nisam ja problem.
Lakše je hirurgu da manipuliše instrumetima u klasičnoj / otvorenoj, operativno polje mu je pristupačnije , laparoskopska štedi pacijenta , do mesta gde treba raditi. U tvom slučaju je bila hitna operacija i moralo je tako, boguhvala lepo se završilo. Prosto je neverovatno da nije odstranjeno u celosti prvi put.

Lakše je hirurgu da manipuliše instrumetima u klasičnoj / otvorenoj, operativno polje mu je pristupačnije , laparoskopska štedi pacijenta , do mesta gde treba raditi. U tvom slučaju je bila hitna operacija i moralo je tako, boguhvala lepo se završilo. Prosto je neverovatno da nije odstranjeno u celosti prvi put.
Dešava se valjda i hirurzi su ljudi.

Kad ti seku grudni kos , pa otvaraju pa odvajaju i desno rame e onda ti treba 5 meseci za fizicko , a za sve mozda i 9 meseci...
To oko rebara je zeznutije nego sto izgleda, a i oko ramena , tu su nervi za pokrete....
Kad kazu nista teze od 3kg, smesno zvuci jer je ruka 6kg, i vise, ali ima smisla, kao i ono u post opu da ne dodiruju ruke metal od kreveta....

Plus pluca i drenovi gde su bili ako ih je bilo...Sve ovo ako nemas secer i ako nemas ugrozen imunitet, tj zdrav ko dren osim povoda za operaciju...

srećom, samo 2 dana posle op u bolnici...
dovoljno.
naše bolnice su žalosne. uvela bih da se svi naši političari koji obavljaju javne funkcije, pod obavezno leče u državnim bolnicama.
Pa i ne kriju , kazu da skoro svako dobije bolnicku bolest, uro bakterije ili slicno....
Uvek neko zaebava sistem....kod mene je intezivna bila jako solidna ali vazi pravilo jedan kiks i letis sa posla, a pod kiksom se podrazumeva da ne das terapiju u tacno odredjeno vreme...
Jedino strogoca pomaze ovom narodu , ili prolazi kod naroda...ne znam sta mu je....prosto sam zaprepasten nacinom razmisljanja i ponasanja ovog naroda...
Narocito se vidi u bolnicama...

Fizioterapeuti su kod mene bili sverceri razne robe a najmanje zaposleni.....

mesec , mesec ipo , dva ali zavisi kolika je kila , po tome šta hirurg uradi posle operacije se pita obavezno kada se može sa sportom , ukoliko bude dozvoljen taj sport
Uuu ja sam hirurga video jednom prvi dan kad se probudio iz anestezije, ne znam ni kako se zovem koliko mi nasikali doza za protiv bolova...Vidim imaju proceduru kako rade, a sta da mu kazem na pitanje kako si...zna da me ne boli nista, jedino da me pita da li sam gladan, ali to su sami provalili nekako , ne znam kako pa su pojacali infuzije...jos ako ne znas sta su ti radili ako si urgentni, tek onda nemas pitanja....niti odgovora
A to sto nema otpust ili kontrol pregleda mi malo glupo , tad bih pitao sta i kad da vracam u normalu , ili ta pitanja koja se jave...ovako samo sut iz bolnice

Ali sta ces...koliko bolnica toliko protokola...

Uuu ja sam hirurga video jednom prvi dan kad se probudio iz anestezije, ne znam ni kako se zovem koliko mi nasikali doza za protiv bolova...Vidim imaju proceduru kako rade, a sta da mu kazem na pitanje kako si...zna da me ne boli nista, jedino da me pita da li sam gladan, ali to su sami provalili nekako , ne znam kako pa su pojacali infuzije...jos ako ne znas sta su ti radili ako si urgentni, tek onda nemas pitanja....niti odgovora
A to sto nema otpust ili kontrol pregleda mi malo glupo , tad bih pitao sta i kad da vracam u normalu , ili ta pitanja koja se jave...ovako samo sut iz bolnice

Ali sta ces...koliko bolnica toliko protokola...
Al eto živ i zdrav pišeš na forumu :D

Imaš li neko lepo iskustvo?
Imam, svuda ima i lepih , npr strogost u intezivnoj je jedno lepo iskustvo u celom procesu...
Opreznost i ljudskost pojedinih lekara su mi otvorili put ka realnoj dijagnozi, a ne izgledas mi lepo , ajd cisti se...
Sve se svodi na ako imas srece da neko hoce da ti pomogne, onda ce biti ko ima veka ima i leka, a ako se ne desi , onda si na tankom ledu....kao i sve u Srbiji , tanak led ne puca odmah ali kad tad pukne....

Lepa iskustva stvaram mnogo cesce sam, nego sto ih ima u okruzenju....

Back