Koliko porodjaj boli?

mene porodjaj nije puno boleo ali kontrakcije e to je vec nesto drugo. ja sam u bolnicu otisla sa 9 prsta otvorena i u roku od 5 min sam se porodila prirodnim putem bez secenja, ali svakako kada sam uzela cerkicu u ruke odmah sam zaboravila i na kontrakcije i na strah i na porodjaj.
 
Vidi ovako: sagledaj problem - ako počnemo da pričamo da ništa ne boli, muškarci ima da nas pojedu za doručak - ako počnemo da pričamo da strašno boli, trudnice i devojke će se isprepadati... Svaki odgovor bi bio "politički nekorektan", da ne kažem kontraproduktivan.:lol:
Stvar je prilično individualna, i nije svaki porođaj (ni trudnoća) isti čak i kod iste žene. Da je neviđeno užasan, ni jedna se ne bi usudila da rodi još koje dete.:)
Ima još jedna stvar: čim dete izađe, (i malo ranije) bol odmah prestane, a čim prestane, zaboravi se.
I stvar teče ovako: ne možeš znati dok ne počne, a kad počne, i onako se mora završiti .
Mnogo pomaže ko ide u školicu za trudnice, ne samo u vezi trudnoće i porođaja, već i vežbi disanja (bol je posledica kontrakcija, koje nisu ništa drugo do stezanje materice, koja je mišić, i to je u pitanju zamor, a što više kiseonika udahnemo, bol je manji), a školica je dobra i zbog uputstava u vezi boravka u bolnici i u vezi prvih dana nege bebe. :heart::bye: Što smo bolje informisani, manje boli, jer strah prilično povećeva doživljaj bola. Uglavnom pri kraju trudnoće, većina trudnica prestane da se boji, čak i ako se ranije bojala - ne znam zašto, valjda je to priroda sredila...:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:
 
Vidi ovako: sagledaj problem - ako počnemo da pričamo da ništa ne boli, muškarci ima da nas pojedu za doručak - ako počnemo da pričamo da strašno boli, trudnice i devojke će se isprepadati... Svaki odgovor bi bio "politički nekorektan", da ne kažem kontraproduktivan.:lol:
Stvar je prilično individualna, i nije svaki porođaj (ni trudnoća) isti čak i kod iste žene. Da je neviđeno užasan, ni jedna se ne bi usudila da rodi još koje dete.:)
Ima još jedna stvar: čim dete izađe, (i malo ranije) bol odmah prestane, a čim prestane, zaboravi se.
I stvar teče ovako: ne možeš znati dok ne počne, a kad počne, i onako se mora završiti .
Mnogo pomaže ko ide u školicu za trudnice, ne samo u vezi trudnoće i porođaja, već i vežbi disanja (bol je posledica kontrakcija, koje nisu ništa drugo do stezanje materice, koja je mišić, i to je u pitanju zamor, a što više kiseonika udahnemo, bol je manji), a školica je dobra i zbog uputstava u vezi boravka u bolnici i u vezi prvih dana nege bebe. :heart::bye: Što smo bolje informisani, manje boli, jer strah prilično povećeva doživljaj bola. Uglavnom pri kraju trudnoće, većina trudnica prestane da se boji, čak i ako se ranije bojala - ne znam zašto, valjda je to priroda sredila...:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:
prvo je istina zato shto stvarno tako ide.
ono, kad krene da boli, a ti stisnesh zube i kazzesh - e kad si mogla da se ebesh, e sad mozzesh i da trpish... :D
a ovo drugo je prosto... toliko ti bude vishe pun kqrac chekanja i geganja i svega, da ti je svejedno koliko ce da boli, samo da ti se organizam vrati u normalu...
tako sam barem ja razmishljala.
i preporodila sam se prvi put kad sam odspavala na stomaku. :D
 
prvo je istina zato shto stvarno tako ide.
ono, kad krene da boli, a ti stisnesh zube i kazzesh - e kad si mogla da se ebesh, e sad mozzesh i da trpish... :D
a ovo drugo je prosto... toliko ti bude vishe pun kqrac chekanja i geganja i svega, da ti je svejedno koliko ce da boli, samo da ti se organizam vrati u normalu...
tako sam barem ja razmishljala.
i preporodila sam se prvi put kad sam odspavala na stomaku. :D


:lol::lol::lol: Kad sam se porodila, pa me vozili u sobu, pitala me sestrica da li imam neko pitanje, pre nego što me ostave u sobi. Ja sam samo pitala kada ću moći da spavam na stomaku! :lol::lol::lol:
 
:lol::lol::lol: Kad sam se porodila, pa me vozili u sobu, pitala me sestrica da li imam neko pitanje, pre nego što me ostave u sobi. Ja sam samo pitala kada ću moći da spavam na stomaku! :lol::lol::lol:

ja sam samo pitala da li me ceka vecera a ako me ne ceka da svima javljam da mi umesto cveca donose sendvice posto sam tako bila gladna da sam mislila da cu umreti ako uskorije vreme nejedem
 
Stvar je prilično individualna, i nije svaki porođaj (ni trudnoća) isti čak i kod iste žene. Da je neviđeno užasan, ni jedna se ne bi usudila da rodi još koje dete.:)
Ima još jedna stvar: čim dete izađe, (i malo ranije) bol odmah prestane, a čim prestane, zaboravi se:
E tu slažem. Moja svekrva, koja ima četvoro dece, je na moje pitanje kako izgleda porodjaj odgovorila NE ZNAM, jedan je išao normalno, jedan guzom, jedan nogom, a jednom je vrpca bila oko vrata.
I šta reći...

A za trudnoću... Priča meni mm kako mu je frizerka trudna pa ne radi, kaže: Zamisli trudna tri meseca i već ne radi, kaže muka joj, ne može da stoji isl.
E sad uzevši u obzir da sam ja imala pu pu trudnoću, da su me isterali sa posla 20 dana pre porodjaja, da sam noć pred odlazak u bolnicu provela peglajući pelene, nije ni čudo što on ima utisak da frizerka folira. Ali posle kratkog kursa je ukapirao. Za ne daj Bože, ne znam šta me čeka sledeći put, pa da odmah razjasnimo. ;)
 
Da, da dodam!
Mnogo mi bode oči ona čuvena: kad uzmeš bebu u ruke sve zaboraviš.
E pa samo da dodam, kad ti tu istu bebu uzmu, brzo se setiš kako je bolelo. I u tom trenutku te svakako ništa ne boli, jer je stvar gotova.
Ja sam samo želela da spavam, na stomaku naravno. ;) Čak sam imala super sreću da se porodim uveče pa nisam morala da objašnjavam nikome da to što želim da spavam bez da me bude jer donose bebice, nije odraz toga da ću biti loša majka ili sl. nego sam samo jakooooo umorna.
 
Da, da dodam!
Mnogo mi bode oči ona čuvena: kad uzmeš bebu u ruke sve zaboraviš.
E pa samo da dodam, kad ti tu istu bebu uzmu, brzo se setiš kako je bolelo. I u tom trenutku te svakako ništa ne boli, jer je stvar gotova.
Ja sam samo želela da spavam, na stomaku naravno. ;) Čak sam imala super sreću da se porodim uveče pa nisam morala da objašnjavam nikome da to što želim da spavam bez da me bude jer donose bebice, nije odraz toga da ću biti loša majka ili sl. nego sam samo jakooooo umorna.

Хех, ја сам зато била у врло ригидном беби-френдли програму (на самом почетку)... 24 сата са бебом, нема времена да те ишта боли! Какво спавање, какви болови! :lol::lol:
 
Poslednja izmena:
Хех, ја сам зато била у врло ригидном беби-френдли програму (на самом почетку)... 24 сата са бебом, нема времена да те ишта боли! Какво спавање, какви болови! :lol::lol:

hehe,isto tako,ali moj beban je spavao 8 sati bez buđenja,pa sam se posle porođaja i ja naspavala,a sve ostalo stvarno se zaboravi,ili sam samo želela da zaboravim užasan porođaj,pa sam svesno i potisnula sećanje na isti...
 
ja sam imala jedinu soluciju baby frendly,nema druge opcije! i nije mi se dopalo,ja taman moje smirim kad od one druge zaplace i tako u krug a ja vec sjeb...ana od bolova kopci itd.dosla sam kuci umorna kao pas !!
I nisam tako lako zaboravila ni prvi ni drugi put koliko boli al kao sto vec neko gore rece pred kraj trudnoce da ti je samo da se zavrsi pa i ako boli izdrzacemo!!!!
 
:lol::lol::lol: Kad sam se porodila, pa me vozili u sobu, pitala me sestrica da li imam neko pitanje, pre nego što me ostave u sobi. Ja sam samo pitala kada ću moći da spavam na stomaku! :lol::lol::lol:

Hehe i ja sam babicu uvece,kada je odnosila bebu u boks,pitala da li smem da spavam na stomaku,i odmah sam se okrenula..kako divan osecaj:super:
To mi je najvise nedostajalo u trudnoci.
 
Eeee ja sam baš zato i odbila baby frendly! :D
Imamo vremena da se volimo i mazimo kad dodjemo kući, al prvo malo da se pripremimo na kašičicu beba pet puta po pola sata. Da se upoznamo. :mrgreen:

Dobro je ako imaš opciju da odbiješ... U bolnici gde sam se porodila je baby friendly, ali ako mogu da
kažem da sam "imala sreće" što mi drugarica i mamina prijateljica rade tu, tako da su umele da odnesu
bebu uveče da bih odspavala malo.. I mogu da kažem da je baby friendly žešća glupost, lepo je da ti beba
bude na oku i na dohvat ruke pa ako možeš, uzmi je, ali ako ne možeš da ima ko da pomogne a ne da si
prepušten sreći.
 

Back
Top