Koliko je Šopenhauer pametniji od nas ?

Kada nešto odlažeš znak je da to što odlažeš stoji iznad samog odlaganja, jer to je na lejstvici (ne)ostvarenosti cilj kojemu težiš.
ja ne odlazem nista nisi skontao..kada se kaze da je nesto neuzvraceno znaci da je jednostrano...najlepse je kad drugi deo jednostranog pocne da menja misljenje i bude dvostrano.
znaci kao kupovina na cekove... korsitis i uzivas u tudjoj ljubavi, al ti dodje na naplatu sa poslednjom ratom...
 
ja ne odlazem nista nisi skontao..kada se kaze da je nesto neuzvraceno znaci da je jednostrano...najlepse je kad drugi deo jednostranog pocne da menja misljenje i bude dvostrano.
znaci kao kupovina na cekove... korsitis i uzivas u tudjoj ljubavi, al ti dodje na naplatu sa poslednjom ratom...


Razumio sam šta si htio da kažeš ali to nije u domenu ljubavnog čina.
Ljubavni čin se odnosi na manifestaciju, uzdizanje, Ljubavi u realnost.
Ljubav je bezuslovno davanje sebe i stoga odlaganje davanja sebe
Bogu u drugome (ljubavnom partneru) nije krajnji i najviši cilj tog čina.
 
Razumio sam šta si htio da kažeš ali to nije u domenu ljubavnog čina.
Ljubavni čin se odnosi na manifestaciju, uzdizanje, Ljubavi u realnost.
Ljubav je bezuslovno davanje sebe i stoga odlaganje davanja sebe
Bogu u drugome (ljubavnom partneru) nije krajnji i najviši cilj tog čina.
opet ti... ja ti govorim o pocetnoj nedokuRcivoj ljubavi za koju je ta ta tvoja klasicna olinjala kao evin griz sa kvarnim zubima...razumes sad ili da crtam na tarabi?

kompleksnost dugotrajnog izbegavanja kolega...izbegavanja u predaji...
 
opet ti... ja ti govorim o pocetnoj nedokuRcivoj ljubavi za koju je ta ta tvoja klasicna olinjala kao evin griz sa kvarnim zubima...razumes sad ili da crtam na tarabi?

kompleksnost dugotrajnog izbegavanja kolega...izbegavanja u predaji...


Nedokučiva ljubav???
To nije Ljubav. To je fatamorgana.
Ljubav je jedna i u nama se uzdiže samo onda kada ostvarimo bezuslovno davanje... sebe.

Izbegavanje je šta?
Izbjegavaš šta?
Ljubav?
Ne možeš pričati o ljubavnom činu u kojemu Ljubav nije prisutna.

Ljubavni čin je stvaranje i održanje tog stanja bezuslonog davanja, a to stanje se ne može ostvariti samo seksom i nekakvim pukim izbjegavanjem (pretpostavljam svršetka). Ljubav se ne uzdiže tim manuelnim radom niti pak sa bilo kim, već spajanjem duša jednog i drugog ljubavnika u Jednotu. U ljubavnom činu fizičko tijelo se transformiše u eteričko, a dužina ljubavnog čina je određena trajanjem prisustva volje u davanju sebe/razmjeni.
Davanje je dobijanje. To je osnova Ljubavi i ljubavnog čina.
 
Nedokučiva ljubav???
To nije Ljubav. To je fatamorgana.
Ljubav je jedna i u nama se uzdiže samo onda kada ostvarimo bezuslovno davanje... sebe.

Izbegavanje je šta?
Izbjegavaš šta?
Ljubav?
Ne možeš pričati o ljubavnom činu u kojemu Ljubav nije prisutna.

Ljubavni čin je stvaranje i održanje tog stanja bezuslonog davanja, a to stanje se ne može ostvariti samo seksom i nekakvim pukim izbjegavanjem (pretpostavljam svršetka). Ljubav se ne uzdiže tim manuelnim radom niti pak sa bilo kim, već spajanjem duša jednog i drugog ljubavnika u Jednotu. U ljubavnom činu fizičko tijelo se transformiše u eteričko, a dužina ljubavnog čina je određena trajanjem prisustva volje u davanju sebe/razmjeni.
Davanje je dobijanje. To je osnova Ljubavi i ljubavnog čina.
umoran sam ko pseto al kratko..
ako si umetnik moras da znas da volis. sve, ne samo sebe vec ljude generalno, pre svega njine slabosti jer svaka budala moze voleti vrlinu...nedokuciva ljubav je ljubav prema apstraktnom. naucis da volis nerazumljivo, napr ti i ja pricamo ti me ne razumes i nerviras se sta to ja pisem... ja tebe citam i osecam tvoju dubinu ali i vidim nagovestaj gluposti i pocnem tu glupost da modeliram kao da je glina i zavolim je, a preko nje i sve tvoje druge slabosti kojih imas napretek. ko zna, sutra se mozda nadjemo na kafi negde i ja se bukvalno zaljubim u tebe, osetim vrelinu tvojih misli,snagu tvoje intuicije i libida i osetim zar koji plamti iz tvog harizmaticnog pogleda....
e to treba umeti voleti, a to samo majka moze..ili bog...ili ja.
q noc ljubavi :heart:
 
umoran sam ko pseto al kratko..
ako si umetnik moras da znas da volis. sve, ne samo sebe vec ljude generalno, pre svega njine slabosti jer svaka budala moze voleti vrlinu...nedokuciva ljubav je ljubav prema apstraktnom. naucis da volis nerazumljivo, napr ti i ja pricamo ti me ne razumes i nerviras se sta to ja pisem... ja tebe citam i osecam tvoju dubinu ali i vidim nagovestaj gluposti i pocnem tu glupost da modeliram kao da je glina i zavolim je, a preko nje i sve tvoje druge slabosti kojih imas napretek. ko zna, sutra se mozda nadjemo na kafi negde i ja se bukvalno zaljubim u tebe, osetim vrelinu tvojih misli,snagu tvoje intuicije i libida i osetim zar koji plamti iz tvog harizmaticnog pogleda....
e to treba umeti voleti, a to samo majka moze..ili bog...ili ja.
q noc ljubavi :heart:


Ti očito ne pričaš o Ljubavi.
 
umoran sam ko pseto al kratko..
ako si umetnik moras da znas da volis. sve, ne samo sebe vec ljude generalno, pre svega njine slabosti jer svaka budala moze voleti vrlinu...nedokuciva ljubav je ljubav prema apstraktnom. naucis da volis nerazumljivo, napr ti i ja pricamo ti me ne razumes i nerviras se sta to ja pisem... ja tebe citam i osecam tvoju dubinu ali i vidim nagovestaj gluposti i pocnem tu glupost da modeliram kao da je glina i zavolim je, a preko nje i sve tvoje druge slabosti kojih imas napretek. ko zna, sutra se mozda nadjemo na kafi negde i ja se bukvalno zaljubim u tebe, osetim vrelinu tvojih misli,snagu tvoje intuicije i libida i osetim zar koji plamti iz tvog harizmaticnog pogleda....
e to treba umeti voleti, a to samo majka moze..ili bog...ili ja.
q noc ljubavi :heart:
I šta bi kad se probudi voleo bih znati ? Ne brini previše, jer ti umetnik nikada nećeš postati … :mazi:
 
.nedokuciva ljubav je ljubav prema apstraktnom. naucis da volis nerazumljivo, napr ti i ja pricamo ti me ne razumes i nerviras se sta to ja pisem...
hebeš ljubav prema apstraktnom. ima smisla govoriti o ljubavi prema drugim ljudima i živim bićima. ljubav prema nepostojećem tj. zamišljenom je takodje apstrakcija-umišljanje. voleti apstraktno znači promašiti život. vole se ljudi i druga bića. i to obostrano. jer ako nije obostrano opet je promašaj kao slučaj voljenja apstraktnog.
 
Poslednja izmena:
Opet miješamo voljeti i Ljubav.
To nikako nije isto.

Voljeti je odobravati ono što se poklapa sa našim normama, ubješenjima,
stoga voljeti je samo jedan pol polarizovanog odnosa (suda) prema svemu izvan sebe.
Odatle i ne-voljeti kao njegova suprotnost.

Ljubav nema norme koje treba da se zadovolje spolja.
Ljubav je bezuslovno davanje sebe, stoga jedino što se pri tom mora desiti jeste da sebe dajemo bez očekivanja da će nam se išta vratiti.
Ljubav kao takva ne može biti polarizovana i stoga nema svoju suprotnost, dakle niti je pozitiovna niti negativna.
 
Opet miješamo voljeti i Ljubav.
To nikako nije isto.

Voljeti je odobravati ono što se poklapa sa našim normama, ubješenjima,
stoga voljeti je samo jedan pol polarizovanog odnosa (suda) prema svemu izvan sebe.
Odatle i ne-voljeti kao njegova suprotnost.

Ljubav nema norme koje treba da se zadovolje spolja.
Ljubav je bezuslovno davanje sebe, stoga jedino što se pri tom mora desiti jeste da sebe dajemo bez očekivanja da će nam se išta vratiti.
Ljubav kao takva ne može biti polarizovana i stoga nema svoju suprotnost, dakle niti je pozitiovna niti negativna.
Prijatelju, ljubav, posle definicije Boga, je nešto najkompleksnije i tako šturo je definisati je promašaj u samom startu … :mazi:
 
Ljubav je bezuslovno davanje sebe, stoga jedino što se pri tom mora desiti jeste da sebe dajemo bez očekivanja da će nam se išta vratiti.
Ljubav kao takva ne može biti polarizovana i stoga nema svoju suprotnost, dakle niti je pozitiovna niti negativna.
jedno od pogrešnih shvatanja ljubavi.evo vidi:

besmisleno davanje nekom ko tebe ne voli. to se zove srpski maltretiranje. isto tako je besmisleno davanje svega onome i ko te voli. čak i sebi samom nemaš pravo bezuslovno činiti mnogo šta.

pre svega u osnovi ljubavi stoji iskrenost osećaja i voljenje drugog slično sebi samom. pa i više kad su deca u pitanju ili jaka zaljubljenost.

da, davati bez uslovljavanja ali ne svega i svačega.

ljubav je privlačnost. dakle pozitivan odnos prema drugoj osobi. ljudi sebe mogu dovesti u stanje da vole više ili manje ili mrze.
 
Prijatelju, ljubav, posle definicije Boga, je nešto najkompleksnije i tako šturo je definisati je promašaj u samom startu … :mazi:


Ako si doživio Ljubav i Boga shvatio bi da tu nema mnogo šta da se definiše.
U Bogu sve-što-jeste daje sebe svemu-što-jest... bezuslovno.
To je Ljubav, drugdje je i nema.
Dakle, uvijek kada se Ljubav uzdigne u postojanje znak je da smo se vratili Jednoti svih i svega.
Kada se dvije duše sjedine one se sjedinjuju u Bogu a kao rezultat sjedinjenja opet se uzdiže Ljubav,
To je zato što se i jedna i druga daju bezuslovno. Kome ili čemu se daju?
Daju se istom: apsolutu koji je isto Biće-Sopstvo i ujednom i u drugom.
 
Zar to nije nešto najneracionalnije ? Zašto da bezuslovno dajem sebe nekoj ženi, ako nisam siguran da će ona, na isti način, da takvu ljubav uzvrati meni ? ;)


Ti se bezuslovno ne daješ nikakvoj ženi... već Bogu u njoj.
Druga je stvar što u neznanju, (u nesvjesnosti) misliš da se ti-stvor daješ nekakvom drugom stvoru.
 
Poslednja izmena:
jedno od pogrešnih shvatanja ljubavi.evo vidi:

besmisleno davanje nekom ko tebe ne voli. to se zove srpski maltretiranje. isto tako je besmisleno davanje svega onome i ko te voli. čak i sebi samom nemaš pravo bezuslovno činiti mnogo šta.

pre svega u osnovi ljubavi stoji iskrenost osećaja i voljenje drugog slično sebi samom. pa i više kad su deca u pitanju ili jaka zaljubljenost.

da, davati bez uslovljavanja ali ne svega i svačega.

ljubav je privlačnost. dakle pozitivan odnos prema drugoj osobi. ljudi sebe mogu dovesti u stanje da vole više ili manje ili mrze.


Ja rekoh da se na forumu i dalje pogrešno upotrebljavaju termini voljeti i Ljubav, a ti to nisi primijetio.
Voljeti nema nikakve veze sa Ljubavlju.
Kada voliš centar volje je u tvom egu i odatle sudiš šta odgovoara normama tvog ega.
U Ljubavi centar Volje je u Bogu (svemu-što-jest).

Dakle, nisi niti blizu shvatanja šta je to Ljubav.

Takođe, u Ljubavi se ne daju ruže i grožđe, novac za usluge i slično...
u Ljubavi sve-što-jest (naša esencija, biće) se daje esenciji (sebi) onog nekog drugog, svemu-što-jest,
dakle Bog se daje sebi-Bogu, koji je isti i u onom koji se daje i u onom kojemu se daje.
 
Ti se bezuslovno ne daješ nikakvoj ženi... već Bogu u njoj.
Druga je stvar što u neznanju, (u nesvjesnosti) misliš da se daješ nekakvom stvoru.
Biće da ti još nisi upoznao ni samoga sebe zato ti je i misao tako nedorečena i, vrlo često, kontradiktoran si samome sebi … Tu intuitivnost u sebi, tu istinu nad istinama, mišlju nad mislima i dušom nad dušama, nepravilno, baš onako odokativno, shvataš i, biće da zbog nekakvog, meni nerazumljivog, straha - verovatno nekakvih dogmi, izražavaš pokušavajući, neuspelo, da to uobličiš sa nečim logičnim … Bog je za mene Dušina duša, isto što nam je i telo od roditelja, i to se poštuje, to je ono u nama, a ljubav je namenjena onim koji nam duši blagougađaju … Bezuslovnost je glupost - normalan čovek ništa, pogotovo ne sebe, nekome ne daje bez očekivanja - onim koji nisu u nama … ;)
 
Ja rekoh da se na forumu i dalje pogrešno upotrebljavaju termini voljeti i Ljubav, a ti to nisi primijetio.
Voljeti nema nikakve veze sa Ljubavlju.
Kada voliš centar volje je u tvom egu i odatle sudiš šta odgovoara normama tvog ega.
U Ljubavi centar Volje je u Bogu (svemu-što-jest).

Dakle, nisi niti blizu shvatanja šta je to Ljubav.

Takođe, u Ljubavi se ne daju ruže i grožđe, novac za usluge i slično...
u Ljubavi sve-što-jest (naša esencija, biće) se daje esenciji (sebi) onog nekog drugog, svemu-što-jest,
dakle Bog se daje sebi-Bogu, koji je isti i u onom koji se daje i u onom kojemu se daje.
znaš da ne čitam šta pišeš. pročitao sam eto to o ljubavi. voljenje i ljubav su jedno isto. najpre s toga što od nas zavise.
:Dhe. he. uspeo si udružiti u ljubav s bogom pa sada s bogom matretiraš ovaj pdf.

naša ljubav ima božji iskon.kao sve naše. ali je ona naša volja. ne Božja osim ako mu se ne pomolimo i prepustimo. kada bi bilo suprotno ispalo bi da nam je Bog uzeo volju a da smo mi pozorišna lutka u njegovim rukama.
 

Back
Top