Koliko ima istine ...?

Ja u astrologiju generalno sve slabije verujem. Koliko astrolozi imaju pojma najbolje svedoče njihove teorije i 'zaključci' o znaku vodolije. Po njima to je 'znak sa najviše empatije, najveći altruisti horoskopa, idealisti, ne zanima ih lični interes nego samo opšte dobro...'

Bukvalno sam upoznao milion vodolija u životu i nijedna ne odgovara ovom opisu. Ne samo što ne odgovara, nego odgovorno tvrdim da je to najsujetniji znak u horoskopu, jako sebičan, narcisoidan i bolesno samoljubiv i opterećen sobom (ovo poslednje ponekad ide do nivoa psihičke bolesti i psihičke rigidnosti). Ako njihovo realno stanje ne odgovara zamišljenoj narcističkoj slici (kojom su opsednuti) često padnu u depresiju ili se skrivaju od sveta jer ne mogu to da podnesu. Sujetu, pakost i zlobu da ne spominjem. Uostalom Ayn Rand, začetnica najsebičnije filozofije u istoriji - objektivizma, bila je vodolija. Ja iako sam relativno sujetan i samozaljubljen recimo ipak nisam takav...

Jedino je istina da su teški čudaci, i tu ponekad imaju neke zanimljive i pozitivne odlike...

Medjutim ovo možda upućuje na to da u astrologiji zapravo ima neke uopštene istine, da nije slučajnost što su svi ti ljudi na tom 'kursu življenja', i sa takvim odlikama, nego ih astrolozi pogrešno tumače i promašuju odlike nekih znakova. A ima i gde uglavnom pogode, tipa kod blizanaca koji su jako površan, neurotičan, i budalast, ali i pametan znak, kao Kanje Vest i još neki blizanci koje znam.
 
Ne,brate Ričarde.
Nije Vodolija što se priča na forumima posebno ovako jednoumnom.To, se riječima ne može opisati.Priča je o njima inače malo šira.Da bi se stekao potpuniji uvid čija su djeca te Vodolije.Znam i da ti misliš prvenstveno na sunčeve Vodolije tj one kojima je Sunce u znaku ♒.
A te ne moraju ni da imaju jako izražene osobine koje se pominju u tekstovima tzv moderne astrologije.Jer evo,dajem primjer.Osoba rođena 5.2. po noći,Ascendent Ovan.Mjesec joj u znaku Bika,Merkur u Ribama.Niđe veze s Vodolijama.Ako razumiješ šta bih da kažem.
Ova astrologija na koju se oslanjam,tradicionalna dakle,gleda na ljude kao na skup NAJBITNIJIH ličnih faktora.Znači,nema samo da si rođen sa Suncem tu i tu.Jer onima koji su rođeni po noći to Sunce gdje god da je,nije u karti Svjetlo vremena.Nego Mjesec ili Mjesečina kao noćna vladarka vremena.
Bitna razlika zbog koje ogroman broj ljudi koji su rođeni kao Lavovi ali noćni,gdje je Sunce ispod horizonta,nemaju to pronalaženje u tekstovima kojima ih zasipa tzv moderna astrologija da su takvi i takvi.I ti ljudi jesu u pravu.Nadam se da sam bar donekle razumljiv.
Čovjek nije znak.
 
Poslednja izmena:
Vodolija kao mjesto ili znak najdalje od mjesta Sunca( tj najdalje od Lava kao kuće Sunca) jeste mjesto tame,ili kuća Saturna prema tradicionalnoj astrologiji.
Jarac je takođe mjesto tame jer je suprotno tj najdalje od zodijačkog znaka Raka,koji je kuća Mjeseca.Našeg noćnog Svjetla.
Tako da i Jarcem kao mjestom tame vlada Saturn.
Prosto ko pasulj.
Imaš mjesta i planete koji ne podržavaju život već obrnuto.
E pa oni koji imaju Asc u Vodoliji ili Jarcu i poneki bitan ličan faktor u svojoj karti u tim znacima su malo tamni po duši.Da ne kažem dobro osunčani iznutra.Sunce i Mjesec u tim znacima su nekako prosto kao u gostima kod uglavnom lošeg domaćina.Ovo kažem da ne bi stekao utisak da su svi sunčevi vodolijaši ili sunčevi jarčevi neki loši ljudi jer uopšte ne mora da je tako.Karta kao cjelina je bitna jer ako bi sve tumačili po ovom naopakom tzv modernom gledanju,svi bi sunčevi Lavovi i Rakovi bili mace i emotivci tj pozitivci,a sunčeve Škorpije i Jarčevi recimo mrak ljudi.Daleko od toga.
Svjetlost (ako nije oštećena u karti) podržava život.Tama ga ruši i to je suština.
Ta receptura koju smo na rođenju dobili mora da se fino pogleda u karti pa da za nekog kažemo riječ,da li je dobar ili loš.
 

Back
Top