Kolekcije FLASH kodova, primera, tutorijala

@Codemaker

Imam jedno pitanje u vezi Flash-a koje nikako ne mogu da rešim, tj. nije to neki ekstra problem nego nije mi jasno sledeće, kada se ubacuju elementi iz Components u flash film zašto se posle konačne izrade filma i postvaljanja na server, ili testiranja uz pomoć Simulate Download u Macromedia Flash-u, preloader pojavljuje mnogo kasno. Jer što više elemenata iz Components ubacim u flash film to se pojavljuje kasnije. Na primer, posle ubacivanja komponente Loader i ProgressBar učitavanje filma je vidljivo tek negde od 50%. Što znači da se film učitava ali se ne prikazuje. Kada izbrišem te komponente i kada imam samo neke uvezene fajlove, npr. slike, učitavanje flash filma je vidljivo od nule.
Kada koristim Action Script umesto Loadera i ProgressBar-a to se ne dešava, ali mi je mnogo lakše i sve je automatizovano uz pomoć Components elemenata.

Hvala unapred.

Svaka ti čast na ovoj arhivi. Ima tu što šta toga. Puno korisnih stvari. Imam par pitanja ali treba da ih preformulišem da budu razumljiva, ako nije problem.
 
Iako u onoj kolekciji ima gomila svacega, ne primer preloader nisam nesto koristio.
Ono sto znam je da mozes naci gomilu priomera preloadera kao i objasnjenja u vezi njih.

Sto se tvog problema tice, proveri gde ti se nalazi preloader. Mora biti SAM na prvom frejmu i moras mu napisati AS da kontrolise kad je potpuno ucitao SWF...
Malo procacakaj po uputstvima, naci ces resenje. Mislim da ti je problem pozicija komponente loadera.

A zasto ne napises sam svoj preloader, ima toga u primerima?
 
Pisao sam ali ne vredi. Stavljao sam preloader i u posebnoj sceni, a naravno stavljao sam i u prvom frejmu scene u kojoj sam radio, ali opet isto. I pravio sam svoj preloader i ništa. Kad ubacim elemente iz Components mogu da razbijem kompjuter :D ali neće da prikazuje od nule pa to ti je. Kažem ti, kad izbacim te elemente onda je sve OK.
Nego, Loader i ProgressBar sam ubacio za učitavanje eksternih slika, da bi ih sa Loader-om pozicionirao, a ProgressBar da bi pokazivao koliko je učitana slika.
Tako da izgleda da je to jednostavno tako u Flash-u i da tu nema rešenja. Ubih se od traženja rešenja, ali eto moram da se pomirim sa tim da je to tako. Nije to strašno toliko, nego me nervira. :|
 
Hm, ne mogu ti nazalost pomoci.
Tek da jos kazem, to sto sam nakupio podosta primera ne znaci da sam ja neki mag za Flash. Trazeci ranije resenja za neke probleme u toku rada, nabasao sam na druge zanimljigve stvari, pa tako stvarao kolekciju.
Sve u svemu, siguran sam da ima ovde mnogo clanova koji mogu da nas sve nauce necem novom. Ja ne spadam u velike poznavaoce Flasha. Kad god mi sta treba kopam o tome dok ne resim, to je sve.
U tom kopanju uvek ima "kolateralnih" primera i tutora, pa ih usput pokupim :)

Recimo resavanje problema sa DataGrid, dok nisam resio (trebalo mi 5 meseci zbog Flash nekonzistentih uputstava), trazeci po netu resenje, nakupio sam barem 2GB sasvim drugih primera i tutorijala...
 
Pozdrav drustvo,
ja sam probao da skinem neki od ovih kodova, ali gde god sam kliknuo javilo mi je sledece:

Folder not accessible
The folder you requested is currently not accessible or was deleted. Please make sure that the web address below is correct and try again.

tako da bih Vas molio da mi neko pojasni o cemu se radi ili ako postoji neki alternativni link gde se sve ove FENOMENALNE stvari mogu skinuti (mislim ako je neko postavio, vec skinuto)?

Unapred hvala!
 
@codemaker Bravo CARE !!

Tek sam sada nabasao na ovo, bio sam gasterbajter u Grckoj 6 meseci, i vratio sam se pre nedelju dana, i naravno, vratio se Krstarici.

Sad cu sve ovo polako da proucim polako....

Uvek si bio POZITIVAN lik. Svidjas mi se a nisam nastran. Cak naprotiv !

Hvala !

P.S. E, da je vise takvih....
 
strahinjacoya:
Imam problem...FLASH navigacija u sklopu HTMl css i PHP
Kad se klikne na jedno od buttona i otvori se stranica odnosno pozove strana.php
hocu da me se button sa koga sam pozvao stranicu ostane u down polozaju.(druga boja)
Sve to rešavaš u okviru samog Button-a. Ako imaš Macromedia Fireworks imaš tamo primere Button-a koji su iz jednog do max. 4 sloja. Tebi po svoj prilici trebaju iz 2. Ali sve to samo ako radiš stranicu sa frejmovima. U tom slučaju ti se frejm gde ti je navigacija ne osvežava, tj. ne otvara ponovo, već zadržava postojeće stanje Button-a u donjem položaju.
Nadam se da me razumeš. :p
 
sch:
@codemaker Bravo CARE !!

Tek sam sada nabasao na ovo, bio sam gasterbajter u Grckoj 6 meseci, i vratio sam se pre nedelju dana, i naravno, vratio se Krstarici.

Sad cu sve ovo polako da proucim polako....

Uvek si bio POZITIVAN lik. Svidjas mi se a nisam nastran. Cak naprotiv !

Hvala !

P.S. E, da je vise takvih....
:)
'Ajde, 'ajde derane, teras me da crvenim pod stare dane :rolleyes:
:)
 
d.of.d:
A ljudi zasto ovi super kodovi i primjeri nemogu da se skinu ljudi !!! kaze da je izbrisano

Nije izbrisano, samo sam odlucio da posaljem pozivnicu (dozvolu za skidanje) onima koje zanima, kako se pojave, kad imam vremena. Nisam ostavio "wide open" jer od strane moderatora, ocigledno nema zanimanja za nesto sto sam se debelo potrudio da nekome olaksam zivot.
Trebalo je to da bude lepljiva, ali posto nije, ne zelim da moj trud padne zaparlozen u neke poruke istorijskih datuma. A pri tome se neke teme koje su diskutabilne potrebe da budu lepljive, i dalje drze vidljive od vajkada...
Smatram da se time ne postuje neciji rad (ovog puta moj, a vec u sledecem slucaju i neciji drugi)

Ako tema nije za lepljivu, nema ni skidanja posle nekog vremena a dovoljno je proslo, ko je video - video. Ne zelim da se moj trud nadje negde na 250 mestu svih tema od prosle godine, zajedno sa temom "kako da nacrtam krug.."

Da me ne bi neko razumeo pogresno, ne patim ja za slavom, oni koji su duze ovde shvatice sta mislim, samo smatram da svaka tema koja moze za duze vreme da zainteresuje clanove ili im donese nesto kvalitativno novo i dobro - treba da bude lepljiva. Ako ovo sto sam velikim trudom skupio pa onda ulozio trud da se slozi i rasporedi i uploaduje, ne spada u tu kategoriju - ok, toliko od mene. Vreme je da se skidanje zatvara. Meni licno je ova kolekcija od neprocenjive vrednosti i danas mi pomaze kad mi negde zapne, ako to nije drugima - ok.
 

Back
Top