Kolege sa Pravnog fakulteta...

Jeco, samo polako. Prvo ne veruj ni u kakve price, pohvale, pljuvanja. Mozes da spremas iz koje knijge hoces. Naravno, da ces imati jedan mali plusic ako za ispit kod nje budes spremala knjigu njenu i Cavoskog, ali daleko od toga da neces poloziti ako lepo spremis knjigu Lukic - Kosutic ili da ce te pustiti ako kazes da si spremala njenu, a ne beknes na ispitu. Knjiga Cavoski - Vasic je teza za ucenje, zanimljiva za citanje. Moj drug je kod nje lagano dobio 9, uz jedno pitanje koje je naucio, jedno procitao, ali je dosta znao iz drugih predmeta, a videces da se neke stvari preplicu. Zena nije nikakav bauk.

Hvala ti puno na informaciji. Pokusacu pa sta bude,bice. :D
 
Tarabice, samo odgovaraj direktno, u samom startu reci sushtinu i najverovatnije ce te prekinuti. Skroz je o.k. Ja sam dobio Ilica, ako iko zna ishta o tom liku nek dojavi. By the way, na sajtu mile nam institucije, pored rasporeda (ma kol'ko to delovalo neverovatno), mozes naci i njegov e-mail (Skulicev), pa mu pusti neko pitanje cuo sam da pada na to.
 
@Najgori u generaciji
Ja sam polozila KPP kod Ilica u oktobru, polaze se samo usmeno, ne pita prvih 10 pitanja (u stvari, retko samo 1. i 9.) a sva ostala pitanja su u opticaju. Smiren je na ispitu, hoce da pomogne, da podseti,postavi i 4.pitanje kao dodatno... Sasvim je OK. Ako Te zanima jos nesto, pitaj.
Puno srece
 
Starije kolege, a i ostali koji spremate uvod u pravo ... Koliko detaljno mora da se uči ... Ja sam ispodvukao knjigu, ali dosta toga sam ocenio kao nebitno, pa me interesuju i tuđa iskustva ...


Pa vazno ti je da na svako pitanje znas da kazes sustinu. I ja sam mnogo toga ocenila kao nebitno iako sam po prirodi detaljista. Po desetak recenica kljucnih na svako pitanje i nemas frke. A ako ocene da treba da kazes jos nesto postavice ti par sitnih pitanja, mada je to retko. Uostalom ako si procitao sve znaces da das odgovore i na ta podpitanja. Ja uvod nisam ucila nimalo detaljno, a dobila sam 8 bez problema. Srecno.
 
Pa vazno ti je da na svako pitanje znas da kazes sustinu. I ja sam mnogo toga ocenila kao nebitno iako sam po prirodi detaljista. Po desetak recenica kljucnih na svako pitanje i nemas frke. A ako ocene da treba da kazes jos nesto postavice ti par sitnih pitanja, mada je to retko. Uostalom ako si procitao sve znaces da das odgovore i na ta podpitanja. Ja uvod nisam ucila nimalo detaljno, a dobila sam 8 bez problema. Srecno.

Hvala mnogo na odgovoru!;)
 
Pismeni iz kpp nije tezak , uglavnom sustina :) Zaokruzivanje i popunjavanje , ima 10 pitanja ( bar je bilo u junu kad sam ja polagala) samo je eliminacioni , ne garantuje ni prolaz niti ocenu . Ja sam imala 100 poena na testu a skulic mi je dao 6 iako smatram da sam znala bar za 8 ali nema veze .

Za Gorana Ilica sam cula samo dobre stvari ako ste ga dobili , nemojte da ga menjate :)
 
Pismeni iz kpp nije tezak , uglavnom sustina :) Zaokruzivanje i popunjavanje , ima 10 pitanja ( bar je bilo u junu kad sam ja polagala) samo je eliminacioni , ne garantuje ni prolaz niti ocenu . Ja sam imala 100 poena na testu a skulic mi je dao 6 iako smatram da sam znala bar za 8 ali nema veze .

Za Gorana Ilica sam cula samo dobre stvari ako ste ga dobili , nemojte da ga menjate :)

hvala ti puno!izvini sto te davim ,da li se mozda secas nekog pitanja sa testa i da li znas sta Skulic voli da pita?Ako ne znas odnosno ne mozes da se setis nema veze,nema veze,svejedno HVALA!!!!!::oops::D
 
@dzeksili

Grupa A

1.Ko su ovlasceni tuzioci?
2.Za koje k.d. se podnosi protivtuzba i u kom roku ?
3.Koju odluku donosi sud na glavnom pretresu ako ustanovi da nije stvarno nadlezan ?
4.Kojim vanrednim pravnim sredstvom se pobija pravosnazna presuda zasnovana na laznoj ispravi?
5.Ako je zalba neblagovremena ona se :1) odbija 2)odbacuje 3)ukida
6.Posle zavrsenog postupka ne moze se ponovo voditi postupak sto je posledica kog nacela ?
7.Ko donosi naredbu za snimanje , po cijem zahtevu i ko je izvrsava ?
8.Koja presuda moze da se izrekne maloletniku ?

Grupa B

1.Predlog za krivicno gonjenje se podnosi _____ i u kom roku ?
2.Koliko moze trajati pritvor u istrazi za k.d do 8 godina zatvora ?
3.Zahtev za vanredno ublazavanje kazne se podnosi _____ i ko o njemu odlucije ?
4.Sta moze biti predmet imovinskopravnog zahteva?
5.Koju odluku sud donosi kada na glavnom pretresu ustanovi da nema dokaza da je optuzeni ucinio k.d ?
6.Sta ce uciniti istrazni ako se ne slozi sa zahtevom javnog tuzioca o sprovodjenju istrage ?
7.Ukoliko javni tuzilac ne dodje na pretres - koja odluka se donosi ?
8. Ovlasceni tuzioci u postupku prema maloletnicima su ?


Ovo je bilo kad sam ja polagala :)
 

Back
Top