Kolege sa Pravnog fakulteta...

Imam nekoliko pitanja.. 4. sam godina gimnazije prirodnog smera i planiram da upišem pravni fakultet.

Da li imate iskustva sa prirodnjacima na tom fakultetu, ipak više volim istoriju, srpski i tako na tu temu, nego matematiku, fiziku itd..
Zanima me koliko poena treba za budžet, i kako to funkcioniše. Kakvi su profesori, i da li je istina da je lako upisati a teško završiti.
Koliko košta godina na samofinansirajućem,i kakvo je stanje kad se završi to?

Hvala unapred, pozz
 
Ljudi, jel moze neko da mi posalje kako je izgledao prijemni ispit za Pravni fakultet u Beogradu? Ja trazim, ali nikako da nadjem. :(

kupuje se prirucnik za spremanje prijemnog na faxu u knjizari, u njemu su tesovi od prethodnih godina
u moje vreme to je kostalo 900 din. pa je prilicno logicno zasto ne objavljuju na netu testove
ne gade se na pare, ni najmanje :lol:

- - - - - - - - - -

Danas je Žika doneo kolokvijume i dobih ja 4. Preplašio nas je na početku kolokvijuma govoreći nam da ukoliko zeznemo esej pitanje dobićemo 1. Medjutim, pontifex Žikus mi dade 4! Mojoj sreći kraja nema!!!!! :D

Samo ti uci i za ostale kolokvijume, mislim da ih Zika daje 3, i da je poslednji najvazniji, i na tom poslednjem ako dobijes 1 ili ne izadjes, on ti daje samo potpis, bez ocene, kao da i nisi radio kolokvijume.
 
Može li mi neko reći kakva je Polojac na ispitu. Da li davi sitnicama? Osim nje, zanima me i Jovanović iz uvoda .Ja učim po Mitrovićevoj knjizi. Da li traži mnogo i kakve primere daje iz tumačenja prava?

Ako imaš pozitivnu sa vežbi ne traži puno. Oslobođen si testa, a na usmenom može da postavi i nešto iz onog njenog praktikuma. Mada ne obara ako ne znaš. Malo će ti popovati o Žikinom načinu predavanja i držanja vežbi. Za prolaz je ok :).
 
Imam samo Žikin potpis, ali bez ocene. Zanima me koliko je potrebno pitanja na tom testu uraditi da bi se išlo na usmeni? Čuo sam neke priče da na usmenom pita ono što nismo znali na testu. Da li je tačno da neće dati dobru ocenu ako niste lepo uradili test, a bili ste sjajni na usmenom. Ne preferiram pismene radove.
 
Imam samo Žikin potpis, ali bez ocene. Zanima me koliko je potrebno pitanja na tom testu uraditi da bi se išlo na usmeni? Čuo sam neke priče da na usmenom pita ono što nismo znali na testu. Da li je tačno da neće dati dobru ocenu ako niste lepo uradili test, a bili ste sjajni na usmenom. Ne preferiram pismene radove.

Nem pojma. Pita često ono što si pogrešio na testu, ali onako dodatno, uz pitanja koja izvučeš. Čuo sam da je njen test nešto lakši od ovog Vuletićevog. Za visoke ocene ne znam koliko uzima u obzir uspeh na testu. Ja spremao da otkačim, pa šta bude bude :D
 
Labus je super za prolaz, mada sam čuo da je škrt na visokim ocenama, doduše, moj drug je dobio 10 kod njega :)
Kod Panova sam polagao porodično, brzo pita, voli da podjebava, u principu, u junskom roku je hteo da daje ocene srazmerne onima sa kolokvijuma na studijskoj bez ispitivanja, nzm za vežbe.. Često se može desiti da ispituje Stanković umesto njega, a on traži :)
 
Samo mi prolaz i treba, 4ti put izlazim na ovu ekonomiju, povraca mi se koliko je odvratan predmet :eek:
Na naslednom izgleda nema normalnog profesora :roll:
A znam da je Panov takav, jednom sam na predavanjima nesto pricala sa koleginicom a nisam ga ni na koji nacin ometala (osim sto nas je video) i isprozivao nas kako smo glupe, ogranicene, kako on dzabe predaje jer mi to ionako necemo ukapirati, bla bla... drmaju ga kompleksi samo tako.
 
Jeste da je tema "Kolege sa pravnog fakulteta",a ja to jos nisam :) ,ali u velikoj sam nedoumici, pa rekoh ko ce bolje znati ako ne studenti faxa za koji se interesujem. :) Dakle,ja zavrsavam,tj zavrsila sam (ako se maturski ne racuna) gimnaziju.Ovu godinu sam zavrsila sa odlicnim uspehom, a prethodne tri sa jako vrlo dobrom uspehom.Zainteresovana sam za pravni, ali me plasi bubanje.I pored mog solidnog uspeha iz srednje skole, nisam navikla da bubam neke vece kolicine gradiva, a i nemam radnu naviku. Iz svih drustvenih predmeta sam imala petice (uglavnom), ali to je vise bilo "uhvati sistem kad da ucis" :-D Evo,vec ide i jun, a ja ne znam sta cu da upisem :-O Da, cula sam da postoji i neki smer za kriminalistiku,pa ako neko mogao da mi malo pojasni konkretnije jer me taj smer interesuje :) Svaki savet ce dobro doci :-D Hvala unapreeed :-D :-*
 
Radna navika ti ne treba nikakva specijalna, ali talenat za bubanje je itekako pozeljan - oni koji uce sve napamet, bez trunke ukljucivanja mozga najbolje prodju, zato sto su i sami profesori na takav nacin zavrsili fakultet, pa kad ih pitas da ti nesto objasne, a oni ti izrecituju definiciju, ti kazes 'ok je ta definicija, ali jel mozete da je pojasnite?', oni ce ti uglavnom ponoviti isto to i tu se svaka dalja diskusija zavrsava. U principu, fax se zavrsava i bez tolikog bubanja, ali dosta teze sve ide. Postoji pravosudno-upravni smer na kome se nalaze predmeti kriminologija, kriminalistika, sudska medicina (nzm da li ima jos neki), ja sam taj smer izabrala i toplo ti preporucujem da ne ponovis moju gresku, jer nije slucajno to sto 90% ljudi ide na medjunarodni. Ja sam birala ovaj misleci da ce biti imalo zanimljiviji od ostalih a ispostavilo se da je sve suprotno. Ubitacan predmet sa milijardom kojekakvih teorija, imena, istrazivanja, ma gore je i od sociologije, jedan od najdosadnijih predmeta :roll:
 
Jeste da je tema "Kolege sa pravnog fakulteta",a ja to jos nisam :) ,ali u velikoj sam nedoumici, pa rekoh ko ce bolje znati ako ne studenti faxa za koji se interesujem. :) Dakle,ja zavrsavam,tj zavrsila sam (ako se maturski ne racuna) gimnaziju.Ovu godinu sam zavrsila sa odlicnim uspehom, a prethodne tri sa jako vrlo dobrom uspehom.Zainteresovana sam za pravni, ali me plasi bubanje.I pored mog solidnog uspeha iz srednje skole, nisam navikla da bubam neke vece kolicine gradiva, a i nemam radnu naviku. Iz svih drustvenih predmeta sam imala petice (uglavnom), ali to je vise bilo "uhvati sistem kad da ucis" :-D Evo,vec ide i jun, a ja ne znam sta cu da upisem :-O Da, cula sam da postoji i neki smer za kriminalistiku,pa ako neko mogao da mi malo pojasni konkretnije jer me taj smer interesuje :) Svaki savet ce dobro doci :-D Hvala unapreeed :-D :-*
za fax bez obzira na ineligenciju ti treba:
1.izuzetna volja za ucenje.
2.izbegavanje distrakcija,ako osh da ga zavrsis na vreme,tipa kafici....
3.sposobnost snalazenja,i da lepo uvek budes informisana o svemu na faksu,gde mozes lakse da polozis i na koju foru,kad mogu molbe da se pisu itd...
4.i izbegavanje demotivisanosti,u vidu da te drugi ubedjuju kako je nesto tesko do nemoguce,dok ti sama sebi ne isperes mozak...
eto to su ti moja 4 postulata;)XD

- - - - - - - - - -

Ova tema mrtva skroz... Ima li koga sa Mejdunarodno pravnog mastera ovde? :D

svi odavno presli na pravni forum....:)
 

Back
Top