Kolač sa jabukama

🍏 Kolač sa jabukama 🍎

Ništa novo ali je zato provereno i ukusno...i pufnasto.

Umutiti 4 jaja sa 15 kašika šećera. Ako imate strpljenja možete odvojeno belance i žumance ali ja nisam od tih.
Dodati 2 kesice vanilin šećera.
15-16 kašika brašna
2 šoljice ulja
2 šoljice mleka
1 prašak za pecivo

U nauljenu i pobrašnjenu posudu za pečenje izliti polovinu i peći na 180C.

Izrendanti 5-6 jabuka. Dodati cimet. I još malo cimeta.

Na ispečenu patišpanu ravnomerno rasporediti izrendane jabuke i preko preliti ostatak smese. Vratiti u rernu da se ispeče.

Možete preko posuti prah šećer.

Pogledajte prilog 1558953

Ovo je recept moje bake koji je mesila, i mesila, i mesila stolecima. Dobila je mere od neke Slavonke, pitaj boga kada i od tada je njen zastitni znak.

Ona samo renda jabuke u testo i tako pece. Nema "poklopac" preko jabuka. Lenja pita je sa poklopcem. Ovaj za svaki dan je bez poklopca.

Jedan od mojih omiljenih kolaca jer nije previse sladak, ispadne pun pleh od rerne, dobro stari, super je za dorucak i covek se od njega ne deblja.

Ili sam ja slaba na baku pa malkice pristrasna.

Da, čim je stari recept nema šanse da je velika šolja. Mada tu ne može mnogo da se omaši ako je jednaka mera, tj. nisu i kašike i šolje, kao ovde.
Ja nisam znala da su recimo te od Don kafe 1,5. Mislila sam da su 0.2. Jogurt u čaši bi trebalo 1.8.A šolje deluju veće.
I onda jednog dana kupim menzuru , pa neću se ***** bavati više. Sve izmerim, po redu. :lol:

Ja nisam znala da su recimo te od Don kafe 1,5. Mislila sam da su 0.2. Jogurt u čaši bi trebalo 1.8.A šolje deluju veće.
I onda jednog dana kupim menzuru , pa neću se ***** bavati više. Sve izmerim, po redu. :lol:
Mene je mama učila sve odokativnom metodom - šaka soli na kilo brašna i tome slično.
Ali kada je mera na šolju nije mnogo važno kolika je jer ako staviš istom šoljom i mleko i brašno i šećer i ulje, onda je svejedno. Jaja i onako nisu jednake veličine. :D

To nisam nikada pravila.
Ako budes raspolozena napisi nam recept. :)
Сетила сам се...
Тесто: 3 жуманца умутити са 250 гр. маргарина, додати 7 кашика млека, 100 гр. шећера, 500 гр. брашна и пола пзп.
Половину теста истањити у плеху који је претходно науљен и побрашњен, а другу половину ставити у замрзивач.
За фил: килограм јабука изрендати, додати 3 кашике гриза, 5 кашика млевених ораха, 3 кашике шећера и цимет по жељи.
Овом филу додати 3 беланца умућена у чврст снег.
Фил нанети на прву кору, а другу половину теста нарендати крупно преко њега.
Пећи на 200 степени.

IMG_20240602_092426.jpg

Ovaj voćni kolač svi u porodici volimo, spremala ga je moja majka. ♥️
Recept, 4 jaja, 2 čaše šećera, 1 čaša mleka, 1/2 čaše ulja, 2 čaše brašna, 1 pecivo, 1 vanila. Čaša od 2 dl.
Spremam ga i sa višnjama i sa malinama, sa malinama nam je omiljen.
По овом твом рецепту сам правила, добар је.

Back