Koju Marku Hard Diska Izabrati

@ sidra morala si da podignesh temu iz mrtvih ?

Ja sam sad pre oko 2 meseca kupio Seagate Baracuda 320 GB (S)ATA II 16 MB cache i on je best buy...

Imam kuci jedan QUANTUM 20 GB 512 kB :mrgreen: cache i za storage je dobar mada sam imao jedno 2 meseca na njemu instaliran win i radio je ochajno sporo....

U principu skoro sve merke HDD-a su dobre: Western Digital, Seagate, Hitachi jedino za samsunga neznam...
 
Pa realno gledano Segate vise ne postoji kao solo kompanija.Ona je vec neko vreme u posedu WD-a.Inace ja bih licno preporucio WD jer se pokazao najbrzim i najpouzdanijim kod novih(a i starih) generacija.Samsung je uvek dobro preporuciti kada je u pitanju memorija.Maxtor je sjajna firma,ali samo kod njihovih starijih modela.Novi modeli su se pokazali manje vise nepouzdano.A inace hdd-ovi nisu bas svi jeftini.Pogledaj samo one od 700gb ili one sa 10.000 obrtaja.
 
Klothius:
Pa realno gledano Segate vise ne postoji kao solo kompanija.Ona je vec neko vreme u posedu WD-a.Inace ja bih licno preporucio WD jer se pokazao najbrzim i najpouzdanijim kod novih(a i starih) generacija.Samsung je uvek dobro preporuciti kada je u pitanju memorija.Maxtor je sjajna firma,ali samo kod njihovih starijih modela.Novi modeli su se pokazali manje vise nepouzdano.A inace hdd-ovi nisu bas svi jeftini.Pogledaj samo one od 700gb ili one sa 10.000 obrtaja.
Jel si ti siguran da je WD kupio Seagate?
 
Uf sad kad si spomenuo Maxtor,moguce je,ali nisam siguran.Nego Seagate nije jaca firma od WD-a.Pa ciji je hdd vec dve godine zaredom najbrzi desktop hdd?Seagate nije ono sto je nekada bio.Jeste i dalje super kvalitetan,ali WD je taj koji vec neko vreme ima trzisnu prednost.
 

Back
Top